Žvalgybos įstatymo pataisos – Europos žmogaus teisių konvencijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimai

2020, 29 sausio, 14:04 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 319 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2020 m. sausio 29 d. įvyko spaudos konferencija „Žvalgybos įstatymo pataisos – Europos žmogaus teisių konvencijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimai“. Spaudos konferencijos metu pristatyta asociacijos Lietuvos visuomenės taryba“  kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimo pirmininką ir Ministrų Pirmininką, Seimo narius.

Kreipimasis dėl Lietuvos Respublikos Prezidento teiktų Žvalgybos įstatymo pataisų projekto, apimančio ir 9 straipsnio prieštaringas nuostatas Seimui, taip pat Lietuvos politinių partijų ir visuomeninių judėjimų ir organizacijų lyderių strateginės platformos “Susitelkimo” peticija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei, su atitinkamais reikalavimais.

Signataras Zigmas Vaišvila akcentavo, kad minėtas pateiktas Žvalgybos įstatymo pataisų projektas ir susiklosčiusios jo pateikimo aplinkybės įpareigoja Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir vyriausybę kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl įstatymo rengėjų tikrųjų ketinimų – neteisėtai ir antikonstituciškai užvaldyti Lietuvos valstybę, ir, būtino, baudžiamojo proceso kontekste, turinio ir aplinkybių įvertinimo.

Manoma, kad esant tokioms aplinkybėms, Lietuvos Respublikos Valstybės Saugumo Departamento ir Antrojo Operatyvinių Tarnybų Departamento prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos vadovai, kaip įstatymo projekto teikėjai, turi būti nedelsiant atleisti iš užimamų pareigų, nes tokia elgsena prarado pasitikėjimą ir pažeidė priesaiką Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Lyderių strateginės platformos „Susitelkimo“ atstovė, teisininkė dr. Nendrė Černiauskienė apžvelgė Europos ir Lietuvos teisės aktų reglamentavimo normų pažeidimus, apžvelgė subjektų sąrašą – į ką kėsinasi įstatymo projektas, bei kylančias grėsmes ir galimas pasekmes.

Manoma, kad įstatymo pataisos kėsinasi į Tautos žmonių prigimtines teises ir laisves, suteikia pareigūnams besąlygiškas teises daryti poveikį fiziniams ir juridiniams asmenims, turėti teisę rinkti duomenis, iškreipti ekonominės rinkos sąlygas, užgniaužti laisvą spaudą ir įdarbinti monopolinę žiniasklaidą rinkti kompromituojančius duomenis apie bet kokius Lietuvos asmenis.

Projektą paruošę ir pateikę Lietuvos Respublikos Prezidentui asmenys pagal užimamas pareigas privalėjo suprasti visas aplinkybes, todėl manoma, kad, galimai tyčia pasikėsino įvykdyti nusikaltimus prieš valstybę.

Peticiją Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei galima pasirašyti iki š.m. vasario 16 d.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Vytas says:

  policine valstybe Lietuva tapo jau senokai. Ir „sėkmingai“ toliau keliaujame šio režimo stiprinimo linkme. Nelabai truks laiko ir susilyginsime, pav., su Š.Korėja.

 2. Barak Hussein O says:

  Tai aisku.
  Gal butu galima placiau apie Pirmaji Operatyviniu tarnybu departamenta prie KAM:)?
  KOPIJUOJAMA KGB STRUKTURA?
  Tai penktas- sekimas ir stebejimas:)?

 3. Gintas says:

  Už ne tokią nuomonę galima gauti kalėjimo, o valdžia vis pasakoja apie Tarybų Sąjungą, nebejuokinkit! Veršiams sueis!

 4. Dalia says:

  Sarmatų tinklapio administratorių noriu paklausti, ką daryti, kad į mano elektroninį paštą iš jūsų daugiau nebeitų pranešimai apie naujus straipsnius? Bandžiau tai daryti prieš kelis mėnesius iki šiol ir niekaip nesigauna.

  Kiekvieno laiško apačioje turi būti Prenumeratos atsisakymo nuoroda, kurią jums tereikia paspaust ir patvirtint: „To stop receiving these emails, you may…“
  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top