- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Antrasis Žemės gynėjų suvažiavimas Kėdainiuose [video]

foto

AŠ NEPARDUODU LIETUVOS | sarmatas.lt fotografija

2014 vasario 22 dieną Kėdainiuose įvyko antrasis Žemės gynėjų suvažiavimas, skirtas išspręsti kylančius organizacinius, veiklos, proceso trukdymų, bei kasdienius klausimus, susijusius su referendumu dėl Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams.

Dėl Konstitucijos 47 straipsnio sugrąžinimo į pirmykštę, 1992 metų redakciją, kur buvo sakoma, kad: „Lietuvos žemė, miškai ir vandenys nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei“. Sekantis referendumui teikiamas klausimas yra reikalavimas sumažinti būtinų referendumui surengti piliečių parašų skaičių iki 100 000, vietoje dabar esančių 300 00 parašų. Ir papildanti 9 straipsnį nuostata, kad referendumu priimtas Konstitucijos pataisas galima keisti Tik visuotiniu referendumu.

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo peržengta ši labai aukšta, 300 000 parašų riba, tačiau nežiūrint į tai, šio fakto niekaip negali ir nenori pripažinti nei LR Seimas, nei prezidentė, nei Vyriausioji rinkimų komisija, kuri privedusi jos pačios susikurtą balsavimo situaciją iki absurdo, tik stebuklo dėka sugebėjo kažkiek susitarti tarpusavyje ir tik remdamasi įvairiomis išlygomis perdavė šį klausimą spręsti Seimui, nors pagal referendumo įstatymą, Seimui nesuteikta teisė nieko spręsti šiuo klausimu, išskyrus referendumo surengimo datą. Nežiūrint į tai, viešojoje erdvėje šis klausimas kvestionuojamas pačių įvairiausių lygių politikų ir teisininkų, visiškai neturinčių jokios teisės tą daryti.

Todėl visiems šiems aukščiau išvardintiems ir keliantiems kliūtis surengti referendumą trukdymams spręsti, buvo nuspręsta kviesti šį Suvažiavimą, kur ir buvo aptarti visi šie dalykai.

Vienas referendumo koordinatorių, Julius Panka (Tautininkų Sąjungos pirmininkas) savo pasisakymo metu pranešė, kad penktadienį, t.y. 2014-02-21 dieną, VRK buvo užregistruota iniciatyvinė grupė, inicijuojanti referendumą dėl Lietuvos valiutos – lito išsaugojimo.

Papildomai norėtume jums pranešti, kad nuo pirmadienio, t.y. nuo 2014-02-24 dienos svetainėje http://www.zemesvardu.lt kviečiami registruotis savanoriai norintys ir galintys tapti rinkimų apylinkių komisijų nariais ar stebėtojais.

Registruotis savanoriais

Siūlome jūsų dėmesiui gana ilgą 2 valandų Žemės gynėjų suvažiavimo vaizdo įrašą. Suprantame, kad tokį ilgą video reportažą peržiūrėti labai sudėtinga ir galbūt nuobodu, tačiau prisiminkime, kad tie žmonės, kurie jį rengė ir jame dalyvavo aukojo ne tik savo laiką ir lėšas, kad jį surengti – jie stengėsi ir dėl tų, kurie net nežinojo, jog toks suvažiavimas bus. tad peržiūrėkime kantriai ir dėmesingai – juk visa tai skirta jums mūsų Žemės gynėjai ir tiesiog gyventojai.

paveikslėlis

Papildoma informacija:

Jei kas norėtumėte prisidėti prie lipdukų spausdinimo, atsispausdinti kažkokį kiekį, dalintis jais su kitais, klijuotis ant automobilių ar kur kitur, kad kuo daugiau žmonių rastų informaciją apie referendumą, apie jo reikalingumą , bei kitos informacijos, kas susiję su aktualiais Lietuvos klausimais galite atsisiųsti iš žemiau esančios nuorodos.

  Informaciniai Lipdukai spausdinimui Referendumo tema (14,9 MiB, 3 637 atsisiuntė)

Sarmatai