Antrosios Lietuvos nacionalistų atšakos piketas prie Kauno Soboro

2015, 15 vasario, 18:51 | kategorija Realybė | 20 komentarų | peržiūrų 1 057 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

apačioje video reportažas

paveikslėlisKodėl pavadinome antrąja? Todėl, kad pirmoji jau yra ir ji siejama su LTJS bei TS ir jų rytoj organizuojamomis vasario 16 eitynėmis Kaune.
Antroji Lietuvos nacionalistų atšaka šiandien oficialiai įvardijama marginalais (prisiminkime pirmąsias LTJS eitynes) bei, kas kur kas blogiau – tiesiog prorusiškais. Nors anot jų pačių, su Putinu ar Rusija jie neturi nieko bendro ir niekada jų nepalaikė. Jie laiko save Lietuvos patriotais ir sako, kad Lietuva turi turėti savo politiką bei nepriklausomybę, kuri šiandien yra prarasta.

Jų piketo tikslas šiandien – protestas prieš amerikiečių karines bazes Lietuvoje, kurios mūsų šalį padaro taikiniu tų pačių rusų raketoms.

Tiesą sakant kažką normaliai išsakyt apie savo tikslus ir savo protestų kryptį jiems tiesiog neleido susirinkusi prie šv arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) ir palaikančių NATO piliečių minia, kurios atstovai save įvardijo Lietuvos patriotais, nors pagrindinai mojavo ES ir NATO vėliavėlėmis. Matyt tam, kad išsiskirti nuo piketo organizatorių.

Taip gavosi, jog vieni patriotai prie Soboro kovėsi prieš kitus, atitinkamai vadindami kits kitą Lietuvos priešais ir Putino ar Amerikos pakalikais, priklausomai nuo to, kas šaukė. Tačiau ir tie, ir kiti save vadino būtent Lietuvos patriotais.

Triukšmas buvo neišpasakytas, ir, jei piketo organizatoriai bandydavo kažką sakyti, jų žodžius tuojau pat užgoždavo kitų „patriotų“ dainos, skanduotės, įžeidimai ar tiesiog siūlymai nešdintis iš Lietuvos. Tuo pačiu metu stengdamiesi juos apskritai užstoti savo vėliavomis ir kūnais, kad jų nesimatytų nuo gatvės.

Kitaip tariant, prie Kauno Soboro šiandien matėme pilną demokratijos ir žodžio laisvės paveikslą, kai kalbėjo/rėkė visi, bet niekas nieko neklausė ir neleido klausyt tiems, kas norėjo.

Pirmą kartą teko matyti žmonių susibūrimą, kuriame mažai ką pavyko sužinoti iš to susibūrimo organizatorių, nes net bandant pakalbinti kokį žmogų atskirai NATO šalininkai tuojau už jo nugaros imdavo kelt balaganą

Vienai korespondentei NATO palaikantys patriotai sulaužė filmavimo kamerą (matyt netyčia), o visumoje didesnių susidūrimų buvo išvengta esant nemažoms policijos pajėgoms. Nuotraukose žemiau pamatysite nemažai pažįstamų veidų, palaikiusių vieną ar kitą pusę.

Liūdina vienas dalykas: – prie Soboro dalyvavę žmonės – visi lietuviai, tačiau nesusišnekantys, lyg kalbėtų skirtingomis kalbomis. Ir vien todėl, kad skirtingai mato bei vertina vienus ir tuos pačius dalykus – įvykius Ukrainoje ir amerikiečių kariuomenės buvimą Lietuvoje. Kaži ar dėl to bent vieni jų yra Lietuvos priešai, kaip kai kurie vadina kitus. Tačiau kažkam naudinga, kad jie pjautųsi tarpusavyje, juk kitu atveju jie pradėtų dairytis į tuos, kas atsakingi už dabartinę padėtį Lietuvoje, kurią jau ir užsienis vadina savižudžių kraštu.

patriotai_00 patriotai_01 patriotai_02 patriotai_03 patriotai_04 patriotai_05 patriotai_06 patriotai_08 patriotai_09 patriotai_10 patriotai_11 patriotai_12 patriotai_13 patriotai_14 patriotai_15 patriotai_16 patriotai_17 patriotai_18 patriotai_19 patriotai_20 patriotai_21 patriotai_22 patriotai_23 patriotai_24 patriotai_25 patriotai_26 patriotai_27 patriotai_28 patriotai_29 patriotai_30 patriotai_31 patriotai_32 patriotas_Su_JAV_veliava patriotas_su_Ukrainos_veliava

Video reportažas:


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. Kestutis says:

  Toks ispudis, kad betruko tik alaus….

 2. Dario says:

  Ir vieni ir kiti myli Lietuvą, o šitaip nekenčia vienas kito :(

 3. Taip, požiūris į geopolitiką skaldo patriotiškai nusiteikusius Lietuvos žmones. Kita vertus, neįsivaizduoju, kaip vienoj komandoj galėtų dirbti ir Tynta, ir Razminas. Nesuprantu, kurių galų tiems NATO gerbėjams reikėjo trukdyti pasisakyti tautiniams socialistams. Abejoju, ar rytoj, vasario 16 d., būtų provokacijų iš nacionalistų, tautinių socialistų. pusės.

   

 4. Ec says:

  Taip, ir vieni ir kiti myli Lietuvą. Tik vieni pirmiau myli NATO, ES o po to Lietuvą (matosi iš vėliavėlių), kitų prioritetai kitokie. TSRS laikais buvo taip pat, – vieni mylėjo LTSR (nes jiems apsimokėjo), kiti Lietuvą. Vieni šiltai sėdėjo „postuose“, kiti šalo Sibire ar buvo kitaip persekiojami. Nereikia pykti ant žmonių todėl, kad jie turi gerą atmintį ir prisimena kas yra buvimas sąjungoje ir svetimos šalies kariuomenę Lietuvoje

 5. Valdas says:

  Dar sensacingas  Grabausko  sulaikymas kaukėtų galimai VSD pareigūnų kad nedalyvautų mitinge .

 6. PP says:

  Myli Lietuvą? Nereikia aptakių frazių ir žodžiablūdinimo. Ties, kas už žydrą ES ir okupacinę NATO yra Lietuvos išdavikai, o ne ją mylintys piliečiai.

 7. Vardas says:

  Apmaudu matyti kada saujale briuselio kandonu sugebėjo mitinga uz Lietuvos laisve išjuokti. Lietuviu Lietuvoje neliko. Tai parode kad esam visam laikui briuselio šlepetes.

 8. vs says:

  NATO, tai JAV įkurta teroristinė organizacija, skirta Vašingtono planams vykdyti. Kokiu reikia būti naivuoliu, kad šito nesuprasti, net Vokietija paversta JAV okupacine zona, ką jau kalbėti apie Lietuvą. Atkreipkite dėmesį, kur tik įžengia JAV ,,demokratija“, visur liejasi melas ir kraujas. Ir jiems aršiausiai talkininkauja buvę komjaunuoliai ir komunistai.

 9. Irene says:

  Kodėl SOBORAS ir kas gali tvirtinti, kad ten buvo tik lietuviai, ir kodėl tai pabrėžiama

 10. mS says:

  Jei jau žaidžiame demokratija, tai ir būkim demokratiški ir kultūringi – leiskime pasisakyti abiems pusėms. Bet ne, tie su žydrom vėliavom pasiruošę ne tik perrėkti visus, bet panašu ir veiksmų imtis. Tikrai demokratiška.

 11. Žiūrint iš provincijos says:

  Kokie jie „patriotai“ jei mojuoja su okupantų (nato, ES, ukrainos) vėliavomis ir šlykščiu lojimu trukdo tikriems Lietuvos laisvės patriotams pasakyti, kad Lietuva turi būti iš tikrųjų laisva ir nepriklausoma.
  Tie ,svetimomis vėliavomis mojuojantys mankurtai, yra konservatorių ir vargšelio Kupčinsko suorganizuoti (užzombinti) konservatorių jaunieji „smogikai“, kuriuos, (matosi pagal veikimo metodus ir pagal žargoną) instruktavo ir „dryžuotieji“ iš už atlanto.
  Vargas Lietuvai ir Lietuvių Tautai, nes šie „smogikai“ yra žiauresni ir už komjaunuolius, o iš tikro yra komunistų ir komjaunuolių palikuonys.

 12. Pagal jų logiką yra taip: kas ne su mumis („patriotais“), tie („koloradai“, „Rusijos šnipai“) yra prieš mus. Šie „patriotai“ yra arba naudingi idiotai, arba sąmoningi euro-atlantinės Sistemos tarnai. Tegul sau pasilieka tas savo dainas apie komformizmą.

 13. Mindaugas says:

  Lietovoje klęsti demokratija. Skirtingai nei buvo planuota, Giedriaus Grabausko bei kitų pažangių Kauno visuomenininkų inicijuota eisena už Lietuvos nepriklausomybę ir socialinį teisingumą neįvyko: pats G. Grabauskas be jokios aiškios teisinės priežasties, akivaizdžiai ir ciniškai pažeidinėjant jo, kaip žmogaus ir piliečio teises į laisvą žodį, buvo sulaikytas ir areštuotas dar keliaudamas į patį protestą. Jei Lietuvos karinės okupacijos šalininkai bei tarptautinės įtampos ir karo kurstytojai, prisidengiantys „patriotizmo“ lozungais mano, kad grasinimais, įžeidinėjimais bei provokacijomis sugebės „nugestinti“ nacionaldarbininkus bei anti-imperialistinį pažangiųjų lietuvių tautos jėgų judėjimą apskritai, „prigąsdinti“ jo aktyvistus, tai jie tik dar kartą stipriai klysta: šitokie įvykiai tik dar labiau didina tikrųjų Lietuvos patriotų pasiryžimą, tikėjimą ir kovingumą, kurio nepalauš jokie Lietuvos išdavikai bei mūsų tautos, mūsų liaudies skurdintojai ar naivūs ir buki jų liokajai.

 14. LLA Vanagai says:

  Iš šitokių nepilnapročių ir dundukų, kaip kad šitie pavargėliai nacionaldarbininkai, rusų čekistai formuodavo stribų batalionus. Tiesioginės karinės Rusijos invazijos į Lietuvą atveju juos reiktų iššaudyti pačius pirmus, nes kitaip jie eitų rusams už nugaros ir pirštu baksnotu į lietuvius išdavinėdami.

 15. to LLA Varnai says:

  Tiesiogines karines Rusijos invazijos atveju tu ir tavo draugeliai maitvanagiai butumet nudeti vienas is pirmuju. Nereiktu ne pirstu baksnoti, neabejoju, kad daug kas tave , liberastini eurokretine, zino. Kranksek toliau, apsireiksk placiau.

 16. To Mindaugas says:

  Apie kokį Grabausko „sulaikymą“ čia svaigstate? Kad „sulaikytasis“ taip pasakė? Pigi reklama, norint apsimesti „kankiniu“ ir „disidentu“

 17. Valdas says:

  Apie sulaikymą pats nekliedėk jei nieko nežinai . 

 18. Mindaugas says:

  Atsiprašau Valadai, ar Jūs tai man parašėte, cituoju „Apie sulaikymą pats nekliedėk jei nieko nežinai. „?

 19. Valdas says:

  Tam kas apie pigią reklamą čia parašė .

 20. Kęstutis Lapienis says:

  Kraupu matyti tokį vadinamųjų konstervatorinių liberaloidų agresyvumą, šunišką atsidavimą amerikietiškajam imperializmui ir vadinamajai europos sąjungai. Tik visiški mankurtai gali taip elgtis arba žiopliai.
  Neužmirškime, kad Lietuva pries antrąjį pasaulinį karą buvo PATI SOCIALISTIŠKIAUSIA PASAULYJE VALSTYBĖ. Taip, Smetona ir Tūbelis kūrė tautinį socializmą. Patį žmoniškiausią pasaulyje tais laikais. Ne tokį iškrypėlišką, kokį sukūrė vadinamoji Vokietijos trečioji imperija ar Sovietinė imperija. Skaitykite tų laikų svarbiausią mūsų protėvių dar išlikusį palikimą – Nepriklausomos Lietuvos Respublikos įstatymus. Ne Švedija ir ne Latvija buvo socialistiškiausios, t.y. socialiai orientuotos, valstybės. O Lietuvos Respublika. Tik neaprėpiamas, naikinantis ir skandinantis nacistinių bei sovietinių okupantų propagandos srautas nuskadino bet kokius prisiminimus apie tą laiką. Per ilgus okupacijos dešimtmečius įkalė nuožmius bolševikines šmeižtus apie kraugerį Smetoną ir jo autoritarinį režimą. Galimas dalykas, jog socialinė prieškario Lietuvos valstybės santvarka ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl lietuviai taip narsiai priešinosi vėl atslinkusiam sovietiniam okupantui. Nes Lietuva buvo visų lietuvių valstybė, nes sovietinis bolševikinis neva socializmas buvo kraugeriška socializmo idėjų karikatūra.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top