Apginkime milijonierius!

2021, 28 vasario, 6:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 278 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Naujoji valdžia prieš rinkimus žadėjo, kad naujų mokesčių neįvesdinės :) (suprask – senus didins). Bet tam priešrinkiminiai pažadai ir skirti, kad jų nesilaikytų.

Didžiajai daugumai tai gali pasirodyti kaip teisingas įstatymas, tačiau taip toli gražu nėra. Pirmiausia tai palies tuos, kas po šio mokesčio pritaikymo nustos būti tais milijonieriais :).

Rašiniui pastūmėjo planuojamas įstatymas dėl paveldimo turto apmokestinimo. Trumpai pasakysiu kaip tokie apmokestinimo įstatymai „auga“:

1. Priimamas įstatymas liečiantis nedidelę turtingesnių žmonių grupę. Tie turtingesni pyksta, lieja apmaudą, jų mažuma, vidurinės klasės tas įstatymas neliečia, jiems tas pats, o biedni dar ir džiaugiasi – „taip tiems kurkuliams ir reikia“.
2. Nuleidžiamas apmokestinimo lygis, ir jis jau apima viduriniąją klasę. Vidurinieji pyksta, lieja apmaudą, turtingesni – „teisingai, kodėl męs vieni turime mokėti?“, biedni toliau džiaugiasi – „taip tiems kurkuliams ir reikia“.
3. Įstatymas padaromas visuotiniu ir apima visus. Turtingesni ir vidutiniokai– „teisingai, kodėl męs vieni turime mokėti?“, o biednų jau niekas ir neklauso

Aš toli gražu nepatenku (kol kas) į šio įstatymo veikimo sritį, bet puikiai suprantu, kad tikrai pateksiu, ir pateksiu dėl kelių priežasčių:

1. Esu darbštus ir uždirbsiu.
2. Pinigai atpigs ir be manęs dar daug kas taps milijonieriais, vien kovai su pandemija prispausdinta kalnai niekuo nepadengtų pinigų.
3. Aukščiau paminėtas įstatymo ribų plėtimas

Šiuo metu patenkantys po šio įstatymo presu daugumoje yra ne kažkokie mistiniai prisivogę milijonieriai, o ūkininkai dirbantys savo protėvių žemę ar žmonės savo verslus pradėję nuo nulio ir juos puoselėjantys dirbdami patys.

Aišku yra ir tikrieji milijonieriai ir milijardieriai su miglota savo pirmojo milijono praeitimi, bet jie savo finansininkų ir advokatų pagalba iš po šio įstatymo savo milijonus patrauks kokiu nors būdu, pvz. į kokį nors ofšorą, kur „Nepriklausomybės“ pinigai paslėpti.

Kažkodėl daugelis, tuo metu nepapuolančių į apmokestinimo sritį mano, kad tie kažką nuskalpavę mokesčiai pasieks juos, ar kažkaip pagerins bendrą gyvenimą, ir visiškai nenori suprasti, kad tiesiog tais papildomais pinigais paskatins valdžios ištvirkimą švaistymo būdu. Ne daugiau.

Papildomi mokesčiai ar esamų mokesčių didinimas yra kaip kvaišalas narkomanui – kuo toliau, tuo jo daugiau reikia. Ar nuo šito yra lengviau to narkomano aplinkiniams spręsti Jums.

Visą tai laikykite mano asmenine nuomone. Sėkmės Jums!

Ec

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Vytas says:

  Manau, kad paveldėjimo mokestis savo esme yra NETEISINGAS ir jo neturėtų būti. Juk miręs savininkas už visus savo turtus valstybei jau yra sumokėjęs. Vadinasi, tie patys pinigai, turtas, yra apmokestinami antrą kartą ir, tikriausiai, dar didesnių tarifu. Situacija elementari: tolimas man net nebežinomas giminaitis man palieka didelį namą. Kad priimti palikimą, man reikia sumokėti milžinišką (dėl manęs) sumą. Iš kur aš gausiu tuos pinigus? Valdžios argumentas – aš gaunu neuždirbtus pinigus, todėl mane reikia „nuskalpuoti“. Bet juk tai banditų, gyvenančių „po poniatijam“ argumentas.

 2. konkurencijos nėra op says:

  PAALIAU: tai karaliuS nuogas…?

 3. Ec says:

  Vytai, esi neteisus, tai banditų, gyvenančių „ne po poniatijam“ argumentas. „po poniatijam“ to nedarytų

 4. Simas Simaitis says:

  laisvaslaikrastis.lt/demokratiniu-rinkimu-uzkardos/

  Jau norėjau pakomentuoti, o čia kaip tik radau labai gerą straipsnį laisvo laikraščio virtualioje erdvėje.

  „Balsų surinkimo tvarka. Pats balsų surinkimo būdas, kai metami biuleteniai į urnas tai yra juodosios magijos veiksmas, kadangi balsuodamas žmogus atiduoda savo balsą išmesdamas savo, kaip piliečio, balso galią į urną. Tokiu būdu neutralizuojami protesto balsai tam, kad išrinktieji be didesnių trukdžių galėtų vykdyti jiems oligarchų pavestas užduotis.“

  Ši ištrauka iš straipsnio pasako viską.
  Švieskitės tautiečiai, gero skaitymo ir dėkitėssau į galvas, kas parašyta.

 5. Marksas says:

  Feodalizmo santvarka užprogramuota ginti feodalų interesus, kapitalizmo santvarka užprogramuota ginti kapitalistų milijonierių interesus ir kitaip nebus. Srmatai eilinį akrtą iš ššš nori išspausti vašką. Nu nesispaudžia, nors kulverstį daryk. Norit kad santvarka gintų eilinių žmonių interesus. Prašosm socializmas ir komunizmas, kito kelio nėra.

 6. Albas says:

  Marksai, tavo siūlomus dalykus, bent jau vieną, turėjom – ačiū, sotūs, susikiška tą komunizmą su socializmu ten kur tavo smegenų vingis t.y. raukšlė

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top