Apklausa: apie ketvirtadalis amerikiečių mano, jog JAV teikia Ukrainai per didelę pagalbą

2023, 2 vasario, 6:20 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 78 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vis daugiau amerikiečių nepatenkinti augančia parama Ukrainai. Nauja apklausa parodė, kad 26% JAV gyventojų mano, jog Vašingtonas teikia pernelyg didelę pagalbą Kijevui, praneša amerikiečių „The Hill”. Tuo pat metu dinamiką lemia ne tik nenoras remti Ukrainą.

Vis daugiau amerikiečių mano, kad Jungtinės Valstijos teikia pernelyg didelę paramą Ukrainai. Tuo tarpu per pastarąsias kelias savaites J. Bideno administracija ir kitos Vakarų šalys ėmėsi veiksmų, kad padidintų pagalbą Kijevui kovoje su Rusija.

Remiantis nauja „Pew Research Center” apklausa, maždaug ketvirtadalis amerikiečių (26%) mano, kad Jungtinės Valstijos teikia Ukrainai pernelyg didelę pagalbą. Taip manančiųjų dalis nuolat didėjo nuo tada, kai Rusija pernai pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, ir nuo rugsėjo padidėjo šešiais procentiniais punktais.

Jungtinės Valstijos nusiuntė milijardus dolerių, kad paremtų Ukrainos ginkluotąsias pajėgas kovoje su Rusija. Praėjusių metų pabaigoje Kongreso patvirtintame 1,7 trilijono JAV dolerių federaliniame biudžete įstatymų leidėjai numatė apie 45 mlrd. dolerių, kurie bus skirti pagalbai Ukrainai ir NATO sąjungininkėms.

Kai kurie respublikonai griežtai kritikavo šią poziciją, sakydami, kad Jungtinės Valstijos per daug lėšų skiria Kijevui remti. Spalį tuometinis Atstovų Rūmų mažumos lyderis Kevinas McCarthy sakė, kad respublikonai nesuteiks „carte blanche” pagalbai Ukrainai, jei jo partija įgis parlamento rūmų kontrolę, kaip vėliau ir atsitiko.

Kaip „Twitter” tinkle rašė Atstovų Rūmų narė Lauren Boebert, prezidentas J. Bidenas turi suprasti, kad Jungtinės Valstijos nėra bankomatas.

Kol įtakingi respublikonai išreiškė abejonių, ar reikia išlaikyti tokio lygio paramą Ukrainai, 5152 žmonių apklausos, kurios paklaida – 1,7%, rezultatai rodo, kad respublikonų rinkėjai pritaria jų nuomonei.

40% respublikonų ir prorespublikoniškai nusiteikusių „nepriklausomų” rinkėjų mano, kad Jungtinės Valstijos per daug remia Kijevą. Rugsėjį tokių dalis buvo 32%, o vos prasidėjus Rusijos karinei invazijai – tik 9%.

Apklausos duomenimis, be to, kad respublikonų noras padėti Ukrainai pamažu silpnėja, jie vis dažniau mano, kad Rusijos veiksmai nekelia rimtos grėsmės Jungtinėms Valstijoms. Tik 29% respublikonų rinkėjų ir prorespublikoniškų „nepriklausomų” rinkėjų mano, kad Ukrainos konfliktas kelia rimtą grėsmę Jungtinėms Valstijoms.

2022 m. kovą tarp tų, kurie Rusijos karinę invaziją laikė tiesiogine grėsme Jungtinėms Valstijoms, buvo daugiau respublikonų tarpe, tačiau dabar tokios nuomonės dažniau laikosi demokratai – tokių 43%.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top