Artūras Račas. 100 metų atkurtai Valstybei: Dievas neatėjo, maldas ir nuopelnus užsako partinės mokyklos lektoriai

2018, 21 vasario, 9:05 | kategorija LPT | 19 komentarų | peržiūrų 1 372 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

D. Grybauskaitė ir E. Kūris

prezidentas.lt nuotr.

Nurimus Šventės šurmuliui, vis dėlto, manau, privalu pakalbėti apie Lietuvą ir jos žmones. Nusipelniusius ir nelabai.

Pradėti norėčiau nuo paprasto klausimo: kaip jūs galvojate, kas yra labiau nusipelnęs Lietuvai: „Gintarų“ ir „Ateina Dievas“ autorius, „Dainų teatro“ ir „Keistuolių teatro įkūrėjas kompozitorius Andrius Kulikauskas ar pusę savo karjeros V.Romanovui užsakomuosius tekstus rašęs plunksnagraužys Šarūnas Černiauskas? O, kas, jūsų nuomone, daugiau prisidėjo prie to, kad Lietuva būtų gražesnė ir kultūringesnė: Vida Ramaškienė, kurios iniciatyvos ir pastangų dėka pernai Lietuvoje jau 22 antrą buvo surengtas „Kino pavasaris“ ar užsakytus tekstus iš specialiųjų tarnybų pakišamų USB laikmenų rašantis Dovydas Pancerovas, kuriam 1995-aisias dar tikriausiai reikėjo sauskelnių?

Neslėpsiu, jei man kas nors užduotų tokį klausimą, pagalvočiau, kad mane laiko kvailiu, bet tai būtų ne pirmas kartas, nes pastaruosius kokius 10 metų taip jaučiuosi gana dažnai, nors tikrai negalvoju, kad esu pats kvailiausias.

Taip pat jaučiuosi ir dabar, nes buvusi aukštosios partinės mokyklos lektorė, mūsų visų nelaimei, prieš 9 metus tapusi Lietuvos prezidente, teikdama apdovanojimus atkurtos Lietuvos šimtmečio proga šimtui labiausiai Lietuvai nusipelniusių žmonių visai Lietuvai (tarp jų ir man) bandė įteigti, kad Š.Černiausko ir D.Pancerovo nuopelnai yra didesni nei AKulikausko ir V.Ramaškienės. 
Artūras Račas

Manęs Dalia Grybauskaitė neįtikino. Čia gal todėl, kad aš niekada nesimokiau partškoloje? Nežinau, kiek iš jūsų ten mokėsi, bet labai būtų smalsu sužinoti, ar Lietuvoje jau pasiekėme tą ribą, kai, norint ką nors kuo nors įtikinti, nebereikia faktų ir sveiko proto ir užtenka tik būti grybauskaite. Arba avimi, kuri bliauna, kartu su pagrindiniu bandos avinu. Tikiuosi, jūs į tą klausimą sau atsakysite, jei dar nepasiekėte tos ribos, kai baisu yra atsakinėti net mintyse.

O aš, tęsdamas nuopelnų Lietuvai temą, pasakysiu, kad man labai gaila ir apmaudu dėl to, kad šalia D.Pancerovo ir Š.Černiausko, „nusipelniusiųjų“ Lietuvai sąraše atsidūrė ir mano labai gerbiami žurnalistai Aurimas Perednis ir Indrė Makaraitytė. Tiesą pasakius, būtent dėl Aurimo ir gimė šis įrašas, nes, pamatęs naujieną, aš iš karto parašiau Aurimui, ką apie tai galvoju (ir gavau labai išsamų atsakymą).

O galvoju aš tą patį, ką galvojau ir tada, kai rašiau apie vieną savo buvusį kolegą ir vadinau jį „prostitutu“, kai jį ir būrelį panašių „žurnalistų“ ordinais ir medaliais apdovanojo Valdas Adamkus. Galvojau ir galvosiu, kad save gerbiantys žurnalistai neturėtų misti iš valdžios rankų ir neturėtų iš jos priimti nei medalių, nei kelionių, nei kokių nors kitų dovanų, kurios iškreipia tikrąją žurnalisto paskirtį – būti sarginiu šunimi. O mes visi labai gerai žinome, kad kai tave maitina iš rankos,  sarginiai refleksai dingsta.

Nesakau, kad žurnalistai iš principo negali būti apdovanojami. Gali. Vitas Lingys galėjo būti apdovanotas, Romas Sakadolskis galėjo būti apdovanotas, Kęstutis Girnius galėjo būti apdovanotas. Dar galėtų būti apdovanotas žunalistas, išgelbėjęs skęstantįįį arba išnešęs vaiką iš gaisro. Arba – sužeistąjį iš apkasų karo zonoje. Tačiau ne tas, kuris tiesiog dirba savo darbą, gauna už tai atlyginimą ir nedaro nieko labiau išskirtinio nei policininkas, gaisrininkas, gydytojas, muziejininkas, inžinierius ar kepėjas.

Todėl man net nepadoru klausti, kuo Lietuvai nusipelnė pagrindinis pagrindiniu save vadinančio portalo propagandistas Vaidas Saldžiūnas, nes jau pats tokio klausimo kėlimas reikštų pasityčiojimą iš žurnalistikos, nekalbant jau apie atkurtą Lietuvos valstybę. Mano šeimoje ir tai yra žmogus, kurio nuopelnai Lietuvai, kaip aš juos suprantu, yra kokius 500 kartų didesni nei V.Saldžiūno ir visų jo vadinamųjų kolegų portale, kartu sudėjus.

Todėl man ir gaila A.Perednio, atsidūrusio tokioje kompanijoje. Mano nuomonės apie Aurimą, kaip žurnalistą, tai visiškai nekeičia, nes aš žinau, kad mes visi darome klaidų, ir pats jų esu ne vieną padaręs. Juo labiau – proga buvo neeilinė ir Aurimui, kuris yra dar gana jaunas, reikėjo titaniškų pastangų nepasiduoti pagundai būti suviliotam. Tiesą pasakius, aš pats kartais gailiuosi, kad grąžinau Sausio 13-osios medalį, nors ir žinau, už ką jį gavau. Nes Valstybės apdovanojimas, vis dėlto yra Valstybės apdovanojimas, nepaisant to, kad kai kas iš šio beveik švento dalyko padarė farsą ir pasityčiojimą iš Valstybės.

Aš labai įdėmiai peržiūrėjau visą apdovanotųjų ir nusipelniusiųjų Šimtuką. Ir man pasidarė bloga, jei atvirai. Bloga dėl valstybės, kurioje į nusipelniųsiųjų gretas patenkama pagal pareigas ir pagal artimumą dvarui. Neskaičiuojant kelių užsieniečių (tarp kurių aukščiausius Lietuvos valstybės apdovanojimus gavo du užsienio valstybių kariuomenių vadai), didžioji dauguma kitų, labiausiai nusipelniusių Lietuvai – įvairiausių valstybės institucijų ir organizacijų vadovai.  Kuo arčiau dvaro – tuo aukštesnis apdovanojimas. Neturi pareigų – reiškia esi nusipelnęs Lietuvai mažiau nei tie, kuriuos vadina direktoriais ar pirmininkais.

Je teisingai suskaičiavau, daugiausiiai tarp labiausiai nusipelniusiųjų yra gydytojų (čia gal todėl, kad jie ruošiasi streikuoti?) – trylika. Jokiais būdais neneigiu gydytojų indėlių į Lietuvos valstybės kūrimą, tačiau šiek tiek žinodamas apie sveikatos apsaugos sistemos būklę, vis dėlto suabejočiau, ar šios profesijos atstovų indėlis į Lietuvos valstybės pažangą yra didžiausias.

Sąraše – 10 žurnalistų (jau sakiau, ką apie tai galvoju), maždaug tiek pat menininkų, keli istorikai, keli verslininkai. Neradau nė vieno mokytojo, nė vienos bibliotekininkės, nei vieno gaisrininko, nė vieno policininko, nė vieno socialinės sferos darbuotojo, nė vieno sportininko ar trenerio, nė vieno autobuso vairuotojo, nė vienos valytojos, nė vieno kepėjo ar virėjo, nė vieno savanorio. Galėčiau „nė vieno“ pakartoti ir dar šimtą kartų, tik nežinau, ar kas nors nuo to pasikeistų.

Čia vėl klausimas jums, jei vis dar nebijote galvoti. Aš tai manau, kad galvoti nėra baisu ir juo labiau tai nėra nusikaltimas, ypač minint atkurtos Lietuvos 100-etį. Lietuvos, kuri jums leidžia rinktis.

O aš pats, nepaisant to, kad esu netikintis, galvoju, kad Dievas į Lietuvą tikrai neatėjo. Jį pakeitė partinės mokyklos lektorė, kuriai, deja, nemaža dalis mūsų meldžiasi. Taip pat aklai ir nekritiškai, kaip ir Dievui.

P.S. Kadangi mano „draugų“ Dievo ir Lietuvos pamirštame mieste Visagine pastangomis, esu blokuotas Facebook, būsiu dėkingas, jei pasidalinsite.

šaltinis: racas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 19

 1. Angelina says:

  Deja, kaip tik šį kartą apdovanotų sąraše, dėl ko apgailestaujate (jus cituoju: „Sąraše – . Neradau nė vieno mokytojo, nė vienos bibliotekininkės „, yra bibliotekininkė Rūta Eglinskienė.

  Apie tai čia: lnb.lt/naujienos/2883-nacionalines-bibliotekos-darbuotojai-valstybinis-apdovanojimas

 2. Dainius V. says:

  Aš atsakysiu gerb.Račui. Nacionalinė valstybė nyksta ir tai jau super akivaizdu.Tautinė valstybė iš tikrųjų traukiasi, tačiau valstybė kaipo tokia yra dar pakankamai stipri ir niekam neleis užimti jos vietos.Daug ir ilgai diskutuojama kas apie tai, kas pakeis tautinę valstybę. Sprendžiant iš įvykių eigos Lietuvoje(ir ne tik) labiausiai galimas variantas korporacijų pavirtimą valstybe.Ir šioje vietoje aš turiu omenyje ne ne apie korporacinę valstybę, kokios buvo trečiojo ir ketvirtojo dešimtmečio Italija ir 1933-45 metų Vokietija. Tai iš principo visiškai naujas darinys ir man kaip emociškam ir fantastinių romanų skaitovui kelia natūralų siaubą.Regioninės valstybės funkcionavimą lemia grynai ekonominiai, o ne politiniai ar, juo labiau, socialiniai motyvai(liaudies reikalavimai) Regioninė valstybė – tai paklausos ir pasiūlos vienetas, ir nieko daugiau.Ir dėl to jos gyventojų skaičius negali viršyti tam tikros ribos kaip ir dėl tam tikrų priežasčių negali būti mažesnis. Ji – tai toks darinys, kurio sandara, tikslai ir funkcionavimas susiję visų pirma su ekonomika, kitaip sakant, siekia minimalizuoti politines ir socialines sąnaudas, reikalingas išsilaikyti konkrečioje teritorijoje – nuo suvedimo į minimumą socialinių įsipareigojimų, būdingų valstybei, iki atliekamų, ekonomiškai nerentabilių korporacinės valstybės požiūriu gyventojų (kurie arba nebegauna „vietos prie lovio“ arba fiziškai pašalinami iš realaus gyvenimo).Tautinė valstybė yra neadekvati vykdomas ne oliberalios globalizacijos procesui,todėl visų valdžių tikslas vienas – sunaikinti, pasitelkus į pagalbą reorganizacijų grandinę, teisėtvarkos organus, paverčiant jas jėgos struktūromis.Jėgos struktūra – tai jau nebe teisėtvarkos organas, o galia pagrįsto verslo suasmeninimas.Todėl į valstybę korporaciją atrenkamas ir atitinkamas socialinis, antropologinis tipas, konkreti žmogiškoji medžiaga,ką mes kasdien matome ekranuose ar pirmuosiuose spaudos puslapiuose apie Lietuvai „pasižymėjusius piliečius“.Yra berods 2015 išleistas baltarusio rašytojo Antonovo romanas apie 2041 m Baltarusiją(susidomėjusiems:“Stabilizatorius.Minskas 2041″),tai štai ,ten korporacinės valstybės valdžia girdė eilinius runkelius ir kalafijorus vandeniu su vadinamu ramybės stabilizatoriumi,kad realybės nematytų.Pas mus tą vaidmenį atlieka TV ir radijas su spauda ir tai daro ypač sėkmingai.Žmonės paversti vis dar mąstančiais,tačiau logiškų sprendimų priimti ir įvykių sekos atsekti nesugebančiais mutantais.Kurie bus sunaikinti,kol bus išvesta apskritai nauja sociumo rūšis.Baigiant šią mano rašliavą dar keli žodžiai : nereikia leistis paverčiamais bendražmogiška gyvulių banda, reikia aiškiai suprasti savo tikslus, savus interesus. O nuo čia ir iki supratimo, kas kur ir ką pridirbo, visai netoli.Kažkur skaičiau,kad kad revoliucijos dažniau užgimsta ne iš pergalingų aukštyn besibraunančių klasių šūkių, bet iš priešmirtinių dejonių tų, kuriuos tuoj tuoj nuplaus progreso bangos.Šiuolaiklnė žiniasklaida yra ne kas kita,kaip nuo kažko priklausoma“ laisvai „samdoma prostitutė,ryškiomis spalvomis apsidariusi moteriškos lyties esybė tvirtų americano tipo vyrukų terpėje,kuria gėrisi pigiais milteliais ir akcijiniu alumi iš miltelių „kvepiantys“ būsimo prezidento „rinkėjai“.

 3. Svetimas says:

  Pagarba,taikliai nusakyta

 4. vladas lukosevicius says:

  GRAŽUS TAS LT 100-metis ,,,
  Popuasai Afrikoje ant palmių juokiasi …..
  PASIŽIŪRĖKITE KAIP LRGP IR SEIMAS DANGSTO GRYBAUSKAITĖS NUSIKALSTAMAS VEIKAS .
  Tyčia išvadinau Grybauskaitę *** ir apkaltinau tyčiniu dokumentų klastojimu , nusikaltimų dangstymu bei karo kurstymu .
  Bijo kreiptis į teismą nes žino jog teks oficialiai kreiptis jog Ždanovo universitetą ir Rusijos federaciją , kad atsiūstų jos KGB ir universiteto bylas .
  Viskas išviešinta mano facebook sienoje………
  NUO KO LT VADAVOSI ,,, TIE DABAR IR SVEIKINA , AR NEŠLYKŠTU ?

  AR NE SVARBIAU IŠTIRTI ŠITOS KGB *** NUSIKALTIMUS , KURI PADARĖ MILIJARDINIUS NUOSTUOLIUS LIETUVAI IR UZURPAVO TEISMUS ???
  facebook.com/vladas.lukosevicius1/posts/1804714209563505

  Moderat: keiksmažodžiai ir įžeidinėjimai komentaruose nepageidaujami.

 5. Alvydas says:

  100% be išvedžiojimų parašyta. Nykstančioje valstybėje kaip tos žiurkės: vieni kitą graužiame. Bet…manau mes daug ko nežinome, nei 2-o pasaulinio karos pabaigos sutarčių, nei sorošinės europos plaukimo kurso. Kodėl menami dešinieji yra pasislėpę kairieji. Kas režisavo 1918 ar 1990 nepriklausomybes pabaltijo valstybėse ir su kokiais tikslais.( datos nebūtų vienalaikės, jei būt savaiminės). Po medalinsko laidos per žinių radiją nuogai neįdomu pasidarė.

 6. Nu jo says:

  Kaip pirstu i aki…

 7. MikasA says:

  Nusikopinau Dainiaus tsakant rašliavą atminčiai, turėdams laiko pataisysiu stilių, ir tegu lieka laikams jei kartais mus išjungtų…
  Ir kodėl visi vis rėkia kgb, partškola, o CŽV veikla ir instruktoriai ne… Juk A. Ramanauskas Vanagas irgi ne nuojauta remdamasis veikė…
  Ir kodėl tik II karo pabaigos sutartys… Vien karo kilimo eiga daugeliui būtų… Knyga Šulce Rohnhof ,,Karas kuris turėjo daug tėvų,, Pensijoj, kai jau nieko nebijosiu, pažadu ją persakyti lietuviškai…

 8. Pestininkas says:

  Dabar žinau vieną, daug žinių iskiepytų mums mokyklose, tai tik 15% tiesos! Netgi ir dabar mokymosi programos mažai pakitusios. Nes tik savistoviai žmogus gali tiesos grūdelių rast. Beje, tiėsa daugelių atveju ira juodinama ir vadinama „sąmokslo teorijomis“.Taigi kolegos Tiėsa dabar deficitas, oficijoze…

 9. konkurencijos nėra says:

  Acha, 7-14m,m, mokinys gali savistoviai susrast Tiesos grūdų, kai tuo tarpu iš čia esančių, kažin, ar paskys kas, kas yra Tiesa?

 10. gyvate,ryjanti pati save... says:

  ‘Tiesa’,’Dievas’,’Valstybe’,’Tevyne’,’Garbe’.’Sazine’,’Seima’ ir t.t.,kas pasakys,kas tai yra?

 11. Algirdas says:

  >gyvate,ryjanti pati save… Geras klausimas:) Atsakymus mes atrandame kiekvienas savarankiškai ir tikiu, kad didžiajai daugumai dabar gyvenančių tenka tuos atsakymus atrasti iš naujo. Nėr ko čia kalbėt apie kitus, aš, pavyzdžiui, savarankiškai mokytis pradėjau sulaukęs 35 ir gan greitai sumečiau kodėl mokykloje kurioje mokiausi nebuvo mokoma logikos:) ir nebuvo mokoma mokytis pačiam:)) Gerai, kad taip atsitiko su manim, o labai tikėtina, kad galėjau taip ir likti giliam sapne.

 12. Pestininkas says:

  Algirdai aš taip pat panašių metų sulaukęs ėmiau mokytis savarankiškai, viskas prasidėjo nuo klausimo,Kodėl? Ir ledai pajudėjo…..

 13. gyvate,ryjanti pati save... says:

  …(jei is tiesu)mokymas/zinios atsiranda ne tada,kai tave moko,bet tada,kai pats pradedi mokytis(perfrazuota kazkieno mintis),tad su malonumu prisijungciau prie ‘Kodelciu’,kurie velai pradejo mokytis,klubo veiklos:)

 14. Svetimas says:

  IsTOROS (istorijos) perdaryma vygdo dievo isrinktieji.Susiraskit knyga Levitavimo pagrindai

 15. konkurencijos nėra says:

  IsTOROS (istorijos)—klaidinga hipotėzė…

  ‘Tiesa’,’Dievas’,’Valstybe’,’Tevyne’,’Garbe’.’Sazine’,’Seima’ DORA ir t.t.,kas pasakys,kas tai yra?—Tame ir bėda, kad Mes vartojam sąvokas nežinodami jų tikros reikšmės, o jau būtų laikas žinot!

  Skaityti daugiau: http://www.sarmatas.lt/02/arturas-racas-100-metu-atkurtai-valstybei-dievas-neatejo-maldas-ir-nuopelnus-uzsako-partines-mokyklos-lektoriai/#comments
  © sarmatas.lt

 16. Svetimas says:

  Tai savokos, zodziai ir ju reiksmes kuriu pagalba galima manipuliouti zmogaus samone ir jausmais norint pasiekti tiksla..

 17. Algirdas says:

  >gyvate,ryjanti pati save… Na, kai kurias žinias mes gaunam ir tada kai esame mokomi, tačiau negaunam jokio suopračio kaip tas žinias teisingai panaudoti. Dėl to pristatom atominių elektrinių, prikuriam priemonių gyvybei naikinti, sukuriam nuodų savo pačių maistui, prikuriam aibę nuodų savo kūnams nuodyti ir visa tai darome tik kuo geriausių ketinimų vedini. Juk atominės tai juk elektrai gaminti ir nesvarbu, kad dar nieko nepastatę, o tik išgaudami urano rūdą jau baisiausiai teršiame žemę šventą, juk ginklai skirti gynybai ir nesvarbu, kad dažniausiai jie panaudojami puolimui, juk pesticidai skirti naikinti nepageidaujamiems organizmams ir nesvarbu, kad jie kenkia ir žmonėms ir gyvūnams, juk vaistai skirti gydymui ir nesvarbu, kad nuo jų mes sergame ir netgi mirštame anksčiau nei turėtume. Tokios tai programavimo pasekmės.
  Na, o į kodėlčių klubą jūs jau įstojot:) Tą rodo jūsų protingi ir taiklūs pasisakymai.

 18. Dainius V. says:

  Man veža tokių “ išminčių“ išsireiškimai kaip “ MES“ kažką darėme ar padarėme lyg iš tikrųjų nuo tokių tipų kas nors apart tualetinio popieriaus lapelio nuplėšimo nuo jų priklausytų….juokinga,tu dar Algirdai gal ir automobiliui sąvoką “ dėvėtas“ naudoji? Sprendžiant pagal Tamstos komentarą tai turėtų būti TAIP!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top