Aš už Lietuvą! Pala, kokią Lietuvą?

2015, 10 vasario, 12:24 | kategorija LPT | 16 komentarų | peržiūrų 836 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rokis Žukauskis

paveikslėlisMan siūlo eiti kovoti už Lietuvą. Šventas tikslas, ar ne? Nevisai.

Pasaulio industrinė-technologinė sfera taip smagiai progresuoja (šiaip regresuoja), o žmogaus sąmonė taaaip lėtai kyla. Kaip prieš tūkstantmečius buvo „šventa“ galvas kapoti, taip ir dabar. Ir tikslas už laisvą Lietuvą? Nužudžius rusą, amerikietį ar lenką laisviau nebus. Ir kiek mes turėsim laisvės? Tempti jungą rusų ar lietuvių valdžiai, anoks ir skirtumas. Na, yra skirtumas, bet nustokit mokėt kraugeriškus GPM, PVM ar p’ezdė mokesčius ir pamatysit, ar namai, automobiliai ir t.t. yra jūsų nuosavybė. Mane kviečia kovoti, kad šimtai institucijų klapčiukų laisvai rinktų mokesčius? Už kuriuos statytų beviltiškas valdovų rūmų butaforijas, už kuriuos niekaip nesukurtų socialinės bent gerovytės.

Kovoti už laisvę reikia su savo sąmone. Ir tai ne kažkokia mistinė tautinė savimonė ar panašiai. Sąmonė – tai gyvenimas pagal Visatos principus, kuriuos Kūrėjas (kitiems gal suprantamiau Programuotojas) sukūrė mikro ir makro pasauliuose. Bėda, kad juos mes užmiršę. Bėda, kad be tos sąmonės bus nesąmonė. Sąmonė yra žinojimas, jei mes gyvensim pagal tuos principus tapsim Jėzumi, Buda ir kitais nedaugeliu pasiekusiais aukščiausią būseną. Mes visi esame dievai, tik elgiamės kaip kiaulės. Atsiprašau šių mielų gyvūnų.

Aš gyvenu ir tokiame pasauly, kur nėra LR, Rusijos Federacijos, Izraelio ar JAV valstybių. Čia gyvena jaunesnės arba brandesnės sielos, gimusios kažkieno užbrėžtoje teritorijoje. Tai pasaulio piliečiai su kiekvieno autentiškomis ir gerbtinomis tautinėmis savybėmis. Kaip nebūtų paradoksalu pasaulio piliečiai, bet „globalizacijos“ jokios. Čia gyvena šaunūs ir linksmi darbininkai, o ne girti pašalpinėtojai; žinių užrašytojai, o ne savim patenkinti rašeivos , kūno ir sielos gydytojai, o ne ligonių kasų kasinėtojai; žyniai, o ne parsidavę politikai; žyniai, o ne pilvoti mokslininkai, priklausantys nuo pinigų srautų. Ši Lietuva yra Lietuvos Respublikos siela. Čia tankai nepravažiuoja. Čia ateina į svečius pvz. Rusijos siela ir mes labai džiaugiamės, vaišinamės, cituojame kits kito pasakas, romanus. Ir, atleiskit, bet iš aukštai Lietuvos Respublikos sąmonė nelabai kuo skiriasi nuo Šiaurės Korėjos diktatūros.

Aišku skaudu, kai kas keliasdešimt metų į Lietuvos Respubliką įsiveržia panašios į mūsų valdžią kariai. Aš privalėdavau imtis veiksmų ir šitam, užkietėjusios materijos pasaulyje. Berods per II pasaulinį karą, užėjus rusų batalionui į mano kiemą, aš paprašiau neišvažinėti kiemo vejos ir pavaišinau koše. Visi išsiskyrėme apsikabinę. O dar anksčiau lenkų kariai puolė prievartauti mano sesę. Aš nuleidau galvą, suspaudžiau kumščius ir bėgau gelbėt, gavau kulką į kaktą ir žnegtelėjau veidu žemėn su palaiminga šypsena. Žinodamas, kad mano žmona ir sūnus nebijo mirties aš ramiai leidausi į eilinę sielos kelionę. Nieko apie tai nežinot? Gaila, kad tapome nemokšos. Bet kažkada buvome mokšomis. Mokša – tai šventas sanskrito, o ir baltų žodis, reiškiantis visišką laivę. Laisvę nuo savo ego. Vienybę. Dievybę.

Aš šiandien ryte kalbėjau su Jėzumi. Rimtai. Ne ligoninėj, nebijokit. Jis man pasakė, kad kiekvienas, kuris elgsis kaip Dievo vaikas – bus Kristus. Sako, gerai, Rokai, rašai, tik agresijos ir pykčio iš viso turi nesijausti. Sako, kai abejojau pasauliu ant kryžiaus prisabačintas (šyptelėjo iš savo barbarizmo) buvau Jėzumi, o kai džiaugsmingai skausmo agonijoj surikau „tebūnie tavo valia!”, tapau Kristumi. Būsi ir tu, sako. Eik sau, išsprūdo man. Ir jis išėjo. Tada pagalvojau, kad su savo sąmone yra kur kovoti (gal nekovoti, o dirbti). O žudyti už kažką neisiu. Nė vienas sąmoningas žmogus nenori karo. Karo nori valdžios. Ir karai nuolat kyla.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 16

 1. ! says:

  Ploju atsistojęs! Išguldyta taip, lyg pats būčiau rašęs.

 2. Kestutis says:

  Cia vienas is tokiu pasisakymu, kuriu siuo itemptu metu tiek ziniasklaidoje tiek valdzioje truksta kaip nieko kito…

 3. Rokis says:

  Aciu, lietuviai! Lekiam toliau!

 4. Joris says:

  Taikliai pasakyta (parašyta).. Šiaip jau su KRISTUS vardu (pravarde) pasityčiota iš realaus žmogaus, kurio mokymą iškraipė (gal trupinėliai liko):
  KRISTU(A)S – KRIS TAS AS(AS)
  Na o „šumą“ kelia tik saujelė psichų žiniasklaidos (purvosklaidos) pagalba (kurią taip pat susipirkusi iš anksto), kuri užgrobusi valdžią mūsų šalyje ir visiems mums esa svetima ir priešiška, bet nesa nepriklausoma, užtat labai nori tokia atrodyti prieš žmones, kuriuos mulkina (gaila, kad dažniausiai sėkmingai, bet džiugu, kad jau neilgai). Viena to triukšmo priežasčių yra ta, kad tik sukėlus nepasitenkinimą, supriešinus kaimyną su kaimynu, (tėvą su sūnumi … oi kokia sena šita instrukcija) galima imtis tolesnių veiksmų ir pradėti vieni kitų brolžudystę. Šitų PARAZITŲ pilna visose „pusėse“, šalyse, tautose… Todėl neapsigaukit, kad staiga dėl kažkokios idiotiškos priežasties kaimynai užsimanys pjauti kaimynus. Geriausi ir garsiausi SKERDIKAI kaip visada pasirodo esą visai ne tais, kuriais apsimeta. Sulaikyti nuo šitų nesąmonių galime tik mes, ATVESDAMI Į PROTĄ APLINK SAVE ESANČIUS. Džiugu, kad BLAIVIŲ ŽMONIŲ TIK DAUGĖJA.

 5. gojus says:

  Bet su Kristum nusipezeta.

 6. Rokis says:

  Stengiaus…

 7. algimantas says:

  Man asmeniškai viskas čia puiku, ir kitiems siūlau įžvelgt teigiamus dalykus nekibus prie detalių, kurias galbūt supranta skirtingai nei autorius.

  Ačiū autoriui už tiesiai išsakytą poziciją, kurią dabar pastebėjau intensyviai platina žmonės Facebook. Daugiau tokių – ne burbančių, o realiai kažką darančių, rašančių.

 8. Ausius says:

  Lyg pats būčiau rašęs – dvi paskutines pastraipas matyt redaktorius pridėjo nuo savęs. Mokša pas mus reiškai „žinantis“, lyg koks žinys. O žinojimas duoda laisvę – jei jis tikras, iš Programuotojo užkoduotų principų ateina, o ne iš to, kad „man taip patogiau“. Genetiniai duomenys rodo, kad ne sanskrito šventa kalba, o tik lietuvių. Ir mes jokie ne indoeuropiečiai. Indų šiaurės ir rytinė dalis yra indoeuropiečiai, nes turi iki 9-10 proc lietuvių genų.
  http://mokslasplius.lt/naujienos/2014/02/18/taut%C5%B3-mai%C5%A1ymosi-istorijos-genetinis-atlasas
  paimta iš:
  http://www.admixturemap.paintmychromosomes.com/ ten galima susirasti Indiojos provincijas ir pažiūrėti, kiek liko lietuvių ten. Suprantu – jus ištiks šokas.

 9. ! says:

  Pabandykit straipsnį perskaityt dar kartą. Be vardų.

 10. ! says:

  >gojus

 11. nesvarbus says:

  jei I galva nutaikytu tau sautuva? kaip eltumeisi?
  Straipsnyje jauciama daug agresijos, valdziai ir Lietuvai…
  Tiketina rase iseivis ar asmuo nematantis laimes Lietuvoje…
  Tada paklausciau o kaip su tais mokesciais kuriuos moka Anglai, Norvegai? juk ten jie dar didesni… ir daugiau ju… kiek Lietuviu turi savo automobilius nepazeizdami anglijos istatymu? o kiek tokiu Lietuvoje? gyvnti visur gera, jei tik mokame priimti aplinka kurioje gyveni ir ne teisti o ismokti myleti ir tobulinti…

  P.S. Man patinka kad lietuvos teises gina vartotojus, nusiperki ir zinai ka valgai, o va Anglijoje neprivaloma produktu vadinti tikraisiais vardais ir net abejoniu del visos sudeties atsiranda… Tai uzuot jieskoje kur prikibti. pagalvokime kur jau sis tas padaryti… o tobulybei ribu nera

 12. Rokis says:

  Tai va, kad esu jaunas, gražus, laimingai vedęs ir gan turtingas lietuvis. Pusę laiko gyvenu nuostabaus grožio sodyboje Aukštadvario kalvose ir kaifuoju. Aš beveik viskuo patenkintas kiekvieną dieną dėkingas ir džiaugsmingas žmogus. Beveik dešimt metų „materelizuoju“ daiktus ir net pinigus bei nekilnojamą turtą. Čia atskira tema. Mano rašymas – tai lyg ir recenzija. Recenzijos esmė – tūkstančius metų gyvename, o „lygesnių“ (ir stipriai) visada atsiranda. O tai vyksta, dėl to, jog pažeidžiame esminį Kūrėjo principą: gavai duonos kasdieninės – atiduok. Gavai energijos – dalinkis. Juk Visatoj pilna energijos! Užtenka net žvaigždėm formuot ir ąžuolams augt ir bakterijoms daugintis. O mes (ne tik Lietuvoje) permokame už nemokamą daiktą. Visi dalinasi, atiduoda: per fotosintezę, kompostą net iki branduolinių reakcijų, o štai žmonės kaip koncervų dėžutės spaudžia. Spaudžia ir spaudžia. Ir, žinai, tikrai nepiktai galiu recenzuoti, kad tai nėra blogai. Nes nėra blogio. Ir, alio, pragaro irgi nėra. Tai yra žema. Nesenai išmokau treninguotame spoguotame jaunuolyje matyti dievybę. Tokią žemą dievybę. Ir man net juokas suėmė, kokia ta dievybė žema, bet kokia žavi. net apsikabinti norisi. Bet gerai, kad neapsikabinau :)

 13. Partizanas says:

  „Berods per II pasaulinį karą, užėjus rusų batalionui į mano kiemą, aš paprašiau neišvažinėti kiemo vejos ir pavaišinau koše. Visi išsiskyrėme apsikabinę.“

  Tarybinė armija išvaduotoja? Kiek rusų ambasada jums moka, stribų anūkai.

 14. artas says:

  >> Partizanui

  Žmogus kalbėjo ne apie visą armiją „išvaduotoją“, o apie konkretų būrį, kuriame pasitaikė žmonių, ir konkretų atvejį, kurių yra buvę šimtai. Nereikėtų suabsoliutinti blogio iki alei vieno žmogaus – tas tiesiog neracionalu,

  Kitas dalykas „partizane“ – gal jūs kovokite savo „partizaninį karą“ prieš dabartinius Lietuvos pardavėjus, neieškodamas priešų tarp tų, kurie galbūt turi kitokią patirtį nei jūs.

 15. nesvarbu says:

  Rokai, 
  tada turiu klausima kodel jaudiniesi, del to ka zmones pritraukia i savo gyvenima? Taip reikia mokinti pritraukti gerus dalykus, bet vien keliant minti, kad kaskas neteisingai elgiasi, pritrauki, ta neteisinga elgesi… Tai reikia mokinti, gerbti ir vertinti, tai ka turime ir pritrauksime dar daugiau… Materelizavimas daiktu be meiles ir geroves jausmo nesuteikia pilnatves…. Nesu tiek igudes kaip tu, bet ir to nesiekiu… mato tikslas ne materialus lobis, o pilnates pojutis ir galimybe kitus to ismokinti… Kas be ko visi norime materialaus turto juk mes patys dabar esame materialus :)
  bet pagarba savo valdziai jau pritraukia pagarbu valdzios elgesi bent jau su manimi asmeniskai… Tikiuosi, kad tai bus ne tik man…

 16. Rokis says:

  Taip tiesa. Pilnatves, vienybes jausmas yra zmoniu tikslas. As tik ivardinu iliuzija, kurioj gyvenam. Ir bandau nupiesti, kur turime eiti. Dar labai idomi yra laiko iliuzija. Nes jo tikrai nera. Jis tik tai, ka rodo laikrodzio rodykles :) Mes gyvensim taikoj ir pilnatvej, tik tada kai sakysim ir matysim, kad gyvename (esamuoju laiku) taikoje ir pilnatveje. Va kaip nera laiko, gali ‘materelizuoti’ ne tik daiktus, bet ir taika! Tu teisus. Ir as teisus. Ir visi mes teisus. Gal net kazkas teisus, kad as -Kremliaus agentas :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top