Atsirado taikos Ukrainoje atstatymo galimybė – ar pasinaudosime?

2015, vasario 7, 5:05 | kategorija Ideologija | 10 komentarų | | | Sarmatai

paveikslėlisBBC pranešė apie Ukrainos prezidento pasisakymą, kuriame pastarasis išreiškė viltį, jog bus pasiekti susitarimai dėl ugnies nutraukimo. Tą pasisakymą Porošenko išsakė po derybų su Vokietijos kanclere Merkel ir Prancūzijos prezidentu Holandu.

Derybos vyko keturias valandas, uždaru režimu, po kurių Holandas ir Merkel paliko prezidento administracijos pastatą be jokių pareiškimų spaudai.

Penktadienį, t. y. šiandien, suplanuota Merkel ir Holando kelionė į Maskvą, kur jie numatę su Rusijos prezidentu Putinu aptarti Ukrainos konflikto sureguliavimo klausimus Minsko susitarimų kontekste.

Tuo pat metu buvęs Kijeve Džonas Keris pareiškė, jog neužilgo prezidentas Obama priims teigiamą ar neigiamą sprendimą ginklų tiekimo Ukrainai klausimu.

Bendrai paėmus, Baltieji rūmai mano, jog galima ginklų tiekimas Kijevui gali privesti prie dar didesnio kraujo praliejimo Ukrainos Rytuose. Todėl, kol kas šis klausimas „po klaustuku“, nors prezidentas Obama patiria didelį spaudimą iš liberalių politikų siekiančių apginkluoti Ukrainą.

Sprendžiant pagal viską Europa (didžiosios valstybės) nori suteikti kariaujančioms Rytų Ukrainos respublikoms „neapibrėžtą statusą“, „užšaldyti“ konfliktą įvedus į Ukrainą taikdarių pajėgas ir jau po to vesti ilgas tačiau taikias derybas Ukrainos ateities klausimu.

Ir čia, kalbant apie Europos politikus – tai iš visų 28 valstybių įeinančių į ES už Ukrainos apginklavimą pasisakė Lietuva ir Lenkija. Ir Lietuva šioje srityje jau padarė kai kuriuos realius žingsnius, apie kuriuos spėjo ir apsiskelbti.

Visos kitos valstybės arba dvejoja, arba yra griežtai prieš. Tarp pasisakančių prieš ir didžiosios Europos valstybės – Vokietija bei Prancūzija. Jų lyderiai šiandien ir daro taikomąjį turne, norėdami nutraukti šį beprasmį kraujo praliejimą.

Ir kas įdomu, jų vykdoma politika yra visiškai priešinga tai, kurią siūlo mūsų, Lietuvos politikai, matantys tik karinį šio konflikto sprendimo būdą, keldami šalyje karinę isteriją ir didindami karinio pasirengimo lygį.

Čia norom nenorom kyla klausimas – jei jau Lietuva yra ES sudėtyje – tai gal ir užsienio politika, juolab kariniais klausimais turėtų būti bent kažkiek suderinta su kitomis Europos valstybėmis?

Nes dabar tendencija tokia, jog tuojau liksime marginalais toje pačioje Europoje, kur anksčiau buvome laikome nors ir provincialais, bet bent jau ne kvailiais. Tačiau atrodo toks požiūris į Lietuvą keičiasi mūsų nenaudai.

Įdomu, kas iš tiesų Lietuvoje priima šiuos skatinančius karinę isteriją sprendimus ir kas patarinėja tiems, kurie tuos sprendimus priima?

Klausimas čia žinoma visiškai retorinis, mat, jei Europoje nėra suinteresuotų karo Ukrainoje skatinimu, ką matome pagal vykstančius susitarimus, tai reiškia, jog tie suinteresuotieji yra už Europos ribų, ir čia jau net nereikia rodyti pirštais, kad nustatyti kas jie tokie.

Lietuva atrodys tikrai negražiai, kai visa Europos Sąjunga atkurs bendromis pastangomis taiką Ukrainoje, Lietuvai tuo tarpu kurstant karą ir tiekiant ginklus, apie ką ji ne kartą jau skelbė.

Gal laikas sustot?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Šiurpūs faktai says:

  Kaip gražiai mūsų šungrybis su tata myli Ukrainos vaikus ir kovoja už taiką:

  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2442/53/d,detalus/
  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2416/53/d,detalus/
  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2434/53/d,detalus/
  http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/2437/53/d,detalus/

  Žodžiu,dėl mūsų valdžioje sėdinčių psichopatų negalima turėti jokių iliuzijų-tokius paranojikus ištiesina tik grabas…

 2. FB nerijus sk says:

  Karas bus…klausimas ar jis bus lokalus,ar issiples uz Ukrainos ribu.

 3. Mindaugas says:

  Kas dėl chuntos ir Ukrainos (t.y. kas iš jos liko) ateities tai verta pasakyti tai, jog tokia valstybė vargu ar egzistuos. Ji jau dabar yra parduodama pasaulinio finansinio kapitalo vergijon, o tokios finansinio terorizmo organizacijos kaip Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas jau spėjo apraizgyti savo žnyplėmis Ukrainos liaudį. Ką jau bekalbėti, jog aukščiausius rangus Ukrainos valdžioje užima net ne ukrainiečiai!

 4. Mindaugas says:

  Lietuvos valdžia jau 25 metus yra JAV marionetė, tarytum JAV politikos smaigalys, nukreiptas prieš Rusiją. Tačiau tai tik laiko klausimas, kada tokia militaristinė Lietuvos politika patis fiasko….

 5. albinas says:

  na va ekspertai.eu nulaužė „demokratijos“ skleidėjai, manau ir jūs Sarmatai neliksit nepastebėti. Tegyvuoja grybų respublika…  Būtu linksma jei nebūtu graudi.

 6. FB nerijus sk says:

  copy;DLR armijos žvalgybos duomenimis Debalcevo „katile“(apsuptyje) yra apie 2200 NATO karių ir samdinių iš užsienio, t.y. apie 25 % visų apsuptyje esančių karių, kurių bendras skaičius apie 9.000-10.000. Būtent dėl šios aplinkybės pastarosiomis dienomis ženkliai išaugo JAV ir ES diplomatinis aktyvumas. Siekdami išvengti tarptautinio skandalo ir visiško tarptautinio ES ir JAV diskreditavimo Prancūzijos ir Vokietijos vyriausieji KRAUGERIAI ir PIDERASTFAŠISTAI lankėsi Maskvoje pas V.Putiną. Tokiu būdu siekiama išgelbėti NATO karius ir samdinius: 1)SOP(Specialiujų Operacijų Pajėgų) karius iš JAV 2) ODP(OroDesantinių Pajėgų) karius iš DB 3)PUL(Pranzūzijos Užsienio Legiono) karius 4)Izraelio karius 5)Lenkijos karius 6)Chorvatijos karius 7)Kitų užsienio valstybių samdinius. Vakar, esant DLR pritarimui apie 700 NATO karių buvo išgabenta iš Debalcevo „katilo“(apsupties) panaudojus taikių gyventojų evakavimo priemones (transportą, „žalaijį koridorių“, etc.). Ar verta guldyti galvas dėl Šokoladinio Paršo? Šokoladinis Paršas bus paaukuotas vardan taikos Ukrainoje ir ES. FašizmuiNE ! Karui NE!

 7. FB nerijus sk says:

  nukopijavau idomia informacija.:)gali buti ir taip..

 8. Mynde says:

  http://imhoclub.lv/ru/material/gruz_200
  šiaip įdomu, kada Šarij apie mūsų „magnoliją“ ką nors parodys….

 9. tiesa says:

  TIES PRAGARO SLENKSČIU

  UKRAINA: AIŠKUMAS TIES PRAGARO SLENKSČIU
  TAI FILMAS KURIS ATVERE AKIS TIEM KAS TO NESUPRATO IKI SIOL
  PER SIA NURODA( Lietuvių – Klagemauer TV ) RASITE GUGLEI SI KANALA IR TEN VIDEO- UKRAINA: AIŠKUMAS TIES PRAGARO SLENKSČIU platinti si kanala kur galit. defis mane blokuoja as nesupratu iki kokio lygio pavyko kai-kuriuos tautiečius uzombinti bet nebejuokinga visai; nes dalis zmoniu apsoliuciai ignoruoja apie tai kalbėti ir vertini analizuoti tai kas vyksta. kaip poterius isikale i gava sita mela ir nepramust niekaip

 10. MIrga says:

  to tiesa
  nepergyvenk. Kam reikalinga ta tiesa, tas ją spės sugauti. O kas NENORI nieko žinoti, tam neįkalsi. Juk žymiai paprasčiau turėti vieną šaltinį, vieną poziciją ir vieną tiesą. Pageidautina juodai-baltą. Šitie geri, anie- blogi. O čia- domėkis, žiūrėk, klausyk, tikrink, abejok- marutstva! O dar ir kalbų žinoti reikia…
  Apie Grybauskaitės vaidmenį ES buvau parašiusi gana didelį komentarą dar pavasarį. Va būtent tą ir parašiau, kad Nyderlandų ambasadorius mus taktiškai ramina, kad Merkel sako ,,neviduriuokit apginsim, jei ką“. Žodžiu, kad matau, jog Europos Sąjunga visai kito kurso laikosi, nei Grybauskaitė. ES ne tam mus priiminėjo, kad mes rėžtume skersai jos politikos kurso. Surinkau gal kokius 130 laikų- tai mane blokavo mėnesiui! Bet- ką noriu pasakyti- 130 visgi perskaitė.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top