- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Baltnews: „Islamo valstybės“ teroristai pateikė ultimatumą Lietuvos valdžiai

baltnews.lt

Achemos gamykla

Achemos gamykla | BNS nuotrauka

Kaip praneša Baltnews su nuoroda į lietuvišką TV kanalą Info diena, tikėtina, „Islamo valstybės“ smogikai išsiuntė laišką su ultimatumu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai. Šiuo metu aiškinamasi dėl šio laiško detalių. Tvirtinama, jog teroristai reikalauja pas Lietuvos vadovybę piniginės išpirkos, priešingu atveju jie žada nutrinti nuo žemės paviršiaus Jonavos geležinkelio mazgą. Reikalaujamos išpirkos suma neįvardijama, tačiau ji turėtų būti nemaža, nes Jonavos geležinkelio mazgas – tai galutine JAV karinių krovinių, kuriuos Pentagonas nukreipia į Lietuvą,  stotelė. Tai ir paskirties stotis amerikiečių ginkluotųjų pajėgų, kurios rotacijos pagrindu bazuojasi Ruklos kariniame miestelyje, esančiame keli kilometrai nuo Jonavos.

Galų gale Jonava stambus rajono centras su 27 tūkstančiais gyventojų. Pagrindinė pramonės įmonė – „Achema“ (anksčiau „Azotas“). Reikėtų priminti, kad 1989 metų kovo 20 dieną įvyko „Azoto“ avarija ir gaisras, kurių pasekoje į atmosferą buvo išmestas didžiulis kiekis amoniako, chloro ir kitų cheminių nuodingų medžiagų, kiekiais, neturinčiais analogų pasaulinėje praktikoje. Ši avarija oficialiai buvo laikoma pirmu aplinkos užteršimo atveju cheminėmis medžiagomis TSRS.

Nesunku įsivaizduoti, kuo galėtų pasibaigti ISIL ataka prieš chemijos įmonę šaliai, su 65 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorijos plotu.

Oficiali reakcija iš politinės-karo vadovybės „Islamo valstybės“ ultimatumo atžvilgiu kol kas neįgarsinta. Jokių pareiškimų iš Valstybės apsaugos departamento taip pat nebuvo paskelbta.

Kauno srities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo įvykdyti teroristinį aktą, patikslina Baltnews.

Ekspertas saugumo klausimais Vadim Volovoj pakomentavo situaciją Baltnews sekančiai:

„Keista, kad toks tyrimas buvo pavestas policijai. Jeigu tai iš tiesų taip, tai akivaizdus visai nerimtas požiūris į tokią informaciją, kaip ir į valstybės saugumą. Turbūt tai būtent toks atvejis, kai valstybės saugumo departamento agentai privalėtų, kaip sakoma, žemę rausti. Panikuoti, žinoma, nereikėtų. Tačiau atsakingai patikrinti grėsmės lygį būtina“.