Dėl skandalingo Sveikatos ministro įsakymo vienijasi iniciatyvinės grupės

2014, 28 vasario, 15:26 | kategorija Genocidas | 13 komentarų | peržiūrų 1 561 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisŠių metų vasario 27 d., iniciatyvinių grupių, susibūrusių soc. tinkle „Facebook“, („Skiepai, vaistai ir ligos“, „Skiepų žala“, „Neskiepytų ikimokyklinukų tėvų grupė“, „Už sveiką Lietuvą “, kuri vienija 10 000 narių, pilietinis judėjimas „Neleiskime valdžiai grobti mūsų vaikų! “, kuris vienija beveik 12 000 narių) nariai, Lietuvos sveikuolių sąjunga bei susirūpinę tėvai, atvirai kreipėsi į Sveikatos ministrą Vytenį Andriukaitį dėl skandalingo įsakymo, kuriuo siūloma į darželius priimti tik pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių paskiepytus vaikus:

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRUI

VYTENIUI POVILUI ANDRIUKAIČIUI

ATVIRAS KREIPIMASIS
„Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymo Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto.

2014 m. vasario 27 d.

Siūlymas į darželius priimti tik pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių paskiepytus vaikus, kuris yra numatytas LR sveikatos apsaugos ministro įsakymo „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymo Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ pakeitimo“ projekte, yra nelogiškas, neatitinka vaiko interesų, varžo tėvų teises ir laisves auginti vaikus, sprendžiant jiems gyvybiškai svarbius klausimus, susijusius su jų sveikata, diskriminuoja šeimas, kurios atsakingai domisi skiepų žala, vakcinų sudėtimi, šalutiniais poveikiais, todėl priėmė sąmoningą sprendimą jų nevakcinuoti. Minėtas sprendimas yra demoralizuojantis ir skaldo visuomenę.

Atkreiptinas dėmesys, kad šis įsakymas prieštarauja Sveikatos sistemos įstatymui (aktuali redakcija 2013-07-23, nr. I-552), pavyzdžiui, minėto įstatymo 5 str. apibrėžia sveikatinimo veiklos reguliavimo principus, o 1 d. 4 pnk. nurodo, kad: „asmens laisvė pasirinkti kuo geresnės sveikatos sąlygas“.

6 str. reglamentuoja Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos sudarymo pagrindus, o 7 pnk. nurodo: „visuomenės dalyvavimo formuojant sveikatos politiką užtikrinimas“. Sveikatos apsaugos ministerija su ministru priešakyje net nesileido į dialogą su visuomene, nors tai įpareigoja įstatymas. Toks ministro įsakymas primena sovietinius laikus, kai vietoje tėvų dažnai atsakingus sprendimus priimdavo valstybė.

Konstitucijos 29 straipsnis skelbia:
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. “

Konstitucinis Teismas yra ne kartą konstatavęs, kad asmenų lygiateisiškumo principas įpareigoja vienodus faktus teisiškai vertinti vienodai ir draudžia savavališkai vertinti skirtingai iš esmės tokius pačius faktus. Konstitucinis asmenų lygiateisiškumo principas reiškia, kad visiems atitinkamos rūšies (socialinių, ekonominių, politinių ar kitų) santykių subjektams – vienodais požymiais pasižymintiems asmenims ar jų grupėms – turi būti taikomas tas pats teisės aktas. Iš to išplaukia, kad ministras yra nepakankamai susipažinęs su Konstitucija ir Konstitucinio teismo išaiškinimais. Taigi kontraversiškas įsakymas pažeidžia ir žmogaus konstitucines teises.

Visuomenė nebuvo supažindinta su moksline medžiaga, kurioje mokslininkai išsamiai būtų ištyrę skiepo ir jo atskirų sudedamųjų dalių toksikologinį poveikį žmogaus organizmui ir, tokiu pagrindu, skiepas buvo pripažintas saugiu, darome prielaidą, kad, galbūt, Konstitucijos 21 straipsnis yra pažeistas, kuriame teigiama, kad: „Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai. “

Pažymime, kad jei ir toliau bus vykdoma ši antikonstituciška veikla, ketiname kreiptis į teismą, siekiant apginti savo vaikų interesus.

Vaiko teisė į sveikatą išdėstyta Vaiko teisių konvencijos 24 straipsnyje. Jame nustatytos praktinės pakopos, kurias turi vykdyti šalys, norinčios pasirašyti ir ratifikuoti Konvenciją. Lietuva šią konvenciją yra ratifikavusi.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, jog praktinių pakopų įgyvendinimo priemonės apima ne tik medicinos pagalbos ir sveikatos paslaugų užtikrinimą vaikams, bet ir priemones, leidžiančias vaikus ir tėvus gauti žinių apie sveikatą ir jomis pasinaudoti. Taigi, remiantis šiuo straipsniu, ugdymo įstaigose (darželiuose, mokyklose, universitetuose) turėtų būti įgyvendintos sveikos gyvensenos ugdymo ir studijų programos, vykdomas visuomenės švietimo darbas. Šis įsakymas pažeidžia ir tarptautinius teisės aktus, kadangi visuomenė nebuvo šviečiama, o nuspręsta vienvaldiškai.

Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 14 str. yra uždraudęs bet kokią diskriminaciją, o minėtas ministro įsakymas pažeidžia dar vieną tarptautinį teisės aktą, o tai „kvepia“ diskriminacija.

Toks skubotas ministro žingsnis supriešinant visuomenę, nesileidžiant į dialogą yra tikras terorizmas, prisidengiamas „sveikatos“ lozungais, nukreiptas prieš pačius mažiausius šalies gyventojus. Jei Sveikatos ministerijai ir nors vienam sveikatos ministrui būtų nors kada rūpėjusi visuomenės sveikata, mes neturėtumėm tragiškai prastėjančių visuomenės sveikatos rodiklių, o tuo labiau nebūtų atakuojami vaikai, kurie negali patys apsiginti. Šalyje nebelieka sveikų vaikų, nors daugiau nei 90 proc. jų yra vakcinuotų. Todėl toks įsakymas, mūsų akimis, yra vertinamas kaip nusikalstamas farmacijos įmonių interesų atstovavimas, nukreiptas prieš vaikus ir jų tėvus.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, reikalaujame atšaukti šį skubotą įsakymą bei prašome viešai per vieną savaitę nuo šios dienos atsakyti į šiuos klausimus (informaciją naudosime rengdami straipsnius, radijo ir TV laidas):

1. Kodėl prieš priimant įsakymą nebuvo tariamasi su visuomene, taip pažeidžiant anksčiau išvardytus teisės aktus?
2. Kodėl skubama priimti šį įsakymą netgi pažeidžiant tarptautinius teisės aktus?
3.Koks šio įsakymo tikslas ir jo būtinumo pagrindimas?
4.Kas yra šio įsakymo iniciatoriai (vardai, pavardės) ir kada kilo ši iniciatyva?
5.Kodėl nesupažindinote visuomenės su moksline medžiaga, kurią remiantis priėmėte šį įsakymą?Jei tokia medžiaga egzistuoja, prašome paviešinti autorius ir pateikti nuorodas į šaltinius.
6. Kas Lietuvoje kaupia ir apdoroja statistiką apie šalutines skiepų reakcijas, kur ši statistika skelbiama?
7. Kas prisiima atsakomybę už šalutinių reakcijų sukeltas pasekmes: tėvai, gydytojai ar įmonės, gaminančios vakcinas? Jeigu vaiką sužalos skiepas, kas tuomet privalės atsakyti?
8. Kokie, kur ir kada buvo atlikti tyrimai, kad neskiepyti vaikai užkrečia skiepytus vaikus ligomis, nuo kurių skiepijama?

Pagarbiai

Iniciatyvinių grupių, susibūrusių soc. tinkle „Facebook“, („Skiepai, vaistai ir ligos“, „Skiepų žala“, „Neskiepytų ikimokyklinukų tėvų grupė“, „Už sveiką Lietuvą “, kuri vienija 10 000 narių, pilietinis judėjimas „Neleiskime valdžiai grobti mūsų vaikų! “, kuris vienija beveik 12 000 narių) nariai, Lietuvos sveikuolių sąjunga bei susirūpinę vaikų tėvai

Kontaktai:
sigita@sveikuoliai.lt , vaisgante@gmail.com , arturas.bartasius@gmail.com ,
gediminaspaplauskas@gmail.com , agne.g@icloud.com , jekaterinalabanauskiene@gmail.com

Pradžios

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. rrrg says:

  Valdžiažmogius reikėtų skiepyti nuo durnumo. Gaila, kad tokių skiepų nėra.

 2. Vytas says:

  Bet gi taip pripazystama, kad skiepytiems nuo uzkreciamu ligu vaikams dideli pavoju kelia neskiepyti vaikiai kurie platina lygiai tas pacias uzkreciamas ligas.

 3. Ilona says:

  Siūlau pasižiūrėti filmą apie skiepus bei PSO ryšius su farmacija: klagemauer.tv  „Prievartinis skiepijimas“.

 4. Tadas says:

  Neveskite vaiku i darželi ir jokios problemos.

 5. Juozapas says:

  Priverstinai taikomos profilaktiniu skiepu priemones, neatlikus kokie padariniai buna paskiepytiems vaikams -tolygu busimosios visuomenes genocidui.Pritariu – vaiku tevai atsibuskite !

 6. Algirdas says:

  Ar ne paprasčiau pareikalauti atskirų darželių tiems vaikams, kurių tėvai nenori jų skiepyti?

 7. eft says:

  Skiepai patys savaime geras išradimas,jei jų gamyba būtų griežtai reglamentuota ir gaminama ne pelno siekio pagrindu tai būtų viskas gerai.Bet yra ir kita pusė,tai radikaliai nusiteikę tėvai,kurie net ir esant patikimai skiepijimo sistemai,neleistų skiepyt savo vaikų.Visgi jie nematę kas buvo prieš 100 metų,manau niekam nemalonu laidot vaikus..deja,tokie tėvai nesupranta,kad tik skiepų pagalba išnaikinta daugelis ligų ir tik dėl to jų neskiepytiems vaikams maža tikimybė užsikrėsti poliomielitu,džiova ir kitomis ligomis,nes dauguma yra skiepyti ir nėra pavojingų židinių.Visgi su tokiomis eko vaikų auginimo technologijomis greitai grįšime į 19a tipinę padėtį,kai kas antras mirdavo ar tapdavo invalidu dar vaikystėje…Aišku daugelį ligų galima persirgti,bet kai kurios,tokios kaip poliomielitas geriausiu atveju baigiasi invalido vėžimėlyje.Išvada,tėvai neleidžiantis skiepyti yra neatsakingi arba neinformuoti arba natūralistai susitaikantys,kad kas antras vaikas mirs.Savaime suprantama,kad yra pagrindo abejonėms dėl skiepų kokybės ir būtent tuo turėtų užsiimt tėvai,aiškintis kas ne taip ir priversti valdžią griežtai reglamentuoti skiepų kokybę,o ne aklai atsiduot eko propagandai….

 8. Lora says:

  Aciu iniciatoriams!

 9. Rapolas says:

  sunus 3 mergaite 5 metu amzius… ju sirgimas identifikuojamas 24 valandu padidejusia temperatura, kurios nemusu liepuku arbata kol nepasiekia 40! ir jau ziurek vaikas vakare ar kitops dienos ryte sveikas. Snargliavimas skrepliavimasis tai ne ligos, o issivalymas toxinu nuodu gleiviu ir seip metobolizmo produktu.. o bakterijos ir virusai cia tik padeda, neutralizuoti visa tai… ISVADA: asmeniskai stenkites vaika kuom geriau maitinti ir visonis priemonemis stiprinti imuniteta o jei ir susirgs tai ir bus naturalus skiepas, tik aisku nezinosit nuo ko jis, nes vaikas tik temperaturoje (kovoje) pora dieno pagyvens (pasiskiepys) ir bus sveikas ir drutas ir laimingas!!!!

 10. Skalvis says:

  Manau, jog neliktų jokių ginčų, jai būtų skelbiama patikima ( su galimybe patikrinti ) statistika apie skiepytų ir neskiepytų vaikų sergamumo santykį. Tarkim: kiek iš 100 sergančiųjų autizmo liga yra neskiepyti . Nei vieno ?! :-)

 11. ridikelis says:

  Paprasčiau atleisti nuo mokesčių tuos, kas vaikų neskiepija. Šeimos biudžete liks lėšų mokamiems darželiams, mokykloms, privačiam gydymui susirgus (beje, atsakingi tėvai – na tie, kas neskiepija savo vaikų, kaip taisyklė, ir patys rečiau serga), savo senstančių tėvų išlaikymui… Po kokių dešimties metų ir aiškumo daugiau bus visiems teisus senelis Darvinas ar ne.
  Andriukaičiai, sysai patys išvažiuos…

 12. Giedrius says:

  Siulau tevams, kuriu vaiko nepriims i darzeli – kreiptis i europos teisingumo teisma, pateikiant ieskini Lietuvos respublikai

 13. sudimantas says:

  Acto garinimas pazeidzia smegenu lasteles. Liaukites.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top