Devyniolika trilijonų amerikiečių problemų priežasčių

2016, 8 vasario, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 996 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nationalinterest.org

doleris

Praėjusį pirmadienį valstybinė JAV skola pasiekė naują rekordą: 19.012.827.698.418 dolerių. Pirmą karta nacionalinė šalies skola viršijo 19 trilijonų dolerių. Tai daugiau, nei po 58 tūkstančius dolerių kiekvienam amerikiečiui, įskaitant ir vaikus.

Pagrindinis milžiniškos skolos kaltininkas tai federalinių išlaidų augimas, ypač visuomenės saugumo sferoje, o taip pat eilės programų sveikatos apsaugos srityje realizacija.

Pagal tradiciją Kongresas nustato Jungtinių Valstijų valstybės skolos ribas. Tačiau vietoje to, kad nustatyti skolos ribojimo kartelę aukštesniame lygyje, įstatymų leidėjai ir prezidentas ne kartą yra stabdę skolos limito veikimą – pastarąjį kartą nuo pereitų metų lapkričio, iki 2017 metų kovo 15 dienos. Šio periodo eigoje finansų ministerija turi teisę skolintis tiek, kiek būtina, kad apmokėti federalinius įsipareigojimus. Tai reiškia, jog iš esmės, valstybinė JAV skola neturi jokių apribojimų.

Kai kurie ekspertai siūlo pastoviai stabdyti skolos limitą arba pilna skolos lubų atšaukimą. Jų nuomone, skolos lubos yra archaiškas įstatymas, dėl kurio galiojimo nėra jokios praktinės naudos. Jie tvirtina, jog, kadangi Kongresas sankcionuoja visas išlaidas, nėra prasmės nustatinėti atskirą limitą paskoloms. Be to, įspėja jie, skolos limitas pavojingas, kadangi gali privesti naciją prie defolto ribos.

Bet tai klaidinga nuomonė. Kai kiekvienuose dešimtyje dolerių, dalis, sudaranti virš 8 dolerių, papildomoms federalinėms išlaidoms, sekančių dešimties metų eigoje auga automatiškai, skolos ribojimo mechanizmas tampa svarbiu įrankiu kongreso arsenale siekiant pozityvių permainų.

O tokie pakitimai tiesiog būtini. Kongreso biudžeto valdyba (CBO) prognozuoja, jog išlaidos 2015 metais išaugs nuo 3,7 trilijono dolerių, iki 6,4 trilijono dolerių 2026 metais. Dar daugiau, kaip laukiama, išlaidų augimas lenks ekonomikos augimą, ir jos, pasak vertinimų, išaugs nuo 20,7 procentų skaičiuojant pagal BVP 2015 metais, iki 23,1 procento nuo BVP 2026 metais.

Augančios išlaidos veda prie deficito augimo. Biudžeto deficitas, sekant prognozėmis, sieks trilijono dolerių lygmenį 2022 metais ir augs toliau. Bendroje sumoje federalinė vyriausybė rengiasi surinkti papildomai 9,4 trilijono dolerių biudžeto išlaidoms, nepadengtų pajamomis, sekančių dešimties metų eigoje. CBO prognozuoja, jog iki dešimtmečio pabaigos skola pasieks 26,3 trilijono ribą.

Kongresas turėtu pasinaudoti visomis turimomis priemonėmis, kad neprileisti krizinės situacijos finansinėje sistemoje, kai investuotojai reikalaus kur kas didesnės procentinės ribos, kad ir toliau teiktų paskolas Amerikai.

Defoltas niekada nebus vertinamas kaip vienas iš variantų. Finansų ministerija visada galės nustatyti skolinių įsipareigojimų prioritetus, pasiekus skolos lubas, ir Kongresas iškart suteiks finansų ministerijai galimybę garantuoti papildomą skolos limito lankstumą, siekiant palaikyti tikėjimą JAV mokumu.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Ec says:

  Aišku, skolintojai, skolininkai ir švaistytojai tie patys. Tik įsipareigojimų už skolas priėmėjai kiti. Jie nei skolinasi nei tuos paskolintus pinigus leidžia, didžioji dauguma net nieko apie tai nežino, tik įsipareigoja tas skolas atidirbti, juk yra svarbesnių dalykų – rusai puola

 2. Dalia says:

  Ot, velniava… Bet, teisingai, svarbiausia gi, kad rusai puola, o Putino ranka iš po lovos krašto kyšo…

 3. tai todėl says:

  Todėl ir susiruošė karui su Rusija Anglija senoji ir Anglija naujoji, o mes čia prie ko? Bet kariaus tai, greičiausiai, per mūsų valstybės teritoriją?

 4. Mindaugas says:

  Žiūriu, JAV imperializmas įsibėgėdamas griauna šią šalį. O kad šalis nesugriūtų, buvo, yra ir bus organizuojamas kontroliuojamas chaosas.Visuotinio chaoso organizavimo technologija jau seniai kruopščiai atidirbta ir yra pavadinta – valdomo konflikto teorija.Kad ir kokios kiltų problemos pačioje Amerikoje, kad ir koks žemas būtų pragyvenimo lygis, kitur turi būti dar blogiau. Tai lyg savotiškas prizas, kurio JAV, sėjanti chaosą visame pasaulyje, tokiais veiksmais siekia. Trumpai tariant, šios teorijos esmė: kuo daugiau chaoso pasaulyje, tuo bus geriau Amerikai. Štai kodėl šiandien Amerikai reikalingas „kontroliuojamas chaosas“ visame pasaulyje, nes tai padeda palaikyti JAV dolerio gyvybingumą, leidžia kontroliuoti planetos resursus ir toliau gyventi turtingai, nemažinant pačių amerikiečių pragyvenimo lygio. Priešingu atveju – chaosas prasidėtų jau ne kažkur Sirijoje, bet pačioje Amerikoje.

 5. cnn says:

  troliai jus troliai….net ir priimant fakta,kad jankiai parazituoja,priversdami pasauli ryti usa popierius,faktas kad yra ir kitas blogis,ir istorija Lietuvai deja to blogio is ruskyno atseikejo su kaupu 1000 metui i prieki,tai dar gal uzteks loti ant jankiu,troliukai,biskioka ir ant ruskiu palokit,nes ne kaip atrodot.

 6. Gojus says:

  cnn -> matai LIetuva turėjo tokias pačias galimybes kaip ir Rusija tapt supervalstybe. Lietuva užkariavo Kijevą, puolė Maskvą su lenkais…. Bet prakišo karą. Ir tas prakišimas turėtų manyje sėti neapykantą dėl kažkokių menamų 1000 metų? Nei aš mačiau nei girdėjau kaip ten buvo. Ką mačiau ir girdėjau, tai kad rusai apvalė Europą nuo rudojo maro, kad atidavė Lietuvai Vilnių ir Klaipėdos kraštą. Nu bet neparazitavo taip kaip pindosai.

 7. Dalia says:

  cnn, kiek tamstai metelių? Įtariu, dar nei 40-ies neturi. O gal dvigubai mažia?. Pastebėjau, kad tokie laiko save protingiausiais. Neva, turintys gyvenimo išmintį, bei patirtį. Kaip ir tie piemenys, vieno Ukrainos, daugumos etninių rusų mieste, užėmę ir užsibarikadavę vieną valstybinį pastatą, kurį didžiulė minia išlaužė ir tuos piemenis viešai nufilmavo ir paauklėjo. Kai kurie buvo net išsitatuiravę masoniškus ženklus. Jie prisipažino, kad jiems sumokėjo. Aš būčiau paauklėjus grieščiau. Tokie snargliai mano, kad turi teisę spręsti visos Ukrainos likimą. Dabar tai Ukrainai paskutiniai triusikai numauti.
  Vaikeli, matom nežinai kokiai budais ir kas kenkė Rusijai visą laiką. O dėl lojimo, tai vat pats palok biškįoką ant amerikonų, kad matytume, jog turi pusiausvyrą mąstyme. To brudo mums jau užtenka, skęstam šūde iki kaklo ir tikrai dar tik pabaigos pradžia! Ir viskas tik per tokius kaip tu. Tad prašau, troli, pirma pažvelgt į save, o po to kitus auklėti….

 8. Dalia says:

  Alia “to blogio is ruskyno atseikejo su kaupu 1000 metui i prieki,“ :) Vaikeli, kaip nustatei tiek metų? :) Čia geras, ane?….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top