- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Dievaži

paveikslėlisRokis Žukauskis

Dievaži, šitame Lietuvos „nepriklausomybių“ tarpušventyje, žiūrint į beviltiškai neskoningas Janukovičiaus vilas ir prabangų autoparką, šovė pulkelis minčių. Pirma – tai pagalvojau, kiek iš mūsų vyrų svajoja turėti panašų garažą, o moterų – tos carienės garderobą…
Antra, kad mūsų „civilizuotesnė“ valdžia per nemokšiškumą ir per gobšumą pridarė Tautai atitinkamų nuostolių – na gal vienu nuliu mažiau, bet aš ne apie tai. Aišku, kad praktiškai neturime resursų, tačiau turime ne mažiau įspūdingas valstybės skolas, bet aš ir ne apie tai.

Aš apie tai, jog atsibudus šiame mūsų nepriklausomybių tarpušventyje ir kažkiek pagalvojus – mes esame vergai. Vietoj šakių turime dėmesį, kaip grandine prikaustančius išmaniuosius telefonus, nupirktą bei priklausomą televiziją; tačiau vietoje suteikto maisto ir gulto(kaip vergui) – turime tai nusipirkti (dažnai už palūkanas) patys, vietoje bent jau natūralios vergiškos „pachliobkės“ valgome visiškai negyvą sintetinį maistą (dar ir brangiuose restoranuose), geriame nudažytą ir pakvėpintą etilo spiritą įmantriais angliškais pavadinimais, o po to elitiškai įraustame giminės baliuose ar miesto Rotušėje…

Dievaži, per šitiek tūkstančių metų jau tapo normalu turėti ir bambant vilktis paskui savo „kravažadnus (kraugerius)“, aukštai sureitinguotus valdovus, taškančius žmonių resursus, skiriančius teisėjus ir budelius, statančius savo rūmus, Valdovų rūmus, olimpiadas. Vergvaldžius „paminkliniais“ veidais, sakančius kalbas apie nepriklausomybę ir stumiančius žmones į karus.

Norma tapo politika, kaip religija bei religija, kaip politika ir, kaip verslas. Bet pala, Dievaži, aš ne apie tai.
Šiaip jau esu optimistas, simpatiškas, pasiturintis ir sėkmingai vedęs jaunuolis, todėl toliau kritikos netęsiu. Tik pabandysiu pasakyti, ką siūlau.

O siūlau atsiminti, kad mes esame dvasinės būtybės, senos sielos ir Dievo vaikai. Ar ir toliau vadovaujamės Darvino teorija, džiunglių ir konkurencijos įstatymais?

Ar dar vadovaujamės „Didžiojo sprogimo“ teorija, pagal kurią išeitų, kad iš sprogimo galų gale susirinko BMW su visom turbinom? Ar įsisąmoniname, kad mes ir mūsų pasaulis su visom galaktikom yra Kūrėjo sutvertas.

Taigi ir galvokime, kaip Dievai, o ne kaip vergai. Mums reikia laisvės nuo reketinės valdžios (kairės ar dešinės), kuri iššvaisčiusi lėšas sugalvoja tik naujus mokesčius, bet labiausiai mums reikia sąmonės laisvės!

Būkime nenormalūs – pabuskime iš šito materialaus saldaus sirupo. Gyventi reikia darnoje su motina Žeme ir senele visata. Jos irgi turi sąmonę. Ar jau pamiršome per miglą? Mums gi viskas pasakyta buvo (aišku, kai kas Vatikane perrašyta, pakoreguota).
Nežudykime!

Ir kalba eina ne vien apie piktą kaimyną. Nežudykime žemės sintetinėmis trąšomis bei šiukšlėmis, o jos gyvūnų genetiškai modifikuotomis atliekomis.

Nesinuodykime negyvu rūgštiniu floruotu vandeniu iš apokaliptinio vandentiekio. Nežudykime dėl pramogos ar mėsos, nečirškinkime (kaip maniakai-iškrypeliai) gyvo maisto.

Juk šitiek gyvybės duota vaisiuose, daržovėse, sėklose. Gerkime gyvą vandenį, kalbėkime su juo – juk jau ir labai mokyti rašė, kaip vanduo reaguoja į meilę ar neapykantą.

Nežudykime savo vaikų stumdami į butaforines „privilegijuotas“ specialybes, rodydami apgailėtiną vartojimo pavyzdį. Išmokykime juos plikom rankomis, nemokamai, su draugų pagalba pastatyti natūralų būstą, nemokamai šildytis bei užsiauginti gyvą, natūralų maistą. Nors tiek.

Nežudykime Dievo plano – gyvenkime draugiškai. Būkime laimingi. Nežudykime tikėjimo ir vilties religijomis bei politikomis su paauksuotais altoriais ir turtingais Rašto aiškintojais.

Nestatykime katedrų – nešiokime jas širdy, nestatykime teismų – būkime teisūs. Nebūkime dievobaimingi.
Netikėkime į Dievą, o žinokime Jį! Ir būkime žmonės – nebūkime janukovičiais.

Sarmatai