- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Donbase įsigaliojo ugnies nutraukimo režimas

(„Deutsche Welle„, Vokietija)

paveikslėlisUkrainos prezidentas Porošenko pasirašė įsakymą Ukrainos Ginkluotosioms pajėgoms ir visiems sukarintiems padaliniams nutraukti ugnį konflikto zonoje vasario 15, 00:00 valandų vietos laiku. Apie tai valstybės vadovas pranešė Generaliniame štabe vasario 14, šeštadienį vėlai vakare ir jo pasisakymas buvo transliuojamas tiesioginiame eteryje.

Ukrainos URM vadovas Arsen Avakov tą pačią dieną pranešė savo Facebook puslapyje, kad pasirašė šifruotą telegramą dėl ugnies nutraukimo, adresuotą visiems URM padaliniams esantiems „priešakinėse susilietimo linijose“ su separatistais.

Nepripažintos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) atstovas, savo ruožtu, taip pat pranešė apie ugnies nutraukimą nuo 00:00 valandų Kijevo laiku. „Mes nutraukėme ugnį ir laikomes paliaubų“, – pareiškė vienas DLR lyderių, Eduard Basurin, agentūrai „Interfax“.

Tuo tarpu agentūra Reuters praneša su nuoroda į savo korespondentą, esantį Donecke, kad sunkiosios artilerijos ir raketų ugnis nutrūko praktiškai iškart po vidurnakčio, kai pagal sutartį, pasirašytą Minske vasario 12, Ukrainos Rytuose turėjo prasidėti paliaubos.