ES atsargiai reaguoja į Minsko susitarimus

2015, vasario 14, 5:02 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 173 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Le Figaro„, Prancūzija)
Jean-Jacques Mevel

paveikslėlis

P. Porošenko ir D. Tuskas viršūnių susitikime ketvirtadienį Briuselyje | foto Eric Vidal/Reuters

Atsargumas, atsargumas ir dar kartą atsargumas. Kartą apdegusi pirmuosiuose Minsko susitarimuose, Europa neslepia skepticizmo ugnies nutraukimo susitarimo, kurį pavyko išplėšti Merkel ir Holandui, atžvilgiu. Nedalyvavęs diplomatinėje priešpriešoje su Kremliumi Deividas Kameronas taip apibūdino situaciją tik atvykęs į susitikimą Briuselyje: „Jei tai tikros paliaubos – tuo geriau. Bet poelgiai reiškia kur kas daugiau, nei žodžiai popieriuje. Vladimirui Putinui laikas pagaliau suprasti, jog, jei jis nepakeis savo požiūrio, sankcijos niekur nedings“.

Kaip mano Rytų Europos lyderiai, artimiausiu metu karo ir taikos klausimai daugiausiai priklausys nuo Kremliaus, o ne nuo separatistų pozicijos. „Vien vilties nepakanka, tikru patikrinimu taps sutarties laikymasis įvykių vietoje“, – įsitikinęs ET vadovas Donaldas Tuskas. Dabartinio ES aukščiausio lygio susitikimo šeimininko nuomone, nuo artimiausių įvykių priklausys ne tik Ukrainos ateitis, bet ir pasitikėjimas Vladimiru Putinu ir susiformavusios po TSRS griūties kolektyvinės saugumo sistemos gyvybingumas.

Neaiškumas svarbiausiu klausimu

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (ji dažniausiai pasisako su aštriausia kritika Maskvai) išsako nerimą nestabilaus susitarimo atžvilgiu, mat tas nepanaikina išliekančio svarbiausio klausimo: rusiškojo-ukrainietiškojo pasienio kontrolės, kurios šimtai kilometrų dabar nepasiekiami Kijevui. „Tai reiškia, jog pasienis kaip ir anksčiau atviras bet kuriems karinių junginių judėjimams […] Angela Merkel padarė ką galėjo. Bet susitarima svis tiek silpnas. Pergalė agresoriaus pusėje. Tai yra Rusijos.

F. Holandas ir A. Merkel nuvyko į Baltarusijos sostinę su ES mandatu ir ketvirtadienį atsiskaitė už kelionės rezultatus kartu su Ukrainos prezidentu P. Porošenko. Nežiūrint į santūrumą ir skepticizmą, oficialiame ES patvirtinime nebuvo jokių abejonių.

Jei Minsko derybos būtų nepavykusios, ES tuojau pat būtų ėmusis trečios sankcijų bangos prieš Rusiją ir būtų atsinaujinusi aštri polemika ginklų tiekimo Ukrainai klausimu. Net Paryžius ir Berlynas, kurie santūriausiai pasisakydavo šiuo klausimu , pastaruoju metu, rodėsi, jog susitaikė su neišvengiamybe. Kaip ten bebūtų, ketvirtadienį pasiektas susitarimas laikinai gesina visus ginčus. Nors apie sankcijų, pritaikytų Rusijai po Krymo aneksijos, nuėmimą artimiausiu metu kalba dar tikrai neis.

Pasirašytas ketvirtadienį susitarimas „tėra tik pirmas žingsnis“ įsitikinusi europietiškosios diplomatijos vadovė Federica Mogherini, kurią dar neseniai kritikavo už atlaidų požiūrį į Maskvą. Klausimas apie tikslinių sankcijų panaikinimą (draudimas išduoti vizas, aktyvų užšaldymas) iškils tik kovą, nors Europa iš esmės ir susitarė dėl jų pratęsimo. Ekonominės sankcijos (įmonių atžvilgiu), kurios buvo pritaikytos pereitais metais po reiso MF17 Malaysia Airlines lėktuvo katastrofos, bus aptariamos tik vasarą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Vilkai eriuko kailiuose ir kas mes jiems says:

  Europa šoka pagal JAV dūdelę. Manau, kad šie Minsko susitarimai bus, kaip visada, privalomi tik Maskvai , o kita pusė JAV, Europa ir ukraina jokių susitarimo punktų nevykdys,tik blefuos ir ištisai rėks ant rusų. Tai jau aiškiai matėsi visą laiką. Porošenkos gauja ištisai žudo rytų Ukrainos civilius ir vaikus, numušė keleivinį Malaizijos lėktuvą , tačiau nei viena „demokratinė“ vakarų vyriausybė to nepasmerkė.
  Ką gi niekšai visada yra niekšai. Galime įsivaizduoti kas ir mūsų laukia jei pakliūtumeme į kokį nors globalistų žmonių „mažinimo“ planą kaip kažkoks „balastas“? Iš to kaip mūsų valdžiagyviai visiškai nesiskaito su žmonėmis, peršasi mintis, kad mes visi , ko gero, jau esame priskirti tam „balastui“.

 2. Gojus says:

  Kad Putinas pasirodytų esantis padėties šeimininkas jam reikia kad kovos fronte nurimtų. Ir neabejotinai šituo norės pasinaudoti Prošūdenka ir kontratakuoti. O jankiai tada pradės žviegti, kad Putinas nesilaiko susitarimų ir būtina tiekti ginkluotę Ukrainai. Manau čia yr esminis faktorius, nes Makakui Jobanai būtina perkelti ginkluotę, kad pradėti rengti neramumus pačioje Rusijoje.

 3. PP says:

  to Vilkai eriuko kailiuose ir kas mes jiems

  Taigi mes irgi esame papuolę į globalistų gyventojų mažinimo planus. Lietuviai ne išimtis. Ir netgi lyderiai (galime „pasidžiaugti“, kad nykstame sparčiausiai Europoje)…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top