ES svarsto galimybę įvesti mėsos mokestį

2020, 19 vasario, 18:09 | kategorija Metodologija | 9 komentarai | peržiūrų 437 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dirbtinė mėsa – skanaus

Ar reikėtų tikėtis, kad mėsos valgytojai turės mokėti daugiau už savo patiekalą, kad galėtų kompensuoti ekologijos nuostolius, susijusius su jų lėkštės turiniu?“, – rašo euronews ir visa likusi spauda. Ši tema dabar plačiai aptariama visoje informacinėje erdvėje.

Tai klausimas, kurį šiandien bus paprašyta išnagrinėti Europos įstatymų leidėjų, teigia euronews..

Naujoje Nyderlandų advokatų grupės ataskaitoje teigiama, kad siekiant sumažinti išmetamą CO2 kiekį Europoje, už mėsos vartojimą turėtų būti imamas mokestis, kad visame žemyne ​​būtų suvartojama mažiau.

The True Animal Protein Price Coalition (TAPP) organizacija teigia, kad jautienos, kiaulienos ir vištienos mokestis iki 2030 m. gali sumažėti mėsos vartojimą 70 proc.

„Planas yra padidinti mėsos kainą visoje ES atsižvelgiant į jos aplinkosaugos išlaidas, įskaitant išmetamą CO2 kiekį ir biologinės įvairovės nykimą“, – sakoma pranešime.

Naujas pasiūlymas Nyderlanduose

Remiantis TAPP, Nyderlandų kabinetas artimiausiais mėnesiais pateiks Nyderlandų parlamentui pasiūlymą dėl „teisingų mėsos kainų“.

„Tai praėjusiais metais palaikė dauguma Nyderlandų vartotojų (63 proc.) apklausos metu“, – teigia advokatų grupė.

„(Mes) siekiame pradėti diskusiją, kaip išplėsti šio Nyderlandų modelio pritaikymą Europai, remiantis aukštesne mėsos kaina, kuri būtų naudinga visoms susijusioms suinteresuotosioms pusėms, įskaitant ūkininkus, vartotojus ir aplinkosaugos NVO.“

Nors Europos Sąjungoje buvo stipriai palaikyta kova su klimato kaita, tikėtina, kad padidintos mėsos kainos sulauks didelio valstybių narių pasipriešinimo.

Vakarų europiečiai yra vieni didžiausių mėsos vartotojų pasaulyje.

Remiantis JT duomenimis, vidutinis mėsos suvartojimas vienam gyventojui nuo 1961 m. padidėjo maždaug 20 kg, o 2014 m. vidutinis žmogus suvartojo apie 43 kg mėsos.

Šalyse, apie kurias buvo prieinamų duomenų, vidutinis Europos žemyno suvartojimas buvo didžiausias Ispanijoje ir Austrijoje, ir tai gerokai viršija šį skaičių – atitinkamai 94,04 kg ir 90,87 kg.

Vis dėlto tikimasi, kad ES artimiausiais mėnesiais pristatys ilgai lauktą Europos ekologinį susitarimą, TAPP tikisi pasinaudoti impulsu sandėriui klimato kaitos veiksmų sferoje prastumdama savo „naują kainodaros modelį, kuris bus įtrauktas į Europos „žaliasis susitarimas“ ir „nuo fermos iki šakutės“ strategiją .

Europos mėsos industrija priešinasi

Tuo metu, kai TAPP vykdo MEPS lobistinius užsakymus, Europos mėsos pramonė smogė atgal ir suabejojo pagrindiniais tyrimo duomenimis.

„Ataskaitoje neatsižvelgta į baltymų tankį mėsoje. Jei išmetamieji teršalai būtų apskaičiuojami pagal nepakeičiamas aminorūgštis, o ne pagal paprastą svorį, kai kurių pasėlių, kurie naudojami kaip „alternatyvių“ baltymų šaltinis, produkcija būtų labiau tarši nei jautienos, kiaulienos ar vištienos “, – sako„ Liason “atstovas spaudai. „Euronews“ pasakojo ES mėsos perdirbimo pramonės Liasono centro atstovas

„Maisto medžiagų tankio klausimai buvo patogiai ignoruojami (šioje ataskaitoje), taip pat visiškai neatsižvelgta į mėsos, kaip maisto subalansuotoje mityboje vaidmenį“, – teigė jie.

Mokestis, žinia, turės įtakos ES šalių gyventojų piniginėms, pažymima, kad mėsos vartojimas Europos Sąjungoje sumažės jau iki 2030 m.

Ne mažiau smarkiai paveiks mokesčiai ir ūkininkus, kurių Europos Sąjungoje yra daug. Daugelis gali tiesiog bankrutuoti.

CE Delft vertinimu, priklausomai nuo mėsos rūšies, jos vartojimas gali sumažėti nuo 30% iki 60%.

Remiantis britų leidinio „The Guardian“ skaičiavimais, jei bus priimti įtakingų socialinių aktyvistų, ekologų ir žmogaus teisių gynėjų koalicijos „Tapp Coalition“ pasiūlymai, tada net Britanijoje (nepaisant šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos) mėsos kainos akimirksniu padidės 25 procentais.

TAPP koalicijos užsakymu aplinkosaugos kompanijos „CE Delft“ atlikto didelio tyrimo momentas buvo pasirinktas maksimaliai sėkmingai.

Visuomenės susirūpinimo klimato kaita fone, padidėjęs Gretos Tunberg (neseniai paskelbusios apie savo vardo prekės ženklo ir savo vardu pavadinto brendo sukūrimą) populiarumas ir naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen sprendimas Europos Sąjungoje pradėti „naują žaliąjį kursą“, nukreiptą į radikalų Europos ekonomikos reformavimą siekiant išgelbėti klimatą, nepaisant visų neigiamų padarinių visuomenei, idėja įvesti „mėsos valgytojų mokestį“ gali būti labai patraukli Europos politiniam elitui.

„The Guardian“ praneša, iš kur atsirado šie skaičiai: „Ataskaitoje, kurią parengė aplinkos tyrimų komanda „CE Delft“, analizuojama šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo, oro ir vandens taršos bei gyvosios gamtos nuostolius, susiję su gyvulininkyste.

Jų vertinimu, šių nuostolių padengimas jautienos kainą padidins 0,47 euro už 100 gramų. Tai padidintų „prekybos centro kepsnio“ kainą (standartinis – 227 gramai) Britanijoje maždaug 25 procentais.

Mokesčiai už kiaulieną ir vištieną bus mažesni dėl mažesnio poveikio aplinkai: atitinkamai 0,36 euro už 100 gramų ir 0,17 euro už 100 gramų. Ataskaitoje teigiama, kad tokie mokesčiai gali sumažinti jautienos vartojimą ES – 67 proc., Kiaulienos – 57 proc., Vištienos – 30 proc. “.

Mėsa taps turtingųjų privilegija, o įvestas mokestis džiaugsmu kaimyninėms šalims.

Labiausiai naudinga tai gali tapti besiribojančioms su ES šalims. Žymiai padidėjus kainoms, jas gali užplūsti „mėsos turistų“ banga.

Tai yra, vaizdžiai tariant, tie patys lenkai dažnai gali vykti į Baltarusiją mėsos.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. antanas says:

  mesa valgys tik fasistai? ka dar sugalvos fasistiniai pederastai?

 2. Alvydas says:

  Labai labai tiesiog labai gerai. Kiek galime sirgti nuo antibiotikuotos mėsos ir visų piliečių pinigais taškytis. Savo malonumo insultus, infarktus, vėžius, cukralifes, nutukimus, alergijas, sąnarių ligas gydytis. Apsiriją pigios mėskos tauta mirinėja. Tas pats su pieno produktais. Tai antibiotikų kalnai ir masės sergančiųjų.

 3. don Kichotas says:

  Kova su vejo malunais prazudys EU. Zinau is savo patirties.

 4. romanas says:

  Aš , nuo 2018 metų rugpjūčio mėnesio pakeičiau mitybą – atsisakiau mėsos , žuvies , kiaušinių , grybų ir pieno produktų ( išskyrus sviestą ir šiek tiek grietinės ) . Susireguliavo svoris ir jokių problemų . Aišku , kad vartojamą maistą reikia derinti , vesti sveiką gyvenimo būdą ir gyventi pagal saulės laikrodį , vartoti ekologiškus produktus – kiek tai yra įmanoma . Pagal amžių esu pradėjęs 8 -ą dešimtį .

 5. konkurencijos nėra says:

  Mladec Romanai.
  Kažkas yra labai teisingai pasakęs „nebylo by boen-nebylo by voin“

 6. saul says:

  <antanukui.Vistik nueik pas tą, gydytoją.Vaistukai pasibaigė-blogai.Ir vėl visi fašistai,pederastai…..sugersi vėl normutę ir vėl bus gerai.

 7. Vytas says:

  Manau, kad šiuo atveju visam Briuselio ir ES valdžios aparatui labai tiktu a.a. rusų komiko pasakymas – „jei jau idiotas – tai visam laikui“. O jei rimtai, tai būtų labai gerai sužinoti, kas yra tie dideli ekonominiai aferistai, kurie stovi už šios, tikrai neeilinės, AFEROS. Tai pirma versija. Ir kam bus mokamas šis mokestis, kur jis liks. Kiek suprantu, jis eitų į ES biudžetą. Jei taip, tai galima mokesčio įvedimo priežastis – breksitas, nes anglams išėjus ES biudžete atsidarė milžiniška skylė. Tai antra. O gal už viso to stovi verslas, kuris jau senai propaguoja vegetarizmą ar veganizmą. Paprastam žmogui jokio skirtumo, bet kuriuo atveju mėsos skonį teks užmiršti. Neseniai spaudoje buvo skelbiama apie kitą mokesti – apmokestinti galvijus CO-2 mokesčiu, esa galvijai, t.y. žolėdžiai išskiria labai daug tų dujų. Dabar reikės tokiu mokesčiu apmokestinti visus ES piliečius, nes valgydami tik vegetarišką maistą pradės žymiai daugiau bezdėti.

 8. Socialistas says:

  Kvailių pilna pasaulyje, žmonėms įves naujus mokesčius, akcizus, t. t., o kvailiai randa priežastį tai pateisinti ir toliau garsiai rėkia: tegu žydi laisvė.
  Iš asmeninės patirties žinau: naujos kartos atstovas nusprendė sveikai gyventi, todėl atsisakė mėsos, bet toliau rūko ir vartoja alkoholį.

 9. CO says:

  save vadinantys mokslininkais daro viską, kad įbaugintų žmones, bet nedaro nieko, kad paaiškintų viso to priežastis. Atliekami tendencingi tyrimai, iš jų gaunamos užsakytos išvados ir, galų gale, jos pateikiamos suveltas į krūvą taip, kad niekaip neįmanoma atrinkti galų. O esmė yra tokia: visų pirma, piktybiškai suplakama į krūvą klimatas, orai ir ekologija. Aišku, tie dalykai tarpusavy yra susiję, bet ne tiek, kad apie juos būtų galima kalbėti, kaip apie vieną reiškinį. Klimatas Žemės gyvenime yra labai ištęstas laike reiškinys ir jo pokyčiai vyksta palygint lėtai ir inertiškai. Ir didžiausią įtaką jam daro pati Žemė, nes pagal klasikinį mokslą, didžiausią įtaką šiltnamio efekto susikūrimui daro vandenys, jų įtakos klimatui dalis yra apie 95 proc., toliau eina vulkanai, o žmogaus veiklos (net ir dabartinės) įtaka sudaro apie 0,015 proc. pavyzdžiui tas Islandijos vulkanas, Ejakudllis, per savaitę išmetė į aplinką tiek CO2, kiek visa žmonija su visais gyvuliais, prigamino to CO2 per paskutinius 50 metų. Manau, kad norint rūpintis aplinka, reikia rūpintis tuo, kad mažėtų šiukšlynų, kad nebūtų kertami medžiai ir miškai, kad tie patys gyvūnai nebūtų laikomi vakarietiško tipo megafermose ir kad badaujantys prancūzai ir italai :) kasmet nesuėstų tūkstančių, per jų teritorijas migruojančių, giesmininkų. Bet tuo niekas nesirūpina, nes ,,artimi dvarui“ veikėjai sukasi, norėdami efektyviai įsavinti tuos, kasmet skiriamus 150 mlrd. tikslinių lėšų, skirtų klimato kaitos švelninimui. Va čia visas šuva ir pakastas – už tokius pinigus reikia atidirbti. Taip gausiai apmokėta reklaminė kampanija tiesiog privalo būti baisi ir ispūdinga. Tačiau ir tikslas ir išvada viena – galiausiai vistiek viskas susiveda į pinigų kalimą, nes ,,investavus“ tuos 150 mlrd., turi būti grąža :). Užtai ir pasakoja, kad reikia apmokestinti mėsą, pvz. o kur panaudos tuos surinktus pinigus? tų baisių vakarietiško tipo fermų plėtrai tikriausiai? – juk niekas nieko nepasako. o mes tai priimame, kaip normą, nes galvojame, kad sumokėti 39 centai už 100 gramų mėsos sustabdys natūralų klimato svyravimą? kuris, kaip matome iš Žemės istorijos, periodiškai šyla ir periodiškai šąla. tik tie procesai tokie ilgi, lyginant su žmogaus gyvenimu, kad tos kaitos nepastebime. Tik mums pavyko gyventi dabar, tam tikrame bifurkacijos taško laike :). Bet tokiose aplinkybėse pinigai tampa bereikšmiais, nes, iš esmės, jie nieko nesprendžia.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top