Ilgas Merkel kelias į Minską

2015, 12 vasario, 5:05 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 148 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Die Zeit„, Vokietija)

paveikslėlisFederalinė kanclerė karštai pasisako prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Ji demonstruoja paperkančią logiką. Tačiau bėda gali ištikti nežiūrint į nieką.

Kai jie susės už derybų stalo – suvoks jog tai gali būti paskutine galimybe taikiai sureguliuoti konfliktą. Federalinė kanclerė Angela Merkel, Rusijos Prezidentas Putinas, ukrainiečių valstybės vadovas Porošenka ir Prancūzijos prezidentas François Hollande: dabar viskas priklauso nuo jų.

„Vėl iškilo karo ir taikos klausimas“, – pareiškė Vokietijos URM vadovas Štainmajeris (Frank-Walter Steinmeier) pasibaigiant Miuncheno saugumo konferencijai. Kiekvienas iš tų, kurie buvo viešbučio „Bavarijos rūmai“ salėje, jautė įtampą: to nebuvo nuo 2003-ųjų, kai didžiulė priešprieša buvo tarp europiečių ir amerikiečių karo Irake klausimu.

Federalinės kanclerės autoritetas pastebimai išaugo pastarosiomis dienomis ukrainietiškosios krizės paaštrėjimo fone. Merkel, kuri praktiškai visada naudojasi neapibrėžtomis frazėmis ir leidžia įvykiams vykti sava vaga, veikia tikslingai ir ryžtingai.

Europiečiai ir amerikiečiai patikėjo jai vadovaujantį vaidmenį dabartinės krizės sprendimo klausimu. Tokiu būdu, ji prisiėmė sau didžiulę atsakomybę – už Berlyno politiką ir už save asmeniškai. Nei kliūtys sudaromos Kremliaus, nei amerikiečių senatorių įžeidimai negalėjo priversti jos atsisakyti įsitikinimo, jog ukrainietiškąją krizę galima išspręsti tik politinėmis priemonėmis. Kanclerė užima tvirtą poziciją kalbant apie ginklų tiekimą Ukrainai ir atkakliai kartoja – „ne“.

„Karo keliu to išspręsti neįmanoma“ – pastebėjo ji, pasisakydama Miunchene. – Tai karti tiesa“. Ji nenukrypdama priešinosi amerikiečių siekiams padidinti „kainą“, kurią Putinui tenka mokėti už tęsiamą agresiją. Vakar Baltuosiuose rūmuose ji eilinį kartą išsakė savo poziciją. Barakas Obama su ja sutiko, tačiau tuo pat metu davė nurodymus savo patarėjams saugumo klausimais „išnagrinėti visus įmanomus variantus“.

Merkel logika tiek paprasta, kiek ir paperkanti: „net didelis ginklų tiekimas neprives prie to, kad ukrainiečių armija taptų lygiaverčiu priešininku Rusijos ginkluotosioms pajėgoms“. Atvirkščiai, ginkluotė Ukrainai – tai dar didesnis ginkluotės srautas į Ukrainos rytus, kur kovoja separatistai. Tada karo veiksmų teritorija išsiplės, prasidės eskalacija, iš kurios abiem pusėms teks „išsikeberioti“ su dideliu vargu, samprotauja Merkel.

Staiga atsirado aistra, kurios anksčiau Angeloje Merkel niekas nepastebėdavo. Ji pasakoja, kad jai buvo septyneri, kai buvo pastatyta Berlyno siena, ir, laimei, Vakarai nebandė tam pasipriešinti karine jėga. Galų gale, praėjus trims dešimtmečiams, siena buvo nugriauta, ir šiandien politikai turi parodyti tokią pat „kantrybę ir savitvardą“, kaip tada, mano kanclerė.

Vašingtono „vanagai“ neturi tokios kantrybės. Jei derybos Minske žlugs, pastebimai padidės spaudimas daromas Obamai, kad jis patvirtintų ginklų tiekimą Ukrainai. Ir tada nutiks bėda.

Mes galime tik džiaugtis tuo, jog federalinė kanclerė neleido išmušti savęs iš vėžių ir reikalauja diplomatinio konflikto sprendimo kelio. Merkel, kuri nusivylusi ir nerimauja dėl Kremliaus agresijos ir destabilizacijos kurso, jau seniai galėjo pereiti į „vanagų“ pusę. Bet ji vis bandė vėl ir vėl – vėl ėmė telefoną ir vėl kilo lėktuvo trapu.

Aukščiausio lygio G20 susitikimo metu Brisbene atrodė, kad jėgos paliko Merkel. Tačiau vėliau ji vėl ir vėl traukė į kelionę: Kijevas, Maskva, Miunchenas, Vašingtonas, Ottava ir Minskas. Taikos paieška – neįtikėtinai sunkus užsiėmimas. Tačiau tie, kurie nenori, kad kvietimas tiekti ginklus pasikeistų kvietimu griebtis ginklo, turi būti dėkingi federalinei kanclerei už jos atkaklumą.

Kaip pastebėjo Frankas-Valteris Štainmajeris Minchene, „diplomatijos sferoje įkyrumas gali būti netgi dorybe“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Mindaugas says:

  Taip, sunku nesutikti su Merkel logika, kad net didelis ginklų tiekimas neprives prie to, kad ukrainiečių armija taptų lygiaverčiu priešininku Rusijos ginkluotosioms pajėgoms. Atvirkščiai, ginkluotė Ukrainai – tai dar didesnis ginkluotės srautas į Ukrainos rytus, kur kovoja sukilėliai (mano galva, jokie jie ne separatistai ir tuo labiau ne teroristai, kaip tuos paprastus pietryčių Ukrainos gyventojus yra pakrikštijus Lietuvos purvasklaida, o tikri laisvės kovotojai, kovojantys prieš fašistinį chuntos režimą). Karo veiksmų teritorija išsiplės, prasidės eskalacija, iš kurios abiem pusėms teks „išsikeberioti“ su dideliu vargu, samprotauja Merkel. Ir teisingai samprotauja, tačiau mūsų pagrindinei karo Šauklei,generolei Nr. 1 tai ne motais….duokite ginklų chuntai, klykia ji, tegu kraujas liejasi laisvai….

 2. Bartas says:

  Mindaugai , turintis lietuvišką vardą, nekenčiantis Ukrainoje  „fašistinio chuntos režimo“ ir mylinčio „laisvės kovotojų, sukilėlių“  kovą , be reikalo  čia rašinėji ir niekuo nepadedi rusios okupacinei kariuomenei. Važiuok greičiau , už  kiekvieną „kovos dieną prieš fašizmą“ gausi 200 eur. jei nenudės.
  Skubėk, nes gali viskas užsibaigti. 

 3. PP says:

  Bartai, varyk į Alką, ten mažne už komentarus „tautinykai“ moka. Beje, jau greitai ir pats galėsi sudalyvauti karo žygyje prieš Rusiją. Ne veltui Lietuvoje tokia isterija, kad „rusai puola“. Lietuva ruošiama karui su Rusija – jankiai svetimomis rankomis ir svetimoje žemėje pabandys įkąsti Rusijai. Deja, bet atsakyti visų pirmą teks Lietuvai…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top