Interviu su Marium Jonaičiu, kandidatu į Kauno miesto Tarybą

2015, 26 vasario, 8:56 | kategorija LPT | 18 komentarų | peržiūrų 482 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Interviu su Mariumi Jonaičiu, dalyvaujančiu savivaldos rinkimuose Kauno mieste (6-tas numeris visuomeniniame rinkimų komitete „Gintauto Labanausko komanda „Dirbam Kaunui“).

paveikslėlisTrumpai papasakok apie save.

Esu Marius Jonaitis, žmogus, kuriam ne vis vien kaip žmonės gyvens Kaune bei visoje Lietuvoje. Kitaip sakant – pilietiškas asmuo.
Galiu pasigirti, jog buvau pačioje pradinėje referendumo organizavimo (Kaune) dalyje. Nuo 2013 metų pradžios teko atlikti daugybę darbo supažindinant žmones su referendumo galimybe, su jų teise į šalies valdymą be politikų atstovavimo, kurie, deja, dažnai nuvilia.

Referendumas man buvo svarbiausia pilietinė iniciatyva kurioje teko dalyvauti. Tai tapo tikra gyvenimo mokykla. Jos metu atsivėrė akys ir naujai pažvelgiau į visus politinius ir socialinius procesus Lietuvoje, o taip pat sutikau nuostabių žmonių – tikrų Lietuvos patriotų. Gaila, jog nepavyko nukeliauti iki visų žmonių širdžių bei įtikinti juos, kad šis referendumas buvo esminis šalies ateičiai. Bet yra ir geroji pusė. Pasirodo turim potencialo kovoti už savo idėjas. Manau ateityje tas mums tikrai pravers. Reziumuojant galiu pridurti, jog buvau ir likau referendumo žmogus, kaip sako oponentai.

Kas paskatino dalyvauti savivaldos rinkimuose?

Kartą, kai buvau gan jaunas ir dirbau tokiame bare barmenu, teko aptarnauti tuometinį Kauno merą. Na, jis valgė, gėrė ir kalbėjosi su savo partiečiais. Viena moteris jam sako: „Reiktų vaikų namams (pavadinimo nebepamenu) įstatyti naujus langus, žiemą jie šąla..“

Tuometinio mero atsakymas, žiaumojant brangią sūrių užkandėlę: „O kokia mums iš to nauda?“ Nors tada buvau gan apolitiškas, bet ši frazė išmušė mane iš vėžių. Niekada jos nepamiršau ir nepamiršiu. Vėliau, per daugelį metų teko matyti marias nekompetencijos, korupcijos, melo bei kitokių formų išsidirbinėjimo, bet ta frazė man tapo politinio puvėsio simboliu.

Aš neieškau sau naudos. Neturiu absoliučiai jokios naudos iš savo dabartinės politinės ir visuomeninės veiklos. Atvirkščiai, tenka prarasti nemažai sveikatos, laiko ir asmeninių finansų, bet aš tai suvokiu kaip savo pareigą. Pareigą savo miestui, visuomenei. Kaip jau minėjau pradžioje, man ne vis vien kur gyvensiu aš, mano vaikai bei mūsų visuomenė.

Kalbant apie vaikus, kokia tavo nuomonė apie netradicines šeimas, tokių šeimų norą tuoktis, įsivaikinti vaikus ir pan.?

Vaikas turi augti su tėvu ir mama. Kritiškai žvelgiu į įvairiausius eksperimentus, kurie nukrypsta nuo normalios logikos. Homoseksualizmas yra nuokrypis ir neturi virsti toleruojama norma. O šiaip, esu įsitikinęs, jog Lietuvos LGBT veikla yra grynai komercinė. Jei jiems tikrai rūpėtų savo bendruomenės atstovavimas, o ne gaunama parama iš užsienio, tai jie pasistengtų vengti tokių ekscesų kaip homoseksualų eisenos.

Kam erzinti visuomenę ir rizikuoti užsitraukti jos pyktį? Taip pat turiu prastą nuomonę apie tuos, kurie nesugeba prisiimti atsakomybės už savo vaikus. Suprantu, jog partnerių keliai gali išsiskirti, bet vaiką auklėti ir išlaikyti turi abu.

Girdėjome, kad pats šiais metais lauki šeimos pagausėjimo. Ar nebijai, jog pritrūks laiko šeimai, jei dar labiau pasinersi į visuomeninę veiklą?

Taigi jau laikas! Seniai troškau šeimos, o šeima, kaip vienas protingas žmogus pasakė, atsiranda tik sulaukus vaikų. Iki tol tai tėra tik draugavimas ar partnerystė. Tad noriu šeimos, ir gausesnės nei dabar įprasta Lietuvoje. Galvoju apie tris vaikus, pradžiai.
Na o laikas yra guminis, tiesiog reikia mokėti jį paskirstyti. Norint – tikrai įmanoma. Aš suderinsiu viską. Jaučiuosi pakankamai stiprus.

Grįžtant prie savivaldos rinkimų, kokias didžiausias problemas matai Kauno mieste?

Politinę korupciją. Nepotizmą, o Kaune jis akivaizdus. Atsakomybės trūkumą bei asmeninio ar grupinio intereso iškėlimą aukščiau už visuomeninį. Gan aukštas bedarbystės procentas Kauno mieste. Gruodžio mėnesį jis siekė 7,3%, sausį 7,7%, o vasarį jau 7,9% (remiuosi viešais ldb.lt duomenimis)! Nedarbas Kaune tik auga, tad dabartinės valdžios panegirikos apie pritrauktas investicijas, akivaizdu, yra tik oro burbulo pūtimas.
Šiomis dienomis labai daug vaikštau platindamas rinkiminę medžiagą ir bendraudamas su rinkėjais. Tenka pasivaikščioti net ir sutemus. Vaizdas kraupus. Didžioji dalis Kauno kiemų skendi tamsoje! Daugybė duobių, kur net pats kipšas sprandą nusisuktų.

Darbo yra begalės. Save matyčiau dirbant antikorupcijos komitete ir stebint viešuosius pirkimus. Aišku, yra dar du komitetai kur galėčiau būti naudingas kauniečiams.

Kokie kiti du komitetai, kurie tave domina?

Tai švietimo ir sporto bei savivaldos ir bendruomenių plėtojimo komitetai. Galiu atsakyti kodėl. Švietimas ir sportas yra esminės sritys jaunimo ugdyme, jų tapsmui sveikais ir savarankiškais piliečiais, savo šalies patriotais. O darbas savivaldos ir bendruomenių plėtojimo komitete man padėtų vystyti bendruomeninį gyvenimą. Apjungti įvairaus profilio bendruomenes bendrai veiklai ir vietinės valdžios kontrolei. Tik organizuotas žmonių spaudimas gali priversti politikus pajudėti.

Tavo ateities vizija, artimiausi planai?

Po rinkimų, nesvarbu kaip jie baigsis, planuoju kelis naudingus žingsnius savo seniūnaitijai, kurios seniūnaičiu esu. Tai VI forto bendruomenės ir savojo namo bendrijos įkūrimas. Jei viskas vyks sėkmingai, tikiuosi, jog ir daugiau namų pavyks pritraukti į bendriją ir taip pradėti tvarkytis be tarpininkų (Būsto valdos), šitaip sutaupant pinigėlių.

Be abejo artimiausiuose planuose yra mano vestuvės, kurios įvyks gegužės mėnesį ir vaikelis, kuris ateis rugpjūtį. Šie metai mūsų šeimai yra labai svarbūs.

Žiūrint į tolimesnę ateitį, turiu didelių planų link kurių palengva ir žingsniuoju. Mano gyvenimo tikslas yra sustabdyti tautos irimo procesą bei atsiimti Lietuvos valstybės valdymą tautai – atkurti suverenitetą. Į tai įeina ir nacionalinės valiutos susigrąžinimas, teisinė įstatymų viršenybė, ištrūkimas iš svetimos kultūrinės įtakos ir taip toliau. Kad visa tai būtų galima pasiekti, teks nudirbti titanišką darbą. Bet aš to noriu. Tai yra prasminga bei teisinga.

Ką dar galėtum papasakoti apie save?

Jau beveik metai kaip buvau išrinktas K. Baršausko seniūnijos seniūnaičiu, o po to – rajono atstovu Gričiupio bendruomenių taryboje. Šaulys. Juo tapau dar tada, kai įvairūs liberalai nesinaudojo šia garbinga organizacija kaip proga „pasipiarinti“. Esu neformalaus susibūrimo „Straight edge Kaunas“ atstovas. Šia dar Lietuvoje pirmus žingsnius žengiančia subkultūra propaguojame blaivybės ir patriotizmo idėjas. Rašau, labai daug skaitau. Neturiu žalingų įpročių, nuolat stengiuosi tobulėti bei tapti geresniu žmogumi, piliečiu, draugu, vyru, o greit ir tėčiu.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 18

 1. Dovydas says:

  Sėkmės, Mariau!

 2. Rasa says:

  Arvydai, paklauskite apie GMO prie progos ir apie skalūnus- būsite nustebintas :))

 3. algimantas says:

  Tai gal jūs Rasa mus apšviesite, nes užuominomis negražu šnekėt apie trečią asmenį. Jei ką turite – klokite.

 4. žydelka j. ickevičienė says:

  Mariau, esu su tavimi visom savo kūno lastelėmis!

 5. samone says:

  per daug samonej nacionalizmo..tokie neturi kuriancio dieviško potencialo valdyt..šiaip tik pilečiai geri, i valdžia visai negalima tokiems.

 6. Mindaugas says:

  chm…Straight edge….kažkaip fašizmu atsiduoda. Ne, nepasitikiu aš tokiais „tautos žadintojais“. Kodėl? Oi todėl, kad tai buržuazinis patriotizmas. Juo, manipuliuojant masių jausmais, žaidžia dabartiniai landsberginiai tautos „patriarchai“ bei jų jaunesnieji broliukai, vadinamieji „tautiniai patriotai“, kaip ir jų pirmtakai tarpukariu gyvavusioje kapitalistinėje ponų Lietuvoje, lozungais apie „tautos vienybę“ maskavę cinišką dirbančiosios lietuvių tautos pažeminimą ir išnaudojimą, kurį vykdė tuometinis buržuazinis „elitas“. Patekęs į valdančiosios klasės, į oligarchų ir kitų tautos pavergėjų rankas, nacionalizmas tampa šovinizmu ir tautine neapykanta, puikiu įrankiu bukinti ir užliūliuoti liaudį, kad ši išleistų savo pyktį ir nepasitenkinimą prieš fiktyvius priešus ar netgi visiškai nekaltus žmones ir iš to jaustų neegzistuojančio „teisingumo“ jausmą. Šitoks „patriotizmas“, net jei ir duotu momentu nuoširdus, būna trumpalaikis ir nukreiptas ne į tautos masių, bet tiktai į valdančiosios klasės naudą, o kai tampa jai nebenaudingu, greitai būna išmetamas į istorijos šiukšlyną ir keičiamas į kosmopolitinius lozungus apie buvimą „pasaulio piliečiais“ (arba, pavyzdžiui, „europiečiais“). Ir tai yra visiškai natūralus reiškinys – kad buržuazinis patriotizmas ir jo kurstomas šovinistinis nacionalizmas, susiklosčius reikiamoms aplinkybėms, neišvengiamai mutuoja į kosmopolitinį tautinį nihilizmą ir atvirą tautos išdavystę – kurį matome šiandien šalį valdančios kapitalistinių oligarchų klasės bei jos politinių statytinių tarpe. Juk, galvodamas apie „tėvynę“, tikras, t. y. sąmoningas ir nuoseklus buržuazinis „patriotas“ sąmonėje regi savas versloves, turimas akcijas, pinigus, vilas ir jam bei kitiems prie visuomenės „grietinėlės“ prieinantiems „herojams“ skirtą prabangą. Jei tik visas šis jo buržuazinis pasaulėlis – jo biznio pelnai ir džiuginantis socialinis prestižas – pasidarys geriau įgyvendinamu ne Lietuvoje, o kur nors kitur, tarkime, Europos rinkos platybėse, tai su tuo ir dažniausiai baigsis jo „patriotizmas“, tapęs nebepelningu ir, dėl tos priežasties, nebereikalingu.

 7. Deividas says:

  Mindaugai, pritariu 100%

 8. algimantas says:

  O aš pasitikiu, nes daugiau pasitikėti jau nebėra kuo – kiti išbandyti per eilę metų – ar ir vėl siūlote tuos pačius rinkt?

 9. Marius Jonaitis says:

  Rasa, matyt kažką maišote:). Aš buvau ir esu prieš Lietuvos išteklių užvaldymą užsienio kompanijų. Be to pats išgavimas yra labai rizikingas.
  Dėl GMO nuomonė panaši. Manau galim užsiauginti pakankamai ir tradiciniu būdu.

  Mindaugas rašo visai ne į temą.

  sXe yra blaivybės ir patriotizmo idėja o kur link ji suks priklauso nuo asmenybių, kurie dalyvauja judėjime. Akivaizdu, jog Mindaugas nė vieno jų nepažįsta, tad, tiesiog, spėlioja.

 10. Dovydas says:

  Mindaugas atstovauja kraštutiniam liumpenproletariatui….. Senai begirdėtas leksikonas, nuo mokyklos laikų: valdančioji klasė, buržuazinis elitas….. Ar čia ne Leniną kartais genetikai prikėlė….? :)) Kvepia Karlu Marksu….

 11. Mindaugas says:

  Mariui Jonaičiui. Taip, jūs tiesą sakote, aš jūsų nepažįstu… Apsilankiau Straight edge Kaunas facebook puslapyje. Deja, man ir to užteko…neįsižeiskite, man su jumis nepakeliui….

 12. ome says:

  Matyt Mindaugas mėgsta stikliuką vieną kitą išlenkt tai dėl to jam nepakeliui…

 13. Mindaugas says:

  ome: ne, jūs klystate. Aš visai negeriu….jau penkeri metai nei lašo.
  Dovydui: o kam jūs atstovaujate? Tie, taip jūs niekingai vadinami liumpenai, iš pokario griuvėsių Lietuvą atstatė. Už tai dabartinis oligarchinis elitas ją baigia sugriauti….drįstu spėti, jūs iš to taip vadinamo elito, na, blogiausiu atveju iš to smulkutės vidurinės klasės….

 14. vienuolis says:

  rushizmo ir putlerizmo ruporas sis tinklapis o komentatorius mindaugas galetu net premija uz komentarus – pvz. ne 30 rubliu, o 35. praturtetu 

 15. Dovydui says:

  Jei tik mokykloje tegirdejai apie savokas „valdancioji klase“ ir „burzuazinis elitas“, gal kur prie siuksliu konteinerio dienas leidi? Siaip normaliai gyvenantiems, dirbantiems zmonems tai yra kasdienines savokos, daznai naudojamos buityje.

 16. Valdas says:

  Rusų ir Putino puslapis gal faktais ar įrodymais pagryskite .

 17. Kestutis says:

  Nu cia tai tikrai lietuviski komentatoriai….. kaip isdet i suns dienas kazka kas stengiasi, kad ir savo supratimu, padaryti kazka gero patekes i valdzia visada pirmieji, o kad nors savo kokia kandidatura pasiulyt… tyla…

 18. Jonis says:

  „Straight edge Kaunas“…
  Lietuviškas pavadinimas jau netiko.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top