- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

JAV ir Prancūzija išleis 3 mlrd dolerių rusiškiems lėktuvams „Be-200“

lėktuvasNežiūrint į sankcijas, eilė europietiškų šalių sudarė stambias sutartis aviacinės technikos, pagamintos Taganroge pirkimui.

Pamatę rusų skraidantį laivą „Be-200“ tarptautiniuose aviacijos salonuose, eilės šalių atstovai negalėjo susilaikyti nuo pirkinio. Taganrogo aviacinis kompleksas, kuris gamina lėktuvą-amfibiją, gavo daugelį užsakymų iš Amerikos ir Europos šalių.

Prancūzija yra pasiruošusi pirkti 20 lėktuvų, JAV – 10: bendra šių užsakymų vertė siekia virš 3-ų milijardų dolerių. Šio „Be-200“ pavyzdžiu galima įsitikinti, kad Rusijos aviacijos pramonė neliko nuostolyje, nežiūrint į ekonominę situaciją pasaulyje ir sankcijas iš eilės buvusių partnerių.

„Gavome užsakymus iš Graikijos, Ispanijos, Portugalijos ir Bulgarijos, – papasakojo gamyklos atstovas D. Didenko. – Mes dabar peržiūrime visas šias užklausas ir vykdome derybas.

Skraidantis laivas „Be-200“ analogų ir konkurentų neturi visame pasaulyje. Aparatas lengvai pakelia į orą 8 didžiulius bakus vandens ir net su tokiu kroviniu išvysto 700 km į valandą greitį

„Šis aparatas labai stabilus, lengvai valdomas, geros traukos charakteristikos, kas svarbu tolimiems skrydžiams, – vardija pilotas-bandytojas E. Jurasovas.

Priklausomai nuo užduoties, „Be-200“ gali vienu metu išmesti nuo borto 12 tonų vandens arba dozuoti skysčio porcijas, paeiliui atidarinėdamas bakus. Be to, lėktuvas-amfibija puikia juda sausuma ir laikosi ant vandens.

Pastaroji savybė pravers tuo atveju, jei ekipažui prireiks savarankiškai pririnkti būtiną vandens kiekį ir vėl pakilti į orą, kad tęsti gaisro gesinimą.