JAV žurnalistas teigia, kad už „Nord Stream” dujotiekių sprogimų stovi JAV karinis jūrų laivynas

2023, 15 vasario, 17:25 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 134 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nord Stream dujotiekio dujų išsiveržimas Baltijos jūroje | Seimour Hersh paskelbta nuotr.

Pulitzerio premijos laureatas žurnalistas Seymouras Hershas teigia, kad JAV karinio jūrų laivyno narai padėjo bombas, kurios praėjusį rugsėjį sunaikino Baltijos jūros dugnu nutiestą dujotiekį „Nord Stream”, praneša amerikiečių „The New York Post” portalas.

Apie tai plačiau rašo ir vokiečių „Berliner Zeitung” leidinys, taip pat pats istorijos autorius  „Seimour Hersh” kanale.

Hershas, kuris daugiau nei prieš penkis dešimtmečius buvo apdovanotas pagrindiniu žurnalistikos apdovanojimu už tai, kad atskleidė 1968 m. JAV karių įvykdytas Vietnamo civilių žudynes My Lai mieste, – šįkart remdamasis neįvardytu šaltiniu pranešė apie tai, kad amerikiečiai padėjo sprogmenis, kuriuos nuotoliniu būdu susprogdino, sugadindami tris iš keturių dujotiekių, nutiestų gamtinėms dujoms iš Rusijos į Europą transportuoti.

85 m. Hershas toliau teigė, kad karinis jūrų laivynas šią operaciją vykdė prisidengdamas NATO jūrinėmis pratybomis BALTOPS 22.

Trumpame pareiškime Pentagono atstovas spaudai jūrų pėstininkų korpuso pulkininkas leitenantas Garronas J. Garnas laikraščiui „The Post” teigė, kad „Jungtinės Valstijos nedalyvavo „Nord Stream” sprogdinime”, taip pakartodamas Gynybos departamento atsakymą į tą patį klausimą spalio mėnesį.

Švedijos pareigūnai įtarė, kad sprogimai buvo „grubaus sabotažo” rezultatas, o kai kurie Vakarų pareigūnai suskubo dėl išpuolių kaltinti Maskvą, kuri, reaguodama į sankcijas dėl praėjusių metų invazijos į Ukrainą, taip blokavo dujų tiekimą į Europą.

„Tai sąmoningi veiksmai, o ne nelaimingas atsitikimas”, – tuomet sakė Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen. „Situacija yra tokia rimta, kokia tik gali būti.”

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, atsakydama į „Hersh” pranešimą, sakė, kad Maskva „ne kartą yra išreiškusi” savo įsitikinimą, jog prie sprogimų prisidėjo JAV ir NATO.

Prieš invaziją į Ukrainą JAV prezidentas J. Bidenas pagrasino, kad Rusiją ir Vokietiją jungiantis „Nord Stream 2” projektas nebus vykdomas, jei įvyks karinis išpuolis, todėl kai kas įtarė JAV dalyvavimą, kai po septynių mėnesių dujotiekiai sprogo.

„Jei Rusija įsiverš – kas reiškia, kad tankai ar kariai vėl kirs Ukrainos sieną – tada „Nord Stream 2″ nebebus”, – 2022 m. vasario 7 d. sakė J. Bidenas. „Mes padarysime tam galą.”

Nors Vokietija iš pradžių priešinosi „Nord Stream 2” projekto atšaukimui, likus dviem dienoms iki Rusijos invazijos ji sustabdė dujotiekio sertifikavimą, paskutinėmis pastangomis stengdamasi užkirsti kelią karui.

Hersho pranešime teigiama, kad Bidenas įsakė įvykdyti sprogdinimus, siekdamas sustabdyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nuo „gamtinių dujų ginklavimosi savo politinėms ir teritorinėms ambicijoms”, nes Vokietija – ir visa Europa – labai priklausė nuo Rusijos gamtinių dujų.

Tuo tarpu Seimouro Hersho interviu „Berliner Zeitung” sakoma, kad J.Bidenas susprogdino dujotiekius, baimindamasis, kad Vokietija dėl šaltos žiemos atsisakys sankcijų Rusijai ar nustos remti Ukrainą.

Ataskaitoje teigiama, kad be dujotiekių Europa būtų priversta nutraukti priklausomybę nuo Maskvos, o Rusija netektų milijardų dolerių, kuriuos būtų galėjusi skirti savo karo veiksmams.

Seimouras Hershas, buvęs „Associated Press” ir „New York Times” reporteris, taip pat ilgametis žurnalo „New Yorker” bendradarbis, citavo Baltųjų rūmų atstovę spaudai Adrienne Watson, kuri jo pranešimą pavadino „melagingu ir visišku prasimanymu”.

Hershas taip pat citavo CŽV atstovę Tammy Thorp, kuri elektroniniame laiške rašė: „Šis teiginys yra visiškai ir visiškai melagingas”.

Hershas jau anksčiau užsitraukė JAV vyriausybės rūstybę, kai 2013 m. interviu teigė, kad oficiali istorija apie operaciją, per kurią buvo nužudytas Osama bin Ladenas, yra „vienas didelis melas”.

Po dvejų metų Hershas žurnale „London Review of Books” paskelbė pasakojimą, kuriame teigė, kad „Al Qaeda” karalius tuo metu, kai buvo nužudytas, buvo Pakistano valdžios institucijų kalinys ir, kad CŽV tarnybai apie jo buvimo vietą pranešė galingos šalies žvalgybos tarnybos narys, o ne O. bin Ladeno kurjeris, kaip teigė B. Obamos administracija.

Tuometinis Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Džošas Ernestas (Josh Earnest) sakė, kad S. Heršo pranešime „gausu netikslumų ir akivaizdžių melagysčių”.

Tuo tarpu buvęs CŽV direktoriaus pavaduotojas Maiklas Morelas (Michael Morell) tuo metu leidiniui „CBS News” sakė, kad „įveikė trečdalį straipsnio ir sustojo, nes kiekvienas sakinys, kurį skaičiau, buvo neteisingas”, užbaigia pasakojimą „New York Post”.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Argi galima netikėti galingiausios karine prasme valstybės vadovo žodžiais? Manau, kad tam nėra jokio pagrindo. Baidenas- pasakė, Baidenas – padarė. Tad kokios gali būti spėlionės, juk JAV tam turi visas tam veiksmui technines priemones. Tik, gal būt , tai įvykdė ne savo rankom, o dujotiekio atsiradimu nepatenkintų Norvegijos ar Švedijos spec. tarnybų rankomis, nes šis dujotiekis tiesiogiai kertasi su jų ekonominiais interesais tiekiant dujas į Europą.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top