Ką tik tapome liudininkais tokio ekonominio smukimo, kokio nebuvo nuo Didžiosios depresijos viršūnės 1932 m.

2023, 3 vasario, 6:20 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 299 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Didžioji depresija 1932 m.

Didžioji depresija 1932 m.

Ekonominės sąlygos yra daug blogesnės, nei jums sakoma. Visus praėjusius metus kainos augo daug sparčiau nei daugumos mūsų pajamos. Todėl mūsų gyvenimo lygis sparčiai mažėjo. JAV namų ūkiams vis sunkiau išgyventi iš mėnesio į mėnesį, ir, kaip pamatysite toliau, šiuo metu daugiau nei trečdalis suaugusių JAV gyventojų faktiškai tikisi, kad bent dalį sąskaitų apmokės jų tėvai, praneša „Global Research”.

Tačiau dar didesnį nerimą kelia tai, kas vyksta su realiomis disponuojamomis pajamomis. Kaip skelbia „Fox Business”, naujausia BVP ataskaita atskleidė, kad realiųjų disponuojamųjų pajamų sumažėjimas, kurio liudininkais tapome 2022 m., buvo didžiausias nuo 1932 m. išmatuotas [smukimas]…

Didžiausią nerimą kelianti BVP ataskaitos informacija yra staigus realiųjų disponuojamųjų pajamų sumažėjimas, kuris 2022 m. sumažėjo daugiau nei 1 trilijonu JAV dolerių. Palyginimui, tai yra antras didžiausias procentinis realiųjų disponuojamųjų pajamų sumažėjimas per visą istoriją, nusileidžiantis tik 1932 m., kurie buvo blogiausi Didžiosios depresijos metai.

Akimirką pagalvokite apie tai.

Paskutinį kartą realiosios disponuojamosios pajamos taip sparčiai mažėjo tiesiog Didžiosios depresijos įkarštyje. Ir, kadangi mūsų pajamos vis labiau mažėja, vis daugiau amerikiečių pradeda vėluoti apmokėti savo sąskaitas.

Pavyzdžiui, naudotų automobilių paskolų gavėjų, kurie bent 60 dienų vėluoja sumokėti įmokas, dalis ką tik išaugo iki aukščiausio lygio nuo 2008 m…

Pasak „Fitch Ratings”, gruodį naudotų automobilių paskolų gavėjų, vėluojančių apmokėti sąskaitas bent 60 dienų, procentinė dalis išaugo iki 5,67 %, t. y. gerokai padidėjo nuo 2021 m. balandžio pasiekto septynerių metų minimumo – 2,58 %. Tai yra didžiausias amerikiečių, turinčių sunkumų sumokėti įmokas už automobilį, skaičius nuo 2008 m. finansų krizės.

Jau dabar pradedame stebėti didžiausią nuosavybės teisių atėmimo cunamį nuo Didžiosios recesijos laikų ir artimiausiais mėnesiais jis tik didės.

Viena San Antonijuje gyvenanti moteris, žinanti, kad jos transporto priemonė bet kada gali būti atimta, nusprendė, kad kol kas geriausia strategija yra ją paslėpti…

Tačiau, kai kuriems žmonėms vienintelė priemonė – bandyti pergudrauti turto išieškotoją: vargu ar tai geriausia ilgalaikė strategija. Pavyzdžiui, San Antonijuje gyvenanti Zhea Zarecor, kuri šiuo metu bando derėtis su skolintoju, kad jos 2013 m. „Honda Fit” nebūtų konfiskuota. Tuo tarpu ji ją slepia.

53 metų moteris, kuri šiuo metu mokosi informacinių technologijų bakalauro studijose (ir turi didžiules paskolas už išsilavinimą, kurį turėjo įgyti prieš 35 metus), dalijasi mėnesio sąskaita už automobilį – apie 178 JAV dolerių – su savo sugyventiniu. Tačiau vėliau sugyventinis neteko darbo, o maisto produktų ir kasdienių daiktų kainoms augant, tiesiog nebeužteko pinigų automobilio įmokoms.

Zarecor bando užsidirbti papildomų pinigų dirbdama atsitiktinius darbus, pavyzdžiui, sekretorės darbą pagal sutartį ir dalyvaudama medicinos studijose, tačiau dažnai jaučiasi beviltiškai, sakė ji. „Mūsų pajamos nebesiekia tiek, kiek anksčiau”, – sakė ji. „Nematau, kad kainos mažėtų, todėl vienintelis palengvėjimas, kurį matau, bus tada, kai gausiu diplomą.”

Deja, šiuo metu didžioji dalis šalies vos vos išsilaiko.

Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje, viena neseniai atlikta apklausa atskleidė, kad 57% amerikiečių šiuo metu negali sau leisti net 1000 JAV dolerių neatidėliotinų išlaidų.

Kitoje apklausoje paaiškėjo, kad net 35 proc. suaugusiųjų JAV piliečių vis dar priklauso nuo mamos ir tėčio, kurie apmoka bent dalį sąskaitų…

Daugiau nei trečdalis suaugusiųjų (35 proc.) pripažįsta, kad vis dar bent vieną sąskaita apmokama tėvų sąskaita. Naujos apklausos, kurioje dalyvavo 2 000 amerikiečių, duomenimis, trys didžiausios išlaidos, už kurias vis dar moka jų tėvai, yra nuoma (19%), maisto produktai (19%) ir komunalinės paslaugos (16%). Tiesą sakant, beveik ketvirtadalis (24%) tūkstantmečio jaunuolių teigia, kad tėvai apmoka jų nuomą.

Ar tikrai viskas taip blogai?

Deja, artimiausiais mėnesiais ekonominė padėtis tik dar labiau pablogės, nes daugybė amerikiečių neteks darbo. Pirmadienį su liūdesiu sužinojau, kad elektronikos milžinė „Philips” atleis dar 6 000 darbuotojų…

Pirmadienį „Philips” paskelbė, kad, siekdama padidinti pelningumą, visame pasaulyje panaikins dar 6 000 darbo vietų.

Darbuotojų skaičius bus mažinamas per ateinančius dvejus metus, o pirmieji 3 000 darbuotojų bus atleisti šiais metais, pirmadienį pranešė Nyderlandų buitinės elektronikos ir medicinos įrangos gamintoja. Savo pelno ataskaitoje bendrovė atskleidė, kad 2022 m. patyrė 1,6 mlrd. eurų grynųjų nuostolių, nors tai yra mažiau nei pernai uždirbto grynojo pelno siekusio 3,3 mlrd. eurų.

Taip pat pranešama, kad vienas iš mano mėgstamiausių žaislų gamintojų nusprendė atleisti maždaug „15% savo darbuotojų, dirbančių visą darbo dieną visame pasaulyje”.

Jei norėtumėte, galėčiau tęsti ir tęsti.

Tiesą sakant, kasdien galėčiau pildyti savo straipsnius vien pranešimais apie darbuotojų atleidimą. Prasidėjo labai skausmingas ekonomikos nuosmukis, o vienas garsus Volstrito ekonomistas įspėja, kad visas krizės poveikis bus juntamas tik 2023 m. antroje pusėje…

Pasak vieno Volstrito ekonomisto, šiemet gresiantis nuosmukis labiau primins XX a. septintąjį dešimtmetį, o ne 2008-2007 m. nuosmukį.

„Žmonės per daug susitelkę į 08 ir 2020 metus. Tai labiau primena 1973, 74 ir 2021 m.”, – pirmadienį laidoje „Rytas su Marija” sakė „Piper Sandler” vedančioji pasaulio ekonomistė Nancy Lazar.

N. Lazar prognozavo, kad visą nuosmukio poveikį pajusime 2023 m. antroje pusėje, kai pasireikš Federalinės rezervų sistemos palūkanų normų didinimo poveikis.

Tiesą sakant, būtų visai nuostabu, jei jos iš pažiūros niūri prognozė būtų tiksli. Nes nemanau, kad artėjame prie tokio sulėtėjimo, kokį patyrėme septintojo dešimtmečio pradžioje.

Veikiau matau daugybę įrodymų, rodančių, kad esame pačioje ankstyvoje „didžiojo” ekonominio nuosmukio atitikmens stadijoje.

Manau, kad šiais metais bus labai sunku, o ilgalaikės perspektyvos dar blogesnės. Mūsų vadovai mus tikino, kad viskas bus gerai, net ir tada, kai užtvindė sistemą pinigais ir įsitraukė į didžiausią per visą žmonijos istoriją skolų liūną.

Dabar atėjo atpildo diena, ir mums teks patirti jų labai kvailų sprendimų pasekmes.

Autorius, Michaelas Snyderis yra paskelbęs tūkstančius straipsnių „The Economic Collapse Blog”, „End Of The American Dream” ir „The Most Important News”, kurie yra perspausdinti dešimtyse kitų garsių interneto svetainių visame pasaulyje.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top