Kai kurie japonai ir indai paskelbė karą šv. Valentino dienai

2015, 14 vasario, 8:54 | kategorija Ideologija | 10 komentarų | peržiūrų 374 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisThe Washington Post aptiko, jog Japonijoje ir Indijoje atsirado aršūs įsimylėjėlių Dienos priešininkai. Ir, japonu kovotojai su šia švente remiasi Marksu, o indų – konservatyviosioms vertybėmis.

„Vieniši japonai protestuoja prieš „Valentino dieną“, tvirtindami, jog tai „suokalbis permirkęs krauju“, – pažymi laikraštis viename iš savo tinklaraščio straipsnių . Organizacija „Kakuhido“ (Pilnas jos pavadinimas – „Revoliucinis vyrų, kurie nepatinka moterims, aljansas) planuoja protesto maršą vasario 14-ąją Tokijo mieste, rašo žurnalistas Ishaan Tharoor.

„Vėl atėjo Valentino diena, šis sulaistytas krauju sąmokslas, inspiruotas kapitalistinių engėjų – šokolado fabrikantų“, – pareiškė organizacija savo tinklapyje.“

Autoriaus manymu, judėjimo „Kakuhido“ požiūriai – ugningų marksistinių išpuolių, su interneto-botanikų pasaulėžiūra, nekenčiančių moterų – mišinys. Jo nariai skelbia viešą flirtą „terorizmu“, o savo forumuose dažnai skundžiasi tais, kurie randa gyvenimo prasmę „realybėje“.

Laikraštis The Guardian pažymėjo, jog Japonijoje verslas iš tiesų gerokai pasipelno šv. Valentino dienos proga: tą dieną moterys tradiciškai privalo dovanoti vyrams šokoladą.

Kitame straipsnyje The Washington Post aiškinasi, kodėl Indijoje paskelbtas karas šv. Valentino dienai. „Visų įsimylėjėlių diena – šv. Valentino diena – kelia sdidelę neapykantą Indijoje“, – rašo korespondentas Swati Sharma. „Kiekvienais metais, kai širdelių formos balionai užtvindo didelių miestų gatves, mažos, bet mokančios pareikšti apie save grupės agresyviai priešinasi šventei. Tai konservatorių grupės, protestuojančios prieš „vakarų vertybes“, kurios, jų nuomone, ir yra švenčių veidas“, – kalbama straipsnyje.

Šiais metais pastebimiausia tapo ultradešinioji organizacija „Hindu Mahasabha“. Ji pasiryžusi apvesdinti nevedusius vyrus ir moteris, jei tie prisipažins vienas kitam meilėje asmeniškai ar socialiniuose tinkluose.

„Organizacijos vadovas Chandra Prakash Kaushik pareiškė, jog jis ir jo draugai stebės socialinius tinklus ir, užtikę poreles, prisipažįstančias meilėje, čia pat pasiūlys joms apsivesti. Atsisakymo atveju grupė planuoja „kreiptis į įsimylėjėlių tėvus (ypač jei tie aktyviai naudojasi internetu) ir paprašyti apvesdinti vaikus, jei tie iš tiesų myli vienas kitą“, – tęsia Sharma.

Kitos grupės – pavyzdžiui, indų fundamentalistų organizacija „Shiv Sena“ – grasina smurtu tiems, kas švęs šv. Valentino dieną. Jie paskelbė apie pasirengimą „pamokyti balandėlius“, – rašo Sharma.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Mindaugas says:

  Šv. Valentino dienos šventė Lietuvai yra svetima, anglo-saksų primesta šventė…Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.

 2. algimantas says:

  >>Mindaugui

  O kas jums primetė tą šventę? Juk niekas jūsų jos švęsti neprivers, jei pats nenorėsite. Žmonės patys nori ir suprantama švenčia. Juk Meilė – tai jėga :)

  Tad kai kurie dalykai yra naudingi – kurie skatina meilę, o ne prievartą ar propagandą prieš kitaip mąstančius. Net, jei jie atėjo iš kitur ir nepriklauso mūsų tradicijoms.
  .

 3. PP says:

  Žmonės patys nori??? Neskiesk. Šitą dieną švęsti pradėjo apie 1994-95 metus. Ir ne be propagandos. Jei jos nebūtų, tai ir niekas šitos šventės nešvęstų. Meilė… Gerai. Bet o ką kitomis dienomis? Neapykanta? Ar būtina laukti kažkokios tai vienos dienos metuose? Iš esmės tai yra bizniui palanki diena – perkami visokie niekniekiai, alkoholis (!!!), kontraceptikai (o kaip gi meilės diena be TO?).
  Aš jos nešvenčiu, kaip ir moterų nesveikinu kovo 8 d.

 4. Mindaugas says:

  Taip, pritariu jums, PP.

 5. algimantas says:

  >>PP

  Tai jūs galite ir nešvęsti, ir moterų nesveikint.. juk jums to niekas neliepia daryti PP. Kalbu apie tuos, kurie nori švęsti ir moteris sveikina Kovo 8.

  Aš pvz moteris visada sveikinu, ir galiu jums garantuoti – nė viena dėl to nebuvo supykusi – atvirkščiai, visada mano pasveikinimą sutikdavo džiaugdamasi.

  Tad, čia kiekvieno mūsų pasirinkimas – ką švęst ir ko ne. Be jokios prievartos. O kitomis dienomis ir taip elgiatės kaip jums patinka. Niekas ir čia jums nenurodinėja, neskaitant etikos kodekso. Todėl nesuprantu jūsų nusiteikimo prieš šią dieną – ji jūsų niekuo neįpareigoja.

 6. PP says:

  O aš aname pranešime neaiškiai parašiau. Patikslinu – noras švęsti yra dirbtinai formuojamas. Laisvai sąmoningai pasirinkti, deja, didžioji dauguma negali, nesugeba ir netgi nesupranta, kad jais manipuliuojama.

 7. Kestutis says:

     Nereikia cia daryti tragedijos, ar pletoti dar viena konspiracijos teorija, net jei is to ir daromi pinigai (o kas cia blogo sokolado pardavejui leisti kiek daugiau pasipelnyti diena ar dvi).. Valentino diena sakyciau yra viena is tu nedaugelio svenciu, kurios apskritai vienija bent jau dauguma pasaulio zmoniu, ir nors kuriam laikui leidzia pamirsti skirtumus tarp, skirtingu rasiu, kulturu, tautu, atrasti bendrumo jausma..
   P.S na juk neviskas ka sukure kapitalizmas yra bloga….

 8. albinas says:

  tada geriau tą dieną pavadintu sekso diena, arčiau realybės būtu. 

 9. tangas says:

  šnekat kaip frigidiškos senmergės, ….

 10. PP says:

  Būtent, Albinai. Būtent sekso diena, nes Vakaruose meilė=seksas. Jau greitai ir tėvų su vaikais ar brolių su seserimis.

  „Valentino diena sakyciau yra viena is tu nedaugelio svenciu, kurios apskritai vienija bent jau dauguma pasaulio zmoniu, ir nors kuriam laikui leidzia pamirsti skirtumus tarp, skirtingu rasiu, kulturu, tautu, atrasti bendrumo jausma“. Pirma, tai ne daugumą, o tik dalį, antra, ji ne skirtumui tarp rasių, kulturų ar tautų skirta, bet eilinei užmaskuotai sekso propagandai ir bukam vartojimui.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top