Kaip kovoti su antiizraelietiška propaganda Europoje?

2015, 17 vasario, 5:04 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (13) | peržiūrų 537 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„NRG“, Izraelis)
Matan Ašer

paveikslėlisPrieš keletą mėnesių MIP buvo daug rašoma apie tai, jog laukiama spaudimo Izraeliui iš tarptautinio „trikampio“ pusės – Europos Sąjungos, Obamos administracijos ir palestiniečių. Neseniai tapo žinoma, jog ES ruošia sankcijas nukreiptas prieš kompanijas vykdančias verslą už „žalios linijos“ ribų.

Taip pat ES ruošia paketą juridinių priemonių, palaikančių palestiniečius. Ko imamės šiuo klausimu mes? Vietoje to, kad aktyviai bendradarbiauti su tomis jėgomis Europoje, kurios mus aktyviai palaiko, ir imtis priešpriešinių priemonių, prieš nukreiptas į mūsų valstybę, mes demonstruojame visišką nieko neveikimą.

Privačiuose pokalbiuose Netanyahu tvirtino, jog „būtina veikti Europoje naujame lygmenyje, kadangi Senajame pasaulyje plinta antiizraeilietiškos nuotaikos“. Viskas teisingai. Neaišku kitkas: kodėl vietoje to, jog kovoti šiais reiškiniais, Netanyahu atiduoda pirmenybę neveiklumui. Daug ką galima padaryti Europoje. Kiek dar Izraelis tylomis šluostysis Europos spjūvius?

Pastarųjų metų eigoje yra vykdoma plataus masto antiizraelietiška kampanija, koordinuojama ES, Obamos ir palestiniečių. Europos Sąjunga elegantiškai slėpė šį procesą po projekto „Horizontas-2020“ uždanga, kurio rėmuose į europiečių-izraeliečių bendrus projektus bus investuoti milijonai €urų.

Bet slėpti daugiau to, kas vyksta nebeįmanoma: daugelis europiečių parlamentų vienpuse tvarka pripažino Palestiną. Tą patį padarė ir Europos parlamentas.

Europos Sąjungos teisminėse organizacijose HAMAS buvo išbrauktas iš teroristinių organizacijų sąrašų. O neužilgo po to Izraelis sužinojo, jog Hagos tribunole prasidėjo IDF (Izraelio karinės pajėgos) veiksmų Gazoje tyrimas.

Dabar europiečiai ruošia paketą dar griežtesnių sankcijų. Kai kurie pasakys, jog kalba eina tik apie Izraelio bauginimą tikintis nuolaidų. Tačiau tai, kas vyksta Europoje yra visiškai kitokio pobūdžio. Kalba eina apie bandymą smogti ekonominį smūgį Izraeliui, ir tą ES padaryti gali.

Kas dar turi įvykti, kad prasidėtų atsakomieji Izraelio veiksmai? Ar gali kas nors iš aukštų Izraelio pareigūnų pranešti apie tai, jog valstybė kreipėsi pagalbos į visas europietiškąsias jėgas, palaikančias Izraelį? Ar buvo bandymų sukurti plačią koaliciją su tikslu stabdyti negatyvią ir pavojingą tendenciją?

Atsakymas žinoma yra neigiamas. Daug kalbama apie Japoniją ir Indiją pamirštant apie tai, kad šios šalys dar nėra pagrindinėmis žaidėjomis tarptautinėje arenoje. Su visa pagarba žiūrint į naujų rinkų užkariavimą Rytuose, pagrindiniai ekonominiai Izraelio interesai yra Europoje. Tačiau tuo pat metu dauguma Izraelio politikų nesupranta, kas vyksta šiame kontinente. Jie nepavargsta tvirtinti apie europietiškąjį antisemitizmą, tačiau situacija kur kas sudėtingesnė.

Europos Sąjungoje yra nemažai partijų, kurios palaiko Izraelį, tačiau tuo pat metu, pavyzdžiui, pasisako prieš košerinį gyvulių žudymą, nes jų programoje yra kova prieš tyčiojimąsi iš gyvūnų. Vokietijoje yra partijos (pavyzdžiui CDU), kurios laiko savo pareiga rūpintis Izraelio saugumu, tačiau absoliuti dauguma šių partijų narių niekada nebuvo susitikusi su žydų valstybės oficialiais atstovais. Ir yra, suprantama, milijonai tikinčiųjų krikščionių, gaunančių nuodingas palestinietiškojo antisemitizmo injekcijas, be jokios atsakomosios Izraelio reakcijos.

Gali būti, jog dabartinės krizės jau nebeįmanoma sustabdyti. Galbūt Izraeliui teks susitaikyti su sankcijomis, nukreiptomis prieš tuos, kurie gyvena Judėjoje ir Samarijoje. Tačiau ateityje daug ką galima pakeisti. Specialistų vertinimu, būtina investuoti šimtus milijonų dolerių sukuriant diplomatinį ir medijos mechanizmą, kuris veiks Izraelio interesų naudai visame pasaulyje, kovos su kurstytojiškumu prieš šalį ir akumuliuos mūsų valstybės palaikymą.

Redakcijos komentaras:
Kaip matome, žydų valstybė ar bent jau atskiri jos nariai irgi pradeda suvokti informacinio ginklo pranašumą prieš šaunamąjį, kurio naudingas poveikis (besinaudojančiam) trumpalaikis, o ateityje atneša tik žalą, nuostolius ir ekonomines sankcijas. Tad galima prognozuoti, jog ateityje informacinio ginklo poveikio laukas tik plėsis, ir tie, kas nespės paruošti savo informacinio bagažo, bus paveikti tiesiogiai ar netiesiogiai, ir dažnu atveju negrįžtamai, nes poveikio gylis vis stiprėja. Paveikti žmonės nebesugeba priimti priešingos informacijos ir tiesiog ją atmeta, mat ji griauna jų įprastą pasaulį, ko jie tiesiog negali atlaikyti, todėl viską, kas neįtelpa į jiems priimtino suvokimo rėmus vadina „priešo propaganda“. Dažnai net nesusimąstydami, kas tas jų priešas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Povilas says:

  Pasirodo Izraelis nepatenkintas savo kolonija ES, ne tik JAV(kurios prezidentas nenusipelnė malonės susitikti su Izraelio prezidentu prieš dvi savaites). Ačiū Dievui(Izraelio), kad Kanada ir Australija jų
  kol kas nenuvylė. Dėl Rusijos tyluma, matyt, pagal planą viskas rutuliojasi. Ne taip sparčiai kaip Chazarų

  Kaganate (buvusi Ukraina), bet 5 kolona Rusijoje dirba išsijuosusi, per dešimtmetį trilijoną dolerių išpumpavo,
  o pastaruoju metu, nuoširdžiai dirbant CB ir Medvedevo vyriausybės kagalui, baigia rusišką mešką uždusinti. Kai kraują(aukso-valiutos rezervus) iš meškos nuleis, ji taps košerine ir ją galima bus pjaustyti gabalais ir suvalgyti.

 2. Joris says:

  Jeigu šiek tiek pasigilinti į istoriją (tą kuri IS TOROS išeina), tai žydai visuomet buvo skriaudžiama mažuma. Tiesiog, šiaip. Dėl nepaaiškinamų priežasčių. Bet ar tikrai taip buvo? Štai 1844 išleistoje knygoje apie Rusijos Imperijoje gyvenančias tautas skelbiami tokie duomenys: pvz. lietuvių apie 1.5 mln, žydų 2.5 mln. Kas čia didesnė mažuma? Toliau: žydai visuomet buvo skriaudžiami ir skriaudžiami iki šiol. Viduramžiais jie būdavo išvaromi iš miestų (netgi iš Vilniaus savu laiku) ir netgi iš valstybių. Deja, niekuomet neaiškinama kodėl. Tiesiog jie niekam nepatinka? Anaiptol. Šios nemeilės priežastys be galo žemiškos ir paprastos. Visų pirma, žydai būdami išimtinai pirkliais, užsiiminėjo tabako ir alkoholio prekyba – senai suprato, kokia tai pelninga sritis (nepalieka jos iki šiol). Dar tarybiniais laikais buvo galima rasti knygų, kuriose buvo aprašyta alkoholio istorija. Žydų pirkliai kelis kartus mėgino prijaukinti šnapsą mūsų „platumose“, bet pirmieji bandymai buvo nesėkmingi. Pavyko šitai padaryti tik Petro 1-jo (apsišaukėlio) laikais. O kur dar narkotikai, dvaro intrigos, nuodijimai (beje, Staliną – žydų kilmės gruziną – taip pat „nugydė“ žydų daktarėliai). – Galima laikyti, kad čia išsigalvojimai. Bet gal nūdiena mums ką nors papasakos?

  Pradėkim nuo visiems žinomo teroristinio išpuolio Prancūzijoje, kurį išprovokavo „satyrinis“ žurnalas „Šarli Ebdo“. Neužilgo, kai pasirodė skandalinagsis jo numeris, musulmoniškam Irane kažkaip įtartinai gerai visi sužinojo apie pasityčiojimą iš Alacho ir suorganizavo mitingą, kurio metu buvo sudegintos dvi vėliavos: Prancūzijos (jei gerai spėjau nužiūrėti) ir Izraelio. Per Lietuvos TV žinių laidas buvo parodytas šis reportažas. Įdomus dalykas, kodėl žiniasklaida sąmoningai nepastebėjo sudegintos Izraelio vėliavos. Ir jie kuo čia dėti? Kodėl reikėjo šaudyti vargšus žydelius košerinio maisto parduotuvėje? Musulmonams taikiklis išsiderino ar jie vienu mostu mėgsta užsimoti ant visų nemylimųjų? Deja tik nepriklausomoje internetinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad šito „satyrinio“ žurnaliūkščio sponsorius – žydų verslininkas. Tuomet musulmonų pyktis ant žydų visai suprantamas. O gal šis teiginys nesąmonė? Toliau, dėl visiškai žiniaskalidoje nekomentuojamų priežasčių, 700 Prancūzijoje veikiančių žydų mokykloms buvo paskirta ginkluota apsauga. Pranešė šitai par žinių laidą. Garsiai ir aiškai. Kodėl apsauga buvo skirta tik žydų mokykloms? Ar jų gyvybės brangesnės, negu visų likusiųjų? O gal neoficialiai Prancūzijoje buvo žinoma už ką ir kodėl joms iškilo grėsmė? Toliau prasidėjo tikras spektaklis. Į Prancūziją sulėkė žalio supratimo apie tai, kas vyksta neturintys politikai (kai kurie, manau puikiai žinojo, kur čia šuo pakastas) ir visi vieningai pareiškė, kad išpuolis buvo įvykdytas prieš juos visus – taip sakant, visą ugnį nukreipė į save, bet akivaizdžiai šis triukas nesuveikė, nes kitas išpuolis Danijoje buvo su ta pačia potekste. Bet įdomiausia tai, kad šis teroristinis išpuolis sukėlė ir netikėtą (arba tikėtą) reakciją. Žmonės pradėjo protestuoti prieš musulmonų „žygį į Europą“ – kai iš savo aūlų atvykę rytų gyventojai mėgina diegti savo įstatymus ir gyvenimo sąmpratą šalyse, kuriose jie tik svečiai (deje emigrantai realiai ir Amerikoje ir Europoje taip ir lieka emigrantais, kol pasikeičia pavardes, išsigydo nuo akcento ir pan.). Matomai šios įsisenėję socialinės ir visuomeninės problemos dėl netinkamos vidaus ir užsienio politikos gerokai įsiskaudėję žmonėms. Ir šalių valdžios šitos problemos sąmoningai nesprendžia, nes pagal ofic. statistinius duomenis, baltoji rasė yra nykstanti Europoje – jos vietą greitai užima musulmonai (daugiausia semitai). Po ne seno išpuolio, kai buvo išvartyti paminklai žydų kapinėse (įtariu, kad taip buvo atkeršyta už senovinių kapinių naikinimą), Izraelio prezidentas pasiūlė Europos žydams dėl stiprėjančio antisemitizmo (neteisingas terminas, nes semitams priklauso ir arabai…ir…) persikraustyti į Izraelį. Danijos žydai atsisakė, matomai, gyventi pagal europietiškus įstatymus tai viena, o štai Izraelyje rabinai turi ypatingą savo… ypatingą supratimą…

  Bet čia tik žiedeliai to dramos, kuri vyksta kur kas didesniu mastu, ir kur pro medžius nesimato miško. Svarbus momentas yra tai, kad „islamiškieji“ išpuoliai – tai Amerikos CŽV sukurtų teroristinių organizacijų (Al kaida, IGIL) darbeliai. Apie šitai tik oficialioji žiniaskalida tyli ir tam yra rimta priežastis. Štai danijoje paskutinį išpuolį įvykdė prieš dvi savaites iš kalėjimo išėjęs musulmonas. Oficialai buvo pateiktas paaiškinimas, kad kalėjime teroristas „prisimokė “ neapykantos ir, vos tik išėjęs, apsiginklavo ir įvykdė teroristinį išpuolį. Toks įspūdis, kad labai skubėjo susitikti su Alachu dausose. Mano manymu, čia, kaip ir visur kitur, atvira provokacija. Šį teroristą sėkmingai nušovė namuose, o gal tik rado ten jau prieš išpuolį nušautą lavoną. Na bent jau paaiškinimas, kodėl jis „skubėjo“ mirti neatitinka paprastos gyvenimiškos realybės.

  Toliau truputis „statistikos“:
  2014 metais iš Rusijos išvyko beveik pusė milijono užsieniečių (kaip tik prieš prasidedant konfliktui Ukrainoje ir prieš įvedant sancijas!);
  pasiekė gandai, kad didžiausi Šveicarijos „kankorėžiai“ pradėjo supirkinėti žemės sklypus N. Zelandijoje ir skuba ten persikraustyti (įdomu kodėl?);
  dėl visiems mirtingiesiems nežinomų priežasčių Vokietijos ir Prancūzijos vadovai staiga suskubo tartis su Putinu ir ėmė spausti Ukrainą taikiai spręsti konfliktą su atsiskyrusiais šalies pietryčiais (matomai gavo labai svarbios žvalgybinės informacijos, nusispjovė ant amerikosų „parako“
  ir ėmė paisyti nuosavų interesų, bet jiems “ i hočetsa i kolitsa“.).

  įdomu tai. kad jei Izraelis anksčiau būtų pasiūlęs europos žydams apsigyventi Izraelyje, šitai visiems iš karto būtų pasidarę įtartina. O dabar ne. Įdomu, ką tokio jie žino, kad buvo surengtas tokio masto spektaklis? Kad šiek tiek susigaudyti šitoje mozaikoje, reikia prisiminti, į kokią šalį dažniausiai emigruoja žydai? Ne. Tai ne Izraelis. O Amerika! Kartą vikipedijoje norėjau pasidomėti, kaip senovėje buvo vadinamos savaitės dienos, Keista, bet iš gautų rezultatų (žiūrėjau pagal žodžius pirmad. antrad. ir t.t.) priėjau išvadą, kad amerika – žydų valstybė. Gal man vaidenasi?

  Štai Pirmasis pasaulis karas buvo išprovokuotas Austrijoje nušaunant, berods, karališkos šeimos narį (tiksliai neprisimenu). Senuose istorijos vadovėliuose rašyta, kad išpuolį įvykdė… žydas (nori tikėkit, norit ne). Spalio revoliucija Rusijoje – iš tikro Didžioji Žydų Revoliucija – jos varančią jėgą sudarė 95 proc. žydų, apie tai visuose tarybinių laikų vadovėliuose parašyta atvirai. Toks Leiba Bronšteinas, žinomas pavarde TROCKIS, buvo sulaikytas Anglijoje, gabenantis čemodanais auksą iš Amerikos, kad finansuoti revoliuciją Rusijoje. Tiesioginio tuometinio Amerikos prezidento prašymu buvo paleistas ir toliau tęsė savo kelionę. Rezultatas visiems žinomas: ginkluotas perversmas Rusijoje, milijonai aukų.
  Antras pasaulinis karas: į valdžią ateina žydų kilmės austras Hitleris (tikroji pavardė tokia, kad verta pasidomėti). Amerikos žydai (berods Rokefeleriai, Volstrytas) finansuoja Vokietijos karinę pramonę, kuri po pirmojo pasaulinio karo sankcijomis buvo uždrausta. Hitleris karo mašiną pasuko pirmiayusia prieš gretimas europos valstybes ir neblogai pasiplėšė. Ilgą laiką buvo laikoma paslaptyje, kad Hitleris didelę dalį europoje prisiplėštų turtų realizavo per tuo metu ir iki šiol „neutralius“ ŠVEICARIJOS bankus. Po to užmynė ant rusiško lokio.
  Rusijoje tuo metu valstybei vadovavo STALINAS – žydų kilmės gruzinas. Iki šiol nėra vieningos nuomonės apie šį žmogų. Jei Hitlerį galima laikyti nestabilios psichikos, tai Stalinas – sergantis didymės manija ir valdžios troškimu. Beje, Stalinas savo karjerą pradėjo dar LENINO laikais, kuris taip pat buvo žydas. Beje atkreipkite dėmesį, kad tokie vardai kaip Leninas, Hitleris, Stalinas – tai ne tikros pavardės, o slapyvardžiai arba pravardės. Kadangi spalio revoliucija buvo finansuojama iš Amerikos, tai ir Leninas ir Stalinas turėjo būti paklusnūs finansuotojui. Stalinas, matyt, pajuto kad atlikus visą purviną darbą valdžioje ilgai neužsibus, pradėjo maištauti ir įkando savo šeimininkui į ranką. Vėliau, kad išsaugoti valdžią, Rusiją pavertė Tvirtove, apstatyta kitiomis mažesnėmis TSRS tvirtovėmis. Bendrai paėmus, žmonėms tai išėjo į naudą. Nors pradžioje buvo išnaikinta visa intekligentija, gerai žinojusi ir supratusi, kas iš tikro vyksta. Po to, pradėjo išnaujo šviesti visuomenę, stayti pramonę, kurti ūkį. Žmonėms užstrigo tai, kad Stalinas griežtai susitvarkė su tuometiniu banditizmu, už ką nemaža žmonių jį prisimena iki šiol. Stalino vadovaujama Rusija po Antrojo Pasaulinio karo pirmoji konflikte dalyvavusi šalis panaikinusi maisto korteles. Daugelyje kitų valstybių maisto kortelės dar galiojo visą dešimtmetį ar net daugiau. Įdomu tai, kad Rusijoje Antasis pasaulinis karas vadinamas DIdžiuoju Tėvynės Karu. Ar kas nors susimąstė kodėl? Todėl, kad visa šio karo mašina buvo nukreipta būtent prieš rusus. Ne prieš Rusiją, o prieš RUSUS. Net ir šiais laikais vakarų užsienio propaganda ir šmeištas nukreipti būtent prieš rusus. Didysis Tėvynės Karas taip vadinamas buvo todėl, kad tuomet visi gerai žinojo, prieš ką jis nukreiptas. Tiesiog banalu, bet Staliną „nugydė“ būtent gydytojai žydeliai. Prie Stalino jiems buvo nelengva ir, matomai, Stalinas turėjo rimtų priežasčių elgtis taip ir ne kitaip.

  Na ir šiuometiniai įvykiai Ukrainoje. Praktiškai visas valstybinio perversmo būdu į valdžią atėjęs „elitas“, jei tikėti tuo, ką iškapsto nepriklausoma žiniasklaida (Porošenka, Jaceniukas, Kolomoiskis su savo privačia armija, ir daugelis kitų) tai jums gerai mažystama dievo išrinktoji tauta.

  Ir Lietuva. Kai skaitai daugumos politikų autobiografijas, jose nė menkiausio užsiminimo, kokios tautybės jie esa…

  O dabar galima ir toliau manyti, kad žydai yra labiausiai skriaudžiama tautinė mažuma ir su daugeliu istorinių dramų jie paprasčiausiai neturi nieko bendra. Suprantama, visus vertinti vienodai pagal tą patį kurpalių negalima, bet… Prisiminkime, kas vadovauja bankams, visokiems valiutos vondams, kas yra žiniasklaidos, šou verslo savininkai, kieno rankose didžiausi pramonės objektai ir taip toliau. Ar galima būti naiviu ir manyti, kad visi šie „svertai“ nebus naudojami savanaudiškiems tikslams? Net ir dabartinė sankcijų sąlygota krizė Rusijoje – tai bankininkų manipuliacijos valiutų kainomis. Neegzistuoja jokia laisva rinka – tai karteliniai susitarimai už kuriuos nepagaunama už rankos. 2008 metų krizė, kai visoms šalims staiga pritrūko pinigų, dirbtinis reiškinys. Senovėje žydai buvo vejami už tai, kad duodami paskolas už procentus stačiai apiplėšinėjo žmones. Ir tuomet bankai pasiėmė savo procentą, kuris net visam pasauliui buvo per didelis. Prasidėjus 2008 krizei mūsų šalyje, tarsi žinant iš anksto, kas bus, masiškai prasidėjo greitųjų kreditų „lietus“. Žmonės manė, kad krizė bus laikina, ėmė tokius kreditus ir buvo apiplėšti legaliai. Į valdžią atėjusi kubilo vyriausybė, sukišo visą valstybę į kubilą – atvirai ir šlykščiai praskolino Lietuvą, bet neišsprendė nė vienos problemos. Kodėl? Kubilas apie šitai „parašė“ naują ekonomikos vadovėlį, bet jis buvo akivaizdžiai skirtas ne mums, o prieš mus. Jokios demokratijos, net pagal tą sąvoką, pagal kurią aiškinama demokratija, šalyje nėra. Bet koks žmonių iniciatyvos rodymas, norint apginti tautios ar valstybės interesus sąmoningai žlugdomas, net pažeidinėjant įstatymus. Tarp valstybės pareigūnų aukščiausiu lygiu neegzistuoja jokia atsakomybė. Prieš rinkiimus visi politikieriai atvirai meluoja, po rinkimų spjaudosi ant juos išrinkusių. Abejonių kelia pats rinkimų mechanizmas ir galimai didelis „vaiduoklių“ balsavimas. Neaišku, kur pradingsta 60 proc. Lietuvos biudžeto (užtat gyvenam taip varganai, nors galime numirti nuo persidirbimo, už tat kaikas tik – orą gadina). Valstybės tarnautojų, net prezidentės, biografijos kelia abejonių. Kaip ir keistos kai kurių politikų stažuotės užsienyje, vakarų universitetuose – sugrįžę pradeda propaguoti homoseksualizmą ir kita. – ir visa tai su pseudo demokratijos kauke, prisidengiant lygiomis teisėmis ir pakantumu…

 3. Joriui says:

  Aciu uz issamius paaiskinimus, del amerikonu savaites Jus visiskai teisus – ji prasideda nuo sekmadienio ( ne nuo pirmadienio, kaip krikscioniu), pirma diena po sabo. Va tau ir krikscioniska salis. Labai geri Jusu pastebejimai.

 4. Povilas says:

  Henris Fordas knygoje „Pasaulio žydija“, 1920m., rašė:
  До сих пор при изучении Протоколов мы мало говорили о содержащейся в них политической программе. Победы своей мировой программы евреи добиваются следующими способами:
  а) финансовым господством над миром. Таковое уже достигнуто, благодаря, во‑первых, огромной задолженности государств и, во‑вторых, безлично‑капиталистическому, а не индивидуально‑предпринимательскому и директорскому господству над промышленностью,
  б) политическим господством, которое легко можно доказать современным положением всех цивилизованных государств,
  в) еврейским влиянием на воспитание, которое постепенно достигнуто на глазах у ослепленных народов,
  г) опошлением всей духовной жизни при посредстве продуманной системы развлечений и удовольствий, которые можно выразить, пожалуй, одним словом «балаган»,
  д) посевом идей, но не идей истинного прогресса, а посевом призрачных и разлагающих экономических теорий и разрушительных тенденций.

  Ar ne tai vyko ir vyksta „nepriklausomoje“ Lietuvoje?

 5. Ar tkrai Fordo knyga parašyta 1920m, o ne 1910m? Kai skaičiau, atkreipiau dėmesį, kad dar iki revoliucijos parašyta buvo. 

 6. PP says:

  O tiems, kas dar nežino, lietuvio kunigo, hebraisto Justino Bonaventūros Pranaičio knyga „Krikščionis žydų talmude“, knyga, parašyta 1892 m. lotynų kalba ir po to išversta į kitas kalbas. Yra prieinama e-paveldas.lt

 7. PP says:

  Patikslinu nuorodą į Pranaičio knygą: http://www.epaveldas.lt/vbspi/biDetails.do?biRecordId=28601

 8. Dovydas says:

  …šiaip jau žodis – žydas – yra įžeidžiantis, lygiai kaip ir – pagonis/ pagan – prasčiokas, laukinis…. …. Juk rusai kreipdavosi – žyd, norėdami pažeminti. Tautybė tai – jevrej. Bet nenuostabu, kad lietuvaičiai taip vadina savo šnekamojoje kalboje judėjus. Neapykanta, gal būtų per skambu, tačiau nemeilė tai tikrai esti….

 9. Joris says:

  Senovėje žydu buvo vadinami ne tik vienos kurios tautybės žmonės… ŽYDAS – Žmogus Išaukštinęs Daiktiškumą Aukščiau Savęs. Deja, taip susiklostė kad liaudiškas terminas žydas prigijo būtent judėjams (žydams).
  PAGONIS – nuo sąskambio PAGANYS… AVIS (ar suprantate, kas dabar yra ganomi ir kaip?). Senovėje mūsų protėviai pagonimis vadino svetimšalius, turėjusius arba išpažinusius religiją – „žinojimą“ be įrodymų ir atsižvelgdami į šio „mokymo“ esmę sugalvojo pavadinimą. KAi svetimšaliai nukariavo mūsų protėvius ir jėga jiems primetė religiją (prieš tai išpjovę ištisas gentis), pasityčiodami iš jų Pagonio pavadinimą prilipdė jiems (slavų-arijų vedos). O mes, šito nežinodami ir net nesusimąstydami apie žodį pagonis, kartojame, kad mūsų protėviai… pagonys.

 10. jonas says:

  Man zinomas kiek kitokia zodzio PAGONIS etimologija. Pagonis (lot. pagani ) reiskia kaimo gyventojas, arba tas kuris gyvena kaime. Taip sakant, kaimietis. Taigi nematau cia nieko izeidziancio. Tik musuose paplites paniekingas ¨kaimiecio¨, kaip tamsaus ir neisprususio zmogaus apibudinimas galbut bus kiles su krikscionybes atsiradimu, nes senosios dvasines tradicijos ilgiausiai isliko kaimuose. Nes zmones gyveno gaug artimesniame salytyje su juos supancia gamta. O pagonybes saltinis bubo ir kai kam vis dar yra, tas intymus santykis su Motule Zeme. Taigi kai kas nors mane vadina ¨pagoniu¨ ar ¨kaimieciu¨ man tai komplimentas. Sutapatinti pagonybes sveikatinguma su dvasiniu judaizmo, krikscionybes ir galiausiai islamo virusu, net neapsivercia liezuvis. Krikscionybe yra judaizmas gojams.

 11. Joris says:

  kelios įdomios nuorodos apie heraldiką ir nemeilę „neprieteliams“. Esu tikras kad šito nežinote…
  heraldika
  http://uznaipravdu.org/viewtopic.php?f=6&t=3174&start=0&sid=108071e4f2e4c10b721f5eb76c38987b
  kita
  http://s-mahat.org/cgi-bin/index.cgi
  ir
  http://s-mahat.org/cgi-bin/index.cgi?cont=185

 12. Joris says:

  Į bendrą katilą…

  Писатель Иосиф Собран метко сказал, что понятие «антисемит» больше не означает кого-то, кто не любит евреев, сейчас это значит «кто-то кого не любят евреи».
  Изгнание евреев из европейских государств
  Майнц, 1012
  Франция, 1182
  Верхняя Бавария, 1276
  Англия, 1290
  Франция, 1306
  Франция, 1322
  Саксония, 1349
  Венгрия, 1360
  Бельгия, 1370
  Словакия, 1380
  Франция, 1394
  Австрия, 1420
  Пион, 1420
  Колонь, 1424
  Майнц, 1438
  Огзбург, 1439
  Верхняя Бавария, 1276, 1442
  Нидерланды, 1444
  Бранденбург, 1446
  Майнц, 1462
  Майнц, 1483
  Варшава, 1483
  Испания, 1492
  Италия, 1492
  Литва, 1495
  Португалия, 1496
  Неаполь, 1496
  Наварра, 1498
  Нюрнберг, 1498
  Бранденбург, 1510
  Пруссия, 1510
  Генуя, 1515
  Италия, 1540
  Неаполь, 1541
  Прага, 1541
  Генуя, 1550
  Бавария, 1551
  Прага, 1557
  Ватикан, 1569
  Венгрия 1582
  Гамбург, 1649
  Вена, 1669
  Словакия, 1744
  Моравия, 1744
  Богемия, 1744
  Москва, 1891

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top