Kaip skiriasi suaugę, homoseksualių santykių turėjusių tėvų vaikai

2013, 24 vasario, 15:40 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 2 576 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKokiais išaugs vaikai, kuriuos auklėjo homoseksualistai? Jau daug metų visus domina atsakymas į šį klausimą.

Vienos lyties narių partnerystės šalininkai aršiai įrodinėja, kad vaikams vis tiek – yra pas juos tėtis ir mama, ar juos augina du vyriškiai (ar dvi moterys). Tradicinės šeimos šalininkai ir religinės organizacijos, o taip pat psichologų dauguma vienu balsu sako, kad išaugę homoseksualių santykių atmosferoje vaikai, kaip taisyklė bus traumuoti psichologiškai ir jausis nepilnaverčiais gyvenime.

Bet ryšium su tuo, jog vienalyčių partnerysčių ir tuo labiau „santuokų“ kai kuriose šalyse legalizacija, pradėjo vykti ne taip jau seniai, tai iki šiol nebuvo pagrindo daryti objektyvių mokslinių išvadų šiuo klausimu. Ir dėl vienos paprastos priežasties – dar nebuvo išaugusi tokių vaikų karta. .

Tačiau 2010 metų rudenį Mark’as Regnerus, sociologijos daktaras, Techaso Ostino (JAV) universiteto docentas (associate professor), pradėjo savo įžymųjį mokslinį tyrimą tema „Kaip skiriasi suaugę tos pačios lyties įtėvių vaikai“ (How different are the adult children of parents who have same-sex relationships?). Savo darbą mokslininkas baigė po pusantrų metų – 2012 metais. Beje, duomenų analizė vyksta iki šiol – Tarpuniversitetinio, Mičigano universiteto, politinių ir socialinių tyrimų konsorciumo dėka, jie prieinami visiems suinteresuotiems mokslininkams.

Šokiruojančios pasekmės

Tyrime dalyvavo 3000 suaugusių respondentų, kurių tėvai turėjo lytinių santykių su tos pačios lyties asmenimis. Ko pasekoje, gauti duomenys buvo tikrai šokiruojantys. Beje, to ir vertėjo laukti. Bet pirmiausia tas buvo įrodyta autoritetingo mokslininko iš autoritetingo universiteto, o rezultatai buvo publikuoti ne mažiau autoritetingame leidinyje „Social Science Research“.

Aukštas venerinių ligų užkrečiamumo lygis. Paskelbtuose duomenyse pranešama, kad 25% homoseksualių tėvų auklėtinių, dėl savo specifinio gyvenimo pobūdžio, turi ar turėjo venerinių ligų. Palyginimui – jų bendraamžių, iš nepriklausančių rizikos grupei heteroseksualių šeimų, šis rodiklis lygus 8%.

Neįgalumas saugoti ištikimybę šeimai. O štai ir tokio lygmens užkrečiamumo venerinėmis ligomis priežastis. T.y. tie, ką išaugino homoseksualūs tėvai, daug dažniau lojaliai žiūri į šeimyninę neištikimybę – 40%.
Analogiškas lojalumo neištikimybei rodiklis tarp išaugusių heteroseksualiose šeimose – 13%.

Psichologinės problemos. Sekantis šokiruojantis faktas – iki 24% suaugusių vaikų, auklėtų vienalytėse „šeimose“ neseniai planavo savižudybę. paveikslėlisPalyginimui – tarp išaugusių tradicinėse heteroseksualiose šeimose šis rodiklis lygus 5%. Išauklėti homoseksualiose „šeimose“ suaugę vaikai gerokai dažniau kreipiasi pagalbos į psichologus – 19%, kai išauklėti heteroseksualiose šeimose – 8%.

Ir čia nieko stebėtino. Juk 31% išaugusių su mama-lesbiete ir tėvu-homoseksualistu buvo verčiami seksualiniams santykiams prieš savo valią (tame tarpe ir iš savo įtėvių pusės). Heteroseksualių šeimų atvejų tokių respondentų buvo – 8%.

Socialinis-ekonominis bejėgiškumas. 28% išeivių iš „šeimų“, kur mama buvo lesbietė yra bedarbiais. Iš normalių šeimų kilusių tarpo, šis lygmuo siekia tik 8%.

69% tų, kurių mama buvo lesbietė, ir 57% tų, kurių tėvas buvo homoseksualas, pranešė, kad jų šeima praeityje gaudavo valstybės pašalpas. Tarp tradicinių šeimų tas buvo aktualu 17% atvejų. O 38% tų, kas išaugo su mama-lesbiete, iki šiol gyvena iš valstybės pašalpų, ir tik 26% turi pilnos dienos darbą. Tarp tų, kurių tėvas buvo homoseksualistas, tik 34% šiuo metu dirba pilną darbo dieną. Palyginimui – išaugusių heteroseksualiose šeimose tarpe tik 10% gyvena iš valstybės pašalpų ir pusė – dirba pilną darbo dieną.

Nesubalansuota sava seksualinė identifikacija. Na ir toliau – skaičiai, kurie galutinai sugriauna mitą apie tai, jog vaikų auklėjimas vienalytėse „šeimose“ neįtakoja paaugusio vaiko seksualinės orientacijos. Ir taip, jei mama ar tėvas turi homoseksualių ryšių, tai tik 60-70% jų vaikų vadina save pilnai heteroseksualiais. Savo ruožtu, daugiau 90% žmonių, išaugusių tradicinėse šeimose identifikuoja save visiškai  heteroseksualiais.

Bandymas užčiaupti Regnerus burną

Kas įdomu, kai Mark’as Regnerus ruošė gautus duomenis publikacijai, prieš jį buvo pradėta agresyvi informacinė kampanija. LGBT-aktyvistai reikalavo neleisti tyrimo rezultatų paviešinimo. Pačios karščiausios galvos pradėjo šmeižto kampaniją, vadindamos Regnerus sukčiumi ir šarlatanu – reikalavo pašalinti docentą iš Techaso Universiteto. Net daugelis mokslininkų buvo nusistatę prieš savo kolegą.

Tada Universitetas kruopščiai ištyrė visus kaltinimus ir skrupulingai išanalizavo visus duomenis, kuriuos gavo Regnerus. Atskirai buvo tiriama tyrimo metodika. Išvadoje Universitetas patvirtino, kad mokslinis darbas yra aukščiausios kokybės ir atitinka akademinius reikalavimus.

Interneto-laikraščio „Visos naujienos“ žurnalistai susisiekė su docentu (associate professor )Mark’u Regnerus, kad išsiaiškinti situaciją.

Kas ir kokiu tikslu paskelbė abejotinu Jūsų mokslinį darbą? Kas vykdė tyrimą ir prie kokios išvados priėjo komisija?

Kiek aš suprantu, jus domina precedentas dėl tyrimo daryto čia, Techaso Universitete, ryšium su moksline etika, mano vykdytu tyrimo atžvilgiu. Sprendimas apie tyrimą buvo priimtas po to, kai Niujorko visuomeninis aktyvistas ir blogeris padavė skundą, tvirtindamas, kad iš mano pusės buvo pažeista mokslinė etika. Universiteto mokslinis-tyrimų skyrius ištyrė šį klausimą ir pateikė išvadą, kad man pateiktų kaltinimų padarius pažeidimą įrodymų nerasta. Tada šis klausimas buvo išimtas iš darbotvarkės.

Kaip Jūs galėtumėte paaiškinti primygtiną LGBT-grupės norą pasiekti jūsų pašalinimą iš darbo Universitete ir uždrausti Jūsų duomenų paviešinimą?

Reikalas tame, kad seksualinių mažumų teisės ir kova už tos pačios lyties asmenų „santuokų“ įteisinimą JAV – labai jautrus klausimas. Būtent todėl, visos tyrimo stadijos – nuo mano, kaip autoriaus darbo ir recenzijos proceso, o ir vėliau, pasiekus MIP dėmesį – visa tai vyko, kaip sakoma „stebint pro mikroskopą“. Aš atsakiau į mano tyrimo kritiką to paties žurnalo „Social Science Research“ (2012) lapkričio mėnesio leidinyje ir paskelbiau jame gautus rezultatus. Visi suinteresuoti šios srities mokslininkai turi galimybę analizuoti šiuos rezultatus ir daryti savas išvadas. Bet patys duomenys, kuriuos mes publikavome yra visiškai tikslūs.

Pažymėtina, kad šiam tyrimui buvo pašvęstas didelis straipsnis The New York Times. Šis autoritetingas leidinys taipogi palaikė būtinu reikalu, viešai pranešti savo skaitytojams apie Mark’o Regnerus gautus tyrimo rezultatus. Tokiu būdu pasaulio bendruomenė ar tik ne pirmą kartą gavo galimybę susipažinti su kruopštaus tyrimo, praliejančio šviesą į tragiškas vaikų auklėjimo pasekmes šeimose, kur įtėviai praktikavo homoseksualius santykius.

vertėSarmatai

papildomai:  Mark Regnerus about the background of his new study (anglų k.)

šaltiniai: 3rm.info , savageminds.org , sciencedirect.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. albinas says:

  turbut Simonko is pykcio apsi… perkaites sita strapsni
   
  o cie linksma dainele http://www.youtube.com/watch?v=ixHujoSAC3k

 2. Nenusakomas says:

  Gal galima būtų paviešinti nuorodas į originalą?

 3. Antanas says:

  Gaidyne negali isaugti normalus zmogus.Didele itaka daro supanti aplinka.

 4. a.grumbinas says:

  Šaltiniu nuorodos straipsnio apačioje

 5. Dangė says:

  „Ar žmonės taps delfinais?“ – tokia tema yra čia http://tech.groups.yahoo.com/group/Telepatija/

  Be visų kitų dalykų šioje žinutėje gerai nusakyta, kaip šiuolaikinė Pasaulinė „Globalinė Kolūkinė“ sistema skatina niveliaciją iki tokio lygio, jog „toks asmuo turi pataikauti tokiam pačiam“. O tai veda į homoseksualių santykių toleravimą, skirtybių (ir – nacionalinių) naikinimą. Didžiausias cinizmas, kad gėjai, esą, propaguoja įvairia-spalviškumą.

 6. Luiza says:

  Labai prastas vertimas, net nepabaigiau skaityti.

 7. ara-copy says:

  >Luiza,
  galite išversti geriau?
  Būtume labai dėkingi jei imtumėtės, nors išversta visiškai tiksliai pagal straipsnį.
  Bet juk visiems neįtiksi, tad jei imsitės vertimo, tarpininkausiu, kad patalpintų ir jūsiškį.
  Imatės? :)

 8. Kęstutis says:

  Tai žmonės žinojo jau gilioje senovėje ir neleisdavo nepilnapročiams turėt šeimų, gimdyt vaikų, kad nepridarytų į save panašių. Tada pakako sveiko proto.  Aišku padėtis šiuo metu sudėtingesnė, kol gėjams – niekadėjams su įrodymais „nesuskaldysi galvos“, tol jie draskysis iki paskutiniųjų. O kas jiems ir belieka, kitu atveju jie lieka iškrypėliais, kurie negali turėti šeimos, vaikų… Visuomenės užribis…

 9. Audrius Kasperavičius says:

  http://www.qideas.org/video/saving-marriage-before-it-starts.aspx

  Marko kalba. Iškalbą ir jumoro jausmą tas krikščionis turi.

 10. Ra Light says:

  Žmonės, vietoj tyrimų nagrinėjimų, paklauskite savęs: „Kodėl mažuma diktuoja savo valią daugumai? Kas ta mažuma, kad taip elgiasi?“.

 11. hetero says:

  homikai gyvena pasalpomis,is mokesciu moketoju pinigeliu!idomu kas neleidzia prisimesti tokiu???liepos 27d jie zygiuoti zada pas mus ,idomu kiek apsieis mums mokesciu moketojams????apsauga + 1tukst.ju cia zada atvesti is kazkur!!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top