Kerris: galimas naujas sankcijų prieš Rusiją raundas

2015, 23 vasario, 5:00 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 311 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Rusų „Amerikos balso“ tarnyba“, JAV)

John KerryJAV valstybės sekretorius Džonas Kerris pareiškė, jog tarptautinė bendruomenė svarsto papildomų sankcijų prieš Rusiją už Ukrainos teritorijų užėmimą galimybę, teigdamas, jog Maskva keleto pastarųjų dienų eigoje elgiasi „visiškai begėdiškai ir ciniškai“.

Pasisakydamas Londone iki susitikimo su Britanijos URM ministru Philipu Hammondu Kerris pranešė žurnalistams, jog JAV ir jų sąjungininkai, nenusiteikę ignoruoti, jo žodžiais tariant, „ypatingai žemo lygio Rusijos elgesio“. Užsienio politikos žinybos vadovas pažymėjo, jog Jungtinėse Tautose Rusija siekia perkelti atsakomybę už situaciją Rytų Ukrainoje ant šalies vyriausybės pečių, tuo pačiu tęsdama, anot Kerrio, „žemių užgrobimą“ šiame regione.

„Niekam iš mūsų nėra paslaptis, – ne mūsų technikos pasiekimų ir palydovų galimybių matyti kas vyksta amžiuje – mes žinome tiksliai, kad Rusija aprūpina separatistus ir žinome kaip būtent Rusija įtraukta į šios pagalbos tiekimą, ir tuos ciniškus būdus, kurių imasi Rusija, įskaitant ir jos pasiūlymą JT, tuo pačiu užimant žemes Ukrainoje“, – pareiškė amerikiečių diplomatijos šefas.

Diena anksčiau – protestų Kijeve metinių dieną, Ukrainos prezidentas Porošenko apkaltino Kremlių tiesiogiai dalyvavus „Maidano“ dalyvių žudyme turėdamas omenyje snaiperių šaudymą, pareikšdamas, kad Ukrainos spec-tarnybos turi visus įrodymus.

Rusijos UR ministerija apibūdino Porošenko pareiškimą, kaip „kvailystes“ ir „kliedesius“.

Baltieji Rūmai, Prancūzijos prezidentas F. Holandas ir Vokietijos kanclerrė A. Merke pareiškė penktadienį, vasario 20-ąją, jog Maskva susidurs su dar didesne izoliacija ir naujomis pasekmėmis, jei jos palaikomi separatistai toliau pažeidinės paliaubas, patvirtintas pereitą savaitę.

Separatistai ir ukrainiečių vyriausybė kaltina vieni kitus laužant paliaubų susitarimą. Svarbus geležinkelio mazgas Debalcevo buvo užimtas separatistų vasario 19-ą dieną.

Ukrainos karo pajėgų atstovas pareiškė, kad prorusiški separatistai ne kartą apšaudė ukrainiečių pajėgų pozicijas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, vasario 20-ąją. Rusija toliau įveža ginkluotę į Ukrainą, įskaitant tankus – Novoazovsko, užimto separatistų, kryptimi, netoli Mariupolio, – pridėjo jis.

Tuo tarpu penktadienį, JAV vice-prezidentas Džo Baidenas telefoninio pokalbio su Ukrainos prezidentu P. Porošenko ir premjeru A. Jacenkiuku, aptarė „efektyvaus stebėjimo“ scenarijų turėdamas omenyje ugnies nutraukimo režimą ir sunkiosios technikos išvedimą iš konflikto zonos Donbase. Kaip perduoda Reuters, Baidenas taip pat sutiko su Ukrainos vadovybės teiginiu, jog Rusija negali toliau slėptis už atsikalbinėjimų apie tai, kad separatistai veikia patys savaime.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. PP says:

  „Niekam iš mūsų nėra paslaptis, – ne mūsų technikos pasiekimų ir palydovų galimybių matyti kas vyksta amžiuje – mes žinome tiksliai…

  Rusija irgi tiksliai žino, kas numušė Boeingą, kad NATO tiekia ginklus Ukrainai ir t.t.

 2. Mindaugas says:

  Ar žinote, kad Amerika kariauja 93% savo gyvavimo laikotarpio – t.y. 222 metus iš 239 – nuo 1776m.
  tokie nekalti demokratijos nešėjai…

 3. Piksius says:

  Man tas jų neva „susitarimas“, jau nuo jo užgimimo pradžios tik pretekstas dar labiau bausti Rusiją. Nes tik ji „galės jį sulaužyti“. Juokinga, bet nemanau, kad rusai taip lengvai kibtų ant tokio jauko. Tai tėra žaidimas, kuris nieko bendro su taika neturi. Įtakos ir rinkos dalybos, užsukta karuselė, kurioj nėra nei blogų nei gerų, tėra ginantis savo interesus bet kokia kaina. Galiu 99 proc. nuspėt, kad anot Kerio „tartautinė bendruomenė :DDD, kas į ją įeina net nežinau“ nuspręs, kad taika su rusais neįmanoma. Kad tą suvokti nereikia būti jokiu politologu, tereikia kiek pasidomėti kas, kur, kaip ir užsiduoti SAU klausimus. Noriu palinkėt visiems būti tais „kodėlčiais“ kaip buvote 5-10 metų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top