- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Kerris: galimas naujas sankcijų prieš Rusiją raundas

(„Rusų „Amerikos balso“ tarnyba“, JAV)

John KerryJAV valstybės sekretorius Džonas Kerris pareiškė, jog tarptautinė bendruomenė svarsto papildomų sankcijų prieš Rusiją už Ukrainos teritorijų užėmimą galimybę, teigdamas, jog Maskva keleto pastarųjų dienų eigoje elgiasi „visiškai begėdiškai ir ciniškai“.

Pasisakydamas Londone iki susitikimo su Britanijos URM ministru Philipu Hammondu Kerris pranešė žurnalistams, jog JAV ir jų sąjungininkai, nenusiteikę ignoruoti, jo žodžiais tariant, „ypatingai žemo lygio Rusijos elgesio“. Užsienio politikos žinybos vadovas pažymėjo, jog Jungtinėse Tautose Rusija siekia perkelti atsakomybę už situaciją Rytų Ukrainoje ant šalies vyriausybės pečių, tuo pačiu tęsdama, anot Kerrio, „žemių užgrobimą“ šiame regione.

„Niekam iš mūsų nėra paslaptis, – ne mūsų technikos pasiekimų ir palydovų galimybių matyti kas vyksta amžiuje – mes žinome tiksliai, kad Rusija aprūpina separatistus ir žinome kaip būtent Rusija įtraukta į šios pagalbos tiekimą, ir tuos ciniškus būdus, kurių imasi Rusija, įskaitant ir jos pasiūlymą JT, tuo pačiu užimant žemes Ukrainoje“, – pareiškė amerikiečių diplomatijos šefas.

Diena anksčiau – protestų Kijeve metinių dieną, Ukrainos prezidentas Porošenko apkaltino Kremlių tiesiogiai dalyvavus „Maidano“ dalyvių žudyme turėdamas omenyje snaiperių šaudymą, pareikšdamas, kad Ukrainos spec-tarnybos turi visus įrodymus.

Rusijos UR ministerija apibūdino Porošenko pareiškimą, kaip „kvailystes“ ir „kliedesius“.

Baltieji Rūmai, Prancūzijos prezidentas F. Holandas ir Vokietijos kanclerrė A. Merke pareiškė penktadienį, vasario 20-ąją, jog Maskva susidurs su dar didesne izoliacija ir naujomis pasekmėmis, jei jos palaikomi separatistai toliau pažeidinės paliaubas, patvirtintas pereitą savaitę.

Separatistai ir ukrainiečių vyriausybė kaltina vieni kitus laužant paliaubų susitarimą. Svarbus geležinkelio mazgas Debalcevo buvo užimtas separatistų vasario 19-ą dieną.

Ukrainos karo pajėgų atstovas pareiškė, kad prorusiški separatistai ne kartą apšaudė ukrainiečių pajėgų pozicijas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, vasario 20-ąją. Rusija toliau įveža ginkluotę į Ukrainą, įskaitant tankus – Novoazovsko, užimto separatistų, kryptimi, netoli Mariupolio, – pridėjo jis.

Tuo tarpu penktadienį, JAV vice-prezidentas Džo Baidenas telefoninio pokalbio su Ukrainos prezidentu P. Porošenko ir premjeru A. Jacenkiuku, aptarė „efektyvaus stebėjimo“ scenarijų turėdamas omenyje ugnies nutraukimo režimą ir sunkiosios technikos išvedimą iš konflikto zonos Donbase. Kaip perduoda Reuters, Baidenas taip pat sutiko su Ukrainos vadovybės teiginiu, jog Rusija negali toliau slėptis už atsikalbinėjimų apie tai, kad separatistai veikia patys savaime.