Koks J. Bideno tikslas Rusijos ir Ukrainos kare?

2023, 19 vasario, 12:46 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 268 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

I Did That - "The Washington Times" straipsnio paveikslėlio analogija

Kas labiau kenkia asmens laisvei: vyriausybė, kuri vykdo slaptus karo veiksmus, ar tam abejinga visuomenė ir naujienų žiniasklaida? Dabartinėje amerikietiškoje toksiškoje antirusiškos neapykantos ir karo būgnų mušimo atmosferoje – prezidento Bideno Amerikoje – turime ir viena, ir kita, rašo Andrew P. Napolitano amerikiečių „The Washington Times laikraštyje.

Priešistorė

Karas Ukrainoje tęsiasi jau 12-ą mėnesį. Jis tapo lėtu, nenumaldomu Rusijos karinių pajėgų judėjimu į Vakarus ir skausmingu 5 milijonų ukrainiečių išvykimu iš savo šalies, jau nekalbant apie 130-150 tūkstančių Ukrainos karių netektį.

Kongresas įgaliojo prezidentą išleisti iki 100 mlrd. dolerių skolintų pinigų pasmerktoms Ukrainos pajėgoms paremti. Iki šiol jis išleido apie pusę šios sumos, kurią skyrė dovanodamas karinę įrangą ir dalį grynais pinigais.

Didžioji dalis karinės įrangos atkeliavo ne iš Amerikos perteklinių atsargų, o iš Amerikos savigynai skirtos įrangos sandėlių. Didžioji dalis JAV pateiktos įrangos yra tokia sudėtinga, kad Ukrainos kariai Oklahomoje mokosi ja naudotis, prižiūrėti ir remontuoti. Kai kurie iš jų yra tokie sudėtingi, kad JAV kariai, nevilkėdami uniformų, dirba Ukrainoje ir moko ukrainiečius naudotis įranga ir ją prižiūrėti. Dėl kai kurios įrangos sudėtingumo amerikiečių kariams tenka patiems nusitaikyti į Rusijos karius ir leisti į juos raketas.

Amerikos kariai be uniformų yra dvipusis kardas J. Bidenui. Jei jie yra neginkluoti ir be uniformų, jis gali teisiškai paneigti, kad JAV turi ten „batus ant žemės”. Tačiau kadangi jie yra be uniformos ir palaiko karo veiksmus, į juos teisėtai gali šaudyti Rusijos kariai, jie gali būti suimti ir sušaudyti kaip Ukrainai dirbantys šnipai. Taip JAV pradėjo savo pražūtingą ir nusikalstamą karą Vietname.

Koks yra J. Bideno tikslas? Ar tai Rusijos kariuomenės išvarymas iš Ukrainos ir net iš rusakalbio Krymo, ar Rusijos prezidento Vladimiro Putino išvertimas iš posto? Baltieji rūmai negali ar nenori to tiksliai įvardyti, nes nė vienas iš šių tikslų nėra pasiekiamas kariniu, moraliniu ar konstituciniu požiūriu.

Kongresas negali finansuoti karo, kuriame dalyvauja amerikiečiai ir kurio jis nepaskelbė, nes konstitucinė formuluotė [šiuo klausimu] yra aiški. Be to, Rusijos sausumos pajėgos netrukus padidės maždaug 300 000-500 000 karių. Šios pajėgos tiesiog priblokš Ukrainos pajėgas ir jų amerikiečių instruktorius, nesvarbu, kokią įrangą JAV besuteiktų ir naudotų.

Tačiau neuniformuotų karių panaudojimas ir 50 mlrd. dolerių išlaidos be aiškaus ir pasiekiamo tikslo nėra blogiausias J. Bideno sprendimas šiame konflikte. Visos šios išlaidos yra gerai žinomos. Iki praėjusios savaitės tik nebuvo žinoma, kokį karo aktą Bideno administracija vykdė prieš Vokietiją ir Rusiją.

Prieš Vokietiją? Taip.

Vokietijos ir Rusijos pramonė Baltijos jūroje nutiesė gamtinių dujų vamzdyną „Nord Stream„. Dujotiekis leido Rusijos vyriausybei parduoti ir tiekti pigias rusiškas gamtines dujas Vokietijos komunalinių paslaugų įmonėms.

Kaip rašoma garsaus tiriamosios žurnalistikos žurnalisto, Pulitzerio premijos laureato Seymouro Hersho (Seymour Hersh), išgarsėjusio My Lai žudynių, Votergeito, CŽV šnipinėjimo, amerikiečių kankinimų temomis, praėjusių metų birželį J. Bidenas įsakė surengti bendrą CŽV ir karinių jūrų pajėgų operaciją, kad dujotiekis būtų parengtas sprogdinimui. Karinio jūrų laivyno kariai nusileido į jūros dugną ir apdėjo vamzdyną sprogmenimis.

Rugsėjį J. Bidenas davė įsakymą CŽV detonuoti sprogmenis, o CŽV, kaip apie tai rašė Seymouras Hershas, tai ir įvykdė, padarydama 10 mlrd. dolerių žalą dujotiekiui ir dar daugiau – Vokietijos ir Rusijos bei Baltijos regiono šalių ekonomikoms.

Jei tai tiesa, tai buvo karo aktas prieš sąjungininkę Vokietiją ir numanomą priešininkę, su kuria JAV niekada nekariavo, – Rusiją.

Ar gali prezidentas teisėtai panaudoti karinę operaciją prieš kitą šalį, nesvarbu, ar ji būtų sąjungininkė, ar priešininkė, neturėdamas aiškaus karinio poreikio? Žinoma, ne.

Pagal Konstituciją karą gali skelbti tik Kongresas. Pagal sutartis, kurių šalis yra JAV, tokiam paskelbimui turi būti moralinis ir teisinis pagrindas – aiški užsienio valstybės kariuomenės karinė grėsmė. Pagal 1973 m. Karo įgaliojimų rezoliuciją prezidentas privalo pranešti Kongresui apie visus karinių išpuolių veiksmus. Šis išpuolis ne tik buvo įvykdytas tylomis, bet ir nebuvo gynybinis, juo nebuvo siekiama gelbėti gyvybes, kurioms užsienio kariuomenė kėlė tiesioginę grėsmę. Be to, jis buvo nukreiptas prieš JAV sąjungininką.

Kitaip tariant, Vokietijos ir Rusijos užpuolimas siekiant susilpninti jų ekonomikas, žinant, kad tam nebuvo jokio moralinio karinio tikslo, šį karo aktą taip pat pavertė nusikalstamu veiksmu – karo nusikaltimu.

CŽV pasitelkimas, žinoma, nebuvo atsitiktinumas. Karinių įgaliojimų rezoliucija reikalauja tik pranešti apie karinį smurtą ir prašyti Kongreso pritarimo. Paskyręs operacijai vadovauti CŽV, jei kada nors prisipažins, Joe Bidenas galės teisėtai įrodinėti, kad tai buvo žvalgybos operacija.

CŽV būdinga įstatymų ir Konstitucijos nepaisymo, amorali, žudikiška kultūra, ir kiekvieno Amerikos prezidento nuo Hario Trumeno laikų noras ją pridengti, suteikė prezidentams po Antrojo pasaulinio karo slaptą asmeninę armiją, kurią jie visi naudojo naikinimui ir žudymui.

Tačiau, jei Seymouro Hersho ataskaita yra teisinga, J. Bidenas bus pirmasis žinomas Amerikos prezidentas, pasitelkęs CŽV ir karinį jūrų laivyną, kad užpultų sąjungininką. Argi ne keista, kad Vokietijos valdžios institucijos tyli apie šį išpuolį? O kur žiūri vedančioji Amerikos žiniasklaida? Spėju, kad ponas Hershas pastatė vokiečius ir Amerikos žiniasklaidą į labai nepatogią padėtį.

Spauda yra visuomenės akys ir ausys. Tačiau, jei spauda yra išgąsdinta arba paklūsta valdžios valiai, kas demaskuos vyriausybę, kai ji kariauja slaptus karus? Kur yra Kongreso nariai? Kur visuomenės pasipiktinimas?

J. Bidenas tikrai nori karo, kad sustiprintų savo silpną prezidentinį valdymą. Akivaizdu, kad visuomenė su tuo sutiks, nes valdžios, žiniasklaidos ir karinės pramonės bei bankų komplekso elitas, kuris perka ir formuoja viešąją nuomonę, neturi moralinio kompaso, nesusigaudo istorijoje, nesilaiko Konstitucijos ir neturi jokių skrupulų dėl nekaltų žmonių naikinimo.

• Andrew P. Napolitano yra buvęs teisės profesorius ir Naujojo Džersio Aukščiausiojo teismo teisėjas, išleidęs devynias knygas apie JAV Konstituciją.

Sarmatas.lt: Jungtinės valstijos ir Norvegija griežtai neigia Seymouro Hersho teiginius apie esą jų dalyvavimą sprogdinant „Nord Stream” dujotiekius, vadindamos jo pasakojimą fantazija ir prasimanymu.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Jav elgesys, jos tiek karinės, tiek politinės priemonės prieš savo priešninką Rusiją, tiek prieš savo sąjungininkę Vokietiją mažai ką gali nustebinti – juk JAV elgesį ir tarptautinėje srityje reguliuoją tik interesai. Moralės samprata dėl JAV neegzistuoja.

  2. Romas says:

    „Kas moka pinigus, tas ir muziką užsako”… Ir dar apie moralę paaiškina.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top