„Komjaunimo tiesa ir Co“ pretenduoja į tiesos monopolį

2015, 8 vasario, 9:54 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 877 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisNestebina pastaruoju metu oficiozų MIP pasirodantys išpuoliai prieš kitaip mąstančius ir/ar matančius situaciją Lietuvoje bei pasaulyje ir kviečiančius visuomenę susiimti ir galų gale keisti esamą status quo. Jie vienareikšmiškai įvardinti rusų agentais ir Lietuvos priešais. Atrodo jau niekas, kas vyksta mūsų Tėvynėje neturėtų stebinti.

Priešo paieška, siekiant pridengti savo nevykusios, o dažnai ir atvirai kenkėjiškos politikos padarinius įgauna vis platesnį mąstą. Ir ne šiaip paieška, o pasitelkiant esą „mokslininkus (studentus)“ iš mokslinių įstaigų, naudojančius labai „mokslinius“ ir mokslo pasaulyje aprobuotus būdus siekti „tiesos“ arba mėgstančius išgerti „ekspertus“ (ypač vairuojant), kalbančius bet kokia, tačiau tik ne argumentų ir faktų, kuriuos galima būtų patikrinti, kalba.

Šiaip, žmogui, laikančiam save protingu bei mąstančiu savo paties (o ne primestų) vertybių lauko ribose, šiandien jau gėda prisipažinti skaitant „Komjaunimo tiesą (KT)“, kurioje nuo pat tų laikų dirba tie patys žmonės (pasikeitė tik redaktorius, perėjęs dirbt į kitą užsienio, skandinaviško kapitalo, smegenų plovimo priemonę.

Ir naudoja „KT“ tuos pačius, klasikinius, smegenų plovimo metodus kaip ir kadaise. Iškraipant bei interpretuojant ir pateikiant visuomenei joje pačioje vykstančius procesus taip, kaip naudinga oficialiąją politiką vykdantiems valdantiesiems.

Jei žmogus pasisako prieš skalūnų dujų gavybos technologiją, kurios kenksmingumas pripažintas visame pasaulyje ir yra pakankamai tą įrodančios medžiagos, – jis, per tą patį KT apskelbiamas Gazpromo, o tuo pačiu ir Rusijos agentu, kas savaime, esant dabartinėms tendencijoms jį pateikia kaip Lietuvos priešą.

Jei žmogus pasisako prieš Norvegijos „barnevern“ organizaciją, įstatymu įteisintomis sąlygomis grobiančią mūsų vaikus – jis irgi rusų agentas, mat rusams naudinga bet koks nepasitenkinimas tvyrantis ES vidinėje erdvėje (nors Norvegija nepriklauso ES).

Beje, pagrindinis ir žinomiausias „Komjaunimo tiesos“ šauklys prieš keletą dienų pareiškė – necituosiu ką, nes galite pasiskaityti aukščiau esančioje nuotraukoje (nuotrauka iš Facebook). Man tiesiog nekyla rankos tą rašyti. Tačiau tendencijos tokios – mes runkeliai, su kuriais „pagarbos vertos“, Europos vaikų teisių apsaugos organizacijos gali daryti ką nori. Ir to dar bus mažai. Ir todėl reikia dar palaikyti tas organizacijas, kad jos drąsiau darytų tai ką daro.

Prieš porą dienų pasirodžiusiame, eiliniame KT paplavų sraute, nesudėtinga buvo suprasti brukamą mintį (ne pirmą ir žinoma ne paskutinę), jog visi, nesvarbu kas ir kur jie bebūtų, kalbėtų ar rašytų, – visi, kas pasisako prieš egzistuojančią sistemą ir siūlo su ja kovoti – yra rusų agentai, Lietuvos valstybės priešai.

Ten pat (KT) džiūgaujama dėl Facebook surastos Lietuvos priešų irštvos, kurios atžvilgiu pradėtas teisminis tyrimas, ir nuoširdžiai tikimasi, jog tiems priešams už „virtualiai teroristinę ir tokią pat virtualią separatistinę“ veiklą bus duota labai daug, mat įstatymas už tai numato iki 10 metų realaus (ne virtualaus) laisvės atėmimo.

Bauginimo tendencija akivaizdi – pradžioje pateikiama realiai egzistuojanti Facebook grupė, vėliau įvardijama tos grupės virtualios veiklos kryptis, interpretuota (pateikta) tos pačios „Komjaunimo Tiesos“ kaip atvirai priešiška Lietuvos suverenumui, o vėliau kaip baubas skaitytojams grūmojama lazda – 10 metų laisvės atėmimo. Tas pats su tinklapiais atvirai pasisakančiais prieš valdžios politiką. Kurių redaktoriams grasinama baudžiamosiomis bylomis.

Beje, trumpai apie tą aptariamą Lietuvos suverenumą, kurio buvimu šiandien abejoja net moksleiviai. Nekalbant apie mąstančius piliečius. Suverenumą, kuris mūsų Konstitucijos viename iš straipsnių iš dalies apibrėžiamas taip:

137 straipsnis

Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.“

Ar visi tiki, jog Amerikos karinės bazės Lietuvos teritorijoje nepatenka į šį apibrėžimą, esą, kaip sąjungininkų NATO kariuomenės daliniai? Konstitucijos straipsnis nepalieka vietos interpretacijoms kalbant apie karines bazes Valstybės teritorijoje. Ir tai vienas iš suverenumo apibrėžimų.

Čia noriu patikslinti, jog JAV kariuomenė nėra NATO kariuomenė, kaip mėgina visuomenę kvailinti KT ir į ją panašios smegenų plovimo priemonės. NATO apskritai pagal apibrėžimą neturi savo kariuomenės. Yra NATO aljansas, kuriame kiekviena šalis finansuoja savo kariuomenę. Taip Lietuvoje oro erdvę patruliavo prancūzų, lenkų ir kt. šalių oro pajėgų daliniai. Dabar patruliuoja italai. Tai atskirų valstybių kariuomenės daliniai apmokami iš tų valstybių biudžeto. NATO bendro karinio biudžeto kaip tokio nėra. Bet grįžkime prie suverenumo…

Čia įdomiausia, jog tie, kas pastoviai pažeidinėja šį Lietuvos suverenumą ginantį straipsnį, „Komjaunimo Tiesos“ yra įvardijami Lietuvos patriotais. Ir jie patys save tokiais laiko.

O visi kiti, kurie gina Lietuvos suverenitetą remdamiesi šiuo Konstitucijos straipsniu, automatiškai įrašomi į Lietuvos priešų ir atitinkamai – rusų agentų sąrašą, mat esą rusams naudinga, kad Lietuvoje nebūtų JAV kariuomenės.

O tai gal ir patiems lietuviams būtų naudinga, kad mūsų šalyje nebūtų svetimos kariuomenės dalinių? Juk tada į mus nebūtų nutaikomos tų pačių rusų raketos? Nes šiuo atveju esame paprasčiausia buferinė zona tarp Rytų ir Vakarų, vietoje to, kad būti kur kas palankesne saviems gyventojams tranzitine-apsikeitimo zona.

Apie suverenumo pažeidimus iš valdančiųjų pusės galima kalbėti daug – į vieną popieriaus lapą jie visi tikrai nesutilptų, todėl Lietuvoje šiandien suverenumo labiau nėra, nei yra. Nors „patriotai“ kiekviena proga pabrėžia grėsmę „prarasti Lietuvos suverenumą“.

Šiuo atveju galima daryti prielaidą, jog visi, kurie remiasi Lietuvos Konstitucija yra rusų agentai, o sekant iš to ir pati Konstitucija sukurta rusų agentų, todėl tikrieji Lietuvos „patriotai“ esantys valdžioje ją nuolat pažeidinėja taip rodydami savo požiūri į priešišką jų interesams dokumentą, kurio kai kurių straipsnių jie kol kas savarankiškai pakeist negali.

Dokumentą, kurį jie, tačiau, gali nebaudžiamai pažeidinėt, nes virš jų „tik dievas“ – jie visiškai „suverenūs ir nepriklausomi“ nuo savo šalies piliečių valios. Nes paklūsta svetimai valiai, kurios šaknys ne Lietuvoje. Nes visa „teisėsauga“ yra jų pačių sukurtas organas, veikiantis jų sukurtų taisyklių pagrindu ir skirtas ginti juos pačius bei jų interesus nuo savo pačių piliečių.

Ir kai piliečiai pasisako prieš tokį jų „suverenumą“ – visokių „Komjaunimo tiesų“ tuojau pat būna įvardijami, kaip Lietuvos priešai, kas suteikia „suvereniems patriotams“ legalų pagrindą pradėti ikiteisminius baudžiamuosius tyrimus ir persekiojamus. Esą tauta reikalauja, tauta piktinasi. Nors ta KT tauta – tai tas ponas (nuotrauka aukščiau) ir dar kažkiek pasidavusių šiam smegenų plovimui „patriotų“.

Ypač tas jautėsi po „Žemės referendumo“, kai žmonės į policijas buvo tampomi (kai kuriais duomenimis iki dabar) tuo pretekstu, jog pasirašė parašų rinkimo lapuose. Kitaip, kaip bauginimu to pavadinti neišeina. Ir jie savo tikslą palaipsniui pasiekia – žmonės pradeda bijoti.

Na ir pabaigai, neseniai jaunųjų menininkų sukurtas muzikinis vaizdo klipas „Siaubas – rusai puola“ užuominomis buvo įvardintas kaip „esą“ parodantis perdėtą paranoją viešojoje erdvėje dėl Rusijos vykdomo informacinio karo. Esą jokios paranojos iš tiesų nėra – Rusija puola visais frontais ir viskas, ką dėsto šiuo klausimu „Komjaunimo tiesa“ – yra gryniausia tiesa. Atitinkamai tai, ką mato žmonės – melu ar priešų dezinformacijos poveikiu.

Ir šio puolimo fone, kiekvienas pasisakanti prieš minėtų „patriotų“ vykdomą politiką, padedant „KT ir Co“ fanfaroms, apskelbiamas tautos ir valstybės priešu, rusų agentu – bei vertu didžiausios laisvės atėmimo bausmės, apibrėžiamos dešimčia (10) metų kalėjimo.

Tendencija visiškai aiški – totali cenzūra, palengva kriminalizuojant visų nepritariančių esamai valdžios politikai pasisakymus, įvardijant juos kurstymu susidoroti su „teisėtai išrinkta valdžia“, kas pažiūrėjus šį video kelia tam tikrų abejonių dėl to „teisėtumo“, ar sugriauti galiojančią „konstitucinę“ santvarką, ar, kaip jau minėjau sugriauti Lietuvos teritorinį vientisumą.

Šioje vietoje „Komjaunimo Tiesa ir Co“, kartu su valdžioje esančiais „patriotais“, kurių didelė dalis yra persikrikštiję komunistai, pretenduoja į tiesos monopolį ir jaučiasi pasiryžimas apginti šią savo „teisę“ visomis jiems prieinamomis priemonėmis. Kurių jie, reikia tą pripažint, turi tikrai pakankamai.

Ir čia jau tik nuo mūsų priklausys ar leisimės įbauginami ir nulenkiami (kaip lenkevičius), klusniai atsukdami kitą skruostą ar visgi vieną kartą pripažinsime patys sau, jog tokia padėtis darosi paprasčiausiai nepakenčiama save gerbiančiam žmogui bei imsimės priemonių, kurių dar nėra uždraudę „patriotai“, tai padėčiai keist.

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. PP says:

  Tie, kurie isterikuoja „rusai puola“, kurie visur mato Rusijos agentus, kurie reikalauja ginkluotis ir varo propagandą bei dezinformaciją apie įvykius Ukrainoje bei apie Rusiją, patys to nesuprasdami, tik ir artina Rusijos atėjimą.

 2. algimantas says:

  Tai juk jau iki absurdo priėjome,
  Europa jau eina tartis su Rusija atsisakydama tiekti ginklus Ukrainai, nes supranta karo siaubą, o pas mus tas dalykas pateikiamas visiškai priešingai – neva jokios kitos išeities kaip tik sunaikinti rusus nėra.

  Ir maža to, kiekvienas pasisakęs kitaip iškart tampa priešu – ar tokiomis sąlygomis įmanoma bent koks sutarimas pačioje visuomenėje? Juk pati Lietuva virsta mūšio lauku, kaunasi lietuvis su lietuviu, bet mums sako – rusai puola. Mes patys save puolame ir patys save žudome, žudome savyje žmogų, mat aplink nebematome žmonių.

  ačiū už straipsnį.
  .

 3. nu jo says:

  Sužinojau, jog esu Rusijos šnipė. :)

 4. ruta says:

  Manau ,uzkulnis prisiprasys , ne tik teismo , bet ir geru guzu i kakta . Tokie izulus chamai supranta tik jiegos kalba , manau atsiras ir tikras vyras , kuris ta meslo kruva /atleiskite , jeigu persvelnus epitetas / privers elgtis nors truputi , nors trupineli taip , kaip elgesi niormalus zmones .

 5. Kestutis says:

  Lietuvos kario priesaika stai tokia:
  „As, ……… ………, be islygu prisiekiu:
  ištikimai tarnauti LIETUVOS RESPUBLIKAI,
  negailedamas jegų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybe,JOS LAISVE ir NEPRIKLAUSOMYBE,
  SAZININGAI VYKDYTI LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJA,ISTAYMUS ir SAVO VADU ISAKYMUS,
  saugoti visas man patiketas paslaptis;
  pasizadu buti doras ir garbingas Lietuvos karys.
  Tepadeda man Dievas.“

  Dabar kas man tegu paaiskina kieno remuose veikia siu dienu kariai (ar ten policijos tarnybos) ir kaip turetu veikti reikalui esant, , kai konstitucijos patys tie kur isakineja nesilaiko ir lauzo….

 6. Rasa says:

  Nedidelis patikslinimas dėl Konstitucijos, jeigu jau į ją čia apeliuojama. Kiekvienas bent kiek su konstitucine teise susipžinęs asmuo žino, kad, kaip nustato pati Konstitucija, Konstituciją aiškina LR Konstitucinis Teismas. Kad nesivelti į interpretacijas, žemiau pateikiu ištrauką iš Konstitucinio Teismo nutarimo kiek tai liečia 137 straipsnio aiškinimą:
  „12. Nagrinėjamos konstitucinės justicijos bylos kontekste pažymėtina, jog Konstitucijos 137 straipsnio nuostata, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti užsienio valstybių karinių bazių, reiškia inter alia tai, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių karinių bazių, kurias valdo ir kontroliuoja užsienio valstybės. Toks draudimas inter alia nereiškia, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių karinių bazių, kurias pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, inter alia Seimo ratifikuotą kolektyvinės gynybos sutartį, valdo ir kontroliuoja Lietuvos Respublika bendrai (kartu) su valstybėmis sąjungininkėmis.
  Nagrinėjamos konstitucinės justicijos bylos kontekste pažymėtina ir tai, kad Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos nesijungimo į postsovietines Rytų sąjungas“ 3 straipsnyje nustatytas imperatyvas, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti jokių Rusijos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ar į ją įeinančių valstybių karinių bazių ir kariuomenės dalinių, t. y.:
  – konstitucinis draudimas Lietuvos Respublikos teritorijoje būti Rusijos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ar į ją įeinančių valstybių karinėms bazėms; šis draudimas reiškia inter alia tai, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių karinių bazių, kurias valdo ir kontroliuoja Rusija, Nepriklausomų valstybių sandrauga ar į ją įeinančios valstybės; 
  – konstitucinis draudimas Lietuvos Respublikos teritorijoje būti Rusijos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ar į ją įeinančių valstybių kariuomenės daliniams. Šis draudimas reiškia inter alia tai, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių kariuomenės vienetų, kurių buvimą (dislokaciją, panaudojimą) valdo ir kontroliuoja Rusija, Nepriklausomų valstybių sandrauga ar į ją įeinančios valstybės. Toks draudimas nereiškia, kad pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, inter alia Seimo ratifikuotą kolektyvinės gynybos sutartį, ir joms įgyvendinti priimtus įstatymus esą nėra galimas ir toks Rusijos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ar į ją įeinančių valstybių riboto dydžio kariuomenės vienetų trumpalaikis buvimas Lietuvos Respublikos teritorijoje vykstančiose tarptautinėse karinėse pratybose, kurias valdo ir kontroliuoja Lietuvos Respublika bendrai (kartu) su valstybėmis sąjungininkėmis. Minėtas konstitucinis draudimas taip pat nereiškia, kad pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ir joms įgyvendinti priimtus įstatymus esą negalima numatyti ir tokio Rusijos, Nepriklausomų valstybių sandraugos ar į ją įeinančių valstybių riboto dydžio kariuomenės vienetų trumpalaikio pasitelkimo tarptautinėms katastrofų, epidemijų, gaivalinių ir kitų didelių nelaimių padarinių šalinimo priemonėms Lietuvos Respublikos teritorijoje vykdyti, kai tokio pasitelkimo pagrindas, tikslas, pobūdis yra aiškūs, konstituciškai pateisinami ir tas priemones valdo bei kontroliuoja Lietuvos Respublika.“

  2011 m. Kovo 15 d. Nutarimas byloje Nr 23/08 „dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo (2002 m. sausio 15 d. redakcija) 5 straipsnio 1, 2, 3, 4 dalių, 6 straipsnio 2, 3, 4 dalių, 10 straipsnio (2005 M. GEGUŽĖS 12 D. REDAKCIJA) 1, 2, 3 dalių, 14 straipsnio 2, 3, 5 dalių ATITIKTIES lIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJAI“

 7. algimantas says:

  >>Rasai

  Jūs klystate gerbiamoji.. 6 konstitucijos straipsnis sako:

  6 straipsnis
  Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas. [TIESIOGIAI]
  Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija. [BE alia KT išaiškinimų]

  TIESIOGIAI – be jokių alia KT interpretacijų. Tai, kad vėliau KT čia įkišo ir suformulavo savo „Konstitucines dvasias“ – niekaip nepaneigia 6-ojo straipsnio, kuris sako jog JAV kariuomenė buvimas Lietuvoje tiesiogiai pažeidžia 137 Konstitucijos straipsnį. Joje nėra daroma jokių išimčių svetimų valstybių kariuomenėms ir aišku kodėl – kartą pasikvietus vėliau gali būti labai sunku išprašyti. Pavyzdžių pilna – iki šiol iš Vokeitijos nuo 1945-ųjų yra JAV karinės bazės, kaip okupacinė kariuomenė, nors šiandien JAV lyg ir sąjungininkė. Tas pats yra ir Japonijoje. Todėl nereikia mums sukt galvos su konstitucinio teismo aiškinimais, kurie visi nukreipti pridengt nusikalstamai valdančiųjų politikai.

 8. Rasa says:

  Būtent – vientisas aktas, t.y. sisteminis normų rinkinys.Konstitucijos vientisumo pobūdis yra jos turinyje ir formoje įtvirtinta teisinė realybė, išplaukianti iš Konstitucijos normų ir principų visumos. Vienos normos ištraukimas iš konteksto ir interpretavimas pagal savo asmeninį supratimą yra niekas daugiau kaip individo subjektyvi nuomonė. Jeigu ta nuomonė, nėra paremta nuodugniomis konstitucinės teisės studijomis, ji yra dar ir diletantiška. Tuo šitą diskusiją ir baigsiu. Sėkmės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top