Konservatoriui Mykolui Majauskui jau prireikė lietuviškosios „Barnevernet“ sistemos

2017, 15 vasario, 11:10 | kategorija LPT | 12 komentarų | peržiūrų 770 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mykolas Majauskas ir Dovilė Šakalienė (kairėje)

Mykolas Majauskas (dešinėje)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narys Mykolas Majauskas, kalbėdamas neeilinėje Seimo plenarinėje sesijoje, pabrėžė, kad žiaurios tragedijos Kėdainiuose akivaizdoje valstybės institucijos turi prisiimti visą atsakomybę dėl neveiklumo, o Seimas ir Vyriausybė padaryti viską, kad ateityje tokiems atvejams būtų užkirstas kelias.

Lietuviška Barnevernet. „Prieš kelias savaites vaikas nužudytas žmogaus, kuris buvo teistas, smurtavo, policijos sulaikytas ir po to paleistas. Prieš kelias savaites Seimo Savižudybių prevencijos komisijoje pareigūnų klausėme, kas dėl to prisiims atsakomybę. Jie atsakė atliekantys vidinį tyrimą. Šiandien Seimo tribūnoje tie patys pareigūnai vėl neatsako, kas kaltas dėl tragedijos, kas prisiims atsakomybę. Mes reikalaujame atsakymų, – sakė M. Majauskas pabrėždamas:

Turime nuspręsti, kokiu keliu eisime toliau. Ar eisime rusišku keliu, apsimesdami, kad nieko neįvyko, toleruodami smurtą šeimoje, ar skandinavišku. Manau, kad Lietuvai reikia lietuviškosios „Barnevernet“. Reikia kietos, centralizuotos institucijos, kuri gebėtų išgelbėti vaikus nuo smurtaujančios aplinkos“.

Parlamentaras reikalauja kuo skubiau priimti įstatymus, apsaugančius vaikus nuo nesaugios aplinkos, o už vaikų apsaugos politiką atsakingą socialinės apsaugos ir darbo ministrą paskirti viceministrą, kuris būtų atsakingas konkrečiai už šią sritį ir užsiimtų efektyviu vaiko teisių bei apsaugos nuo smurto įstatymų įgyvendinimu.

„Kviečiu nesikratyti atsakomybės, įvardinti kaltuosius ir priimti reikiamus sprendimus“, – Seimo tribūnoje paragino TS-LKD frakcijos narys M. Majauskas.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. xxxx says:

  tai tik populizmas. Norint, kad vaikai augtų normalioje šeimoje, reikia tvarkyti ne pasekmes, o priežastis. Lietuvoje išaugo „pašalpinių“ karta, kuri moka tik pragerti vaikams skirtus pinigus, o paskui smurtauti prieš vaiką, žmoną, vyrą, kaimyną, sugėrovą. Kol nepakeisime sistemos, kuri nukreipta prieš paprastą žmogų, tol tik kursime naujus vaiko apsaugos įstatymus ir priežiūros institucijas.

 2. Коррупция - это измена Родине. says:

  Vaikų TEISINGAS auklėjimas yra pagrindų pagrindas, sveikos visuomenės!

  Dėja įstatymai šiandien priimami priešingi. Ką mes, paprasti, galim nuveikt?

 3. saul says:

  Kalbekite tiesiai-sviesiai.MES-uz smurta pries vaikus.Pries suaugusius negalima rankos kelti,pries gyvunus smurtas smerktinas,o pries smurtas vaikus…-toleruotinas.Jie gi….musu nuosavybe.

 4. Nu jo says:

  Ne su pasėkmėm kovot reikia, o su priežastim, Jau ne kartą minėta. Pašalpinius ir gėrimus reikia baigt. Tokiems nusispjaut į jūsų įstatymus, popierius ir pan.. Paimsit jų vaiką, pasidarys kitą ir taip be galo be krašto. vat kai iškastruosit ir nukirsit tą giją iš vaikų darytis biznį, tai viskas stos į savo vietas be jokių skambių varnavernet (ar kaip ten vadinas), eitynių su plakatais ir žvakelių degiojjimų… Normalūs tėvai savo vaikų neskriaudžia. Susiduriam su visokiais psichiniais, alchašais, narkašais. o tokiems niekas negalioja, nes jie gyvena pagal savo paniatijas…. Šiuo įstaymu norima prastumti, remiantis babulkos nuo suoliuko pletkus, iš normalių šeimų vaikų atiminėjimą ir jų realizavimą neaišku kam kaip ir už kiek. Tipo, ginam jo interesus ir mėtom visiems ir bile kam (babkės tai kosminės)….

 5. artojas says:

  majauskas lygina du kelius- rusiska ir skandinaviska.sunku diskutuoti su tokiais nevykeliais,kurie neturi savo nuomones- tik rusiska arba skandinaviska.sveiko proto nerasta.gal galetu buti 3 kelias – lietuviskas,atsizvelgiant i tautos paprocius,gyvenimo salygas,zmoniu paziuri ir t.t.blogai ,kai mus valdo visokie “ kosmonautai“ – rusiski arba skandinaviski

 6. Simas Simaitis says:

  infa.lt/12770/vytautas-radzvilas-apie-samokslo-teorija-ir-tai-kam-reikalinga-tokia-lengva-vaiku-atemimo-is-tevu-procedura/
  “Nes visose šiose (Skandinavijos) šalyse, dėl daugybės priežasčių, gimstamumas yra neįtikėtinai sumenkęs. Ir todėl, kas galėtų paneigti, kad būtent šios šalys mėgindamos išspręsti šią problemą, vykdo tai, ką sąlygiškai galima pavadinti klasikine kolonijine politika.

  Vargingesnėse šalyse, tokiose kaip Lietuva, kuria tinklus, kurie paprasčiausiai jų gyventojus aprūpins vaikais. Šiuo atveju reikia suvokti moderniojo kapitalizmo logiką, kad pats vaikas tėra paprasčiausias ekonominis resursas. Jeigu tu dirbi šį darbą, tai aišku, kad skandinavų šeima, kuriai šio vaiko reikia, be abejo, sumokės už jį nemenkus pinigus.“ Gerai visi įsidėmėkite šituos filosofo Vytauto Radžvilo:“ …pats vaikas tėra paprasčiausias ekonominis resursas…“. Nieko asmeniško, tai tik biznis. Ir negalvokite, kad mūsų politikai tokie kvaili. jie gobšūs ir praradę bet kokį gėdos jausmą.

 7. Svetimas says:

  Jau pries keleta metu prancuzai pirko vaikelius is periferijos valstybiu 15-25 tks €.Kaina buvo pagal amziu ir lyti.

 8. Ec says:

  Kam visa tai naudinga yra labai paprasta išsiaiškint – per TV iš visų pusių: „smurtas“, reklaminės akcijos „aš neabejingas“ ir pan. Kadangi žiniasklaidos kampanijos privačios ir nemokamai nedirba, tereikia išsiaiškinti kur tas reklamas apmokamų pinigų ištakos. Tikėtina, kad tai bus kažkoks fondas ar VŠĮ, priklausantis „kažkam“ arba finansuojamas to „kažko“

 9. pestininkas says:

  Ec, pagarba puiki mintis!

 10. Majauskui says:

  Tamsta man nenurodinėk, ką daryti, tada aš tamstai nesakysiu,kur eiti…

 11. Albas says:

  Naikinti priežastis kastruojant sudėtinga, dėl tokių alkašų „teisių“, bet priimti įstatymą kuriuo nustatoma, kad jeigu šeima yra įtraukta į rizikos grupę, nedirba ir gyvena iš vaikų pašalpų, pašalpos nebus mokamos už būsimus vaikus – verskitės kaip norit. Prapuls materialinis suinteresuotumas, kam gimdyti jei pinigų nebus. Lygiagrečiai garantuoti nemokamą medicinos pagalbą savanoriškai sterilizuotis, gal dar kokią vienkartinę „premiją“ už sterilizaciją skirti ( tegul „aplaisto“ netektį). Gal ir ne pats gudriausiais mano pasiūlymas, bet vien kovoti su pasekmėmis tai tik bezdėjimas į vandenį.

 12. LosAngeles says:

  aisku kad prireike, tik ne majauskui, o tiems kurie ta reikala tvarko. majauskas tik eiline ‘skudurinuke’ ir klausimas tik vienas: uz pinigus ar is idejos? o istatymo ‘perlai’ jau byra:
  propatria.lt/2017/02/kovos-su-smurtu-grimasos-paaugliai.html
  klausimas: kas atsakys? kada bus priimtas asmenine atsakomybe nustatantys istatymai uz kvailystes kreciamas valdzioje? majauskui, keik suprantu, toks klausimas nekilo

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top