Koronavirusas: biologinis žingsnis geopolitikoje?

2020, 4 vasario, 7:00 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 605 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nuotr.: REUTERS

Nors knygos apie tarptautinių santykių teoriją teigia, kad valstybės gali laikytis idealistinio požiūrio, paremto vertybėmis, arba idealistinio požiūrio, paremto interesais, neverta tuo tikėti, rašo portalas odatv.com.

Šiandien vienintelis veiksnys, dominuojantis geopolitikoje, yra būtent interesai, o interesams įgyvendinti yra tinkamos visos priemonės. Dėl šios priežasties tarptautinė teisė mirė.

Reikia žinoti šį faktą: geopolitika, pagrįsta interesais, ir tie, kurie kuria geopolitinę viziją, neturi sąžinės. Ir neturėjo per visą istoriją.

Pirmiausia, atkreipkime dėmesį į JAV ir jos giluminę struktūrą, vadinamą isteblišmentu.

Tai viena iš Antrojo pasaulinio karo šalių nugalėtojų, kuri šio karo pabaigoje surengė galios demonstraciją numesdama atomines bombas ant civilių miestų Japonijoje.

Pasibaigus karui, JAV, gaminančios pusę pasaulinės produkcijos, siekdamos išsaugoti savo pokario geopolitinius pranašumus ir užtikrinti, kad pasaulis būtų tvarkomas tarnaujant jų pačių interesams, sukūrė naują globalią tvarką, pagrįstą liberaliąja demokratija ir laisva prekyba, taip pat viso to reguliavimo institutus.

Svarbiausia, kad JAV po šio karo privertė pasaulį priimti dolerį kaip pasaulinę valiutą ir globalią finansų sistemą, paremtą prekyba doleriais ir vėl tarnaujančią Jungtinių Valstijų interesams.

Šiandien JAV dalis pasaulio gamyboje sumažėjo iki 24%. Kaip sako patys amerikiečiai, šiai tarptautinei tvarkai, sukurtai po Antrojo pasaulinio karo ir atsižvelgiant į JAV interesus, iškilo pavojus.

Po rugsėjo 11 d. išpuolių, prioritetinis JAV nacionalinės strategijos, nukreiptos į pasaulinę lyderystę, geostrateginis tikslas buvo užkirsti kelią dominuojančių regionų ar koalicijų, galinčių su jomis konkuruoti, atsiradimui.

Per pastaruosius 20 metų Kinija ir Rusija sugriovė šiuos JAV planus.

Anot JAV pareigūnų, didžiausia grėsmė tarptautinei tvarkai, kurią JAV sukūrė po Antrojo pasaulinio karo, yra Kinija.

Ir todėl JAV kariauja su Kinija.

JAV pradėjo karą. Šiuo atžvilgiu jos bando suvaržyti Kinijos augimą, sutrukdyti įgyvendinti iniciatyvą „viena juosta, vienas kelias“ ir mažinti gamybą šioje šalyje.

Šaltojo karo metu racionaliai mąstančios valstybės sužinojo, kad totalus karas, įskaitant branduolinių ginklų naudojimą, bus katastrofa, ir šioms valstybėms branduoliniai ginklai nėra karo priemonė, o atgrasanti priemonė skirta užkirsti karo galimybę.

Tuo pačiu, Jungtinėms Valstijoms nepriimtinas įprastas ribotas karas su Kinija, nes jis bus labai brangus.

Ryšium su tuo JAV taiko netiesiogines strategijas kare prieš Kiniją, pradedant veiksmais Ramiajame Vandenyne r baigiant prekybos sankcijomis, bandant pakenkti Kinijos ekonomikai ir socialinei rimčiai.. Tai yra tai, ką mes žinome.

Kinijoje prasidėjusi koronaviruso 2019-nCoV epidemija turės didžiulį poveikį šiai šaliai ir, savaime suprantama, turės įtakos jos gamybai, prekybai, ekonomikai ir prioritetams.

Ar koronavirusas atsirado natūraliai, ar dirbtiniu būdu, ar tai biologinis išpuolis šio didžiojo karo metu, mes nežinome.

Bet mes žinome, kad geopolitika ir tie, kurie kuria geopolitinę viziją, neturi sąžinės.

Ir neturėjo per visą istoriją.

Todėl tarptautiniuose santykiuose reikia pasirinkti tikslus proporcingai savo galimybėms ir nesitikėti iš savo partnerių sąžinės, ką taip pat galima matyti Idlibe, Libijoje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Kinietis says:

    Vargu ar amerikosai čia būtų tokiom komplikuotom priemonėm bandę veikt – kinų žvalgyba jau būtų tai išlukštenus.
    Čia tik avinų masei galima pasakoti kaip kažkokie rusai kažkokias slaptas ir uždraustas medžiagas per sienas veža idant pasikėsintų Skripaliaus rankenas patept. Po to dar parke švirkštų primėto.
    Manau patys kiniečiai su kažkuo prisižaidė. Galima neabejoti, kad ir jie bando daro ir normalu, kai įvyksta klaidos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top