LDK pinigų istorija. Pasitinkant vasario 16-ąją

2018, 15 vasario, 14:02 | kategorija Istorija | atsiliepimų (36) | peržiūrų 1 355 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kokia gali būti Valstybė be savų pinigų?

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius, artėjančių Lietuvos 100-ųjų nepriklausomybės atkūrimo metinių proga, maloniai atsiuntė mums savu sukurtus 12 vaizdų, menančių istorinį Lietuvos pinigų kelią. „Kas, jei ne pinigai yra geriausi laiko metraštininkai?“, – užduoda klausimą dailininkas ir tęsia:

„taigi, matydamas lietuviškumo simbolius – VYTIS ant dukatų ir talerių, pabandžiau parodyti kokia aplinka juos siejo su aukštuomenės gyvenimu. Siunčiu jums šiuos paveikslus, suteikdamas visiškas teises į jų eksploatavimą, iliustravimą ar dar kokį kitą pritaikomumą Jūsų poreikiams, nurodant autorių. Šie darbai buvo eksponuojami 2017-12-02, minint Jonušo Radvilos (1612-1655) 405-asias gimimo metines, kurios buvo minimos buvusiuose I.B.Volfo namuose, Radvilų dvaro 2, Vilijampolėje, Kaune. Kauno krašto bajorų draugija su šiais darbais pasigamino pastatomą 2018 metų kalendorių.

Pagarbiai, dailininkas Tautvilas Rinkevičius

Redakcija dėkoja gerbiamam dailininkui už dovaną ir siūlo savo skaitytojams susipažinti su atsiųstais kūriniais.

Pasitinkant  vasario 16-osios datą, sukūriau  plakatą,  kuriame pasinaudojau  5-iomis istorinėmis akimirkomis:

Plakato devizas: KOVA, VILTIS, OPTIMIZMAS (PROELIUM, SPES, SPEM)

Lietuvai 100 metų1. Priekinėje plakato dalyje piešiamas simbolinis pergalės ženklas (VICTORIJA). Šiame pirštų demonstravime parodomas visų Lietuvių tautos žmonių indėlis į visokeriopas istorines pergales.

2. Plakato centre prisimenam ir didžiuojamės savo šalies istorijos pradmenimis, kurie Europos metraščiuose pirmą kartą minimi 1009 metais.

3.  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) pergalės karuose ir diplomatijoje. Didieji kunigaikščiai: Vytautas, Mindaugas ir Gediminas.

4. Partizaninis pasipriešinimas okupantams ir kova už nepriklausomybės atgavimą: Juozas Daumantas, Jonas Žemaitis ir Ramanauskas Vanagas.

5. SĄJŪDIS, kuris išreiškė tautos valią ir mes toliau tęsiame savų pergalių fenomeną.
Dailininkas Tautvilas Rinkevičius

♦◊♦◊
LDK pinigai

Atsisiuntus nuotraukas jos bus didesnės, nei rodomos tinklapyje, tačiau originalaus dydžio nedėjome dėl srauto greičio.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 36

 1. simas simaitis says:

  Atsikūrusioje valstybėje bemat išsiperėjo naujasis politinis elitas. Kokie vykdavo baliai Karininkų ramovėje, kaip didingai sukosi uniformuoti ponai ir svajingos ponios su suknelėmis, atsisiųstomis iš Paryžiaus, kokie vykdavo paradai! Ir be Vilniaus nenurimsim, ir kariuomenė moderni, gerai apginkluota, daugsyk didesnė – su dabartine nėra net ko lyginti, ir aviacija su šimtais lėktuvų. O kai atėjo išbandymas – neatsirado kam duoti įsakymo. Neiššauta nei vieno šūvio, sotus ir bailus naujasis elitas nuščiuvo, išsilakstė ir sklandžiai įvyko ketvirtasis pasidalinimas. O prarastą garbę, savo namus ir šeimas ginti ir mirti į miškus vėl išėjo runkeliai – buvę kariai, studentai, ūkininkai, moksleiviai.

  Skaityti daugiau: /infa.lt/20526/neviltis-del-to-kad-niekas-niekada-nesikeis-jau-pribrendusiu-neisvengiamu-permainu-zenklas/
  © infa.lt

 2. Pestininkas says:

  98 % sutinku su Jumis Simai!

 3. Dalia says:

  Lietuviams paskutiniais amžiais niekada nesisekė su jos valdžia.

 4. simas simaitis says:

  Man jokio sutikimo nereikia, nes ne aš sakiau, o Algimantas Rusteika. Jūs su juo padiskutuokite.

 5. sigitas elinis says:

  blogai,kai šiandieninėje Lietuvoje be tokių žmonių kaip Rusteika,Paulauskas ,Liebionka ar panašių žmonių straipsnių eiliniai mokesčių mokėtojai nesugeba suprasti kas darėsi „ant vargšės Lietuvėlės “ ir kas dabar vyksta.Vemt verčia nuo kai kurių sakysime“rimtesniame“ dienraštyje parašytų tautiečių komentarų,kur teigia mintis kad Skvernelį ar net banko analitiką į prezidentus rinktų…beje,su valdžia Lietuvai pradėjo nesisekti nuo Gedimino mirties,nes Vytautas su Jogaila tik draskėsi dėl valdžios visiškai nepaisydami LIETUVOS interesų,bet išrutuliodamas Simo teisingas mintis pasakysiu daugiau: jau daugiau kaip 28 metus TAI PAČIAI LIETUVAI ne tik kad su valdžia katastrofa,bet ir joje gyvenančiais žmonėmis- liaudimi …

 6. konkurencijos nėra says:

  Tai kai liaudis visom įmanomom priemonė durninama jau tiek metų, tai ir turim ką turim.
  Vytautas su Jogaila tada draskėsi, dabar, visos valdžios tarpusavį draskos dėl įtakos, o viršnacionalinė valdžia toli, jiem labai dzin kas ant Lietuvo daros ir su kuo lietuviai valgomi.
  O kur dar banksterių išdaigos…

 7. sigitas elinis says:

  na štai panos litovcai,turbūt aktyviai Lietuvos gimtadienį švenčiate,zaras stikliuką kita keldami,zato ir komentarų rašineti tingiasi,na noriu pasidalyti vieno žmogaus komentaru Respublikoje po vienu straipsniu,takže ir straipsnis patiko,bet komentaras gerutis,kažkas manęs klausė apie pasiruošimą įvykiams XXX,tak vot,tas komentaras geriausiai atspindi mano mintis,nes nepaisant mano lenkiškos kilmės aš myliu Lietuvą kaip savo gimtą tėvynę :“Ir vėl 2018 vasario mėn. 17 d. 19:58:37
  lietuvį spaudžia į kampą savi ir svetimi. Vėl spyruoklė įžūliai
  suspaudžiama ir vėl ji atsities. Nors ir moderniu save vadinantis
  lietuvis vis dar neprarado valstietiško įžvalgumo – laukia tikros
  progos. Ir tyli , žvalgosi, tikrinasi, kad reikalui esant, žinotų kur,
  už ką, su kuo.“ …………………..Tikiuosi visokie -imai,-emai mane suprato…su Lietuvos švente broliai dvasioje litovcai!

 8. Dainius V. says:

  ………. „… – greit tik triušiai veisiasi. Reikia tiesiog daryti tai, kas tau atrodo labai svarbu,o gausis tas, kas gausis. Viskas tik tada ir pradeda nepastebimai keistis, kai atrodo, kad niekas jau nebepasikeis. Nes pati neviltis, kad niekas niekada nepasikeis, yra pribrendusių, neišvengiamų permainų ženklas“ …… būtent Simai ,tik man niekaip nesuprantama,ką tokio svarbaus daro runkeliai emigrantai? Į tamstą netaikau,tavo asmenybė tikrai daro ,tikiuosi tavo vaikai liks Lietuvoje.

 9. Pestininkas says:

  Nesupratau jūsų kolega Simai? Gerai tada, palaikau Algimantą Rusteiką. Tas pats buvo ir kitur, Austrijos anšliuzas, Prancūzijos, Čekijos, Lenkijos užėmimas! Pasakysiu viena, be vidinio kolobaravimo nebūtų taip lengva greit tas šalis užimt, Faktas! O dabar grįžkime į šį laikotarpį…..

 10. Simas Simaitis says:

  Aš įdėjau Algimanto Rusteikos straipsnio ištrauką ir nuorodą toliau skaityti jo straipsnį

 11. Litvakas be barzdos says:

  Nemekstu keiktis,bet kad rusteika is kiaura i kiaura pilsto net neabejojiu, sausi visi spontanidskai susirinko,padangu padeginti pasisildyti. Ziurint i šuniuka (pinceriuka) matau kaip jis gudriai sipsos , lig prunskiene kainu 3/5k nesukele,lig butkevcius tylejo, lig kulkos neatitiko svetu armijos ginklu,lig is viesai zinomos infos zmones nesugeba puzles sudeti is 10detaliu 1m dydzio. Kad galeciau is savo smegenu Lietuviu kalba ištrinciau,ne del to kad Lietuvos nevertinu o todel kad ja tik pries 200metu mums sugalvojio.

 12. Simas Simaitis says:

  Apie 200 metų Lietuvos sugalvotą istoriją galima būtų plačiau. Įdomu sužinoti Jūsų mątymą

 13. Litvakas be barzdos says:

  Šiuose laiškuose Mažvydas išsamiai nušvietė tuometinę religinę parapijos situaciją, menką lietuvių religinį išprusimą, aprašė savo pastangas skatinant juos lankyti bažnyčią ir supažindinant su krikščionybės tiesomis. Savo parapijiečių švietimą ir krikščioniškųjų tiesų platinimą, kaimiečių atitraukimą nuo pagoniškais vadinamų jų liaudies kultūros papročių Mažvydas laikė pagrindine savo misija, kurią stropiai vykdė. kunigo darbą suprato kaip pašaukimą, už kurio įgyvendinimą jautėsi atsakingas dievui. Biblijoje dažnai minimą dvasios miegą Mažvydas laikė viena didžiausių nuodėmių. „Kadangi didžiulis grasinimas apsnūdusiems ar apsileidusiems sielų ganytojams aiškiai

  Šleicheris pirmasis perspausdino dalį (1857 m.), o A. Becenbergeris – visą (1874 m.) pirmosios lietuviškos knygos tekstą.

  Mažvydas kunigaikščiui siūlė nustatyti kaimų ir parapijiečių vizitavimo tvarką, egzaminavimą iš katekizmo tiesų, privalomą Bažnyčios lankymą sekmadieniais, tobulinti pradinį švietimą.
  Mažvydas priklauso pirmąjai Lietuvos evangelikų kartai, kurios viena pagrindinių kultūrinių misijų buvo lietuviškos raštijos kūrimas ir pirmųjų spausdintų knygų lietuvių kalba rengimas. Ši karta buvo įsitikinusi, kad tikėjimas neįmanomas be skaitymo ir tikėjimo tiesų pažinimo. Lituanistinius darbus dar iki Mažvydo buvo pradėję pirmieji lietuvių religiniai pabėgėliai
  Prūsijoje – Abraomas Kulvietis ir Stanislovas Rapolionis. Gyvendamas Prūsijoje Mažvydas parengė ir išleido pirmas penkias lietuviškas knygas, tačiau nemažą jų tekstų dalį ruošė ir kiti Mažvydo bendradarbiai. Jiems kartu su Mažvydu buvo lemta tapti lietuvių raidyno, rašybos ir visos rašytinės lietuvių kalbos tradicijos kūrėjais.

  Lietuviškosios raštijos pradininkai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje Mikalojus Daukša ir Konstantinas Sirvydas jau yra kontrreformacinės kultūros vaisiai. Daukša, nors pats ir nebuvo jėzuitas, aktyviai palaikė Lietuvoje pradėjusius kultūrinę veiklą jėzuitus, kurių dėka Lietuvoje imta leisti katalikiškas knygas įvairiomis (lenkų, lotynų, lietuvių) kalbomis. Norėdamas kuo aktyviau prisidėti prie šio proceso Daukša parengė pirmąjį lietuvišką katalikišką katekizmą (pagal jėzuitiško katekizmo pavyzdį) ir išvertė žymią jėzuitų pamokslininko Jokūbo Vujeko „Postilę“. XVII a. pirmojoje pusėje savo veikalus („Punktus sakymų“, pirmus lietuviškuosius žodynus) pradėjęs rengti Sirvydas yra pirmas lietuvis jėzuitas, praturtinęs lietuvių raštiją filosofine kalba ir refleksija.

 14. simas simaitis says:

  Supratau. Ten kur jėzuitai, ten ir ištorijos kraipymas

 15. konkurencijos nėra says:

  Nėra tokios srities, kuri neapsieitų be religijos!
  A. Macina

 16. Svetimas says:

  Visur dievo isrinktoji tauta kure ir naikino tautas,kada jus tai suprasite..

 17. konkurencijos nėra says:

  Išrinktoji tauta? Ja taip pat naudojasi piramidės viršūnė!

 18. Dainius V. says:

  Nėra jokios išrinktosios tautos: žydai yra skydas tam,kas užvaldę šį pasaulį ir JIE valdo jau ne vieną šimtmetį ,tiesiog alternatyvos žmonijai nėra numatyta – kodėl? tai reikia paklausti pirmiausiai SAVĘS!

 19. konkurencijos nėra says:

  tiesiog alternatyvos žmonijai nėra numatyta – kodėl?
  Ką tai reiškia?

  Skaityti daugiau: http://www.sarmatas.lt/02/ldk-pinigu-istorija-pasitinkant-vasario-16-aja/#comments
  © sarmatas.lt

 20. litvakui says:

  Tamsta, pasiklysti ir tarp dviejų detalių. Neskiri kalbos nuo rašto.

 21. Svetimas says:

  Klausimas visiems,tai kas stovi piramides virsuje kas mus visus valdo ? Reptiloidai ar dar kokie nors pilki…

 22. Algirdas says:

  >Svetimas O koks skirtumas? Kodėl mes leidžiamės valdomi, štai kur klausimas. O tamsta, sprendžiant iš jūsų pasisakymo po kitu straipsniu, vis dar kažkokio vedlio tikitės. Kurių galų?????????

 23. Svetimas says:

  Vienybeje jega ponai…

 24. Svetimas says:

  Vienybeje jega ponai…

 25. Litvakas be barzdos says:

  Tam mažam priešui,kai atsakysi koks Lietuvoje buvo kalendorius iki to kuris dabar yra ,tada galesi rašyti kad neskiriu rašto nuo kalbos. Kaip pokalbio metu viena žydė man sako ,tai kad jūs (Lietuviai) patys kalti ,kad žydams išnaudojamiems pasiduodate, atsakau ne, tai jus guma kramtote ir burbalus pučiat o dauguma Lietuviu žiuri i burbalus ir galvoja kad pasauli mato ir žino ir supranta. Ir nesvarbu kad Lietuvoje žydai visas programas įdiegė nuo kalbos,nuo rašto,nuo mastimo ir net minčių o kiek iszudete per 1918/1921 1941/1945 ir per paskutinius 27metus, Vien mano mamos tevas išejio i bomzus netekes tevu, namo ,zemes ,savo rajone buvo ne pats paskutinys,minejio kartais tyliai kad ir zirgus tevai augino ir visus kitus galvijus,jus žydai iszudete visus bent kiek laisvus zmones ir tai tesias mūsų salije kaip minimu 300m o tiksliau labai stipriai,net nešneku apie dabarty. Ne mes pasiduodame o jus (žydai) atemet viska,ir kol žmonės nepasitrauks nuo burbulo bent jau 30% nuo bendro skaičio tol prošvaisčių nebus o ir jus nemiegat operatyviai kara 3provokuosite. Taip žydai tai tarnai ir ji pati (žydė) su tuom sutiko,ji ne tiesiogiai prisipazino kad komandas gauna sinagogoj o sinagoga valdo levitai ar kaip noryt juos vadinkyte. O kas valdo juos;D atsakymas labai paprastas kaip susitvarkysime su tarnais ,tada priartesime ir prie kito etapo o fantazuoti nereikia. Jeigu as zinau viska ,jegu jus zinote visko ,ginčui vietos nebelieka,nes aš zinau viska ir jūs.

 26. Svetimas says:

  Pagarba jums

 27. Algirdas says:

  >Litvakas be barzdos Sakote žydai išžudė bent kiek laisvus žmones? Jų buvo ir tebėra tragiškai maža tam, kad jie išžudytų daugumą. Klausimas: kieno rankomis jie tą padarė? Atsakykit, o tada pereisim prie klausimo kodėl leidžiamės valdomi.

 28. Svetimas says:

  Visur ir visada bet kur ivyktu revoliucija ar perversmas vadovaujantys postai buna uzimti dievo isrinktos tautos atstovu.

 29. Algirdas says:

  >Svetimas Kodėl jūs tik pateikiate faktą atsisakydamas susimąstyti kodėl taip atsitinka? Ir kodėl visada kai tik užduodamas esminis klausimas eteris nutyla ir jokio atsakymo nėra arba iš karto nukrypstama į lankas? Kodėl? Kodėl? Kodėl??????????? Aš suprantu, kad mąstymas reikalauja milžiniškų energijos sąnaudų, tačiau tai nėra pagrindas atsisakyti mąstyti. Jokiu būdu ne.

 30. Litvakas be barzdos says:

  Algirdui (provakatoriu ar mėgstančią m trypčioti vietoje) pridursiu jai nežinote dauguma niekada ne žudoma,žudoma tik kaip norit juos vadinkite ,elitu,issilavinusiuos, aukštuomenė,turinčių igimtu potenciala matyti tiesa ,kurie turi orumą ir sąžinė ir tt ir tt. O jiu visada yra maxsimu 30% kurie ištiesia ranka silpniasniam,mažiau zinanciam ir suprantančiam, tai yra rupinasi ne tik savimi o visais. Dabar zydu yra tik koki 40mln ir tuo manau per daug ,levitu tik 600tukstanciu, bet tie 600tukstanciu valdo visa zeme,nesakau kad jiems labai sekasi o net matosi kad ir nesiseka,bet jie digtuoja istatymus ir visa kita. Ju tarnai zydai o mes gojai vergai. Pasidomekite 1910m surasimu skaicius Lenkijoje,Rusijoje,Lietuvoje ir tt ir akivaizdus skirtumas ir ka butent žudė. Atsakau tau kodel. Nes vykdo savo misijia isrinkta tauta ,levitu misija, o jiu planai kaip ir kodel gymsta cia jiu reikia paklausti per teisma kuris viliuosi šioje žemėje jiems bus. Esant gyviems.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top