LDK pinigų istorija. Pasitinkant vasario 16-ąją

2018, 15 vasario, 14:02 | kategorija Istorija | atsiliepimų (36) | peržiūrų 1 355 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kokia gali būti Valstybė be savų pinigų?

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius, artėjančių Lietuvos 100-ųjų nepriklausomybės atkūrimo metinių proga, maloniai atsiuntė mums savu sukurtus 12 vaizdų, menančių istorinį Lietuvos pinigų kelią. „Kas, jei ne pinigai yra geriausi laiko metraštininkai?“, – užduoda klausimą dailininkas ir tęsia:

„taigi, matydamas lietuviškumo simbolius – VYTIS ant dukatų ir talerių, pabandžiau parodyti kokia aplinka juos siejo su aukštuomenės gyvenimu. Siunčiu jums šiuos paveikslus, suteikdamas visiškas teises į jų eksploatavimą, iliustravimą ar dar kokį kitą pritaikomumą Jūsų poreikiams, nurodant autorių. Šie darbai buvo eksponuojami 2017-12-02, minint Jonušo Radvilos (1612-1655) 405-asias gimimo metines, kurios buvo minimos buvusiuose I.B.Volfo namuose, Radvilų dvaro 2, Vilijampolėje, Kaune. Kauno krašto bajorų draugija su šiais darbais pasigamino pastatomą 2018 metų kalendorių.

Pagarbiai, dailininkas Tautvilas Rinkevičius

Redakcija dėkoja gerbiamam dailininkui už dovaną ir siūlo savo skaitytojams susipažinti su atsiųstais kūriniais.

Pasitinkant  vasario 16-osios datą, sukūriau  plakatą,  kuriame pasinaudojau  5-iomis istorinėmis akimirkomis:

Plakato devizas: KOVA, VILTIS, OPTIMIZMAS (PROELIUM, SPES, SPEM)

Lietuvai 100 metų1. Priekinėje plakato dalyje piešiamas simbolinis pergalės ženklas (VICTORIJA). Šiame pirštų demonstravime parodomas visų Lietuvių tautos žmonių indėlis į visokeriopas istorines pergales.

2. Plakato centre prisimenam ir didžiuojamės savo šalies istorijos pradmenimis, kurie Europos metraščiuose pirmą kartą minimi 1009 metais.

3.  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) pergalės karuose ir diplomatijoje. Didieji kunigaikščiai: Vytautas, Mindaugas ir Gediminas.

4. Partizaninis pasipriešinimas okupantams ir kova už nepriklausomybės atgavimą: Juozas Daumantas, Jonas Žemaitis ir Ramanauskas Vanagas.

5. SĄJŪDIS, kuris išreiškė tautos valią ir mes toliau tęsiame savų pergalių fenomeną.
Dailininkas Tautvilas Rinkevičius

♦◊♦◊
LDK pinigai

Atsisiuntus nuotraukas jos bus didesnės, nei rodomos tinklapyje, tačiau originalaus dydžio nedėjome dėl srauto greičio.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 36

 1. Litvakas be barzdos says:

  Algirdai nežinau ar apsimetatate ar tiesiog nežinote, kad mazuma yra nu vadinkite juos kaip norite protingais,issilavinusiais, aristokratija,sviesa nacijos ir tt ir panasiai jiu is bendros tautos tik maxsimum 30% o reliai 10% , juos pirmiausiai ir naikino, uzmusk stipriausia is gojiu,cia ne mano sugalvota,70% tautos kur papus vejas ten ir eis. Tai ir dabar kas valdo pasauli o jiu tik 600tukstanciu. As nenusiteikes diskutuoti su zmogumi kuris nemato akivaizdaus.

 2. Svetimas says:

  Mielas Algirdai as tai suprantu ir jus tai suprantate kaip tai ivyksta,bet didzioji dauguma to nesuvokia ir ju neitikinsi.Patikekite bandziau kalbeti zmonems apie musu blogo gyvenimo uzkulisius,jie buvo pasiruose apmetyti mane akmenimis.Tai yra kiekvieno asmeninis reikalas kada pribres suvokimui

 3. Algirdas says:

  >Svetimas Tai pasakykite ar tai yra mūsų pačių bėda, jog leidžiamės valdomi ar tas dalykas nuo mūsų valios nepriklauso? Ar sutinkate su mano požiūriu-„Niekada nesmerk, tačiau visada atsimink“? Ar gali mums duoti bent kokios naudos žydų, sionistų, bankininkų, valdžiažmogių ar dar ko kaltinimas ar smerkimas nesigilinant į save ir neieškant blogio (ir gėrio taip pat!!!) priežasčių savyje? Ar gali mūsų sieloms duoti bent kokios naudos nedorėlių apkaltinimas ir nuteisimas bet kokia bausme? Ar tikite, kad bet koks žmogus, net ir pats pasiučiausias, turi galimybę pasitaisyti?

 4. Algirdas says:

  >Litvakas be barzdos Klausimas buvo kieno rankomis žudė? O vadovaujantis jūsų logika, turint minty kiek tūkstantmečių vyksta visa ko naikinimas ir mūsų bukinimas bei sielų skurdinimas, tai tie jūsų vadinami išsilavinusieji jau kadaise visi turėjo būti sunaikinti ir net negalėjo rastis jokių bent kiek panašių į juos palikuonių, o mes jau kadaise turėjome būti bent 100 kartų baisesnėje vergijoje nei esame dabar. Vis tik tai netiesa, nes ir anksčiau ir dabar, iš jūsų taip vadinamos bukos masės, vis atsiranda mąstančių žmonių. Ir pastebėkit esminį dalyką-jie dalį gyvenimo būna eiliniai įtikinti nebūtais dalykais, pasyvūs ir paklusnūs sraigteliai, tačiau atsibunda, pradeda savarankiškai mąstyti bei pamato pasaulį tokį koks jis, iš tikrųjų, yra. O vien dėl to, kad jūs norite kažką teisti, aš deja netrokštu su jumis keistis nuomonėmis.

 5. Litvakas be barzdos says:

  Man nuomones visiškai neaktuoli ,man reikia tiesos. O jusu iškraipyta tiesa kuria vedate specialiai konsetruodami i blogo pusen judejimo kelia, akivaizdziai pasako kad jus su jais, tai yra ne tik Lietuvos priešas bet ir visos žemės. Tad jus bandyti atverti i sviesa be prasmis reikalas. Nes jus tai darote pilnai suvogdamas ir specialiai.

 6. Algirdas says:

  >Litvakas be barzdos Jeigu sykį man rašėte. Tai jūs, pasirodo, mane pažįstat geriau nei aš pats :) Sakot, aš ne tik Lietuvos, bet ir visos žemės priešas? O gal aš tiesiog dar nepasiekęs tokio aukšto suvokimo ir išsivystymo lygio tam, kad bent nebūčiau kieno nors priešas? Ar nepamąstėt, kad galbūt man tas suvokimas ir išsivystymas dar priešaky ir aš labai stengiuosi, ar vis tik manote, kad aš iš prigimties piktavalis? Ir kaip dar galėčiau tobulėti jei ne pats savarankiškai? Tikriausiai sutiksit, jog aklai priimti kieno nors nuomonę, kad ir pačią teisingiausią, būtų klaida ir nepasitarnautų nuosavų smegenų lavinimui.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top