Le Figaro: Pasauliui reikalingi lyderiai, tokie kaip Putinas ir Trampas

2016, 26 vasario, 20:33 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (10) | peržiūrų 818 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

lefigaro.fr

donaldas trampas

Donaldas Trampas | Reuters

Trampas ir Putinas, Putinas ir Trampas. Neskaitant to, jog šie du NPO (neatpažinti politiniai objektai) pasikeitė keletu malonybių tarpusavyje, kurios vis tik liudija apie kažkokią abipusę pagarbą, kol kas nebuvo nieko tokio, kas leistų sutapatinti Niujorko milijardierių ir buvusį tarybinį kagėbistą“, rašo Andre Bercoff leidinyje Le Figaro.

Trampas ėjo savo tėvo pėdomis, kuris dirbo investuotoju statybų versle Brukline ir Kuinse, tačiau greitai ji perspjovė, pradėjęs statyti dangoraižius ir golfo aikšteles pradžioje Manhetene, o vėliau ir visame pasaulyje, rašo žurnalistas.

Putinas tarnavo žvalgu ir kopė karjeros laiptais globojamas gimtojo Sankt-Peterburgo mero. Padaręs žaibišką karjerą, jis išėjo iš šešėlio ir tapo kažkiek žinomas šalia linkusio į alkoholinius pasilinksminimus Boriso Jelcino, kurio pomėgių jis, švelniai tariant, nelaikė priimtinais sau. Tačiau nežiūrint į skirtingas biografijas, „Karlo Markso kūdikis ir Kapitalo kūdikis“ turi daugiau bendro, nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tvirtina straipsnio autorius.

Nereikia gilintis į psichoanalizę, norint pamatyti, kad abu politikai darbštūs, ambicingi, siekia sėkmės, atmesdami nereikalingas abejones, pastebi Andre Bercoff. Putinas kaip ir Trampas mieliau turi reikalą su diktatoriais vietoje islamistų ir greičiau įves tvarką jėgos metodais, nei leis betvarkę nešančią mirtį.

Be to, rinkdamiesi tarp legitimios gynybos ir pacifizmo bet kuria kaina, jie atiduos pirmenybę pirmam variantui. Ir Trampas ir Putinas noriai vadina daiktus savais vardais ir niekada nederina savo retorikos pagal tą ar kitą visuomeninę nuomonę. Jiems svetimas politkorektiškumas.

Be abejo, tarp amerikietiškos demokratijos ir rusiškos autokratijos yra bedugnė, kurios greitai įveikti nepavyks, konstatuoja apžvalgininkas. Pirma, Putinas valdo jau daug metų, o Trampas dar tik tikisi atsistoti prie valdžios vairo. Antra, Rusijos lyderio valiai paklūsta ir valstybės Dūma, ir teismai, tuomet, kai amerikietis žino, jog jam reikės skaitytis su Senatu, Atstovų rūmais ir Aukščiausiuoju teismu, kuriuose ne visada bus respublikonų viršus. Bet svarbiausia – Putinas ir Trampas pirmiausiai yra nusitaikę į rezultatą: rusų prezidentas įrodė tai, pradėjęs karinę operaciją Sirijoje, kuri vos per porą mėnesių įrodė savo efektyvumą, skirtingai nuo franko-amerikietiškų oro smūgių, kurie buvo kartojami ištisus du metus.

Jeigu atmestume į šalį visus moralinius samprotavimus, tai galima taip pat pažymėti, jog Vladimiras Putinas visada veikia be jokių abejonių, ar tai būtų Čečėnija ar Krymas, rašoma straipsnyje. Kalbant apie Donaltą Trumpą, tai jis be perstojo šneka apie būtinybę pastatyti milžinišką sieną tarp Meksikos ir JAV, būtinybę išsaugoti Gvantanamo kalėjimą, išsiuntus tenai didžiąją dalį Amerikos priešų, ir nugalėti „Islamo valstybę“ bet kuriomis priemonėmis. Kol kas neaišku, – ar paskui jo žodžius seks realūs veiksmai, tačiau viskas liudija apie jo ryžtą.

Tikriausiai, galima išsigąsti vien pagalvoju apie tai, jog Trampo pergalės atveju, pasaulyje nusistovės rusų-amerikiečių dvipolis, o Putinas su Trampu taps kažkuo panašiais į planetos masto brolius Daltonus (Laukinių Vakarų nusikaltėlių grupė 1890-1892 metais, kuri specializavosi bankų ir geležinkelio apiplėšimuose), visur nustatančius savo įstatymus ir tvarką, daro prielaidą autorius. Bet iš kitos pusės, turint omenyje dabartinę pasaulio politinę krizę ir globalią terorizmo problemą, pasauliui reikalingi nepalenkiami ir drąsūs lyderiai, kurie nurodo kursą ir laikosi jo be dvejonių. Nors, jeigu sujungti dolerį su rubliu, – tai gausis tik „rubleris“, ironizuoja Andre Bercoff.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Eilinis pilietis says:

  Šiaip, visai logiškas mąstymas. Trumpas ir Putinas….Man atrodo, tos dvi asmenybės surastų tarpusavio sąlyčio taškus. Net neabejoju – kraujo nebūtų nei Ukrainoje, nei Afrikoje. Baisesnis variantas – Žirinovskis ir McCainas….Tie kraugeriai sunaikintų viską, kas žmogaus sukurta, vardan dominavimo Pasaulyje. Nors, Trumpas irgi ne visagalis. Žinant JAV siekius DOMINUOTI Pasaulyje…o be to, jis būtų PRIKLAUSOMAS nuo JAV GALINGŲJŲ….

 2. magnetas says:

  as stiprus,kai susijungia dvi priesingybes + ir -…atskirai mes beverciai…

 3. Konkurencijos nėra says:

  jis būtų PRIKLAUSOMAS nuo JAV GALINGŲJŲ….

  tuo viskas ir pasakyta

 4. zzz says:

  JAV niekada nebuvo valstybė.Jai reikia tik stipresnio sukrėtimo ir ji subirtų,kaip kortų namelis.Pvz.Kad šiek tiek sudrebėtų Jaloustauno ugnikalnis ir JAV apsitriestų iki ausų.Labai geras pavyzdys buvo bokštų dvynių susprogdinimas.Visa Amerika sulindo į slėptuves.

 5. įsivėlė klaida? says:

  Ne lyderiai, o aktoriai.

 6. įsivėlė klaida? says:

  Ne JAV, o pasaulio galingųjų?

 7. Mindaugas says:

  Na, V.Putinas tai ant mafijinės politikavimo bangos iškilęs buržuazinio „bonapartizmo“ egzempliorius, o Trampas tai tipinis stambusis kapitalistas, kaip sakant, savos sistemos produktas. Kas gi bendra tarp šių asmenų? Abu jie buržuazinės visuomenės produktai, tarnaujantys didžiojo kapitalo interesams. Spjauti jie norėjo ant paprasto darbo žmogaus. Ir tokios asmenybės tikrai nesukurs tokios santvarkos ir socialinio teisingumo, kuriame žmogus žmogui bus nebe vilkas, o brolis.

 8. Jahve says:

  kiek man zinoma Trumpo ir Clinton dukros istekejusios uz zydus, tai cia viskas kaip ir aisku,o gal anukes

 9. Jahve says:

  slabnas tu  Mindaugai, nebent turi savu keslu

 10. Konkurencijos nėra says:

  parodyk savo krutumą

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top