Lenkija: Putinas laimi visais frontais

2015, vasario 10, 5:01 | kategorija Ideologija | 11 komentarų | peržiūrų 479 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Rzeczpospolita„, Lenkija)
Praėjus keturioms dienoms po Fransua Holando paskelbto prancūzų-vokiečių diplomatų puolimo mes vis dar nežinome Paryžiaus ir Berlyno taikos plano Ukrainai detalių. Bet mes jau žinome, jog šiame ture vėl nugalėjo Vladimiras Putinas. Ir beje, keliais aspektais.
Jędrzej Bielecki

paveikslėlisPirmiausia, simboliniu, Rusijos prezidentui be kažkokių žymių pastangų pavyko palenkti Angelą Merkel atvykti į Maskvą, ką ji atsisakinėjo daryti jau ištisus metus, kad netapti Kremliaus politinės propagandos instrumentu. Trečiadienį ji kartu su Holandu patraukė į Minską, tuo legitimizuodama kitą diktatorišką režimą – Aleksandro Lukašenkos.

Antra, strateginiu. Kremliui pavyko efektyviu būdu suskaldyti Vakarus. Iš derybų buvo eliminuota jau ne tik Lenkija, bet ir Didžioji Britanija ir, pirmoj eilėje JAV, tai yra šalys, kurios svarsto ginklų tiekimo galimybę Kijevui.

John McCain sulygina tai su Hitlerio strategija pereito amžiaus 30-aisiais. Skilimas taip pat pastebimas NATO: vyriausiasis NATO pajėgų vadas Europoje Philip Breedlove įspėjo, jog spaudimas Putinui nebus efektyvus be ukrainiečių kariuomenės palaikymo.

Trečia, ekonominiu. Skilimas Europoje nežada nieko gero ES Tarybos liepos mėnesio sprendimui pratęsti sankcijas Rusijos atžvilgiu. Jų išsaugojimo sąlyga – vieningas visų ES šalių narių palaikymas. Dabar ši sąlygas atrodo nelabai reali.

Ketvirta, taktiniu. Vokiečių-prancūzų iniciatyvos dėka Putinas laimės laiko. Ekonominė situacija Ukrainoje tampa vis labiau dramatiška, kas anksčiau ar vėliau prives prie vidinio maišto prieš Kijevo valdžią. Štai to Kremlius ir laukia.

Bet, galimai, pačią svarbiausią pergalę Putinas laimėjo moraliniu aspektu. Praėjus metams po Maidano, Holandas ir Merkel aiškiai pareiškia, jog Ukrainai vietos NATO nėra, Nikolas Sarkozy prideda, kad Europos Sąjungoje taip pat.

Be to, Kijevas prarado (bent jau iš dalies) eilinio teritorijos fragmento kontrolę – 50-70 kilometrų pločio neutralią juostą. Iš viso to Maskva gali pasidaryti tik vieną išvadą: esant tokiems silpniems europiečių lyderiams reikalavimus verta kelti dar aukštesnius.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. e says:

  Galėjo lenkai parašyti ir prarandamų pinigų kiekį,jei karas Ukrainoje nurims.Būtų išsamiau iš Lenkijos pusės.

 2. ome says:

  Tai vadinas Reality Check :)

 3. PP says:

  To e,
  Višta matyt mano, kad kai viskas pasibaigs. ji Ukrainoje galės kapstytis ir lesti aukso grūdus. Todėl nuostoliai dabar, kaip ji mano, pavirs pelnu ateityje.

 4. Klausimelis says:

  Suprantu Lenkija, kuri tikisi sau naudos sukelus pilietini kara ir padalinus Ukraina, prisijungti vakarine Ukrainos dali. Bet kokia nauda Lietuvai, kad sugriauta Ukraina ir nuzudyta 50000 ukrainieciu?

 5. Kestutis says:

  Lietuvai naudos nera, nauda yra Lietuvos valdziai, t.y., pinigai, apsauga, galimybe valdyti ziniasklaida, savaitgalius leisti pirtelese, atostogas Karibu salose ir t.t…

 6. Mindaugas says:

  Klausimėliui: Lietuvai jokios naudos nėra iš pilietinio karo Ukrainoje, tačiau didžiulę naudą turi JAV. Turint omeny, kad Lietuvą valdo jav statytiniai (Lietuva jau kuris laikas yra vadinama 51 jav valstija, Lietuvos varoma politika stebuklingu būdu sutampa su JAV „sakalų“ varoma politika), štai jums ir atsakymą į jūsų klausimą…

 7. Povilas says:

  Putinas elgiasi sąžiningai, o tiedu-minkštakūniai JAV chalujai.

 8. ruta says:

  Apie Lenkija geriau patylesiu / kas turite istiorine atminti , tai turetumet prisiminti , kaip ji daznai elgesi tik savanaudiskai , nors paskui tekdavo krauju nuplauti savo nuodemes / , ir siu paistalu nepriimsiu uz gryna , ipatingai apie Putkina , net keista , kad dar yra valstybiu kurios tiki Putkino protu ir galia .Stai Lietuvos Europos Parlamento narys Guoga ir tai prisieme , demesio , 26 patarejus .
  Daug info apie Putkina ir jo ‘politika’ galite rasti Rusijos portaluose – echomsk.ru , novaya gazeta.ru , grani.ru .
  Istorija negailestinga tiems , kurie pamirsta praeiti ir nepadaro sau isvadu .Rusija visada buvo agresorius kuriai visiskai dzin i SAVO zmoniu aukas , na Lietuvos valdzia , kadangi nebuvo liustracijos , tai daug pritupe komunistiniu -KGB liekanu , kurios kaili pakeite , o mentalitetas Tarybinis liko …

 9. Mindaugas says:

  Ponia (o gal panele) ruta. kam Jūs kišate šias nuorodas į jankių pinigais remiamus, rusų penktakolonininkų portalus? Apie echo moskvi ir grani aš iš viso patylėsiu…..tai perdėm proamerikietiški informacijos šaltiniai ir remtis jais būtų, švelniai sakant, kvaila. Bet matyt Jūs esate ištikima jankių politikos pasekėja…tuomet taip, šie portalai jums tiesos šaukliai…
  P.S. Negražu įžeidinėti kaimyninės šalies Prezidentą….tuo jūs tik parodote, kaip čia švelniau pasakius, savo intelekto menkumą…..nuoširdžiai tikiu, kad jūs esate netyčia čia atlkydusi, nuoširdi delfio skaitytoja ir gerbėja. Nuoširdžiai linkiu Jums ir toliau sėkmingai teškentis delfio rusofobinėse pamazgose ir neskleisti šiame portale rusofobinių nuodų…
  Negerbiantis jūsų eilinis sarmatas.lt skaitytojas.

 10. moderatorius says:

  Gerbiamieji, norėčiau paprašyti visų būti pakantesniems vieni kitiems, net jei oponento pažiūros ir nepriimtinos. Visi turi vienodą teisę čia būti ir niekieno teisė nėra didesnė.

  Tai šviečiamasis portalas ir jame išrinktųjų nėra, todėl elkimės kultūringai ir net užmaskuota forma nemenkinkime savo oponentų. Gali būti, jog kažkada jie taps mūsų geriausiais draugais. Čia tikrai ne delfi ir todėl čia laukiami yra visi, ką begalvotų esamu momentu.
  Ačiū už supratingumą

  moderatorius

 11. Vincius says:

  Gerbiami Sarmatai, ilga laika Jusu tinklapi skaitau su didziausiu susidomejimu ir pritarimu, retai kada pasitaiko straipsnis kuris nesudomina ir neapsviecia. Todel atleiskite, kad papriestarausiu moderatoriui, noreciau, kad sis tinklapis isliktu toks, koks yra, o nuostata, kad „visi turi vienoda teise cia buti“ pavercia ji i kita Delfi, kuriame bet koks prabegantis suva gali pakelti koja ir nusiciurksti. Juk visokios rutos, reklamuojancios echo moskvi ir novaja gazeta (rusiski Delfio variantai) ir yra tie prabegantys kaimyno (lietrycio) suniukai, jei i juos nesviesi akmens arba pagalio – jie tavo kieme kasdien ipras nusilengvinti. Tolerancija ne visada yra gera politika. Zinoma, tai yra Jusu tinklapis, Jus jau ilga laika ji sekmingai uzlaikote ir Jusu norai yra mums, dekingiems skaitytojams, istatymas. Tik , prasau, pagalvokite, ar vertetu uzleisti savo kiema skalijanciais kaimynu sunimis ir ju ismatomis.
  Su pagarba ir dekingumu.

  Tik gerbdami kitus, kokios bebūtų jų pažiūros,
  galime tikėtis pagarbos sau patiems. Tinklapio informacija yra
  skirta visiems, lygiai taip pat, kaip ji buvo skirta ir mums,
  kai mums patiems jos trūko. Šiandien mes skiriamės nuo komentuojančių
  delfi skaitytojų, visiškai kitokiu požiūriu į oponentus ir į
  save pačius, nenusileisdami iki jų lygmens. Gerbdami kitus –
  – gerbiame patys save. Šuo loja – karavanas eina.
  Nebūkime tais lojančiais.

  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top