Lietuva/Sarmatija – kokią ją matau?

2011, 9 vasario, 14:03 | kategorija Ideologija | 11 komentarų | peržiūrų 2 061 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Švietėjiško laikotarpio (Neo švietėjiškos epochos) gairės:
2010-lapkričio-04 TV laidos įrašas – Dalyvauja Aivaras Lileika.

Pirminis apibrėžimas:
Stebėjimas, patyrimas, supratimas, išvados kurių tikslas – savęs tapatumas-savimonė

1. Sarmatas – siekiantis suvokti savo ir visatos sąrangą asmuo.
2. Sarmatas – Sąrangos Matytojas.
3. Sarmata – rasti įpročio ir elgesio šaltinį ir jį priimti arba atmesti.
4. Sarmata – savo paties ir aplinkos vertinimo būdas: žinojimas per patyrimą, supratimas, sąmoningo įpročio kūrimas arba atmetimas.
5. Sarmatas – istorinio krašto iki krikščionybės Rytų Europoje gyventojas.

Aštuoni klausimai:
1. Kas esu aš?
2. Kas mes?
3. Kas yra žmogus?
4. Kas yra Žemė?
5. Kas yra Žvaigždės?
6. Kas yra Visata?
7. Kas yra/esti tas kuris supranta kad yra/esti?
8. Kas yra/esti tas kuris supranta, kad jis supranta?

Supaprastintas apibrėžimas:
1. Sarmatas – siekiantis suvokti savo ir visatos sąrangą asmuo. Sąrangos Matytojas/Matantis Sąrangą (Matantis).

2. Sarmatas – ieškantis įpročio ir papročio šaltinio, jį priimantis arba atmetantis. Ieškojimo sudėtines dalys – žinojimas per patyrimą, supratimas, sąmoningo įpročio kūrimas. (Darantis pagal matymą)

3. Sarmatas – istorinio krašto iki krikščionybės Rytų Europoje gyventojas.

4. Sarmata – Vertinimo ir Gyvenimo Būdas.

p.s. laikmetis atėjo dirbti, o ne ginčytis dėl pasenusių sąmonės valdymo/nukreipimo būdų/sistemų/modelių.

————————–

1. Lietuvą valdo nepriekaištingos reputacijos žmonės-sarmatai.

2. Tie žmonės dirba-tarnauja vardan tautos-valstybės piliečių geroves.

3. Lietuvoje nėra korupcijos ir tarnautojų atstovų atstovų interesai nesupainioti su asmeniniais.

4. Tarnautojai gerbia ir myli savo šalį. Jie skatina švietimą, reformas ir kultūrą.

5. Valdžioje nepamatysi buvusiu komunistų, visi yra Lietuvos patriotai ir netarnauja svetimų valstybių interesams.

6. Tremtiniai, partizanai-laisvės kovotojai(pradedant XVIII-XIXa.) laikomi pagarboje.

7. Lietuva yra teisine valstybe, įstatymai veikia žmonių gerovei, teismo nepapirksi.

8. Lietuvoje į kyšius žiūrima kaip į gėdingą dalyką ir pareiga, sarmata bei garbė yra aukščiau visko.

9. Žmonės čia visai ne runkeliai, jie nebalsuoja už tuos pačius komunistus-oligarchus-monopolistus, kuriuos pamena nuo kolchozų laikų.

10. Valdininkai neturi privilegijų, nes jie tarnauja tautai. Valdininko sąvoka tampa – Tarnautojas.

11. Lietuvoje daroma viskas, kad valstybė atgautų sarmatą, savąją garbe, orumą; gražintų patriotines istorijos vertę į visuomenę, globoja švietėjus ir daro viską, kad jaunimas kurtų ateitį čia-Lietuvoje , o ne emigracijoje.

12. Lietuvoje gerėja tiek Dvasinė, tiek ūkinė padėtis, lietuviai neima kyšių, auga algos, kainos krenta, lietuviams nerūpi pinigai, todėl jie neemigruoja. Vaikų namuose vis mažėja paliktų vaikų – kol galiausiai jų nelieka visai. Vaikų šeimose daugėja, socialines problemos jau praeity, eilinis darbuotojas dirba neilgiau kaip 8 val. paroje ir nebedirba per šventes, minimalus neapmokestinamas atlyginimas – 2500 litų, vidutinis apie 6000-8000 lt. Valdžia tarnauja Tautai- Tau, korupcijos nėra, Lietuva nedegraduoja, lietuviai yra labai mandagus ir nepavydus, dėl buto brolio nežudytų.

13. Tęskite patys………………

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. artas says:

  Čia šiaip įdomiau tai, kas parašyta po visu video, kaip tekstas.
  T.y. labiau aktualu.

 2. Mindaugas says:

  Viskas labai teisingai išdėstyta, tik dar kartą norėčiau akcentuoti vieną svarbų dalyką. Viskas priklauso nuo kiekybinio santykio – kol mūsų šalyje daugumą sudarys besarmačiai/runkeliai, tol bujos parazitai, tokie gamtos dėsniai. Situacija pradės keistis į gerą tik tada, kai pradės daugėti dorybingų žmonių. O iš kur jų gali atsirasti?
  Perauklėti dabartinės kartos praktiškai neįmanoma, Labai maža mūsų tautiečių dalis pajėgi suvokti savo apgailėtiną padėtį ir pradėti keisti save (ne kitus) į geresnę pusę. Likusiems gali padėti arba stiprūs socialiniai sukrėtimai, arba labai iškili asmenybė. Kol kas nei vieno, nei kito nesimato. Vadinasi kol kas dirbam su savimi, pagal galimybes šviečiam aplinkinius ir laukiam kas bus :)

 3. Jonas says:

  Manau, kad tikslai, kuriuos čia išdėstėt yra puikus, bet sunkiai tikėtina kad taip bus, nes mano nuomone pagrindinė problema yra pinigai, nebūtu pinigu nekiltu jokių problemų, kad kas pradėtų įgyvendinti „VENUS’ projekta, tai ištiesų pakeistu mūsų gyvenimus fundamentaliai, aš galvoju, kad mūsų neišgelbes koks naujas istatymas,žmonės dar masto siaurai,galvoja, va gal nauja valdžia ateis bus geriau, valdžia mums nieko negali padėti, mes dar negalim suvokti, kad galėtu būti kitokia sistema, mes esam išmoke, kad demokratija tai pati geriausia sistema, nei velnio, tai tik iliuzija,kad mes laisvi ir t.t. Kur tik apsidairai,visur tik melas kaip ka apgauti. Dėkui šio psl. administracijai už puiku darba, išties čia daug ko galima naujo pasisemti :0

 4. Aivaras says:

  as turiu puiku ateities pasiulyma, kai jau bus daugiau zmoniu pamate, daugiau suzinoje, tai visiem neiti i darba, nesinaudoti elektra ar vandeniu bent tris dienas, taip manau monopolijai turetume gerai krest per galva. o paskui jau ziurim pagal zmoniu pomegius, ir skirstom kur kas tinka :) mazdaug taip, ateities planai manau turetu taip vykti, arba bent jau panasiai.

 5. Al. says:

  Pritarciau Mindaugo nuomoniai,kol didzioji dalis apie 90% zmoniu gyvens,taip kaip gyvena sendiena tai joki isoriski veiksmai,kaip istatymu keitimas,valdziu perinkimas,streikai,demonstracijos piketai nieko neduos.Todel is tu likusiu apie 10% zmoniu turetu kuo didesnes pastangas deti i saviugda,aplinkos-visuomines keitima per savo individualu asmenini keitima.Tik nesutiksciau kad niekas nevyksta,pasaulines maisto kainos kyla,daug gamtos kataklizmu kurie neleidzia pajimti planuotus derlius,ir jai siuometinio derliaus pakankamo nebus,tai ir bus geras pazadinimas visu mieganciu ir apnudusiu kuriems patogu dar pagulineti ,bet jau rekia keltis nes senai jau saule aukstai pakilusi.

 6. Al. says:

  Jonai venus projektas tai tik minciu nukreipimo gaudykle.Ce kaip saldainis ipakavimas blizgantis saldainis skanus,bet zalingas kunui.Pagrindine ideja venus projekte,kad mokslinykai apskaiceve zemes resursus juos tinkmai apskaiciuotu paskirstymui, zemes zmonijai.Visas demesys i technokratine civilizacija.O zmogus yra dvasine butybe,atejusi i zeme kaip i apmokymus.Ir kadangi pagrindines savokas jau pilnai visuomineje iskreipe,tai ir dvasingumo savoka visiskai su purvais sumaisyta.Pvz.Lietuvoje yra speceliai propoguojamas krepsinis ir jis Lietuvai yra zalingas,kodel?Pirma demesys nukreiptas i zaidynes(duokite liaudziai duonos ir zaidyniu ),viskas atitinka senden dauguma gali tik prasta maista valgyti ir ziureti zaidynes.Gal girdejot krepsinis antra lietuvos religija.O su krepsiniu jau senai susietas alus,saukinys krepsinis alus ir pergales,tai pasekoje alus tapo 3religija.Ir uzbaigent jau yra alaus reklama pagal viduramziu vienuoliu recepta pagamintas alus.Grystant prie dvasingumo,reikia ce savoka isgryninti tinkamai suprasti,kitaip bus begiojama pagal tam tikra,tam tikru asmenu ismetytas informacijos gaudykles.

 7. nzn says:

  Nusišneka ……ir dar lt nori ….

 8. Tvd says:

  Mielas Al. ir visi kiti mastantys panašiai. Jonas pasake gryniausia tiesa , reikia paprasčiausiai domėtis skaityti analizuoti ir tt. ko jūsų ir prašau. Šito rašto viršuje šalininkai nesupranta esminės kapitalizmo klaidos, šioje sistemoje Neįmanoma neturėti korupcijos, nes ji iš prigimties yra linkstanti į korupciją. Nesikartosiu Jono : „tai ištiesų pakeistu mūsų gyvenimus fundamentaliai, aš galvoju, kad mūsų neišgelbes koks naujas istatymas,žmonės dar masto siaurai,galvoja, va gal nauja valdžia ateis bus geriau, valdžia mums nieko negali padėti, mes dar negalim suvokti, kad galėtu būti kitokia sistema, mes esam išmoke, kad demokratija tai pati geriausia sistema, nei velnio, tai tik iliuzija,kad mes laisvi ir t.t.“ Pradėdami ne nuo to galo nieko nepasieksime. 1. Lietuvą valdo nepriekaištingos reputacijos žmonės-sarmatai. 2. Tie žmonės dirba-tarnauja vardan tautos-valstybės piliečių geroves. TAI turi būti pasekmė kažkieno o ne pradžia. Nebus jokių gražių atlyginimų kol ne patys spausdinsim pinigus.
  Venus projektas ne technokratija ( ar dar kažkas , ne esmė pavadinimas ar etiketė , iš vis ) nors net nežinau kas ta technokratija iš tikro. „dvasingumo savoka visiskai su purvais sumaisyta“ – reiktų pasidomėti ką sako apie dvasingumą ir iš vis kas tai yra. http://www.zeitgeist.lt/info/understandings
  Apie dvasingumą skiltyje dvasingumas.
  Laukiu kritikos ar papildymo.

 9. pilietis says:

  >>Tvd<<
  Neturiu nuomones del tu zeitgeist,trumpai tariant revoliucionieriai.
  Tik tas paveikslelis tame puslaypje ,dvi rankos tarp kuriu zeme labai pasansi i iliuminati zenkla-Akį .

 10. Lileikelis zulikelis says:

  Aivaras Lileika durnelis zulikelis savo vaidinimais  kursto naivuoslius atsiduoti jo valiai, kad taptu tu apgautuju vadeiva ir gautu CZV pinigu propagandai pavaryti ir dalies sau pasisavinimui. Pasitikejima igyja kalbedamas prisirinktus dalykus apie praeiti, o del ateities kabina ismislu makaronus Tai daro per savo kaziolus zeku budais. Zeku budu ismoko Rusijos tiurmose sedeje Lietuvos politiniai intrigantai pagal Lietuvos priklausomybes TSRS istatymus irgi kriminalianiai nusikalteliai, o pagal dabartines ES priklausancios Lietuvos istatymus nusipelniusieji veikejai. 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top