Lietuviškų mokyklų naikinimo metas

2013, 15 vasario, 13:13 | kategorija Realybė | 5 komentarai | peržiūrų 499 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisVasario 13 dieną Punsko valsčiaus konferencijų salėje vyko valsčiaus švietimo, finansų bei ūkio komisijų posėdis. Jo metu tarėjai balsavo už visų trijų lietuviškų mokyklų likvidavimą.

Ketvirtadienį, vasario 14 dieną, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas susitiko su uždaromų mokyklų bendruomenėmis. Mūsų portalo(punskas.pl) redakcija lankėsi Navinykų mokykloje.

Punsko viršaitis Vytautas Liškauskas pranešė susirinkusiems, kad dėl sunkios finansinės situacijos, ketinama uždaryti Pristavonių, Vidugirių ir Navinykų mokyklas. Jis patikino, kad ši grėsmė yra jau nuo 1999 m. t. y. nuo švietimo reformos, kai buvo likviduotos aštuonmetės mokyklos.

Viršaičio pareiškimas sukėlė daug aistrų ir nepasitenkinimo.

„Lenkijos valstybė nepajėgia išlaikyti nei vienos pagrindinės lietuviškos mokyklos Lenkijoje, – kalbėjo Navinykų mokyklos direktorė Nastutė Sidarienė. – Kas įvyko? Nebuvo nei karo, nei maro, nei kokios nors revoliucijos. Mažytė Lietuvos valstybė pajėgia išlaikyti lenkų mokyklas Lietuvoje, o lenkai nepajėgia išlaikyti nei vienos. Klausiu, kur paritetas, apie kurį ir iš vienos, ir iš kitos šalies politikų girdėjau jau nuo 1999 metų. Šiemet lenkų politikai, išsikovoję viską ką galima Lietuvoje, pariteto atsisako.

Pasak Navinykų mokyklos direktorės, visame Punsko valsčiuje švietimo padėtis yra sunki, o sugriuvus priešpiliams (likvidavus Pristavonių, Vidugirių ir Navinykų mokyklas), sugrius ir pilis. „Politikų sumąstyta neblogai, – tvirtino Nastutė Sidarienė, – jie pasakys: „Mes nekalti, jūs patys savo rankomis uždarote lietuviškas mokyklas“.

Navinykų mokyklos direktorės teigimu, uždaromų mokyklų bendruomenės ruošia protesto akciją. Lietuviškų mokyklų uždarymas – tai didžiulė netektis. Lietuvių visuomenė, netekusi 3 mokyklų, atsidurs ant išnykimo ribos.

„Reikia visiems susivienyti ir stoti ginti mūsų švietimo reikalų, – tvirtina Nastutė Sidarienė. – Jei nebus švietimo, nereikės nieko.“

šaltinis: www.punskas.pl

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Mindaugas Vilkis says:

  Turi būti tvirtas mūsų valdžios stuburas. Arba rūpinamės savo tautiečiais už šalies ribų, arba sudarome sąlygas jiems parsirasti į tėvynę. O lyst į subinę pagal svetimšalių dūdeles (kitataučių mokyklų išlaikymas, planai dėl dvikalbystės, pavardžių rašymo ir t.t., kažkokie meaiškūs atsiprašymai (gal organizuojam akciją – kiekvienas lietuvis kasdien atsiprašo kiekvieno kitataučio visos žemės gyventojo, taip pat marsiečių ir galaktikos KR8974pFFEEwQ septynioliktosios planetos gyventojų, ir nesvarbu už ką)), mainais nieko negaunant dėl savo žmonių – mažų mažiausiai genocidas prieš savo tautą.

 2. Kupa says:

  Mūsų valdžia sugeba tik laižyti subines žydams ir lenkams…

 3. Antanas says:

  Reikia meginti tartis.Jei nepavyksta,siulau Lietuvoje uzdaryti lenkiskas mokyklas.Kaip jus-taip ir mes!!!!

 4. Gintaras says:

  Labai keista, kad Lietuvos valdžia daugiu dėmesio skiria sulenkėjusiems Vilniaus krašto ,,lietuviams“,nei Tikriems Lietuviams (užgrobtame krašte).Kiek teko matyti senų žemėlapių, tai aisčiai gyveno iki Vistulės upės (Vysla).

 5. Valdas says:

  Ar gali kekšės nuspręsti ką joms daryti? Kaip šeimininkai liepia taip ir daro.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top