Mes pamatysime imperijos griūtį

2015, 11 vasario, 5:02 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 547 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Aksam„, Turkija)
Kayahan Uygur

paveikslėlisTai, kad amerikiečių imperija ėmė braškėti per siūles, aiškiai pasimatė Miuncheno saugumo konferencijoje, įvykusioje praėjusios savaitės pabaigoje. JAV padarė neišsprendžiama jų pačių sukurtą Ukrainos problemą ir daugiau nebegali užduoti tono net artimiausiems sąjungininkams – europiečiams. Net Merkel, kuri iki šios dienos, kaip žinoma, vykdė kietą politiką Rusijos atžvilgiu, dabar atvirai meta iššūkį Vašingtonui ir drąsiai stoja prieš ginklų tiekimą Ukrainai.

Dabartinė situacija Ukrainoje – JAV veiksmų rezultatas, o ne Vokietijos, kaip kartais mano nedėmesingi stebėtojai. Putinas šią temą palietė dar 2007-aisias, kada to meto Miuncheno konferencijoje kritiškai pasisakė prieš vienpusę Amerikos strategiją Europoje.

Mūsų dienomis jau nebėra prasmės kalbėti apie imperializmą ir tas ar kitas imperialistines valstybes. Yra tik viena „imperinė“ šalis, ir šios šalies saugumo aparatas, su jo daliai tenkančiu daugiau nei pusės pasaulio karinių išlaidų, kuris vaidina vienintelio globalaus kapitalizmo žandaro vaidmenį. Šiomis sąlygomis klaidinga vadinti „imperialistinėmis“ tegu ir ekonomiškai stiprias, tačiau silpnas iš politinio bei karinio požiūrio taško šalis.

Per 70 metų praėjusių po 1945-ųjų Jaltos konferencijos, kurios pasekoje buvo padalinta Europa, pasaulinė imperija sukurta JAV, palaipsniui sustiprėjo. Sugriuvus TSRS ji išėjo į pirmą planą, o 2014-aisiais priartėjo prie Krymo miesto – Jaltos slenksčio.

Ir štai tada, Amerika, kaip Napoleonas bei Hitleris, įsiveržę į Rusiją savo laiku buvo sutriuškinti ir priversti išsinešdinti, – šiame regione pasijuto spąstuose.

Kai kurie Vakarų sluoksniai mano, jog ekonominis embargo parklupdys Rusiją ant kelių, tačiau tas mažai tikėtina. Sprendžiant pagal viską, mūsų (Turkijos) šiaurės kaimynė su sena istorija ir įsišaknijusia nacionalinių vertybių sistema nesiruošia lengvai pasiduoti spaudžiama tokių priemonių. Tačiau tie, kas patys neturi nei istorinių nei nacionalinių vertybių – nesupranta Rusijos. Kaip ir Turkijos, kuri taip pat išlieka ištikima šiems idealams.

Šiandien daugelis jėgų, įskaitant kai kuriuos valdininkus Obamos administracijoje, tvirtina, jog būtina aprūpinti Ukrainą ginklais jos kovoje su separatistais. Nors, kaip žinoma, jei vyriausybė sudaryta perversmo pagrindu, pavadinto „oranžine revoliucija“, nebūtų stūmusi rusų spaudimo politikos, tai nebūtų ir separatizmo.

Bet ukrainiečių vyriausybė vykdo etninį valymą ir bando išvyti rusakalbius. Ir kodėl tokiu atveju JAV, kiekvienu patogiu joms momentu kalbanti apie kolektyvias teises, nesiūlo ukrainiečių vyriausybei vykdyti tiesiogines taikias derybas su rusakalbiais separatistais, o atvirkščiai – pastoviai provokuoja karą?

Geriausią komentarą ginklų tiekimo naudos teiginiui pateikė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen: Negi kažkas tiki, jog Ukraina sugebės paimti viršų prieš Rusijos karo mašiną? Ginklų tiekimas tik duos jai (karo mašinai) postūmį.

Suteikus Ukrainai ginkluotę ir įtraukiant šią šalį į karą gali patraukti paskui save dešimtis tūkstančių mirčių. Tik oficialiais duomenimis šiai dienai aukų skaičius Ukrainos konflikte pasiekė daugiau nei 5 tūkstančius, tačiau vokiečių spaudos duomenimis realus žuvusių skaičius artėja prie 50 tūkstančių. Pabėgėlių skaičius – pusantro milijono žmonių.

Ukraina – iš esmės bankrotas, karas nepaliks jai jokių šansų. Vokietijos ir daugelio europietiškų šalių požiūrio tašką puikiai išreiškia Merkel žodžiai: – „Šis konfliktas negali turėti karinio-ginkluoto sprendimo“. Galbūt, kalbėti apie tai liūdna, tačiau situacija iš tikrųjų būtent tokia.

Merkel, kuri kartu su Prancūzijos prezidentu Holandu derėjosi su Putinu pereitos savaitės pabaigoje, vėliau aplankė JAV. Šiandien turi įvykti derybos dalyvaujant Ukrainai. Tačiau šiam momentui akivaizdu: JAV nebegali įtikinti nė vienos savo sąjungininkės, išskyrus Britaniją.

O tikroji aklavietės Artimuosiuose Rytuose ir pelkės Rytų Europoje priežastis – ekonomika. Šalys negali susitarti todėl, kad Europa niekaip negali sugrįžti į augimo fazę, o JAV ieško savų, pernelyg didelio skolinimosi problemų sprendimo.

Kalbama, jog 2013-ųjų gruodžio 17-ą, kai „paralelinė struktūra“ ( Džamamo Giuleno kadrų grupė, kuri, kaip tvirtina provyriausybinės turkiškos MIP, buvo įterpta į Turkijos valstybės valdžios organus, turint tikslą daryti įtaką valdymo procesui -vert.past) bandė įvykdyti valstybės perversmą Turkijoje, buvęs JAV pasiuntinys Turkijoje Riccardione pagarsino tokią frazę: „jūs pamatysite imperijos griūtį“. Manau, jog tą griūtį mes pamatysime ukrainietiškame fronte.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Antanas says:

  Kuo greiciau tuo geriau visam pasauliui.Iki gyvo kaulo nusibodo ju spalvotos revoliucijos ir nesama vadinamoji demokratija.Labai noreciau to sulaukti ir is siedies nusijuokti.

 2. algimantas says:

  Man manymu čia tik tikėtina tos griūties versija, kuri nebūtinai turi pildytis. Tačiau, jei Europoje nebeliks karo židinių ir bus atkurti normalūs prekybiniai ryšiai su Rusija, tai JAV padėtis gerokai pasunkės, mat jos problemų sprendimo nebepavyks perkelti ant Europos-Rusijos-Ukrainos pečių.

  Todėl sugriūti ji gal ir nesugrius, bet didelę savo įtakos dalį pasaulyje tikrai praras.
  .

 3. Mindaugas says:

  Gal kam nors bus įdomu paskaityti šviežias naujienas iš pietryčių Ukrainos. Tokių naujienų lietuviška purvasklaida nepublikuos…http://novorus.info/

 4. Albinas says:

  Pasakysiu daugiau, arteja krize Europoje,to pasekoje Ji stipriai sukils pries Amerika,sendien tai skamba daugeliui neitiketinai,taciau pyktis bus smarkus ir amerikieciai bus priversti isvesti savo armija is Europos.Po siu ivykiu tarptautine prekybos platforma,arba baze taps Europa.Pranzuzija parodys didziausia priesiskuma pries JAV. 

 5. PP says:

  Algimantai, Europoje nebeliks karo židinių? Pažvelk aplink, apsidairyk. Vienas iš židinių yra čia, Lietuvoje. Ir jis nuolat pakurstomas „savos“ valdžios, kuriai užpakalį su įkaitinta geležimi svilina jankiai.

 6. algimantas says:

  >>PP,

  Nebūtina neigti to, ko aš net netvirtinau. Paminėjau žodelį „jeigu“. Apskritai, kartais geriau atsiliepimus rašyti apie pačią temą, nei apie kitų atsiliepimus. Bus gerokai konstruktyviau ir kils gerokai mačiau neesminių ir niekur nevedančių ginčų.. Jums taip neatrodo?

 7. PP says:

  Komentuoti galima ne tik straipsnį. Komentaruose galima diskutuoti, aišku, geriau nenukrypstant nuo straipsnyje užduodamų temų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top