Mes turime kažką daryti, protestuoti, kovoti!! Juokaujate. Su kuo?

2021, 2 vasario, 6:30 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 435 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kovo 11 eitynės (2020)

Protestuoti? O su kuo? Protesto organizavimas ir savo teisių gynimas yra labai sudėtingas procesas. Tuo labiau, kad jis turi būti tęstinis.

Iškovosi valdžią, o ką toliau su ja darysi? Tapsi toks pat kaip tie prieš kuriuos kovojai ar pasiūlysi kažką naujo? O pasiūlęs naują, ar esi įsitikinęs, kad tai ką siūlai yra tikrai geras pasirinkimas? Klausimų daugiau nei atsakymų, ir, jei kas nors sako jog tuos atsakymus jau turi paruoštus, netikėkite juo, nes jis kvailys. Išmintingas žmogus visada ŽINO JOG JIS NIEKO NEŽINO.

Aš asmeniškai pradėjęs vadovauti profsąjungoms ir susidūręs su tuo, jog visi profsąjungų lyderių mokymai yra realiai tik tam, kad sunaikintų patį judėjimą (tik besmegenis to gali nematyti) pradėjau pats ieškoti visų senovinių knygų, straipsnių, organizacinių bukletų (iš tų laikų kuomet pats tas judėjimas kūrėsi) tam, kad suvokčiau, kas ir kaip daroma, kokie povandeniniai akmenys ir teisiniai niuansai visa tai lydi.

Kaip kelti reikalavimus, koks jų eiliškumas ir priėmimas visuomenėje. Viso to universitete neišmoksi. Tuo labiau, kad yra ištisa mokslinė sritis kaip REALŲ visuomenės protestinį judėjmą eliminuoti ir kontroliuoti, pastatant jį savo politinių ir finansinių tikslų įgyvendinimo vėžes.

Pasižiūrėkite į dabartines profsąjungas, kurios aiškiai sutvarkytos taip, kad nieko vargani darbininkėliai negalėtų sau išsireikalauti ir, kad jokių REALIŲ PROTESTŲ su REALIAIS rezultatais nebūtų (viskas tėra garo nuleidimas). Vien lozungai, be jokių realių darbų.

Tai yra visa sistema tam, kad išryškintų tikrus lyderius (per seminarus, jaunimo organizacijas ir pan.) juos performatuoti savų (o ne visuomeninių) tikslų įgyvendinimui, o nepavykus tai atlikti tiesiog tuos lyderius deskredituoti ir eliminuoti.

Paskutinis lašas privertęs mane visiškai nutraukti bet kokią visuomeninę organizacinę veiklą, buvo bendražygių niekšybės patirtis, bandant padėti engiamiems Vaidotų geležinkelio stoties darbininkams.

Tuo metu jau buvau atsitraukęs nuo politinės veiklos, bet vis dar FORMALIAI buvau Lietuvos geležinkelio respublikinės profsąjungos pirmininku. Vaidotų stoties darbininkai atsiuntė pas mane delegaciją, nes turėjo problemų su mažais atlyginimais, nuimamais priedais ir nuolatiniu pasityčiojimu.

Sėdėjome pas mane name Vilniuje (tuo metu nomenklatūrinės šiukšlės dar nebuvo per teismus jo iš manęs atėmusios), jie skundėsi ir prašė padėti ką nors daryti. Labai nenorėjau, bet sutikau padėti. Pareikalavau, kad surinktu parašus iš visų darbuotojų, jog jie tikrai eis iki galo, jei mes skelbsime streiką. Po kelių dienų man atnešė 193 darbininkų pasirašytą protokolą, jog bus skelbiamas „įspėjamasis“ streikas.

Su šiais dokumentais aš kreipiausi į Lietuvos geležinkelių administraciją. Socdemų statytinis, Lietuvos geležinkelių generalinis direktorius, Stasys Dailydka, ignoravo mūsų reikalavimą, nes puikiai suprato, kad Lietuvoje įstatymais yra faktiškai uždrausti streikai.

Tuo tarpu aš žinojau, jog Lietuva yra pasirašiusi tarptautines konvencijas dėl darbuotojų teisių (tame tarpe ir streiko kaip teisėtos kovos priemonės), todėl aš per daug nesijaudinau ir buvau pasiruošęs ilgiems teisminiams ginčams Lietuvoje ir tarptautiniu mastu, bet jau PO STREIKO.

ASMENIŠKAI prisiimdamas visą teisinę atsakomybę viešai paskelbiau, jog, jeigu nebus patenkinti darbininkų reikalavimai dėl atlyginimo ir darbo sąlygų, streikas bus ir nurodžiau datą. Kuomet valdanti socdemų partija pamatė, kad streikas neišvengiamas, buvo duota komanda ir į Vaidotų stotį buvo nusiųsti teisininkai, geležinkelių administracijos vadai ir teisėsaugos pareigūnai.

Jie puikiai žinojo, kad manęs jie nenupirks ir nepalauš, todėl pradėjo terorizuoti darbininkus. Man pastoviai skambino Vaidotų stoties profsąjungos pirmininkas ir informavo, jog darbininkai laikosi ir tikrai neatsitrauks. Vaidotai yra pagrindinė krovinių paskirstymo stotis, todėl sustojus jai, sustotų visas geležinkelis. VISI KOZIRIAI BUVO MŪSŲ RANKOSE.

Pradėjau gauti grasinančias žinutes, buvau iškviestas į policiją, gąsdinamas dėl pasekmių ir pan. Žiniasklaida pradėjo informacinę kompaniją „Streikas Vaidotuose, šantažas ar diversija“ (skelbė „komsomolskaja pravda“ naujai pasivadinusi Lietuvos rytu). Visiems aiškiai pasakiau, įvykdote darbininkų reikalavimus, streiko nebus.

Vienas iš reikalavimų buvo dvigubai pakelti algas. Gavau kvietimą į teismą. Puikiai supratau, jog teismas uždraus streiką, bet buvau pasiruošęs ignoruoti šį sprendimą ir po streiko tęsti visus teisinius ginčus.

Kai su savo teisininkais atėjau į teismą, buvau priblokštas. Nes geležinkelio advokatai iškarto pateikė Vaidotų geležinkelio stoties visų darbuotojų pasirašytą raštą teismui, jog jie jokio streiko nenori, o visa šią „aferą“ streikuoti sugalvojo pats Vladimiras Troščenka tam, kad užsidirbtų politinių dividendų.

Va taip.

Paėmęs šį popiergalį, giliai bjaurėdamasis radau tarp pasirašiusiųjų ir tų aktyvistų pavardes, kurie mane ilgai įkalbinėjo pradėti streiko procedūrą. Po teismo paskambinau jiems ir išgirdau jog geležinkelio administracija visiems darbininkams jau pakėlė 15 procentų algas ir po naujų metų pažadėjo dar pakelti, todėl SORRY Vladai mes juk jau laimėjom.

Nieko jiems nebesakiau. Tiesiog padėjau ragelį ir oficialiai paskelbiau jog streiko nebus. Po šio įvykio praėjus dar kiek lako, susirinkau šeimą, pasiėmiau savo paralyžiuotą tėvą ir išvažiavau iš Lietuvos (viena lengvąja mašinėle, į kurią sutilpom mes visi ir mūsų likusi po teismų manta).

Daugelis tų žmonių, kurie pasirašė prieš mane raštą, labai greitai buvo išmesti iš darbo. Išdavikais naudojasi, o kai pasinaudoja visada išmeta kaip panaudotą prezervatyvą.

Lietuviai nesugeba susivienyti protestui ir labai greitai išduoda savo protestinio judėjimo lyderius. O be lyderių nėra jokio tikro rezultato, tai sena kaip pasaulis žydų valdymo taisyklė galvijams „ištiksiu piemenį ir avys išsisklaidys“.

Todėl visiems yra kalama, nereikia jokių lyderių, viską darykite „kolegialiai“, o kai nėra lyderio, žmonių bendrija tampa BANDA, kurią labai lengva supjudyti ir išsklaidyti. Skaldyk ir valdyk.

p.s. Parodykite man tą lyderį Lietuvoje, aplink kurį galėtume susiburti protestui prieš Lietuvos naikinimą? Kuris ASMENIŠKAI prisiimtų atsakomybę už mūsų judėjimą (visi slapstosi po KOLEGIALIAIS sprendimais. Prisimenate Arkadijaus Raikino parodiją „Kas siuvo kostiumą?“ MES KOLEGIALIAI todėl ir kostiumas kreivas šleivas) LYDERIŲ nėra.

O jei kuris ir šaukia jog gali tapti ir vesti, tuomet JO savybės ir savivoka visiškai neatitinka tikro bendro lyderio savybių. Tuoj pat prasideda ambicijų karas, spjaudymasis „ruskelis“ „runkelis“ „elfas“ „vatnikas“ „vakseris“ „antivakseris“ „putinoidas“ „ožio gerbėjas“ „šunauja“ „liberoidas“ ir t.t. ir pan.

Šiaip, net jeigu toks LYDERIS stebuklingu būdu, apėjęs visas nomenklatūrinės sistemos sukurtas diskreditacijos ir filtrų visumos pinkles atsirastų, ar sugebės lietuvių bendruomenė jį apginti?

Vargu bau. Nes nebėra TIKRŲ SENŲ LIETUVOS KARIŲ SAVIVOKOS. Tik kariai suvokia, kad lyderis yra kaip karinio dalinio vėliava, praradus vėliavą, visada išformuojamas visas karinis dalinys.

Todėl nusivalykite skreplius nuo veido ir eikite dirbti galvijai „vardan TOS“. Nepergyvenkite, jums į lovį įkrės jovalo, kad augintumėtės svorį iki to laiko, kada ateis (s)kerdžius.

Nuoširdžiai JŪSŲ Ruskelis, Emygreris, Vatnikas ir Antivakseris

Vladimiras Troščenka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Simas Simaitis says:

  Puikus pasisakymas. Tik norėčiau pridurti, kad kariūnas ne ta grandis, kuri viską spręndžia. Senovės Lietuvoje pirmoje vietoje stovėjo žyniuonis, vaidila, kunigas. Taip, taip kunigas, gręsiant bėdai prieš tautą, skirdavo laikinai kunigaikštį, kariūną. Tik taip ir ne kitaip. Tačiau per karus ir konfliktus dažniausiai pirmi žūdavo kunigai ir taip susiklostė, kad kunigaikščiai perėmė iniciatyvą. O tai jau iškreipta valdymo struktūra.

 2. Vytas says:

  Jei būti sąžiningu, tiek prieš visus, tiek pačiam prieš save, tai reikia pilnai sutikti su autoriaus argumentais ir išvadomis. Be lyderio bet koks judėjimas, bet kokia valstybė yra pamerkti žlugti. Žlugimo procesas Lietuvoje įgavo ypatingą pagreitį. Ir nėra Lietuvoje šiandien realios jėgos, galinčios šį procesą ne tik sustabdyti, bet nors sulėtinti. Prezidentas šiuo klausimu, su savo „gerovės valstybe, – nulis, partijos (teisingiau – gaujos pagal savo interesus). Opozicija seime net vietinio, seiminio, lyderio išsirinkti nesugeba. Nėra ASMENYBĖS Lietuvoje, sugebančios pateikti darbingą Lietuvos vystymosi idėją (Nausėdos „gerovės valstybė“ – idėja lygi komunizmo įdėjai). Ir ne nuostabu, nes bent kiek pradedanti prasikalti asmenybė Lietuvoje visų pakraipų politinių „partijų“ yra draugiškai žlugdoma dar pačiose ištakose.

 3. konkurencijos nėra says:

  Vaišvila, buvo Veselka, bet nutručytas…

 4. aleksdandras sergejevicius says:

  sveiki vatnykai. dar gyvi? stipt jau laikas butu. uzrasykit palikima vaikams ir pasikarkit. jie jau nuspres kaip gyvent. o jums kelias aiskus

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top