Minske vyksta aukščiausio lygio susitikimas Ukrainos krizės klausimu

2015, 12 vasario, 8:55 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 224 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Atnaujinama

(„BBCRussian.com„, Вritanija)

paveikslėlisMinske jau virš 14 valandų vyksta aukščiausio lygio „normandų ketveriukės“ susitikimas, kuriame Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai aptaria su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu konflikto Donbase sprendimo galimybes.

Derybos prasidėjo apie 20:15 Maskvos laiku siaurame rate, kuriame dalyvavo tik valstybių vadovai.

Rusijos prezidentas paskelbė, kad susitarimas dėl ugnies nutraukimo pasiektas ir įsigalioja nuo vasario 15 vidurnakčio.

Vladimiras Putinas papasakojo žurnalistams, jog pagal susitarimą, ukrainiečių kariuomenė atitraukia savo sunkiąją ginkluotę nustatytu atstumu nuo dabartinės atskirties linijos, o separatistai – nuo linijos, užfiksuotos rugsėjo mėnesio Minsko susitarimu. Be to, ano jo, separatistai tikisi, jog ukrainiečių kariai Drbalcevo rajone sudės ginklus

Robertas Šlengel, Dūmos deputatas

1. Ugnies nutraukimas. 2. Sunkiosios ginkluotės atitraukimas. 3. Politinis konflikto sureguliavimas. Taip, Porošenkai gerų naujienų nėra.

Prancūzijos prezidentas F. Holandas, dalyvavęs derybose pareiškė, jog nauji susitarimai duoda didelių vilčių, tačiau dar teks atlikti didelį darbą.

Mark Feigin Ukrainos pilotės Nadeždos Savčenko advokatas: na, sprendžiant pagal viską, Minsko susitikimas užsibaigė niekuo. Ir mūsų klausimu taip pat…

Vladimiras Putinas pareiškė, jog Ukraina turi įvykdyti konstitucinę reformą tam, kad garantuoti Rytų Ukrainos gyventojų teises.

Aleksej Venediktov, vyr. redaktorius „Echo Moskvy“: Viskas. Užšaldytas konfliktas. Padniestrė-2(jei ugnies nutraukimo bus laikomasi). Europa sutiko. Dabar telieka sužinoti JAV poziciją.

Dokumente yra punktas apibrėžiantis visų užsienio karinių formuočių atitraukimą iš Ukrainos teritorijos, papasakojo Ukrainos prezidentas Piotras Porošenko.

Kai kurios MIP su nuoroda į diplomatinius šaltinius praneša, jog susitikimo eigoje pasiektas tam tikras progresas ir yra vilties, jog bus pasirašytas galutinis susitarimas.

„Suderinta apie 80% baigtinio dokumento. Šis dokumentas sudarytas iš dešimties (10) punktų“, – pranešė neįvardintas šaltinis agentūrai RIA Novosti.

Kito šaltinio duomenimis, kurį cituoja France-Presse, yra viltis į tai, jog pagal derybų rezultatus, visi derybų dalyviai pasirašys baigtinį dokumentą.

13 valandų derybų

Po dviejų valandų Angela Merkel, Vladimiras Putinas, Piotras Porošenko ir Fransua Holandas pasirodė spaudai fotografavimuisi, o po to derybos buvo tęsiamos platesniame dalyvių rate.

Dar po valandos valstybių vadovai grįžo prie siauro rato diskusijų.

„Derybos vyksta sunkiai, bet yra viltis jog pasibaigs sėkmingai“, – pažymėjo ukrainiečių URM atstovas Evgenijus Perebijnis susitikimo pertraukos metu.

Savo ruožtu rusų URM vadovas Sergejus Lavrovas mestelėjo tik žodelį „super“ į rusų žurnalistų klausimą apie susitikimo eigą.

Kažkokių patikimų smulkmenų apie susitikimo eigą nėra.

paveikslėlis

Susitikimas Minske vyksta jau apie 9 valandas

 

Iki susitikimo pradžios visų dalyvaujančių Minsko susitikime valstybių lyderių atstovai davė suprasti, jog derybų rezultatų numatyti neįmanoma.

Ukrainiečių valdžia ir Vakarų šalys kaltina Rusiją palaikant separatistus Ukrainos rytuose ir tiesioginiu dalyvavimu ginkluotame konflikte, apėmusiame dviejų sričių rajonus šalies rytuose. Maskva atmeta šiuos kaltinimus.

Iškarto, tik atvykęs į Minsko Nepriklausomybės rūmus Porošenko susitiko su Holandu ir Merkel.

Be to, ukrainiečių prezidentas pasikalbėjo su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenko. Šiame susitikime Porošenko perspėjo, jog „arba situacija pajudės ugnies nutraukimo, ginkluotės atitraukimo deeskalacijos kryptimi, arba situacija faktiškai taps nekontroliuojama“.

Prieš keturpusių derybų pradžią Vladimiras Putinas ir Piotras Porošenko paspaudė vienas kitam rankas.

paveikslėlis

Prieš susitikimą Putinas ir Porošenko paspaudė vienas kitam rankas

 

Iš įvykių vietos
BBC korespondentė Tatjana Melničuk iš Minsko

„Normandiškosios ketveriukės“ lyderiai kartu su baltarusių prezidentu Lukašenka tik minutei užtruko iškeltų Ukrainos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Baltarusijos vėliavų fone.

Ši protokolo foto sesija, kurios reporteriai laukė pusantros valandos, buvo lyderių ir delegacijos narių įžanga prieš įeinant į paruoštą derybų salę. Veidai foto kamerų blyksčių šviesoje atrodė labiau susirūpinę nei džiaugsmingi.

Ukrainos prezidentas išėjo iš kambario kuriame susirinko vadovai ir reporteriai čia pat nusprendė, kad Prancūzijos ir Vokietijos vadovams būtina akis į akį pasikalbėti su Rusijos prezidentu Putinu. Baltarusijos prezidentas paliko svečių kambarį dar anksčiau, tik sutikęs svečius prie slenksčio ir palydėjęs pasiruošti deryboms.

Vokietijos vyriausybės atstovas pasakė, jog susitikimas „suteikia tik vilties spindulėlį, ne daugiau“ ir, kad jo baigtis dar visiškai neaiški. „Bet nežiūrint į visą neapibrėžtumą, verta bandyti palengvinti Ukrainos rytuose gyvenančių žmonių kančias“, – pabrėžė jis.

Iš keturių lyderių, Rusijos prezidentas Putinas atskrido į Minską paskutinis.

paveikslėlis

Putinas į Minską atvyko paskutinis

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, paruošiamuosiuose susitikimuose prieš šį aukščiausio lygio susitikimą Minske buvo pasiektas žymus progresas. Tačiau Lavrovas išreiškė abejonę dėl galimybės įvykdyti vieną Kijevo reikalavimą – atstatyti Rusijos-Ukrainos pasienio kontrolę.

„Tose atkarpose kurias kontroliuoja sukilėliai, reikia tartis su DLR ir LLR“, – pasakė Lavrovas spaudos konferencijoje Maskvoje ir pridėjo, jog separatistai vargu ar su tuo sutiks.

Prezidentas Porošenko, savo ruožtu, pasisakė apie siūlymo dėl Ukrainos federalizacijos nepriimtinumą, apie ką ne kartą kalbėjo Rusijos valdžia, tame tarpe ir prezidentas Putinas.

„Ukraina buvo, yra ir bus unitarinė valstybė. Tai pilnai atitinka ukrainiečių liaudies požiūriui, paskelbė Porošenko ukrainiečių vyriausybės posėdyje. – Federalizacijos idėjas mums įkyriai stengiasi eksportuoti iš kaimyninės valstybės […] Federalizacija – tai sėklos, neprigysiančios ukrainiečių dirvoje“.

Reikės – duosim į dantis

Prieš išvykimą į Minską prezidentas Porošenko pareiškė, jog numato du galimus priešingo poveikio scenarijus vystytis įvykiams Ukrainos rytuose – kaip įsigalėjusią taiką, taip ir karo veiksmų tolimesnę eskalaciją.

Pastaruoju atveju ukrainiečių valdžia gali paskelbti šalyje karo padėtį, įspėjo jis.

„Mes už taiką. Reikia duoti į dantis – mes duosime į dantis, reikia ginti savo žemę – darysime tai iki paskutinio“, – pasakė Porošenko vyriausybės posėdžio Kijeve metu.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Mindaugas says:

    Parašenkos-Valcmano žodžiai „Mes už taiką. Reikia duoti į dantis – mes duosime į dantis…“ tai eiliniai pliurpalai.Kas gali duoti į dantis fašistinei chuntai-tai tik pietryčių Ukrainos sukilėliai….

  2. Ausius says:

    Slavų vidaus reikalas. Gerai, kad Minske vyko, o ne kur Briuxelyje. Turėtų visos slavų tautos (jų atstovai) ieškoti sprendimo susirinkę kad ir Varšuvoje ar tame pat Minske – be JAV, Merkel ir kitų. Paprotinti Putiną ir perversmininkų vadą Porosionką. Bet vakarams tas žiauriai nepatiktų – kaip arabų pavasaris. Sekančią dieną subomborduotų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top