Naujasis palydovas pro debesis mato dieną ir naktį – privatumui Žemėje ateina pabaiga?

2022, 4 vasario, 6:30 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 504 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Capella žvilgsnis į Žemę

Aerodromas Žemėje Capella „akimis” | Capella nuotr.

Prieš kelis mėnesius kompanija Capella Space paleido palydovą, galintį užfiksuoti aiškius radaro vaizdus bet kurioje pasaulio vietoje ir neįtikėtina raiška. Jis netgi gali matyti kai kurių pastatų vidų, įskaitant lėktuvus angarų viduje – tiesa, tik lengvų pastato konstrukcijų atveju, patikslino bendrovė, o ne tankių, pavyzdžiui, aukštų dangoraižių ar gyvenamųjų namų, rašo Futurism portalas.

Ir skirtingai nuo daugelio stebėjimo ir tyrimų palydovų, skriejančių aplink Žemę skaičiaus, palydovas Capella 2 gali užfiksuoti aiškų vaizdą naktį ar dieną, lyjant ar šviečiant saulei.

„Pasirodo, kad pusėje pasaulio yra nakties metas, o kita pusė pasaulio vidutiniškai debesuota“, – „Futurism“ pasakojo NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos generalinis direktorius Payamas Banazadehas. „Kai sujungsite tas dvi puses kartu, maždaug 75 procentuose Žemės ploto bet kuriuo paros metu bus debesuota arba nakties metas, arba abu atvejai kartu. Tai nematoma jums, ir ta dalis nuolat juda.

Trečiadienį „Capella“ pristatė platformą, leidžiančią vyriausybiniams ar privatiems klientams prašyti bet kokių pasaulio vaizdų – galimybė kuri taps dar galingesnė, kai kitais metais orbitoje bus dislokuoti šeši papildomi palydovai. Ar tai baisu privatumo požiūriu? Žinoma. Tačiau Banazadehas teigia, kad jis taip pat užkemša daugybę spragų tame, kaip mokslininkai ir vyriausybinės agentūros šiuo metu gali stebėti planetą.

„Yra daugybė spragų tame, kaip šiuo metu stebime Žemę iš kosmoso – dauguma jutiklių, kuriuos naudojame Žemei stebėti, yra optiniai vaizdo jutikliai“, – pasakoja jis. „Jei debesuota, matysite debesis, o ne tai, kas vyksta po debesimis. Ir jei nėra daug šviesos, jums bus tikrai sunku gauti aiškų vaizdą.

Skirtingai nuo jų, Capella gali žiūrėti tiesiai per debesuotą dangą ir matyti taip pat gerai, tiek dienos šviesoje, tiek visiškoje tamsoje. Taip yra todėl, kad vietoj optinio vaizdo jis naudoja sintetinį diafragmos radarą arba SAR.

SAR veikia panašiai kaip delfinai ir šikšnosparniai aplinkos skenavimui naudodami echolokaciją. Palydovas nukreipia galingą 9,65 GHz radijo signalą link savo tikslo, o tada renka ir interpretuoja signalą, kai jis grįžta į orbitą.

„Dirbant su tokiu dažniu debesys yra beveik skaidrūs“, – „Futurism“ pasakojo Banazadehas. „Galite prasiskverbti pro debesis, rūką, drėgmę, dūmus, miglą. Tie dalykai nebesvarbūs. Ir kadangi jūs pats generuojate signalą, panašu, lyg nešiotumėte žibintuvėlį. Tau nesvarbu, diena ar naktis“.

Capella neišrado SAR. Tačiau Banazadeh teigia, kad tai pirmoji JAV bendrovė, pasiūliusi šią technologiją, ir pirmoji pasaulyje, pasiūliusi prieinamesnę platformą potencialiems klientams.

„Dalis šios industrijos iššūkių yra ta, kad dirbti su palydovinių vaizdų tiekėjais buvo sunku“, – paaiškino jis. „Gali tekti išsiųsti daugybę el. laiškų, kad sužinotumėte, kaip jie galėtų rinkti jums vaizdus. Kai kuriais atvejais gali tekti išsiųsti faksogramą.

Kita naujovė, anot jo, yra skiriamoji geba, kuria Capella palydovai gali rinkti vaizdus. Kiekvienas vieno iš palydovų vaizdo taškas yra 50 centimetrų x 50 centimetrų kvadratas, o kiti rinkoje esantys SAR palydovai gali pateikti tik iki maždaug penkių metrų kvadratą.

Kai reikia iš tikrųjų suprasti, į ką žiūrite iš kosmoso, tai yra didžiulis skirtumas.

Miesto vaizdai ypač intriguoja. Dangoraižiai kyšo iš Žemės kaip vaiduokliški, kampuoti grybai – ir, atidžiai pažiūrėjus, pastebima, kad pro kai kuriuos iš jų matosi kiaurai, nors bendrovė patikslino, kad tai yra vizualinis iškraipymas, o ne iš tikrųjų matymas kiaurai per struktūras.

Šiuo metu tai yra tokia gera rezoliucija, kokia tik įmanoma naudojant SAR. Ne dėl technologinių apribojimų – „Capella“ tikisi patobulinti vėlesnes leidžiamų palydovų versijas – bet dėl ​​JAV įstatymų, eksporto kontrolės ir licencijavimo reikalavimų.

Pasak Banazadeho, kol bendrovė nepagerins skiriamosios gebos nė per plauką, nei yra dabar, jos palydovai gali atvaizduoti bet kurią pasaulio dalį, kurios prašo mokantis klientas.

Tie klientai, pasak jo, gali būti vyriausybinės agentūros, stebinčios priešiškos kariuomenės judėjimą arba oro uosto veiklą. Štai čia ir pasireiškia tas sieną persmelkiantis matymas. Banazadehas pateikė oro uosto pavyzdį, kuriame po stogeliu paslėpti lėktuvai SAR palydovų dėka tapo matomi aiškiai kaip ant delno.

Klientai taip pat gali būti mokslininkai, besižvalgantys per storus Amazonės atogrąžų miškų debesis, norėdami stebėti miškų naikinimą, arba net investuotojai, tikrinantys pasaulines tiekimo grandines.

Galimybių apstu. Nutaikykite du SAR palydovus į tą patį taikinį ir jie iš tikrųjų gali atvaizduoti tikslą trijų matmenų konfigūracijoje iki menkiausių detalių pagal aukštį.

Banazadeh sakė, kad viena grupė jau naudoja šį triuką, kad išmatuotų, kiek naftos yra sukaupta atviruose naftos rezervuaruose arba kiek išgaunama iš atviros kasyklos tam tikrą dieną, ir naudoja šią informaciją kaip vertės pavyzdį įvairių prekių judėjimui įvertinti.

Tai taip pat gali padėti valdžios institucijoms stebėti infrastruktūrą dėl galimų saugos problemų: pavyzdžiui, SAR gali sekti, kiek laikui bėgant nusėda žemė virš tunelių.

„Mes labai palengvinome įvairaus išsilavinimo žmonėms galimybę bendrauti su tokia įmone kaip mes, ir tai neišvengiamai pritrauks daugiau vartotojų, kurie anksčiau negalėjo patekti į šią rinką“, – sakė Banazadeh. „Tai mūsų viltis“.

Redaktoriaus pastaba 2020-12-19: Originali šios istorijos versija per daug apibendrino Capella palydovo galimybes vaizduoti pastatų interjerus.

Nors ji iš tiesų gali matyti kai kurių konstrukcijų vidų, įskaitant angarų viduje esančių lėktuvų formas, bendrovė patikslino, kad palydovas negali įžvelgti tankių konstrukcijų detalių, dangoraižiuose ar gyvenamuosiuose namuose,.

Tačiau tik kol kas, arba, galima daryti prielaidą, jog tam tikrų vyriausybinių struktūrų prašymu ši informacija pateikta būtent taip, kad nesukeltų panikos ir nepriverstų suinteresuotų juridinių ar fizinių asmenų įrengti pastatuose apsaugą nuo šių palydovų skleidžiamų radijo bangų dažnio.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top