Ne ginklo broliai, arba liūdnos Porošenko akys Miunchene

2015, 9 vasario, 5:00 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 386 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Deutsche Welle„, Vokietija)

paveikslėlisPiotras Porošenko Miunchene pasisakė emocionaliai. Saugumo konferencijoje Ukrainos prezidentas prašė palaikyti jo šalį ginklais, tačiau pažadų neišgirdo.

Miuncheno konferencijoje saugumo klausimais, vasario 7 dieną (šeštadienį), Piotras Porošenko pasisakė antroje dienos pusėje. Tuo metu publika buvo jau gerokai pavargusi, salė trečdaliu ištuštėjusi, o vėliau – beveik per pusę. Iki Porošenko prestižinio forumo dalyviai išklausė keletą politinių „sunkiasvorių“ – Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą ir JAV vice-prezidentą Džozefą Baideną. Skirtingai nuo jų, Ukrainos prezidentas turėjo mažiau laiko pasisakymui. Jis tą darė ne vienas, bet dalindamasis podiumą su kolegomis iš Lietuvos, Bulgarijos ir Suomijos.

Rusiški pasai Porošenko rankose

Ukrainos prezidentas kalbėjo angliškai ir labai emocionaliai. Jis apkaltino Rusiją palaikant separatistus šalies rytuose ir pademonstravo pustuzinį rusiškų pasų. Anot jo, pasai buvo paimti pas rusus kariavusius prieš Kijevo valdžią. „Tai tie, kurie pasiklydo Ukrainoje, – ironizavo Porošenko, – 100 kilometrų nuo pasienio.“. Šių žmonių pavardžių prezidentas neįvardino.

Tyla apie derybas su Putinu

Porošenko kalbėjo greitai, tai skaitydamas paruoštą tekstą, tai nukrypdamas ir žiūrėdamas į salę liūdnomis akimis. Ukrainos prezidentas vardino neseniai įvykusių apšaudymų aukas Donbase – Mariupolyje, Donecke ir Volnovache. „Konfliktas turi būti išspręstas, bet ne užšaldytas“, – pasakė Porošenko.

Tikėjęsi išgirsti iš jo smulkmenas apie šiomis dienomis vykstančias derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, liko nusivylę. Porošenko pasakė tik tiek, jog susitarimas dėl ugnies nutraukimo turi būti pasiektas „per artimiausias valandas ar dienas“.

Iki Porošenko nei Vokietijos kanclerė Merkel, nei rusų URM vadovas Lavrovas, Miunchene neatskleidė pasitarimo su Kremliaus šeimininku detalių. „Putinas nori labai aukštos kainos“ už taiką Ukrainoje – tai viskas, ką pavyko sužinoti DW iš Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojo Valerijaus Čalovo. Kokios būtent kainos, jis nepasakė.

JAV ir Vokietijos nuomonės ginklų klausimu išsiskyrė

Sprendžiant pagal pasisakymus, pagrindiniu Porošenko tikslu Miunchene buvo pasiekti susitarimą dėl ginklų tiekimo iš Vakarų. Jis pakartojo tą keletą kartų ir nurodė, jog ginklai Ukrainai reikalingi tik gynybiniais tikslais. Ir ypač pabrėžė, kad kalba neina apie sunkiąją ginkluotę.

Tačiau panašu, jog artimiausiu metu Ukrainos prezidento viltys neišsipildys. Miunchene vėl išryškėjo pozicijų skirtumai tarp pagrindinių Ukrainos sąjungininkų pasaulyje – Vokietijos ir JAV.

Kanclerė Merkel pasisakė prieš Ukrainos apginklavimą. Ji išdėstė, jog mato tik diplomatinį konflikto sprendimo būdą. „Aš netikiu, jog Ukrainai galima duoti tiek ginklų, kad tas galėtų išgąsdinti Rusiją“, – pasakė Merkel. JAV vice-prezidentas Baidenas irgi pasisakė ta pačia dvasia, tačiau – skirtingai nuo Merkel – neatmetė galimybės tiekti ginklus Kijevui. Daugelis amerikiečių kongresmenų atvirai to reikalavo.

Silpnas Ukrainos balsas

Kaip pažymi apžvalgininkai, Miuncheno konferencija praėjo pagal jau tradiciniu tapusį Vokietijai scenarijų: apie Ukrainą buvo kalbama labai daug, tačiau jos atstovų šiose diskusijose, neskaitant Poreošenko – nebuvo.

Konferencijos organizatoriai planavo, jog Mincheną aplankys ir Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas. Jis buvo suplanuotas kaip diskusijos apie kovą su terorizmu dalyvis. Tačiau jis į bavarų sostinę neatvažiavo. Tačiau Miuncheną aplankė Ukrainos prezidento bendrapartietis, Kijevo meras ir žinomas Vokietijoje buvęs pasaulio bokso čempionas – Vitalijus Kličko. Viešose diskusijose Kličko nedalyvavo.

Ko pasekoje, Rusijos valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovui Konstantinui Kosačiovui, ant podiumo oponavo ne jo ukrainietiškas kolega, o buvęs Lenkijos URM vadovas Radoslavas Sikorskis.

Visumoje Rusija į Miuncheną nusiuntė aiškiai kur kas skaitlingesnę delegaciją, nei Ukraina. Galbūt tai susiję su finansinėmis galimybėmis. O gal su noru paskutinį kartą pamatyti Europą. Šiuo atveju, kalbant apie Rusijos gynybos ministro pavaduotoją Anatolijų Antonovą, kuris, MIP duomenimis, artimiausiu metu gali būti įtrauktas į Europos sankcijų sąrašą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Va čia žydų sąmokslas prieš žmoniją says:

  Kas žydui Porošenkai belieka, jei net jo „pasai“ netikri, nes negali duoti net atšviestų kopijų.

 2. iš tiesų, says:

  ginklų jis turi tiek, kiek nereikia, ir dar gauna be didelės reklamos iš lenkų, gal ir čekų su vengrais – senų rusiškų, kad „europiečiams“ utilizacija pigiau atseitų. Amerikoniškų norisi labiau tam, kad būtų ką pavogti ir parduoti. Prigimties nepakeisi…

 3. Mindaugas says:

  Koks pigus ir senas jankiškas triukas su pasais….kai pagalvoji, kad šituos fašistus remia ir lietuva (tame tarpe ir karine įranga, nors lietuva yra nato narė ir neturėtų taip elgtis), koktu darosi.

 4. To mindaugas says:

  Koktu darosi nuo tokiu ‘lietuviu’ kaip tu. Apsvaiges nuo rusisko tvaiko,rusiskos propagandos paveiktom smegenim…

 5. to To Mindaugas says:

  Jankiska mandavoske, tvaikas cia sklinda nuo taves, matyt galvos neissiplovei, is Bidono subines isropojes…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top