„Niekur nepasislėpsi“: Amerikoje sukurta sekimo sistema kiekvienam planetos gyventojui

2022, 19 vasario, 22:07 | kategorija Genocidas | 1 atsiliepimas | peržiūrų 458 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Veidų atpažinimo sistema

JAV kompanija Clearview AI kuria duomenų bazę, kuri leis atpažinti beveik visų žmonių veidus Žemėje. Apie tai rašo „The Washington Post“, remdamasis kūrėjų pristatymu.

„Clearview AI“ atstovai teigia, kad iki 2022 m. pabaigos jie sukurs 100 milijardų nuotraukų „veido indeksą“. Tas kiekvienam iš 7 milijardų planetos gyventojų teks po 14 nuotraukų.

Jie naudojami stebėjimo sistemai, kuri padeda teisėsaugos institucijoms visame pasaulyje rasti asmenis, kuriuos galėtų suimti ar atlikti kriminalinius tyrimus.

Pažymima, kad nuo 2020 metų pradžios duomenų bazė išaugo nuo 3 iki 10 milijardų atvaizdų, o per mėnesį sistema gali apdoroti apie 1,5 milijardo nuotraukų.

„Clearview AI“ technologija buvo pavadinta didesne ir išsamesne nei Kinijoje naudojamos sistemos, nes „veidų duomenų bazė“ siejama su „viešojo šaltinio metaduomenimis“ – vaizdai renkami iš socialinių tinklų ir kitų interneto išteklių be vartotojo leidimo.

„Clearview AI“ klientai gali įkelti nuotrauką ir ieškoti atitikmenų įmonės veidų duomenų bazėje, įskaitant internetines paskyras. Bendrovė teigė, kad jos „veidų indeksas“ jau yra 11 kartų didesnis nei bet kurios vyriausybės ar nevyriausybinės agentūros veidų duomenų bazė.

„The Washington Post“ pabrėžia, kad „Clearview AI“ daugiausia finansuojamas iš JAV biudžeto ir vyriausybės sutarčių, o jos produktas kelia daug ginčų.

Pristatymas buvo surengtas siekiant paprašyti investuotojų papildomų lėšų. Bendrovė pažymėjo, kad 50 milijonų dolerių investicijos leis išplėsti duomenų bazę, išplėsti darbuotojų komandą ir mokėti daugiau politikams už reikalingų sprendimų lobizmą valstybės lygiu.

Pristatymas liudija, kad Clearview AI vyriausybines sutartis laiko nedidele galimų pajamų dalimi. Bendrovė savo sistemą planuoja parduoti ne tik teisėsaugai, bet ir bankams, mažmenininkams bei elektroninės prekybos įmonėms.

„Jei jie parduoda savo gaminį tik įprastiniam komerciniam naudojimui, tai bus tiesiog didžiulio masto masinis stebėjimas. Sistema nėra skirta ekstremaliems atvejams, kaip jie žadėjo anksčiau“, – sakė „Tech Inquiry“ tyrimų grupės vadovas Jackas Poulsonas.

„Clearview AI“ taip pat teigė, kad nenori apsiriboti tik veido atpažinimu – kompanija kuria kelias naujas technologijas, kurios leis žmones rasti pagal jų eiseną, taip pat per atstumą nuskaityti pirštų atspaudus.

„Airbnb“, „Lyft“ ir „Uber“ jau domisi šia technologija, teigė „Clearview AI“ generalinis direktorius Hoanas Ton-Tatas leidiniui „Motherboard“. Tačiau minėtos įmonės šią informaciją suskubo paneigti.

Anot „The Washington Post“, šiuo metu Jungtinėse Valstijose nėra veido atpažinimo technologijų naudojimo teisinio reglamentavimo, nors kai kurie miestai ir valstijos priėmė vietinius draudimus ar apribojimus.

Didelės technologijų gigantės, įskaitant „Amazon“, „Google“ ir „Microsoft“, apribojo arba sustabdė savo platformų naudojimą tokiems produktams parduoti, teigdamos, kad yra susirūpinę dėl rizikos ir nenori jų paleisti veikti, kol sistemos nebus sureguliuotos įstatymų lygiu.

„Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „YouTube“ pareikalavo, kad „Clearview AI“ nustotų rinkti nuotraukas iš jų platformų ir ištrintų visas sukauptas nuotraukas. P

ati „Clearview AI“ atsisako daryti nuolaidų, remdamasis pirmąja JAV Konstitucijos pataisa, numatančia žodžio ir spaudos laisvę.

Kai kurie JAV politikai taip pat pasisakė prieš „Clearview AI“. Visų pirma, senatoriai Ronas Wydenas ir Randas Paulas pasiūlė įstatymo projektą, draudžiantį Clearview AI finansavimą iš valstybės biudžeto.

Dabar įmonė susiduria su teismų ieškinių banga, ir ne tik savo šalyje. Švedijoje valdžios institucijos 2021 m. nubaudė vietos policijos departamentą už Clearview AI sistemos naudojimą,

Kompanija taip pat susidūrė su grupiniu ieškiniu federaliniame Kanados teisme, vyriausybiniais tyrimais Kanadoje, Švedijoje ir JK bei skundais dėl duomenų apsaugos pažeidimų Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje ir JK. Australijos ir JK vyriausybės įsakė kūrėjams ištrinti savo piliečių duomenis.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Pildosi pačios niūriausios prognozės piliečių visuotinio sekimo srityje. Dargi jei oficialiai tos sistemos ir bus uždraustos, tai vis tiek liks didžiulė tikimybė, kad jos bus naudojamos nelegaliai.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top