Nikas Hanaueris. Purvina kapitalizmo paslaptis – ir nauja vystymosi kryptis

2020, 5 vasario, 9:42 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (56) | peržiūrų 1 000 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nikas Hanaueris (Nick Hanauer) (gim. 1959 m.) rizikos kapitalistas (Venture capital), milijardierius ir … kovotojas prieš kapitalizmą paskelbė medžiagą revoliuciniu pavadinimu:

„Purvina kapitalizmo paslaptis – ir nauja vystymosi kryptis“ (The dirty secret of capitalism — and a new way forward)

Aš — kapitalistas!, jau trisdešimt metų kapitalistas ir per tą laiką įsteigiau tris tuzinus kompanijų, kurių rinkos vertė 30 milijardų dolerių. Dabar įeinu net ne į 1% turtingiausiųjų, o net į 0,01%.

Tačiau:

Kaip mums kapitalistams pavyksta metai iš metų atsiriekti vis didesnę ekonominio pyrago dalį? Nejaugi mes, turtuoliai, per 30 metų tapome daug protingesni? Arba pradėjome dirbti daug stropiau? O gal dėl to, kad gražiau atrodome? Gaila, bet ne.

Visa paslaptis ekonomikoje. Tai ir yra purvina kapitalizmo paslaptis. Buvo laikai, kai ekonomistai dirbo visos visuomenės naudai. Bet dabar jie dirba tik savo, didelių korporacijų ir milijardierių naudai.

Mes galėtume padidinti mokesčius turtuoliams, apriboti korporacijų įtaką, padidinti darbo užmokestį (t.y. taip, kaip darėme praeityje), bet neoliberali ekonomika mums sako, kad tai yra baisi klaida, juk mokesčių kapitalui padidinimas stabdo kapitalo aktyvumą, o valstybinis reguliavimas, daromas bet kokia forma, yra visiškai neveiksmingas.

Neoliberali ekonomika sako, kad darbo užmokesčio didinimas naikina darbo vietas. Neoliberali ekonomika per pastaruosius 30 metų davė tokį rezultatą – 1% turtuolių praturtėjo 21-u trilijonu dolerių, o tuo tarpu pusė JAV gyventojų tapo skurdesni 900-ais milijardų.

Šitą šabloną neoliberalizmo ekonomika išplatino visame pasaulyje ir dabar vidurinioji klasė iš savo atlyginimų, kurie per visus 40 metų nedidėjo, vos suveda galus su galais. Tačiau neoliberalizmo ekonomistai teigia, kad norint įveikti ekonominius sunkumus vienintelis teisingas sprendimas — dar griežtesnis taupymas ir ekonomikos globalizacija.

Tai ką gi turi padaryti tokioje padėtyje atsidūrusi visuomenė? Man visiškai aišku — mums reikalinga Nauja Ekonomika. Dabar mes žinome, kad ekonomika, kurios dėka aš tapau labai turtingas, yra paprasčiausiai neteisinga. Ji išversta į išvirkščią pusę.

Pasirodo:
— Ne kapitalas stimuliuoja ekonomikos augimą, o žmonės.
— Ne savanaudiškumas padeda sukurti visuomenės gerovę, bet kooperacija.
— Ne konkurencija skatina kūrybą ir didina žmonių gerovę, o bendradarbiavimas.

Šiandien mes jau visi matome, kad neoliberali ekonomika nėra nei teisinga, nei sąžininga, ir taip pat ji negali sukurti aukšto bendradarbiavimo lygio, kuris dabartiniame vystymosi etape visuomenei yra būtinas.

Kur mūsų klaida?

Mūsų klaida – neoliberalus kapitalizmas!

◊♦◊

Prano Valicko komentaras:

Štai taip! — neoliberali ekonomika yra visiškai ne mokslas, o tik interesas. Neoliberalizmas ir neoliberali ekonomika yra vien tik turtuolių (milijonierių ir milijardierių) egoistiniai interesai, bet jie visuomenei savo interesus apgaulės būdu pateikia kaip mokslą.

Kokiu būdu apgaudinėja? — ogi paperka universitetų profesūrą (t.y. ekonomistus, filosofus – irgi) ir šitie papirktieji (tikrų tikriausi korupcionieriai, arba lietuviškai sakant parsidavėliai) iš aukštų tribūnų gieda neoliberalistines giesmes (neoliberalią ekonomiką).

Kūryba užsiima ne kapitalas, o žmonės, t.y. mokslininkai ir inžinieriai, o jie visi priklauso vadinamajai viduriniajai klasei. Matome, kad per 40 pastarųjų metų vidurinioji klasė nuskurdo, t.y. jos vektorius krypsta į ubagyną. Kai žmogui dedant dideles pastangas, aukojantis, nieko nesigauna, padėtis negerėja, tai tada natūraliai dingsta interesas tuo pačiu užsiimti toliau. Vakaruose taip ir yra — mokslas pradėjo atsilikti.

O pasižiūrėkite į Nobelio premijos laureatų sąrašą (gamtos mokslų); jame anksčiau buvo vien europiečiai ir amerikiečiai, o dabar į daugumą išsiveržė azijiečiai. Kodėl? Todėl, kad Amerika dar neprivertė azijiečių (valdžios luomo) tapti neoliberalais.

O kaip Lietuvoje? Pas mus perestroikos laikais visi komunistai ir komjaunuoliai (sekretoriai ir kiti funkcionieriai) staiga atsivertė tiesiai į neoliberalizmą (visoje Sovietų Sąjungoje įvyko lygiai toks pats procesas; žodžiu funkcionieriai gavo įsakymą iš Kremliaus ir metamorfozė įvyko).

Marksistai staiga peršoko tiesiai į neoliberalizmą, kuris tuo metu buvo laikomas pačiu pažangiausiu reiškiniu pasaulyje tiek filosofijoje, tiek ekonomikoje, tiek visuomeniniame gyvenime. Jie manė, kad dabar jau taip šoks pirmyn, kad Vakarai liks toli užnugary, t.y. išsiverš į priekį visose srityse — ekonomikoje, moksle…

Kadangi Lietuvoje jau 30 metų viešpatauja neoloberalai ir jie stropiausiai (iš visų buvusių TSRS respublikų ir Rytų Europos soclagerio) vykdo visus neoliberalizmo receptus, tai kelyje į nebūtį Lietuva yra pirmoje vietoje pasaulyje – didžiausia socialinė atskirtis visoje Europoje, mažiausi atlyginimai, sparčiausiai pasaulyje mažėja gyventojų skaičius, sparčiausiai sensta ir išmiršta visuomenė (nes beveik visas jaunimas bėga į užsienius), daugiausia pasaulyje savižudybių (šimtui tūkstančių gyventojų), daugiausia išgeria alkoholio…

Akivaizdu, kad mūsų neoliberalistinis valdžios luomas (visos partijos, nesvarbu kaip besivadintų, vykdo neoliberalią politiką) vis dar mano esąs pažangiausias ir toliau spartina neoliberalizmo įdiegimą… Jie beviltiški ir ko gero patys į protą jau neateis.

Aš pasiūliau programos variantą, kuriame yra ekonomikos deofšorizacija, didesnis (tiek kiek reikia) kapitalo apmokestinimas, mokesčių darbui sumažinimas (galima juos ir panaikinti), darbo užmokesčio padidinimas, valstybinis reguliavimas (valstybinis bankas, pigūs ilgalaikiai kreditai… ), visų neoliberalizmo grimasų išmetimas iš visuomeninio gyvenimo (vaikų teisės, LGBT pašalinimas iš švietimo…), ekonomikoje kooperacija ir valstybės dalyvavimas ekonomikos kūrime.

Tai yra, faktiškai panaikinti neoliberalizmą — taip kaip siūlo kapitalistas Nikas Hanaueris. Kad neoliberalizmas yra didžiulė klaida Hanaueris teigia ne šiaip sau iš didelės meilės žmonėms, o dėl to, kad mato, jog vidurinysis sluoksnis arba klasė, o visi kūrėjai – mokslininkai, inžinieriai, išradėjai kaip tik yra šios klasės atstovai, – praranda interesą veikti, nes nemato motyvacijos.

Vadinasi ateityje tokių neliks ir bus didžiulė stagnacija bei atsilikimas nuo pasaulio. Tada nykstanti vidurinioji klasė paskui save nusitemps ir kapitalistus-turtuolius — praras jie visus savo turtus ir taps tokiais pat ubagais kokiais jie pavertė viduriniąją klasę.

Hanaueris yra labai įžvalgus, mato pavojų ir nenori prarasti turtų bei padėties visuomenėje, todėl siūlo uždėti apynasrį liberalizmui (t.y. priversti ekonomiką dirbti visuomenės naudai, o ne vien tik turtuolių), nes tik tada vidurinioji klasė vėl bus suinteresuota užsiimti mokslu ir kūryba.

Faktiškai mano programos pasiūlymas yra antiliberalizmas. Programą parašiau 2018 metų lapkritį ir pasiūliau juozaitininkams (LYČ`ui). Jie viską atmetė. Nesupranta, kad vien tik patriotinių lozungų dabar jau neužtenka (prieš 30 metų užteko).

Medžiagą parengė: Pranas Valickas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 56

 1. Socialistas says:

  Pranai, tu oportunistas. Dar daugiau, tu – naivuolis jei tiki, kad galima kapitalizmą padaryti geresniu atsisakius liberalizmo ar dar kažką pakoregavus. Kapitalizmo prieštaravimai yra sisteminiai, o kosmetinius pataisymus jau seniai daro, tik deja jie nieko nelemia ir iš esmės padėties nekeičia ir niekada nepakeis.

 2. Vytas says:

  Neoliberalizmas, ypač tarptautinių kompanijų asmenyje, grubiai ir beatodairiškai atmeta bet kokių tautinių valstybių egzistavimą, bet kokiua apribojimus savo kapitalo judėjimui, stambių tarptautinių kompanijų interesus iškeldamos virš valstybių interesų. O tokių mažų valstybių, kaip Lietuva, interesai yra ignoruojami iš viso, jei jie joms trukdo. Ir ES sudarymo sutartyje laisvas kapitalo bei darbo jėgos judėjimas yra iš tos pačios srities – mažos ir neturtingos ES narės tapo didžiųjų ir turtingųjų valstybių priedėliais bei kvalifikuotos darbo jėgos šaltiniais. Tą akivaizdžiai patvirtina ir emigracijos mastai iš Lietuvos bei kitų mažų valstybių į didžiąsias. Tik Lietuvos valdžia tai priima kaip didžiausią pasiekimą ir toliau valstybės, t.y. visų mūsų sąskaita ruošia kadrus Vakarams. JAV, konkrečiai D.Trampas tai lengvai suvokė ir pradėjo gamybos gražinimo procesą į JAV teritoriją. Todėl, net nežiūrintį apkaltą jo populiarumas tik auga. Deja, mūsų naujas prezidentas, net būdamas ekonomistas, nenori suprasti,kad be žmonių ir gamybos VIDURINĖS KLASĖS Lietuvoje nebus. Ir kad jo „gerovės valstybės“ vizija be gamybos atgaivinimo tėra ir tebus tokia pat šmėkla, kaip komunizmas TSRS laikais.

 3. Socialistas says:

  Šiandien skaitome naujieną: Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui atleisti nuo pelno mokesčio stambius Lietuvos ir užsienio investuotojus.

  Kitaip tariant kapitalistai toliau turtės samdomų darbuotojų sąskaitą, o samdomas darbuotojas dirbs už menką atlygį ir savo gerbūvį galės kurti tik vergaudamas kapitalistui, valdžiai ir bankams. Lozungai apie darbo vietų sukūrimą yra žmonių mulkinimas,nes sukuriamos pigiai apmokamos darbo vietos.

  Kapitalizmas toliau eina logišką – išnaudojimo, daugumos skurdinimo, nužmoginimo kryptimi, bet dauguma jūsų vis dar viliatės jį pertvrakyti pagal savo svajones.

  Vytai, TSRS laikais tau buvo garantuotas darbas, butas, poilsis, sveikatos apsauga, pensija. Kapitalistinė valdžia tau viso to negarantuoja, bet garantuoja totalų išnaudojimą ir mulkinimą.

 4. konkurencijos nėra says:

  Tarp kita ko, komunizmas gimė vakarų europoj, bet revoliucijos ten buvo numalšintos ir komunizmui neliko vietos. Tada globalistai pamatę 1917m perversmo sekmę, „Komunizmo šmėklą“ primetė Rusijai. Taip kad Rusijos kaltė dėl komunizmo neįgyvendinimo, minimali…

 5. to Pranui Valickui says:

  P. Valickai parašyk kaip su tavim susisiekti!

 6. Socialiste says:

  Noriu suabejoti ar gryname pavidale socializmas/komunizmas yra tikras gėris. Matome jo ideologijos vaisių liberalizmą. Kaip visada tiesa yra kažkur per vidurį….Todėl nenorėčiau nurašyti ir kapitalizmo.

 7. konkurencijos nėra says:

  Liberalizmas, kapitalizmo nevykęs vaisius.

 8. Socialistas says:

  Liberalizmas komunizmo vaisius?? Atsikvošėk tai priešingos ideologijos. Liberalizmas – politinė teorija, pasisakanti už valstybės kontrolės apribojimą ir laisvą rinką, susiformavusi Anglijoje XIX amžiuje.
  Socializmas viena iš trijų stambiausių politinių ideologijų, iškelia pamatines lygybės, solidarumo ir teisingumo vertybes. Pagrindinė socializmo tezė – gamybos priemonės turi priklausyti tiems, kurie jas naudoja – proletariatui.
  „Nenorėčiau nurašyti ir kapitalizmo“ skamba abstrakčiai ir diletantiškai. Jei turi argumentų, už kapitalizmą, klok, padiskutuosim.

 9. to socialistas says:

  Matem tavo diskusijas su saul ir kitais. Apart melavimo ir issisukinejimo daugiau nieko tavo ‘diskusijose’ nerasta.

 10. konkurencijos nėra says:

  Tai gal tu pabandyk paišsisukinėt ir pameluot…

 11. socialistas says:

  Kažkur girdėta retorika, tu esi viena keturiuose asmenys: saul, pro, katalikas, o dabar ir to socialistas.

  Tavo provokacijos man suprantamos, bet jos žemo lygio ir niekingos. Tokio menko būdo imasi tik bejėgiai, kurie neturi ką protingo pasakyti, nemoka brandžiai diskutuoti. Tu puikiai supranti savo stituacijos apgailėtinumą, bet niekingai bandai viską apversti aukštyn kojom ir pateikti priešingai. Neišdegs! Pateik konkrečius pavyzdžius kur melavau, kur išsisukinėjau.

 12. saul says:

  DDDDD Taip,taip…kurgi jau ne.Komunistėlis gi viską žino.Jam visi apgailėtini provokatoriai…ir niekas,apart jo nemoka brandžiai diskutuoti.Šaukia…..-neišdegs,“fashism neproidiot“DDDDD.JIS APGAILĖTINAS.Nesu nei karto neparašęs savo nick’o-saul.Prieš 5metus,kelis kartus buvau nenurodęs savo nick’o (ne pakeitęs,bet nenurodęs),tai moderatorius pats visur ištaisė į saul.Taip,kad……eilinį kartą komunistėlis juokingai apsišaukė.

 13. Gintas says:

  Galima vartyti iš dešinės į kairę, bet dabartinės pasaulio problemos dėka kapitalizmo. Jis išlaisvino primityvu žmogaus instinktą užlipti į aukščiausią medį, ėsti kiek telpa ir tuo didžiuotis prieš kitas beždžiones… Kiek daug postringavimu apie ekologija, pasaulinį skurdą ir t.t BET viso to problema kapitalizmas, kuris perauga į imperializma, nes be naujų rinkų jis neišgyvens. Masė žmonių, kurie tik tenkina žemiausius savo poreikius, o jie parodomi kaip pavyzdys. Spekuliantu ir lodoriu religija! Bet visa tai iš pirmo žvilgsnio, nes kapitalizmas suktas padaras, kurį perkasi nėra lengvą, nes jis apėmė visas žmogaus gyvenimo sritis, nuo švietimo, sveikatos apsaugos, meno, valstybės, pasaulėžiūros iki naujo žmogaus sukūrimo, žmogaus kuris nieko nekuria, o vartoja taip nešdamas kapitalą! Žmonija nieko nesukūrė, apart žaisliukų kurie neša pinigus, jokio proveržio, kuris galėjo būti jei Tarybų sąjunga nebūtų pasukusi Chrusciuovo nusuktu keliu. Protai, kuria produktus turtingiems dedems, kuriems rūpi tik pinigai. Valstybės paliko marionetės, kurios groja muziką, kurią užsako korporacijos. Šiandieninis kolonijinis imperializmas vykdomas kapitalizmo išnaudoja taip vadinamas trečiąsias šalis, specialiai stabdo jų bet kokį bandymą vystytis, nori atimti resursus! Žmonija paskendusi rūke, kur ištrinta klasių kova, o ji yra, tik ji paslėpta po kilimu, kad žmogus nematytų už ką jam reikia kovoti, kam jis priklauso, kas jo draugai, o kas priešai! Visą tai įsukta į dabartinę žiniasklaida, kuri vartosi taip, kiek moka užsakovas pamindama bet kokius principus! Nereikia ginčytis, istorija viską sudelioja į savo vietas, ateis laikas kai resursų bus labai mažai, tada vartotojai bus tiesiog nubraukti į parašte…

 14. Simas Simaitis says:

  Tarkime valdžia sutiks su pateiktais pasiūlymais. Įdomu su kokiu kolektyvu ruošiasi autorius įgyvendinti savo vizijas, o svarbiausia kas, šiais laikais, sutiks kažką keisti ar daryti. Didžioji tautos apklaususi ir neįgali aplamai kažką daryti. Gal sakyčiau pradėkite pradžioje nuo švietėjiškos veiklos, išsiugdykite pasekėjus, o tik tada darykite „perversmus“?

 15. Gintas says:

  Lietuvą uzurpavusiu veikėjų iš valdžios lengvai neišmuši, nes jie patys perversmo būdu atėjo į valdžią. Ne veltui Audrius Butkevičius dalyvavo nu verčiant Janukoviciu, dalinosi savo patirtimi. O ir be galės kitų „ištikimų Lietuvos patriotų“! Valstybės perversmas tai strategija, kuri aiškiai įvardyta 1.2.3 ir t.t, net knygos parašytos kaip tai daryti. Realiai, kad Lietuva atitrūktu nuo neoliberalu papo, sunkus variantas, nes realios ekonomikos mes ne kuriame. Pardavinėdami rusofobija praradom pigius resursus, kitaip tariant po truputį patys sau kapojome kojas, kol jų visai nebeliko ir db lieka tik padėjus kepurę maldauti, kad ES nesumažintų išmaldos, bet tai jau nepriklauso nuo mūsų! Kaip praktiškai galima įgyvendinti pateiktas Prano Valicko mintis? Per 30 metų užaugintos kartos jaunų žmonių, kurie gavo apmokymus jav, kurie kaip dvasininkai skleidžia vadinamas vertybes ir atstovauja jav interesams, kur juos desit? Kitas klausimas kas mokės? Tauta pati negali nieko!

 16. saul says:

  Gintas rašo…-„Žmonija nieko nesukūrė, apart žaisliukų kurie neša pinigus, jokio proveržio, kuris galėjo būti jei Tarybų sąjunga nebūtų pasukusi Chrusciuovo nusuktu keliu“-tipo CCCP gerai žingsniavo iki Chrusčiovo ir tik po to pasuko ne tuo keliu.Tai iki Chusčiovo buvo Stalinas.Reiškia, jis viską darė garai.Tai gal tas Stalino darbų gerumas pasireiškia…..vergų darbo proveržiu? Kaip ne kaip bet prie Stalino lagerių ir tremtyse vien tik 1938-1953m vergavo apie 13mln sovietų piliečių,vien lietuvių buvo 0,35-0,45mln.Jie vergavo šachtose,rūdų kasyklose,medienos dabuose visi DTKAI ir kūrė produktą.Tai čia nebuvo išnaudojimas.Aš nepateisinu dabartinio žiauraus laukinio kapitalizmo,bet…….reikalingas,koks tai…viduriukas.Na bet įžvelgti Stalino CCCP teigiamų bruožus……? Kokiu reikia būti ciniku,kad duoti tokius pavyzdžius?

 17. konkurencijos nėra says:

  Kokiu nesuprata reiki but, kad Nesuprast, kalejo Sibire ir kitur_ NUSIKALTELIAI!

 18. Gintas says:

  Konkurencijos nėra, kad kažką suprasti būtina išlaisvinti smegenis ir nagrinėti dokumentus, medžiagą, reikia lyginti ir MĄSTYTI, o tai nelengva, didelis darbas smegenims, geriau atpasakoti… Planinėje ekonomikoje buvo reikalingi žmonės, kurie turi vykdyti planus, todėl visos pasakos kaip į Sibirą vežė numirti nerimta. Kitas dalykas sąlygos, taip, sąlygos buvo prastos, nes šalis atstatinejama po revoliucijos, pasiruošimas karui, nes Tarybų sąjunga nebuvo pasiruošusi, o laiko buvo mažai, sąlygos prastos buvo ir fronte. O kiek nusikaltėlių buvo po karo, vien kiek banderu Ukrainoje, kiek Vlasovo pasekėjų! Pavyzdys, Soldzenycinas, kaip jį nuskriaudė, o realybė buvo kitokia, net fronte jis gyveno su žmona, o rašliavos tai romanas…

 19. Socialistas says:

  Iš Kazio Borutos atsiminimų apie smetonmečio gerovės valstybę (visažiniui saul): Jauni revoliucijos entuziastai, matę kitokį gyvenimo sutvarkymą, buvo apimti nuožmaus nepasitenkinimo. Kodėl Lietuvos konstitucijoje garantuojama sąžinės, žodžio, spaudos ir susirinkimų laisvė, o sezoniniams darbininkams atimama balsavimo teisė, komunistai šaudomi be teismo ir kišami po Šešupės ledu? Kodėl parlamentinėje sistemoje valdanti partija griebiasi vienvaldystės ir šalina iš mokyklos kiekvieną atsisakiusį žegnotis? Nusileidę iš aukštų lygiateisiškumo ir laisvės idealų į savanaudišką klasinės visuomenės kasdienybę, jaunieji socialinio teisingumo ir demokratijos skelbėjai nenorėjo jos pripažinti ir įnirtę dairėsi, kaip ją išgriauti. 1923 m,. laidojant nukankintą miesto profsąjungų pirmininką, jie giedojo revoliucinį gedulo himną, ir policija daužė juos šautuvų buožėmis, o parkritusius spardė kaustytais batais.

 20. Saul says:

  Trmpai.Kieek nužudė ir užkankino tarukario Lietuvos valdžia ir kiek lietuvlų nužudė ir nukankino sovietai?Paskačiuojam procentaliai.nes jums moralinės vertybės nieko nereiškia?Koks santykis 1 prie 1000 ar daugiau?Plius dar iškreiptas visas Lietuvos genofondas…O kas už tai sumokės?Visi gabiausi išvežti ar sušaudyti.

 21. Socialistas says:

  Skaičiuok kiek nukankino tarybų valdžia (Solženycino melejonus, net JAV istorikai paneigė), tik nepamiršk paskaičiuoti kiek lietuviai žydų nužudė ir nukankino, matuok procentaliai tikrai nebus 1:1000, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad tu suvoktum jog kiekviena valdžia represuoja savo priešininkus. O tai reiškia, kad tavo liaupsinama kapitalistinė valdžia nieko negersnė už tarybų valdžią. O dar svarbiau suvokti kieno interesus atstovauja kapitalistinė, o kieno interesus tarybų valdžia. Kapitalistinė valdžia (ala tautinė demokratinė) atstovauja stambaus kapitalo interesus. Tu papuoli į kitą kategoriją žmonių, kurio interesus atstovauja socialistinė valdžia.

 22. saul says:

  Be kionkutenCijos pono išmintis.Labai jau pats čia ,mažvaiki,išmintingas,jei tau paprasti mokytojai,ar Šaulių sąjungos nariai esti nusikaltįėliaisO tie ,kurie, po to. nacionalizavo jų turtą,pažangios socvisuomenės atstovai.Na ir jūs stebitės,kodėl lietuvių partizanai tokius šaudė.Aš čia rašau ne šiaip kur nors.išgirstą istoriją .o savo giminės.Na o komunistui galiu pasakytai tiktai tai,kad mažai dar tarpukariu tų jo kolegų komunistų sušaudė( ant rankų pirštų gali suskaičiuoti).Jei žmonės būtų žinoję,kas jų laukia sovietmečiu, prie komunistų……juos visus iki vieno būtų į skutelius plikom rankom suplėšę,ypač,prie Šešupės,nes ištremtųjų skaičius,turtingesnėje Suvalkijoje buvo didesnis,nei kitur.Na ir kuo jūs galite tą paaiškinti ar pagrįsti.Visi ten buvo buržujai išnaudotojai DDD Ta, komunistinė „zarazą“pavojingesnė už bet kokius trojanus ar koronusus

 23. konkurencijos nėra says:

  Socializmas, paprastiem mirtingiem, geriausia santvarka!
  Kapitalizmas, išnaudotojų vergvaldžių santvarka…

 24. saul says:

  O tai kam tu vergauni-nevergauk.Važiuok į Š.Korėją ir mėgaukis sau socialistinės santvarkos vaisiais.O ką?

 25. konkurencijos nėra says:

  Iš kokio aukščio kritai galva žemyn? saul

 26. Socialistas says:

  Šauliai – smetoninė sukarinta organizacija. Turint omenyje tai, kad po karo klestėjo antitarybinis banditizmas, tai smetoninė sukartinta organizacija yra padidintos rzikos faktorius, nes jos nariai tai potencialūs tarybų valdžios priešai. Po karo kada reikia atstatyti šalį ir įvesti tvarką, niekas nesicackino ir nesigilino. Karas ir pokaris visada žiaurus laikmetis, kada klesti nebaudžiamumas. Todėl griežtomis priemonėmis ir buvo įvedama tvarka.
  Šiais laikais JAV klesti žiauriausia pasaulio nusikalstama grupuotė MS13 (sudaro emigrantai iš salvadoro). Tai va užtenka, kad tu būtum išsitatuiravęs tos nuskalstamos organizacijos simbolį ir tave policija be jokių teismų ir aiškinimųsi suima ir sodina į kalėjimą.
  Apie mokytojus tau jau rašiau, Boruta irgi rašė, kad atsisakiusieji žegnotis buvo šalinami iš mokyklos. Ir smetoniškam režimui ištikimi mokytojai uoliai atlko juodaskverniu pavestas pareigas. Viskas priklausė nuo to kas per žmogus buvo tas mokytojas. Žinoma buvo ir nekaltų žmonių ištremta, bet įsikalk į savo buką galvą socializmas nesusiveda į represijas. Socialistinės santvarkos laimėjimai žymiai didingesni, todėl prieš juos, pokario represijos nublanksta.

 27. saul says:

  Blogas pasiūlymas? Tai jei jau tau geriausias socializmas,aš kitos socialistinės valstybės nežinau.Jei žinai tu kokias kitas,parašyk ir nerašinėk panašių nesąmonių,kaip „Socializmas, paprastiem mirtingiem, geriausia santvarka!“
  ,nes tikrai dar kas pagalvos ,kad iš aukštai esi nukritęs

 28. konkurencijos nėra says:

  Vėl prašovei… saul

 29. Socialistas says:

  „aš kitos socialistinės valstybės nežinau“ – mažai žinai, nors buvau pateikęs tau sąrašą, kurį neigei, nes tavo nepagrįsti įsitikinimai prieštarauja oficialiems faktams. Išsamiai: en.wikipedia.org/wiki/List_of_socialist_states Kitaverus nelogiškas tavo įsitikinimas – jeigu ko nors niekur nėra, tai reiškia, tai nesąmonė. Su tokiu tamsuolišku požiūriu joks progresas neįmanomas.

 30. saul says:

  Pirmiausia…tavęs ,išvis,niekas čia „nečiulbino“Tai aš dar vis trijuose asmenyse? O dar rašai,kad tu netikintis,pasirodo tiki vos ne šventąja trejybe. Tai,kad….iš tąvojo sąrašo liko tik Š.Korėja.Net Kuboje jau apie 25proc privatus verslas,ką jau kalbėti apie visokius vietnamus..Tai kas,ką jie ten apie save teigia ar rašo.Taigi,komunistas turi būti gerai iškalęs socializmo apibrėžimą.Jokios privačios nuosavybės negali būti.Kinija irgi rašo,kad ji socialistinė,ir ką? Prirašę komunistiniai melagiai visko.Kinijoj komunistų partija,išvis,primena nusikaltėlių klaną.Pamatė,kad iš tų visų socializmų neįmanoma praturtėti,tai leido žmonėm gyventi,kaip vakaruose.Tik jų tas komunistinis klanas neleidžia steigtis jokiai kitai parijai.Bijo,kad valdžą praras.Komunistai ,kaip tie drakoniukai-man,man ir kartą man.Pasirodo,mūsų komunistas labai progresyvus elementas ir šviesių pažiūrų stalinistas DDD Neišlaikė laiko išbandymų socialistinės šalys.Dar prieš 40metų jų,ant pasaulio,buvo gyvas velnias.Pasirodo,užteko tik pagrindiniam velniui( CCCP) žlugti ir…..visi kiti mažesnieji kipšiukai,negavę buvusios paramos,išnyko kaip pirdis vandeny.Ne be reikalo CCCP ir vadino blogio imperija.Tik jos pagalba ir atsirado pasaulyje tos socvalstybės,pasibaigus pinigėliam-nudvėsė.Kišosi tais laikais į šalių reilalus ir dabar dar Kremlius negali sustoti.Tik ,jau dabar,jam joks komunizmas ar socializmas nach…..nebereikalingas,kaip mūsų PAŽANGIĄJAM šviesios galvos komunistėliui.Tik šitas,dar vis ,visiems kvaršina galvas su savo ,jau seniai,nebereikalingomis komunistinėmis nesąmonėmis DDD

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top