Paul Craig Roberts: Rusija pasmerkta?

2020, 22 vasario, 17:11 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 809 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Paul Craig Roberts

Kartą Vinstonas Čerčilis yra pasakęs, kad „Rusija yra paslaptis, užmaskuota paslapties ir įdėta į galvosūkio vidų“. Perskaitęs du labai prieštaringus pranešimus apie padėtį Rusijoje, suprantu, ką turėjo omenyje Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas, rašoma paulcraigroberts.org portale.

Rusijos generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas iš daugybės NATO pratybų Rusijos pasienyje padarė išvadą: Vašingtonas ir jo Europos vasalai iš NATO ruošiasi rimtai ginkluotai konfrontacijai.

Trumpo pranešimo užsienio kariniams atašė Maskvoje metu Gerasimovas teigė, kad didėjantis NATO narių karinių manevrų skaičius rodo, kad aljansas „tikslingai ruošia savo kariuomenę dalyvauti dideliame kariniame konflikte“. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra aiškus ir nedviprasmiškas to, kas vyksta, įvertinimas.

Oficialus Kremliaus atstovas teigė, kad Rusijos vyriausybė pasitiki generolo Gerasimovo nuomone. Remiantis analizuojamais duomenimis, Rusijos kariškiai mato, kad Vašingtonas ir jo vadinamieji „sąjungininkai“ ruošiasi karui prieš Rusiją. Tuo pat metu Rusijos vyriausybė pareiškia, kad pasitiki karinės vadovybės nuomone.

Tačiau, remiantis neseniai atliktu nepriklausomo Rusijos „Levada centro“ instituto atliktu visuomenės nuomonės tyrimu, 80 procentų rusų laiko Vašingtoną ir NATO „draugais“. Kaip tai reikėtų suprasti?

„Tik 3 procentai respondentų teigė matantys Rusijos priešą Vakaruose“, – rašoma Levada centro pranešime. „O dar 16 procentų Vakarus laiko konkurentais“.

„Maždaug du trečdaliai respondentų (67 proc.) teigė, kad Rusija turėtų vertinti Vakarus kaip partnerį, o 11 proc. mano, kad Rusija turėtų vertinti Vakarus kaip draugą“, – parašė leidinys „Kommersant“ remdamasis apklausos duomenimis.

Šis neįtikėtinas skirtumas tarp Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo ir daugumos paprastų rusų yra labai sunkiai paaiškinamas, jei tai apskritai įmanoma padaryti. Kas teikia informaciją ir bendrauja su Rusijos gyventojais? Jų lyderiai? Ar Vakarų finansuojamos nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės, skleidžiančios Vakarų propagandą Rusijos žmonėms? Ar dauguma rusų vis dar klausosi „Amerikos balso“?

Jei šie prieštaringi pranešimai naujienose yra tikri, tuomet Rusijai iškyla rimta problema: šalies vadovybės suvokimo, kad Vašingtonas ir jo Europos vasalai, siekiantys karo – Rusijos priešai, nepalaiko daugumai gyventojų.

Darytina išvada, kad tai yra nesusipratimas tarp Rusijos valdžios institucijų, atsidavusių nacionalinio suvereniteto idėjai, ir rusų, kurie, akivaizdu, nemato jokios kolonizacijos grėsmės iš savo „draugų“ Vakaruose pusės.

Kaip įmanoma, kad Rusijos žmonės, pažeminti Amerikos sankcijų ir begalinio savo išrinktojo prezidento šmeižto, kuris faktiškai išvedė juos iš Amerikos nelaisvės, nepaisant branduolinio ginklo panaudojimo grėsmės, tiki draugyste ir partnerystės ryšiais su Vašingtonu?

Jei galima tikėti apklausų rezultatais, ir rusai iš tikrųjų nesupranta, kad Vašingtonas yra pasirengęs padaryti bet ką, kad išlaikytų viršenybę pasaulyje, Rusijos suverenumui iškilo grėsmė.

Straipsnio autorius – Polas Kreigas Robertsas (Paul Craig Roberts), buvęs JAV iždo sekretoriaus padėjėjas ekonomikos politikos klausimais, „Wall Street Journal“ žurnalistas, vyresnysis mokslinis bendradarbis Standford Universitete, William E. Simon pirmininkas politinėje ekonomikoje Strateginių ir Tarptautinių Studijų centre, Džordžtauno Universitete, Vašingtone.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Bet kokia apklausa yra tik viena iš kelių galimų gauti atsakymų. Priklauso, pirmiausia, nuo to, ką klausiantysis nori išgirsti. paskui – kaip paklausi, ir dar – kieno paklausi. Todėl tikėti, kad pateiktos rusų atsakymaų proporcijos atspindi tikrą Rusijos piliečių nuomonę nėra prasmės. Dargi įskaitant ir tą faktą, kad Rusijos valdžia (Putinas, Lavrovas ir t.t.) pastoviai amerikiečius, ir kitus vadina „mūsų Vakarų partneriai.“. Tik reikia įsiklausyti į toną, kuriuo sakomi šie žodžiai. Todėl jei apklausė Putiną, Lavrovą ir kitus iš valdžios tarpo, tai nuomonių proporcijos gal ir atitinka.

  2. Jonas says:

    Anksčiau Polą, turintį chroniškoką polinkį prognozuoti, įdėmiai skaitydavau. Kol pradėjau pastebėti, kad absoliučiai didžioji jo prognozių dalis absoliučiai neišsipildo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top