Prancūzai: Ukraina turi tapti federacine ir dvikalbe valstybe

2015, vasario 3, 5:05 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 274 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Slate.fr“, Prancūzija)

Tai vienintelis įmanomas konflikto, štai jau metai siaučiančio šalyje sprendimo būdas.
Jean-Marie Bockel

Vieningos Europos gynybinės bendrijos link

Dabartinėmis pilietinio karo Ukrainoje sąlygomis, kai šalies vakarai nori į Europą, o rytai žiūri į Rusiją, stabilaus ukrainietiško konflikto sprendimo, remiantis vien juoda-balta vienpusiu požiūriu tiesiog negali būti. Juk, jei svarbiausias tikslas – priversti vieną stovyklą nusileisti kitos naudai – priešprieša tęsis ir toliau.

Šalies vakarai gali tikėtis palaikymo iš JAV ir ES, o rytai – Rusijos pagalbos. Tokiose sąlygose realizmas pabrėžia darbo Ženevos susitarimo dvasioje svarbą. Būtina vykdyti derybas dalyvaujant ir vakarinės ir Rytinės Ukrainos dalies atstovams. Be to, jei Europos Taryba yra viena iš nedaugelio organizacijų, kur posėdžiauja kartu Europa, Ukraina, Rusija ir JAV, kaip stebėtojai, jos tarpininkavimas galėtų būti nepakeičiamas suartinant požiūrius.

Turint omenyje visus kultūrinius, kalbinius, ekonominius ir geopolitinius skirtumus, vienintele stabilia ir ilgalaike išeitimi iš konflikto gali būti Ukrainos virtimas federaline ir dvikalbe valstybe, su didele decentralizacija ir neutralia karine pozicija. Prancūzijai būtina skubiai prisiimti savo atsakomybe iniciatyvą ir pasisakyti už derybų tarp Vakarų ir Rytų Ukrainos atstovų pradžią tarpininkaujant JAV, Rusijai ir Europai, siekiant taikaus šalies judėjimo šiuo keliu.

Be to, dabartinė Ukrainos krizė šiandien vystytųsi visiškai kitaip, jei Vladimiras Putinas turėtų reikalą su Europos prezidentu, išrinktu Europos piliečių ir, tokiu būdu turėtų didelį politinį legitimumą (!). Viskas būtų kitaip ir tuo atveju, jei šio prezidento dispozicijoje būtų sulaikantis instrumentas kaip vieninga europietiška kariuomenė sukurta pagal pavyzdį Europos gynybos bendrijos, apie kurią svajojo vieningos Europos tėvai-įkūrėjai.

Prancūzija turi prisiimti sau iniciatyvą ir pasiūlyti Europos Sąjungos partneriams dvi stambias reformas: įrašyti į europietiškąsias sutartis pataisas skirtas Europos prezidento institucijos formavimui, suliejant Europos Tarybos ir Europos komisijos vadovų pareigas, ir atgaivinti Europos gynybinės bendrijos projektą.

sarmatas.lt redakcijos komentaras:
pasirodo mums tiek tik ir tetrūksta iki pilnos laimės, kad išspręsti Ukrainos konfliktą. Tai yra išsirinkti Europos prezidentą ir sukurti Europos gynybinę bendriją arba kalbant tiesiai – kariuomenę. Žinoma ta kariuomenė bus tik „sulaikymui“, dėl to abejonės nekyla niekam, o tai, kad europiečiai kariai kaip NATO nariai dalyvauja beveik visuose karštuose pasaulio taškuose – tik atsitiktinumas. „Europos kariuomenė“ ten nedalyvaus. Ir mes visi tuo šventai tikime.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Manau says:

  Ukrainos federacine respublika – tai vienintelis realus variantas norint issaugoti Ukrainos valstybe ir sustabdyti kraujo liejima

 2. Mindaugas says:

  Šaunuoliai ukrainiečiai. Strykčiojo, rėkavo maidane, o dabar turės subyrėjusią valstybę.

 3. Gojus says:

  Manai -> o kaip tu galvoji kaip vienoje šalyje,kad ir federacinėje gali gyventi 2 priešiškos pusės? O ypač dabar po tokio kruvino karo! Neįmanoma jokiu būdu panaikinti priešpriešos tik skaldymas valstybės. Vakarai niekad nepripažins, kad Maidaunavo be reikalo, galų gale valdžia to neleis pripažint, o rytai neatleis už žudynes. Tad skilimas anksčiau arvėliau bus, bet kad jau aišku, kad tikrasis tikslas yra Rusijos užpuolimas ir sudraskymas, tai skilimas nebus pačios Ukrainos sprendimas bet įvyks po drastiškų razborkių tarp Rusijos ir JAV.

 4. MIrga says:

  Gojui
  Kaip sugyveno, taip ir sugyventų. Vienoj pusėj valstybinė kalba ukrainiečių, kitoje- rusų. ir būtinai renkama atskira valdžia (nes po kiekvienų rinkimų reikėdavo rengti Maidanus. Vakariečiai nepoatenkinti Rytų pasirinkimu ir priešingai). Šiaipjau Rytų Ukraina to ir prašė nuo pat pradžių. Ir dabar prašo to paties.
  Mano tėvai mokėsi Kijeve senais sovietiniais laikais. Ir gali paliudyti- jie vieni kitų nekentė jau tada. Ukrainiečiai laiko save arijais- ta prasme jokiais ne ,,broliais slavais“. O rusai laiko save vyresniais broliais, nes Ukraina kaip valstybė- jaunesnė, kalba- dirbtina ir taip pat jauna (bent jau lyginant su rusų) ir t.t.
  Aš taip pat matau tik federalizacijos variantą. Jis leistų ,,išlaikyti veidą“ visoms pusėms. Tik žmonių žuvusių gaila, sugriautų miestų, subombarduotos infrastruktūros. Praktiškai rezultatas bus toks, kokio nuo pat pradžių ir prašė-tik, deja, su baisiom beprasmėm aukom.

 5. PP says:

  Nebus jokios federalizacijos. Novorosija kariaus tol, kol paims visos buv. Ukrainos kontrolę. Banderlogai bus išvalyti. Nemanykit, kad su jais cackinsis – aršiausius ir labiausiai prisidirbusius šaudys, kitus suvarys į koncentracijos stovyklos, filtruos, varys į darbo stovyklos, pilietinės teisės bus atimtos, dirbs už duoną ir vandenį, atstatydami sugriautą šalį.

 6. MIrga says:

  to PP
  Nemanau. manau, kad bus federacijos. Ir gana greitai. Maždaug kovo mėn. jau paaiškės kontūrai. IMHO

 7. DP says:

  Manau, kad federacija gali būti, tik Ukraina kuriam laikui turės susilaikyti nuo skubuotų ir netikslingų sprendimų, o taip pat, – nuo įstojimo į NATO ir ES, o Rytų Ukrainą (Donecko ir Luhansko sritys) liks Ukrainos sudėtyje. Dvikalbystė taip pat įmanoma, bet su salyga, jeigu ukrainiečių kalba ir toliau liks valstybine klaba visoje Ukrainos teritorijoje nuo Lvovo iki Donecko ir Luhansko ir nuo sostinės Kijevo iki Odesos! O taip, kaip sakoma, pagyvensime, – pamatysime.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top