Prisiminus neužmirštuolę

2015, 13 vasario, 5:08 | kategorija Ideologija | 8 komentarai | peržiūrų 956 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPraėjusios dar vienos Sausio 13-os metu nuvilnijusi dar viena neužmirštuolių akcija kelia tam tikrų įžvalgų.

Neketinu plėstis į tai, kieno kada naudotas simbolis yra neužmirštuolė. Manau, jog mano aptariamame kontekste visai nesvarbu, kiek tiesos yra tame, kad tai masonų, nacių ar dar bala žino kieno ir kam naudota neužmirštuolė kaip simbolis.

Manau, kad kur kas svarbiau yra tai, jog neužmirštuolė nėra ir niekada nebuvo bent kiek plačiau žinomas kaip mūsų šalies, Lietuvos valstybingumo ar tautiškumo simbolis. Nėra plačiai žinomų duomenų, kad ši gėlelė mūsų krašte būtų buvus kada nors naudota kaip lygiavertis simbolis įvairiuose Lietuvos istorijos tarpsniuose lygiaverčiai kartu su Gediminaičių stulpais, Vyčiu, taip pat naujausių laikų mūsų šalies simboliu – Trispalve vėliava. O prisiminus liaudies dainas iš mėlynos spalvos gėlių vietoje neužmirštuolės greičiau į galvą ateina linas, lino žiedas.

Šiaip jau tikėčiausi ir norėčiau, kad per Sausio 13-ą būtų didesnis Lietuvos žmonių susitelkimas, bendrumo, artumo vienas kitam pajautimas, stabtelėjimas ir pamąstymas, ką tokio išties svarbaus susivieniję pasiekėme tądien. Norėčiau, kad tokią dieną bent primirštume skirtybes, kasdienius tarpusavio vaidus apie nieką, menkas kasdienybės intrigėles ir bent mintyse pajustume ir prisimintume mus vienijusį laisvės siekį ir žmones, paaukojusius gyvybes už tai.

Ir apmaudu bei kelia nusivylimą tai, kad net tokią dieną dalis žmonių pjaunasi ir ginčijasi dėl kažkokios neužmirštuolės. Vieniems tai galbūt naujas progresyvus simbolis, kurį prisisegę jie galimai jaučiasi labiau už kitus gerbiantys Sausio 13-os aukų atminimą. Kai kam tai galbūt net savotiška pramoga prisisegti kažką naujo. Dar kitiems, nerimstantiems dėl teisybės, neužmirštuolė kelia neigiamas aistras ir jie kyla į kovą skelbdami, jog to, nežinia kokio ir kieno naudoto simbolio segėti nedera, o kas taip daro, yra blogiečiai. Na, ir pliekiasi, bent jau virtualioje erdvėje, vieni prieš kitus įrodinėdami savo tiesas ir menkindami, žemindami kitaip manančius.

Kurie iš besipliekiančiųjų dėl neužmirštuolės teisūs? Manau, kad nėra didelio skirtumo, kurie iš jų yra teisūs. Kodėl?

Todėl, kad kur kas liūdniau yra tai, jog net ir per mums brangią dieną mes turime dėl ko susipykti, susipriešinti, susierzinti, susiskaldyti. Ir, matydamas rezultatą, tai yra, ginčus dėl neužmirštuolės kaip simbolio naudojimo, imu manyti, jog, galbūt būtent to iš tiesų ir buvo siekiama.

Kad, pasinaudojus mūsų istorijai nieko nereiškiančiu simboliu, žmonėse net tokią dieną būtų pasėjamas susiskaldymas, pradedami nereikalingi ginčai ir diskusijos apie kažkokią gėlę, nukreipiamos mintys nuo vienybės, susitelkimo ir nuoširdaus atminimo apie žmones, kritusius dėl laisvės…

Senas posakis „skaldyk ir valdyk“ lenda į galvą matant tas beprasmes diskusijas dėl neužmirštuolės. O kol užsiimame nereikšmingomis rietenomis, šalia vyksta svarbūs dalykai. Taigi, koks skirtumas, kurie teisūs dėl neužmirštuolės, jei liekame susipriešinę, vieni ant kitų pikti.

Ir kyla dar vienas nejaukus klausimas. Kodėl šios dienos atminimui nepakanka prisisegti trispalvės juostelės, Vyčio ar Gediminaičių stulpų ženkliuko? Ir atsakymas peršasi, kad nebūtų dėl ko pyktis ir ginčytis, mūsų ar ne mūsų tai yra simboliai, tinka jie tądien ar netinka, viso to nebūtų, nes tai mūsų simboliai, lydėję mus ir mūsų senelius per visas mūsų kovas dėl laisvės. Ir Sausio 13-ą šie mūsų valstybingumo simboliai mus vienytų. Kas gali paneigti, kad kai kam net ir tądien nereikia mūsų vienybės?

Mindaugas Vilkis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. PP says:

  Kokia dar trispalvė, kokie Gediminaičių stulpai… Viskas turi būti kaip Vakaruose… Pavyzdžiui, kaip tolerastinėje kosmopolitinėje Švedijoje, kur vienoje iš mokyklų uždrausta iškabinti valstybinę vėliavą, nes tai gali… įžeisti kai kuriuos besimokančius…

 2. Anonimas says:

  50% straipsnis geras, 50% nuvedantis į niekur!

 3. Mantas says:

  Nuorodos be teksto tiesiog šalinamos kaip spamas

 4. Taigi says:

  Naudokime Tautos simbolius: trispalves juosteles, Vyti, Gediminaičių stulpus ir nebus jokio tautos kirsinimo. O tautos kirsintojus ir priesus atpazinsite is ju zenklu ir darbu.

 5. Mindaugas says:

  Ne, negerai naudoti masoniškus simbolius….siūlau gerai pasižiūrėti sąjūdžio laikų archyvines nuotraukas. Ten tiek masoniškų simbolių, kad net plaukai piestu stojasi. Tačiau dauguma lietuvių akli….nieko nemato ir žinoti nenori. Taigi dainuojanti revoliucija vyko iškėlus masoniškus simbolius….todėl taip ir blogai gyvename ir neturime jokios nepriklausomybės.

 6. ruta says:

  Sutinku , kad nereikia isradineti ‘dvirati’ , yra puikus simboliai -Gedminaiciu stulpai , Vytis , trispalve . O kadangi Lietuvos politikams vis norisi kaip tai palaizyti Vakarams , tai ir atsirado noras nutolti nuo Nacionaliniu simboliu .Paziurekite kas tupi politikoje – tarybiniai konjunkturscikai , kurie visada laiko savo nosi pagal esama krypti . Kas blogiausiaiir amoraliausiai , kad savo nesvariems darbams pajungia jaunima .

 7. PP says:

  Jo, Sąjūdžio emblema – tik bukas šiais laikais to gali nesuprasti. Tuomet, aišku, mes daug ko nežinojome…

 8. Zenonas says:

  O
  aš manau, skirtingai negu autorius, kad simboliai bet kokiame kontekste, ne tik jo dėstomų iš esmės teisingų pastebėjimų kontekste, labai labai svarbu. Ypač tai svarbu, kuomet Lietuvoje diegiami masonų simboliai keičia tautinius simbolius. Tai ženklas ne tiek mums, globalistų pavergtiesiems ir alinamiems (iš mūsų tuo tik pasityčiota), bet daugiau pasauliui, jo viešpačiams kurie gyvena, skirtingai nei mes lietuviai, 5775 metuose nuo pasaulio sukūrimo, t.y. tam pasauliui, kuris gyvena kabalistiniame skaičių ir simbolių pasaulyje, satanistų valdomame pasaulyje, zoologiškai neapkenčiančiame nacionalinių valstybių, šeimos, motinystės, demokratijos ir t.t. Manau, kad šios “gėlelės” siunčia signalą, kad Lietuva yra visiškoje masonų valdžioje ir abejoju ar kas, sekantis Lietuvos ir pasaulio įvykius, pajėgtų tai paneigti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top