Putinas pradeda globalų žaidimą

2015, vasario 26, 5:00 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | | | Sarmatai

(„Rzeczpospolita“, Lenkija)
Jędrzej Bielecki

Barack ObamaPo Minsko pasisekimo Vladimiras Putinas stengiasi nepamest bangos. Jis privertė Angelą Merkel ir Fransua Holandą sutikti su tokiais ukrainietiškosios konstitucijos pakeitimais, kurie de-facto sustabdys Ukrainos integraciją su Vakarais. Dabar jis nori priversti atsitraukti ir Obamą.

Europiečius pakako pagąsdinti atviru konfliktu mūsų kontinente. Tačiau amerikiečiai toli. Todėl prieš juos Putinui teks panaudoti kitą instrumentą: grasinimą sužaisti geopolitinio pobūdžio žaidimą.

Kremlius metė Vašingtonui pirmą iššūkį Irano atžvilgiu: jeigu Teheranas tikrai gaus rusų priešlėktuvinės gynybos sistemas, jis galės užimti kur kas labiau kietą poziciją derybose dėl branduolinės programos sustabdymo, todėl, kad esant būtinybei sugebės apsiginti nuo Izraelio ir amerikiečių karo aviacijos antskrydžių.

Ir amerikiečiai turi daug tokių jautrių taškų pasaulyje. Be bendradarbiavimo su Rusija Obamai bus kur kas sunkiau sugrąžinti taiką į Siriją ir Afganistaną, išlaikyti savo kontrolėje režimą Šiaurės Korėjoje, nugalėti rungtynėse su Kinija.

Amerikiečių administracija jau ir be viso to nenori užsikrauti papildomų išlaidų Ukrainos gynybai. Apie tai liudija besitęsianti diskusija ginklų tiekimo Ukrainos valdžiai tema, ir tai, jog Vakarų pagalba Ukrainos ekonomikai iki šiol lieka visai nežymi. Bet dabar, kai Putinas susiejo ukrainietiškosios krizės sprendimą su kitais karštais pasaulio taškais, noras padaryti Maskvai nuolaidų taps dar stipresnis.

Tačiau tai spąstai. Amerika dešimt kartų viršija Rusiją ekonominiu požiūriu, analogiškai atrodo ir ginklavimosi išlaidų proporcija. Jei Obama sutiks su Kremliaus sąlygomis, jis perkels Jungtines Valstijas į lygą, kurioje joms žaisti nepritinka. Tokio pažeminimo amerikiečiai rinkėjai, greičiausiai, neatleis. Ir visiškai gali būti, po dviejų metų išmes demokratus iš Baltųjų rūmų, kaip padarė panašiu atveju su Džimiu Karteriu 1980-aisias.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. e says:

    Jędrzej Bielecki labai karingas.Nors ir lenkas,bet pergyvena dėl JAV .O sakinys “ amerikiečiai turi daug tokių jautrių taškų pasaulyje“ yra netikslus.Reiktų:“amerikiečių valdžiai visas pasaulis yra jautrūs taškai“.

  2. Mindaugas says:

    Drysčiau teigti, kad NATO atstovauja anglosaksų interesus. Nepriklausomi analitikai teigia, kad NATO turi trijų pakopų planą, kuris yra nukreiptas prieš Rusiją panaudojant Z. Brzezinskio schemą supjudant Rusiją su Kinija. Pirmoji plano dalis – destabilizacija Artymuosiuose Rytuose ( Sirija, Libija, Egiptas ir t.t. ). Antroji plano dalis – islamo talibų revoliucijos organizavimas Afganistane ir ex TSRS musulmoniškose respublikose ( arti Kinijos sienų ). Ir galutinis visų anglosaksų problemų sprendimas – Kinijos su Rusijos karas. Juk kažkaip reikia gelbėti dolerį ir stabdyti Kinijos ir Rusijos galios stiprėjimą.

  3. Antanas says:

    Mindei. Bet tai kai tu daug zinai. Gal zinai kada marsieciai atskris Rusijos uzpult?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top