Rusijoje įvedama skaitmeninė tapatybė

2023, 17 vasario, 7:50 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 346 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Skaitmeninė tapatybė

Rusijos skaitmeninio saugumo ministerija (SSM) kartu su Federaline saugumo tarnyba iki gegužės 1 d. pateiks Rusijos vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo bus leista vietoj paso tam tikrais vidaus atvejais naudoti skaitmeninę tapatybę išmaniuosiuose telefonuose. Trečiadienį šiam pasiūlymui pritarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Prašau, kuo greičiau, tuo geriau (…) Žinoma, tokios paslaugos yra labai paklausios ir mums tiesiog reikia paspartinti jų įgyvendinimą. Prašome parengti šiuos projektus”, – sakė V. Putinas per susitikimą su vyriausybės nariais, atsakydamas į Informacijos ministerijos vadovo Maksuto Šadajevo pasiūlymą, – cituoja „Interfax”.

„Mes norėjome paprašyti jūsų išleisti įsaką, kuriame būtų apibrėžti galimi tokios skaitmeninės asmens tapatybės kortelės išmaniajame telefone, kaip paso pakaitalo, naudojimo atvejai (…) Norėjome paprašyti jūsų duoti nurodymą iki gegužės 1 d. kartu su FSB ir kitomis suinteresuotomis tarnybomis parengti tokį įsaką, tai leis įteisinti šią technologiją”, – sakė M. Šadajevas.

Pasak ministro, bus nedaug situacijų, kai vietoj paso bus galima naudoti skaitmeninę asmens tapatybės kortelę, „mes nepanaikiname paso”.

Jis pažymėjo, kad su FSB jau susitarta dėl panašios technologijos, kuri leidžia biometrinių pasų turėtojams per Finansų ministerijos prašymą gauti fano kortelę visiškai elektroniniu būdu, nesikreipiant į SSM dėl tapatybės patvirtinimo. Šiuo atveju turėtojo tapatybė patvirtinama pagal biometrinio paso luste įrašytą nuotrauką.

„Tą patį padarėme ir mobiliojoje programėlėje Gosuslugi (…) Ši technologija buvo sukurta, ji veikia labai paprastai: jūs įkeliate nuotrauką iš biometrinio paso tiesiai į savo išmanųjį telefoną, tada sugeneruojamas QR kodas, kurį parodote, ir asmuo, kuris nori patikrinti jūsų duomenis, atitinkamai iš mobiliosios programėlės Gosuslugi taip pat patikrina arba jūsų amžių, arba pavardę, vardą, tėvo vardą”, – sakė Šadajevas.

Jis pridūrė, kad tokio asmens tapatybės dokumento naudojimas turėtų leisti „80% atvejų tokiose buitinėse, paprastose situacijose” vietoj originalaus paso naudoti išmanųjį telefoną. Ši technologija taip pat jau suderinta su Federaline saugumo tarnyba dėl saugumo ir apsaugos reikalavimų, sakė ministras.

sarmatas.lt: tokia yra oficiali pristatymo versija, tačiau nutylima pusė yra ta, kad įvedant iškart skaitmeninę tapatybę vietoje popierinio dokumento – kiltų milžiniškas visuomenės pasipriešinimas, todėl ji įvedama po žingsnelį, dalimis, kol kas paliekant ir paprastą popierinį pasą. Kurio vėliau bus tiesiog atsisakyta, paliekant tik popierinį užsienio pasą. Iki tam tikro laiko. Kas bus vėliau – suprantama savaime – telefonas nėra tinkama priemonė saugoti asmens tapatybės duomenis…

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Taigi says:

    Lietuvoje tas jau seniai yra, tik kitaip vadinasi ir kol kas skirta naudoti tik internete, tame tarpe ir valstybinių institucijų puslapiuose identifikuojantis. Aš ne apie bankų naudojamą sistemą, o apie Registrų centro ir kitas.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top