Rusijos-Ukrainos karą laimėjo V.Putinas. Deja

2015, 13 vasario, 21:15 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 824 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisArtūras Račas

Beveik neabejoju, kad tai, kas bus išdėstyta žemiau, nepatiks dvaro politologams, politiniams (nemaišyti su politikos) apžvalgininkams, balvonams ir kitiems jauniesiems konservatoriams. Todėl pradėsiu iš toliau ir nuo šypseną keliančių dalykų, kad pykčio banga būtų mažesnė.

Letuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiandien prieš išvykdama į Europos Vadovų Tarybos posėdį padarė du pareiškimus: kad “purvinas karas turi būti sustabdytas” ir kad Minsko susitarimai neišsprendė “pagrindinio klausimo dėl Ukrainos sienų kontrolės”.

Prisipažinsiu – skaičiau ir šypsojausi. Paklausite, kas čia juokingo? Atsakysiu – “purvinas karas” jau sustabdytas ir tai buvo padaryta šią naktį Minske, Lietuvos prezidentei nedalyvaujant, todėl jos bravūra prieš EVT posėdį yra juokinga. Ne mažiau juokingas yra ir jos pareiškimas apie sienų kontrolę, nes būtent ši tema yra vienas iš pagrindinių Minsko susitarimo punktų. Tiesa, tas punktas surašytas taip, kaip norėjo Rusijos prezidentas V.Putinas, ką ne visiems malonu pripažinti.

O dabar pamirškime D.Grybauskaitę ir juokingus dalykus bei pakalbėkime apie tai, kas rimta. Tai yra, apie Minske pasiektus susitarimus.

Mano subjektyvia nuomone, tai yra visiška Rusijos ir V.Putino pergalė, įtvirtinta dviejų pagrindinių ES valstybių vadovų parašais. Nepasakyčiau, kad man tai patinka, nes tai liudija apie Rusijos galią ir ES nenorą su ja konfliktuoti, tačiau, deja, realybė šiandien yra tokia.

Ką gi numato Minsko susitarimai, jei Rusija ir V.Putinas nuspręs jų laikytis (o aš kažkodėl manau, kad taip ir bus)?

Pirmiausia, jie įpareigoja Ukrainą pakeisti savo Konstituciją ir suteikti ypatingą statusą tiems, kurie iki šiol buvo vadinami separatistais. Pagal susitarimą separatistų nebelieka, viskas, ką jie iki šiol darė, tampa teisėta, nes susitarimas draudžia separatistus persekioti ir bausti. Mano atmintis galbūt šlubuoja, tačiau Naujausių laikų istorijoje nepamenu kito panašaus atvejo, kai trys valstybės susitaria dėl ketvirtosios konstitucijos keitimo. Jei tai ne V.Putino pergalė, tai tada TS-LKD yra moderniausia partija Lietuvoje, o prezidentės patarėja D.Ulbinaitė – sąžiningiausia valstybės tarnautoja.

Antra, Ukrainos galimybė kontroliuoti savo teritoriją siejama su konstitucijos keitimu ir specialaus statuso Doneckui ir Luganskui suteikimu. Būtina pažymėti, kad tas specialus statusas turi būti derinamas su Luganso ir Donecko atstovais. Tais, kurie iki šiol buvo separatistai.

Šioje vietoje būtina atkreipti dėmesį į vieną labai svarbią aplinkybę, kurios dauguma įvairaus plauko politinių apžvalgininkų nemato arba nenori matyti. Visi konstitucijos keitimo, Donecko ir Lugansko ypatingo statuso įtvirtinimo, sienos kontrolės perdavimo Ukrainai ir kiti svarbūs procesai pagal susitarimą turi vykti dalyvaujant ir pritariant Trišalei kontaktinei grupei. O žinote, kokia jos sudėtis? Tkriausiai ne, nes nelabai daug kas apie tai rašo.

Tai štai, Trišalėje kontaktinėje grupėje bus penki nariai: ESBO atstovė, Šveicarijos diplomatė Heidi Tagliavini, buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma, Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas bei buvę teroristai ir separatistai Aleksandras Zacharchenko ir Igoris Plotnickis. Jei sugebate skaičiuoti iki penkių, jums bus nesunku suprasti, kieno balsas bus lemiamas Trišalėje kontaktinėje grupėje. Jos sudėtis negali būti keičiama, nes ji patvirtinta A.Merkel ir F.Holland’o parašais.

Trečias svarbus dalykas, kalbant apie Minsko susitarimą, yra tas, jog jis įpareigoja Ukrainą ne tik suteikti Doneckui ir Luganskui ypatingą statusą ir iš esmės turėti autonomiją, tačiau kartu privalomai teikti tiems regionams ekonominę pagalbą ir mokėti pensijas (įskaitant ir tiems, kurie dar šiandien tikriausiai kariauja prieš Ukrainą).

Jei klaustumėte, kodėl Ukraina su tuo sutiko, tai atsakymas galėtų būti – sutapimas. Nes taip jau sutapo, kad kartu su Minkso susitarimu dėl paliaubų vyko Ukrainos derybos su TVF, po kurių buvo paskelbta apie 40 mlrd. JAV dolerių pagalbos Ukrainai paketą, kuriam pati TVF skirs 17,5 mlrd. dolerių. Tai reiškia, kad pensijas Lugansko ir Donecko veteranams Ukraina turės iš ko mokėti. Kita vertus, tai taip pat reiškia, kad taika ir teritorijos turi savo kainą ir vakaruose yra pasirengusių už tai mokėti. Tai – taip pat niūri šiandienos politikos realybė, kuri skiriasi nuo balvonų svaičiojimų.

Ketvirtas svarbus dalykas yra tas, kad Minsko susitarime nėra nė žodžio apie Krymą, ką taip pat reikėtų laikyti didele V.Putino pergale.

Šia prasme labai svarbi yra keturių valstybių vadovų deklaracija, pasirašyta, kartu su Minkso susitarimu dėl paliaubų, kurios politiniai apžvalgininkai iš viso nepastebi. Keista, nes joje deklaruojama pagarba Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui, o tai jau yra mažas V.Putino pralaimėjimas.

Tačiau jis jį kompensuoja su kaupu kitais deklaracijos punktais. Konkrečiai – Vokietijos ir Prancūzijos lyderių įsipareigojimu dėl trišalių ES, Rusijos ir Ukrainos derybų energetikos srityje ir – kas dar svarbiau – dėl ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutarties, kuri, kaip pažymima deklaracijoje, “kelia susirūpinimą Rusijai”. Iš esmės tai reiškia, kad Rusija tampa ES ir Ukrainos santykių tarpininku, o gal net ir pagrindiniu garantu.

Sudėjus viską, kas aukščiau pasakyta, man asmeniškai nekyla abejonių, kas laimėjo Rusijos-Ukrainos karą. Kaip ir sakiau, tai nėra linksma naujiena, išskyrus tai, kad karas galbūt iš tiesų baigsis ir žmonės nebebus žudomi.

Tačiau tai yra dar vienas įrodymas, kad pasaulis nėra toks, kokį mes jį kartais įsivaizduojame ar norime matyti. Kol nesuprasime, kad ne visada mūsų valioje ir mūsų jėgoms jį pakeisti, nebūsime pilnaverčiais to realaus pasaulio procesų dalyviais. Tai – taip pat realybė, nors man ji taip pat nepatinka.

faktai.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. MIrga says:

  o man- patinka. Bent jau žymiai labiau, nei pavyzdžiui toks rezultatas, kad Putinas pralaimi (na , kad Lietuvą nudžiugintų!), bet karas tęsiasi.

 2. Gojus says:

  Arogantiškasis šiknius Račas – kaip ir dažnai kad būna – pramazino ir šį kartą. Nebuvo Ukrainos ir Rusijos karo! Atsibusk Račai.Buvo chuntos karas prieš savo piliečius. Ir yra toks karas ir manau kad tęsis. Viena yra deklaracijos ir susitarimai, tačiau kita yra padėtis fronte. Juoba JAV netarė savo žodžio, o būtent ten šiuo metu aktyviai galvojama apie ginklų tiekimą Ukrainai, sankcijas Rusijai. Tai rodo, kad JAV išlieka aktyvi ir veiks.
  Ši9s Minsko susitikimas yra be galo banalus – Holandas nori išstumti Rusijai Mistralius. Dabar su Mistraliais kaip katė su pūsle ir laukia bet kokio Putinos prisižadėjimo ar bent 3 dienų tylos fronte, kad atiduoti Mistralius.
  O Ukrainos atveju paskutinį žodį vistiek tars JAV, nes jie turi npasiektą tikslą – Rusijos skaldymas ir užgrobimas.

 3. Vilkai eriuko kailiuose says:

  Ko gero daugiau teisus komentatorius „gojus“ negu Račas.
  Tai ką parašysiu tėra tik mano nuomonė stebint įvykius ir palyginant juos su buvusiais anksčiau, nes veikėjai tie patys ir jų metodai nei kiek nepasikeitė.
  Esu nukentėjęs ir nuo sovietų persekiojimų, todėl nieko neginu ir niekam neteikiu simpatijų. Stengiuosi įvykius sustatyti į protingą ir logišką grandinę.
  Iš tikrūjų susidaro vaizdas, kad šias derybas tikrai sąžiningai vedė tik vienas Putinas. O Merkel ir Holandas vykdė tik jankių instrukcijas. Įdomu, kodėl Merkel prieš pat derybas buvo staiga iškviesta pas Obamą ant kilimo? Porošenko tik garsiai įgarsino Makeino nuomonę. Visi šie susitarimai jau iš anksto yra iki smulkmenų suderinti su jankių kažkokiu jau paruoštu planu, kaip toliau žlugdyti ir naikinti Rusiją. Ginklų tiekimas, kuriuo gązdina jankiai, jau vyksta pilnu tempu per Lietuvą ir .<atrodo, per Lenkija. Pats girdėjau, kaip Linkevičius televizijos laidoje (gal jis nepastebėjo kameros) į kažkokio tipo klausimą, kodėl mes dar netiekiame ginklų , puse lūpų kolegai murmėjo : "mes tai darome, mes padedame, mes padedame".
  Manau, kad šis "susitarimas" nieko gero neatneš nei Ukrainos sukilusiems žmonėms, nei Rusijai, nei Europai, nei Lietuvai. Atminkite, kad visam "paradui" su milžinišku politinių ir kariniu šantažu vadovauja jankiai, todėl manau, kad visa tai tėra tik dūmų uždanga ir klasta. Ukrainos chunta nėra jokia valdžia, Ten visa valdžia faktiškai priklauso jankiams. Todėl karas prieš taikius gyventojus bus tęsiamas visomis priemonėmis. Prisiminkime kaip II -jo pasaulinio karo metu anglai ir jankiai mąsiškai kiliminiais bombordavimais specialiai naikino Vokietijos civilinius gyventojus. Ar nepanašu su dabartiniais laikais. Metodai nepasikeitė, nes jie atnešė pergales tada ir ko gero ir dabar.
  Jankiai savo pagrindinio tikslo dar nepasiekė.-sunaikinti Rusiją,(nes ji yra vienintelė nepavergtojo pasaulio atsvara), o po to "patvarkys" ir kitus neklusniuosius: Iraną, Siriją, Egiptą, Kiniją, Indiją ir t.t. .Dabar Europa ir Ukraina kariauja už JAV prieš Rusiją. Ir jankiai tieks šitiems "kovotojams" ginklus ir varys į frontą jų žmones. Iš visos karinės isterijos kurstymo beprotybės, aiškiai matosi kokie yra "šėtono" planai XXI amžiaus pradžioje. Prieš 100 metų buvo panašiai. Šėtono siautėjimo ciklas 100 metų?

 4. arvydas damijonaitis says:

  Rusijos moralinė degradacija yra akivaizdi. Paprasčiausias būdas sutvarkyti rusišką paranojinė Eurazijos teritoriją – sustabdyti naftos ir dujų  srautus iš Rusijos į Europą.Tai padės susilpninti paranojinės rusų valdžios šantažo priemonę – branduolinį potencialą.Jeigu pasaulis nori atsikvėpti,būtina sumažinti naftos ir dujų  srautus iš totalitarinės Rusijos.Rusijos agresyvumas išnyks,nereikia jai duoti pinigų,ji bus nepajėgi konkuruoti nei su Kinija,nei su Bangladešu.Ukrainą būtina gelbėti,rusai ją jau išniekino HOLODOMOR metu – numarino badu 11 milijonų ukrainiečių 1932-1933 metais.Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

 5. Degraduoja says:

  Rusijos moralinė degradacija yra akivaizdi. Paprasčiausias būdas sutvarkyti rusišką paranojinė Eurazijos teritoriją – sustabdyti naftos ir dujų  srautus iš Rusijos į Europą.Tai padės susilpninti paranojinės rusų valdžios šantažo priemonę – branduolinį potencialą.Jeigu pasaulis nori atsikvėpti,būtina sumažinti naftos ir dujų  srautus iš totalitarinės Rusijos.Rusijos agresyvumas išnyks,nereikia jai duoti pinigų,ji bus nepajėgi konkuruoti nei su Kinija,nei su Bangladešu.Ukrainą būtina gelbėti,rusai ją jau išniekino HOLODOMOR metu – numarino badu 11 milijonų ukrainiečių 1932-1933 metais.Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

 6. Arvydas says:

  [Российская империя – преступная империя…] – atsiliepimas ištrintas.
  Norėtume priminti, jog visa medžiaga šiame tinklapyje (atsiliepimai taip pat) pateikiama TIK lietuvių kalba. Jei norite kažką pateikti kita kalba – papildomai išverskite ją į lietuvių.
  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top