- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Sėklų mainai – kelias į nepriklausomybę

fotoVasario 16 d., Vilniuje įvyko neeilinės svarbos renginys. Iš pažiūros paprastas poros dešimčių žmogelių susibūrimas, kurie mėgėjiškai keičiasi daržovių sėklomis, o iš esmės tai buvo kelio į tikrąją nepriklausomybę statybų pradžia. Šiais laikais esame labai priklausomi nuo parduotuvių. Įsivaizduokite, kad kažkas staiga užsuktų šį mūsų kasdienio džiaugsmo kranelį. Ką valgytume? Devyniasdešimt procentų populiacijos tikrai neišgyventų. Parduotuvės mums palaiko gyvybę, kaip lašelinės ligoninėje. Be parduotuvių mes mirtume.

Kitas dalykas – parduotuvėse tikro maisto nėra. Yra daug šlamšto, o didžioji jo dalis yra netgi kenksminga. Tą visi žinome, bet kadangi esame priklausomi nuo parduotuvių, todėl nuleidę akis tylime ir valgome tai, ką mums paduoda. Yra šiokia tokia išeitis – ekologiniai turgeliai, mugės, ekoparduotuvės, ūkininkų turgeliai. Čia parduodami bent jau nekenksmingi produktai. Ne sveiki ir ne džiuginantys, tačiau bent jau nekenksmingi. Nors, kaip rodo neseniai įvykęs nitratų skandalas pasitikėti negalime net ir šiais iš pažiūros nuostabiais ateities daigais.

Vienintelė išeitis – augintis maistą patiems. Ir iš tikrųjų atsiranda vis daugiau žmonių, kurie to imasi. Sėklų pardavimai paskutiniais metais stipriai kyla. Lietuviai vėl grįžta į sodus, sodybas, tėvų žemę, kaimus, kur patys savo rankomis auginasi daržoves. Čia mes nekalbame apie žemės ūkį, apie pramoninius laukus, kurie yra ne kas kita, o mūsų vergvaldžio – supermarketo – sudedamoji dalis. Čia mes kalbame apie maistą, kurį žmonės auginasi sau ir savo artimiesiems. Smulkiuose ūkiuose. To kas auginama stambiuose ūkiuose ir kas gauna ES paramą maistu nebevadinkime.

Maistas – stipri netolimos ateities valiuta. Be lazerių, kompiuterių ir kitų naujausių išradimų mes galime išgyventi, tačiau be maisto negyvena niekas. Ir būtent sodininkų rankose yra stipriausia pasaulio valiuta. Kas valdo maistą, tas valdo pasaulį. Todėl šiuo metu metamos milžiniškos pajėgos, kad valdyti tuos pačius sodininkus ir atimti iš jų valiutą. Didžiausios verslo kompanijos ir milijonieriai steigia sėklų bankus, kuria genetiškai modifikuotus augalus iš kurių sėklų nebeišauga nauji augalai, pagaliau, kuria sėklų kontrolės ir pardavimo sistemas. Kitais žodžiais perfrazuojant, tas, kas valdys ateity sodininkus – valdys ateities pasaulį.

Sodininkas yra nepriklausomas, nes patį pagrindinį dalyką, kurio reikia žmogui – maistą – jis užsiaugina pats. Tačiau daugumą sodininkų ir ūkininkų labai lengva sukontroliuoti kontroliuojant sėklas. Ką pasėsi, tą ir pjausi. Štai stambiojo kapitalo strategija – valdyti net ir tuos, kurie yra arčiausiai nepriklausomybės.

Vilniuje įvykęs nuostabus renginys yra pradžia išsilaisvinimo iš korporacijų gniaužtų. Mes paimame savo ateitį į savo rankas, tampame nepriklausomi. Mes užsiauginame sėklų. Kol kas nedaug, ne visas, tačiau kartu susinešę jas į mugę, apsikeitę mes tampame stipria jėga, kuri kontroliuoja savo ateitį. Būtent todėl šį mažą sodininkų susibūrimą – sėklų mainų renginį vadinu keliu į nepriklausomybę. Kitais metais tokių renginių bus ne vienas.

Laimis Žmuida, Ekonaujienos.lt

šaltinis: gerazemdirbyste.lt

Papildomai „Apie mėnulio įtaką augalams“:
http://www.alunta.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=310&Itemid=31