Skausmingas Kijevo karių pralaimėjimas Debalceve

2015, 23 vasario, 5:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų (3) | peržiūrų 1 324 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Le Temps“, Šveicarija)

paveikslėlisPaliaubos paskelbtos Donbase, kaip susitarimo viso prieš savaitę pasirašyto Minske rezultatas, neprasilaikė ir trijų dienų. Tiksliau, jos iš tikro net ir nebuvo prasidėjusios, nes mūšiai apie Debalcevą, strateginį geležinkelio ir kelių mazgą tarp dviejų sukilimo bastionų – Lugansko ir Donecko net nebuvo nurimę.

Trečiadienį ryte, spaudžiant prorusiškiems separatistams, įėjusiems į miestą antradienį, Kijevo kariuomenė buvo priversta palikti savas pozicijas po dešimties dienų įnirtingų mūšių. Europos Sąjungai kalba eina apie „akivaizdų ugnies nutraukimo režimo pažeidimą“. Bet Rusija, visumoje, demonstruoja ramybę. „Sprendimo dėl ugnies nutraukimo prisilaikoma praktiškai per visą fronto liniją, – trečiadienį pareiškė Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, – tuo metu, kai daugelyje regionų sukilėliai viešai paskelbė apie pasirengimą pradėti sunkiosios ginkluotės atitraukimą. Vienintele išimtimi lieka Debalcevo katilas“.

Tokiu būdu Maskvoje laikoma, jog ši „išimtis“ esamu momentu nekelia grėsmės Minsko susitarimui, tuo pat metu turint omenyje, jog Debalcevo atžvilgiu niekas nieko niekam nežadėjo. Separatistai, kuriuos Vladimiras Putinas privertė priimti Minsko susitarimus, čia pat pareiškė, jog ugnies nutraukimo sąlygos nėra taikomos šiam skausmingam fronto taškui. Nepripažintos Donecko respublikos vadovas, Aleksandras Zacharčenka paaiškino, kad jo kariuomenė „nutrauks ugnį visur, išskyrus vidinius nepripažintos respublikos regionus“, perspėjęs, jog bet koks Kijevo karių bandymas išeiti iš apsupimo Devabalceve bus užkardytas“.

Maskva nepasmerkė šios karingos pozicijos, kuri, tarp kitko, kelia grėsmę su tokiu vargu pasiektiems susitarimams. „Ukrainiečių kariškių pajėgos, esančios šiame katile, be abejo, pabandys išsiveržti iš apsupimo po ugnies nutraukimo paskelbimo, tokiu būdu pažeisdamos paliaubų režimą. Tokia grėsmė yra“, – pareiškė Kremliaus sekretorius spaudai Dmitrijus Peskovas.

Vladimiras Putinas, pastoviai primindamas apie būtinybę prisilaikyti Minsko kelių žemėlapio, pakvietė Kijevo karius pasiduoti, esant neišvengiamai sukilėlių puolimo grėsmei, tokiu būdu nuimant atsakomybę pastariesiems už taikos proceso stabdymą.

„Aš tikiuosi jog atsakingi ukrainiečių vadovybės asmenys netrukdys Ukrainos kariuomenei sudėti ginklų, pareiškė antradienį Rusijos prezidentas, savo vizito į Budapeštą metu. – Jei jie patys nesugeba priimti šio atsakingo sprendimo atiduodant tokį įsakymą, tai, bent jau tegu nepersekioja karių, kurie nori išgelbėti savo ir kitų žmonių gyvybes“.

Derybų su Holandu, Merkel ir Porošenko metu Putinas jau pareikalavo atiduoti ukrainiečių kariuomenę ir pasiekė to, jog ugnies nutraukimo režimas įsigaliotų tik po keturių dienų pasirašius susitarimus. „Nuo pat pradžių Putinas visiškai akivaizdžiai norėjo suteikti separatistams laiko paimti Debalcevą. Keturių dienų jiems neužteko, jie paėmė visą savaitę“, – pakomentavo situaciją Nikolajus Petrovas iš aukštosios ekonomikos mokyklos.

Kodėl Kremlius teikia šiai fronto atkarpai tokia didelę reikšmę, jog net yra pasiruošęs palaikyti separatistų taikos sąlygų pažeidimus? „Tai grynai karinė logika, – paaiškina Fedoras Lukjanovas, vyriausiasis „Rusija globalioje ekonomikoje“ žurnalo redaktorius. – Reikėjo pabaigti operaciją iki galo, negalima jos buvo nutraukti pusiaukelėje, kai separatistai buvo vos per žingsnį nuo pergalės“.

Prieš tai, kaip patraukti į rytus, ukrainiečių prezidentas Petro Porošenko patvirtino, jog jo kariuomenė paliko Debalcevą. „Šiandien ryte ukrainiečių karinės pajėgos kartu su Nacionaline gvardija pabaigė evakuacijos operaciją, suplanuotą ir įvykdytą mūsų padalinių Debalceve“. – išsakė jis savo kreipimesi į tautą. – Šiuo metu 80% mūsų padalinių paliko frontą“.

Antradienį, po sukilėlių puolimo Porošenko kreipėsi į Vakarus prašydamas sureaguoti į šį „cinišką Minsko susitarimų“ ir ugnies nutraukimo režimo pažeidimą, ir reikalaudamas „griežto“ atsako agresoriui, kuriuo yra Rusija, ir pakartojęs Vašingtonui savo prašymą dėl gynybinės ginkluotės tiekimo Ukrainai.

Tačiau sprendimas palikti Debalcevą separatistų rankose taip pat gali tapti sprendžiamuoju momentu, kuris galų gale leis įvykdyti ukrainietiškojo konflikto deeskalaciją.

„Tai buvo pati karščiausia ir problematiškiausia fronto atkarpa, kėlusi grėsmę paliauboms, – pastebi Petrovas. – Situacija, kuri dar vakar atrodė neišsprendžiama, atrodo daugmaž išsisprendė“. Klausimas tik tame, ar separatistai apsiribos šia pergale, kuri leido jiems apjungti jiems pavaldžią teritoriją, ar visgi, ignoruodami savo pačių įsipareigojimus, duotus Kijevui, Paryžiui, Berlynui ir Maskvai, toliau tęs puolimą vakarų kryptimi, nusitaikę į uostamiestį Mariupolį.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Mindaugas says:

  Ukrainos ir Lietuvos žiniasklaida ilgą laiką melavo, kad Debalcevo „katilo“ neegzistuoja ir Ukrainos kariai yra išvesti iš Debalcevo.
  Pasižiūrėkite vaizdo įrašą iš Debalcevo kur aiškiai matosi kaip Ukrainos armija „atsitraukė ir baigė“ antiteroristinę misiją Debalceve… . Ukrainos prezidentas P.Porošenko ir jį palaikančios žiniasklaidos priemonės, tame tarpe Lietuvos, yra apgailėtini melo skleidėjai ir žmonių klaidintojai.
  Vaizdo įraše matosi, kaip palikti žuvę Ukrainos kariai, kuriuos jau buvo pradėję ėsti šunys. Šių karių iki šios dienos Ukraina nesiteikė paimti ir greičiausiai jie bus įtraukti į dingusių be žinios sąrašus.
  Taip pat vaizdo įraše matosi rasta JAV gamybos ginkluotės įranga. Novorosijos kariai rado Lietuvių bei Lenkų kalbomis vaistinėlių bei kitos ginkluotės siųstos iš ES.
  Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas patvirtino, kad Lietuva perdavė Ukrainos armijai ginkluotės elementų, kurių ji prašė, taip pat J.Olekas pareiškė, kad Lietuva pasirengusi teikti Ukrainai pagalbą ir ateityje.
  Tai kaip čia gaunasi, Lietuva remia Novorosiją?
  https://www.youtube.com/watch?v=d-aYCIjFT2I
  https://www.youtube.com/watch?v=TvXjLrX0lJs

 2. PP says:

  Taigi ne šlovingi ukrokariai ten žuvo, o vaizduose matosi šimtai ar tūkstančiai Rusijos karių, kurių lavonus išveš humanitarinės pagalbos mašinos, grįžtančios iš Donbaso, kurios į jį veža karinę amuniciją. Tokį ir pnašų melą skleidžia Ukrainos režimas, tokį ir panašų melą skleidžia Lietuvoje…

 3. Vidas says:

  “.. tokį ir panašų melą skleidžia Lietuvoje…“
  O ka daugiau gali skleisti “demokratiska“ ir “nepriklausoma“ Lietuvos ziniasklaida….?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top